Νέα

Σχέση με μικρότερη/-ο (διαφορά ηλικίας)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pangeo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 401
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mitsos1357

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
210
Like
1.669
Πόντοι
201
συναγωνιστές - θέλω τα φώτα σας... εγώ είμαι 50+ αλλά μου τη πέφτει μια κοπέλα από τη δουλειά 20 χρόνια μικρότερη!!! Ξέρει ότι έχω παιδιά, κτλ, αλλά δείχνει ξεκάθαρα ότι θέλει τουλάχιστον φλέρτ. Η κοπέλα είναι πραγματικά έξυπνη και όμορφη στα μάτια μου - δε ξέρω τί μου βρίσκει, γιατί δε με έχει πραγματικά ανάγκη στη δουλειά, κτλ. Είμαι χρόνια εκτός 'γκομενικής' κυκλοφορίας και έχω μείνει πίσω - έχετε καμιά ιδέα;
Φίλε σιγουρέψου ότι σε γουστάρει και προχώρα έχω μεγάλη εμπειρία σε αυτές τις ηλικίες και από συζητήσεις μαζί τους γουστάρουν μεγάλους γιατί θέλουν να ζήσουν την εμπειρία αλλά και την οικονομική άνθηση τους αν τους την προσφέρεις διαφορετικά θα πάνε παρακάτω. Ξεκωλιαζω 20 χρονη και 21χρονη πάνω από χρόνο που στους συνομιλικους γκομενους τους ούτε κατά διάνοια δεν δίνουν κωλο γιατί το παίζουν μιξοπαρθενες
 

kikoman

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
75
Κριτικές
9
Like
87
Πόντοι
0
Ή νομίζει ότι θα τη βοηθήσεις να ανέλθει στη δουλειά ή ψάχνει μπαμπά
δε με έχει ανάγκη στη δουλειά - οπότε δε με φοβίζει αυτό
αν ψάχνει μπαμπά δε ξέρω αλλά δε φαίνεται άτομο για κάτι τέτοιο - πάντα με επιφύλαξη!
 

kikoman

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
75
Κριτικές
9
Like
87
Πόντοι
0
υπαρχει περιπτωση να την εχουν βαλει απο τη δουλεια καποιος ? ή η γυναικα σου ή καποιος αλλος ?
όχι δε παίζει τέτοιο σενάριο - μόλις γύρισα πίσω μετά από πολλά χρόνια έξω
Νομίζω ότι η μικρή 'γουστάρει' την εμπειρία με κάποιον που έχει κάτσει πολλά χρόνια έξω και έχει ταξειδέψει πολύ .
 

kikoman

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
75
Κριτικές
9
Like
87
Πόντοι
0
Φίλε σιγουρέψου ότι σε γουστάρει και προχώρα έχω μεγάλη εμπειρία σε αυτές τις ηλικίες και από συζητήσεις μαζί τους γουστάρουν μεγάλους γιατί θέλουν να ζήσουν την εμπειρία αλλά και την οικονομική άνθηση τους αν τους την προσφέρεις διαφορετικά θα πάνε παρακάτω. Ξεκωλιαζω 20 χρονη και 21χρονη πάνω από χρόνο που στους συνομιλικους γκομενους τους ούτε κατά διάνοια δεν δίνουν κωλο γιατί το παίζουν μιξοπαρθενες
δε μου έχει τύχει ξανά - τη γουστάρω βέβαια αλλά όπως είπα: είμαι καιρό εκτός κυκλοφορίας γκομενικής!
 

xxx_male

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.846
Like
6.945
Πόντοι
1.056
συναγωνιστές - θέλω τα φώτα σας... εγώ είμαι 50+ αλλά μου τη πέφτει μια κοπέλα από τη δουλειά 20 χρόνια μικρότερη!!! Ξέρει ότι έχω παιδιά, κτλ, αλλά δείχνει ξεκάθαρα ότι θέλει τουλάχιστον φλέρτ. Η κοπέλα είναι πραγματικά έξυπνη και όμορφη στα μάτια μου - δε ξέρω τί μου βρίσκει, γιατί δε με έχει πραγματικά ανάγκη στη δουλειά, κτλ. Είμαι χρόνια εκτός 'γκομενικής' κυκλοφορίας και έχω μείνει πίσω - έχετε καμιά ιδέα;

Είσαι 50+ και είναι 20 χρόνια μικρότερη???

Δηλαδή είναι 30+..??
Σιγά την "μικρούλα".…!!

30+ γυναίκα είναι στο όριο να μπει στο ράφι...

Έπαιξε όσο έπαιξε με μικρότερους, beta males κτλ, και τώρα ψάχνει αρσενικό...

Εννοείται σε γουστάρει και ψάχνετε...

Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες δεν καταλαβαίνουν ότι "μετράνε" ως θηλυκά μέχρι τα 30... και όταν το συνειδητοποιήσουν είναι αργά.!

Η δικιά σου μάλλον είναι συνειδητοποιημένη και ξέρει τι θέλει.!!

Άντρα θέλει, όχι ένα αγοράκι να πηγαίνουν για καφέ σαν τις φιλενάδες...!

Μια χαρά της πέφτεις...!!

Περιμένει από εσένα να συμπεριφερθείς ως μεγαλύτερος άντρας και να πάρεις πρωτοβουλίες..!!

Πάρ'την από το χεράκι και δείξε της τον "κόσμο".!!
 

Giannis.mt

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2023
Μηνύματα
259
Κριτικές
2
Like
683
Πόντοι
81
Να σου πω την αλήθεια και εγω θα ψάρωνα και θα γουσταρα τρελά,αλλα θα έμενα στο ρητό "εκει που τρως ψωμί δε γαμάς"
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.392
Like
10.930
Πόντοι
3.556
συναγωνιστές - θέλω τα φώτα σας... εγώ είμαι 50+ αλλά μου τη πέφτει μια κοπέλα από τη δουλειά 20 χρόνια μικρότερη!!! Ξέρει ότι έχω παιδιά, κτλ, αλλά δείχνει ξεκάθαρα ότι θέλει τουλάχιστον φλέρτ. Η κοπέλα είναι πραγματικά έξυπνη και όμορφη στα μάτια μου - δε ξέρω τί μου βρίσκει, γιατί δε με έχει πραγματικά ανάγκη στη δουλειά, κτλ. Είμαι χρόνια εκτός 'γκομενικής' κυκλοφορίας και έχω μείνει πίσω - έχετε καμιά ιδέα;
Καταρχην ποια ειναι η κατασταση σου; Ειπες πως εχεις παιδια. Εισαι ακομα με τη γυναικα σου η εχετε χωρισει; Την αγαπας; Κανετε σεξ; Εχεις σκεφτει να την απατησεις πριν ερθει αυτη η μικρουλα στη ζωη σου; Αξιζει να το ρισκαρεις; Ζεις Αθηνα η επαρχια;
Αν μετα απο ολα τα απο πανω επιθυμεις και δεν εχεις μεγαλο ρισκο στο να κανεις νταλαβερι με την μικρη, τοτε προχωρα, το πιο πιθανο σεναριο ειναι να σε γουσταρει σαν ανθρωπο, να εχει να πει κατι μαζι σου περα απ το σεξ, κλπ Οι γυναικες ανεκαθεν ελκονται απο μεγαλυτερες ηλικιες, δεν ειναι κατι παραξενο. Απλα βγειτε για εναν καφε-ποτο μετα τη δουλεια και δες πως θα παει. Επισης, ζυγισε και το ρισκο του αν παει στραβα, τι επιπτωσεις θα εχεις στη δουλεια σου. Μπορει πχ αν τσακωθειτε να σε καταστρεψει; Υπαρχει ατελειωτο μουνι εκει εξω, ειδικα Αθηνα και συχνα δεν αξιζει να παιρνει κανεις ρισκα που θα του χαλασουν την ψυχικη ηρεμια απλα για νατον χωσει καπου.
Επισης, μπορει να εξελιχθεις σε μεντορας της, εδω ασφαλως θα χρειαστουμε τις αποψεις του τυπου @Kalogero :cool2:
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.310
Πόντοι
446
συναγωνιστές - θέλω τα φώτα σας... εγώ είμαι 50+ αλλά μου τη πέφτει μια κοπέλα από τη δουλειά 20 χρόνια μικρότερη!!! Ξέρει ότι έχω παιδιά, κτλ, αλλά δείχνει ξεκάθαρα ότι θέλει τουλάχιστον φλέρτ. Η κοπέλα είναι πραγματικά έξυπνη και όμορφη στα μάτια μου - δε ξέρω τί μου βρίσκει, γιατί δε με έχει πραγματικά ανάγκη στη δουλειά, κτλ. Είμαι χρόνια εκτός 'γκομενικής' κυκλοφορίας και έχω μείνει πίσω - έχετε καμιά ιδέα;

Αν είσαι 50 και βάλε , και είσαι διατεθειμένος το να ρισκάρεις το να μείνεις χωρίς δουλειά , η και να αποκτήσεις και διαζύγιο , [ αν δεν είσαι χωρισμένος ] για να γαμήσεις την συγκεκριμένη, ,περί ορέξεως κολοκυθόπιτα

[Και σου αφήνω από έξω την φάση , το και να χάσεις την δουλειά σου, και να μην γαμήσεις τελικά ,διότι απλα η γκόμενα παίζει για επιβεβαίωση , με αποτέλεσμα το να βρεθείς τέρμα εκτεθειμένος - πεφτουλας κτλ κτλ και εκείνη “θύμα”]
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.170
Like
6.870
Πόντοι
1.056
Οι γκόμενες είναι ψυχικά ανώριμα πλάσματα εκ φύσεως(τουλάχιστον πριν γίνουν μάνες)

Μπορεί η αλκή σήμερα να θέλει τον καγκουρα ,αύριο το μεγαλύτερο ,μετά τον μαλλιά που παίζει κιθάρα και δε ξέρω γω τι. Συχνά ,απλά παίζουν για να παίξουν γτ είναι σκατοψυχες

Μπορεί και ξα θέλει να κάνει κάποιον άλλο στο γραφείο να ζηλέψει δε ξέρεις ποτέ.

Για μένα παίρνεις γρήγορα μια απόφαση και χώνεσαι όσο ακόμα ενδεχομένως να ψήνεται

Αν η γυναίκα σου σε έχει ανάγκη μια χαρά θα κάνει τα στραβά μάτια
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.979
Like
3.271
Πόντοι
1.706
συναγωνιστές - θέλω τα φώτα σας... εγώ είμαι 50+ αλλά μου τη πέφτει μια κοπέλα από τη δουλειά 20 χρόνια μικρότερη!!! Ξέρει ότι έχω παιδιά, κτλ, αλλά δείχνει ξεκάθαρα ότι θέλει τουλάχιστον φλέρτ. Η κοπέλα είναι πραγματικά έξυπνη και όμορφη στα μάτια μου - δε ξέρω τί μου βρίσκει, γιατί δε με έχει πραγματικά ανάγκη στη δουλειά, κτλ. Είμαι χρόνια εκτός 'γκομενικής' κυκλοφορίας και έχω μείνει πίσω - έχετε καμιά ιδέα;

Μόνο με πλάνο friends with benefits θα προχωρούσα.
Φλερτ απορρίπτεται, γιατί μπορεί να χαθεί η μπάλα.
Σεξ σκέτο χωρίς φιλία μπορεί να έχει ως κίνητρο κάποια ιδιοτέλεια. Μην ξεχνάς ότι στις επιχειρήσεις γίνεται και αγώνας για επιβίωση. Πχ κάνεις το λάθος και ξανοίγεσαι περί της επιχείρησης και τότε έχει υλικό για μαχαιριά στη πλάτη.
Οπότε μόνο αν την κρίνεις ως καλοπροαίρετο άτομο, τότε προσπάθησε να αναπτύξετε μία φιλία εξηγώντας της ότι σου αρέσει και σαν γυναίκα, αλλά δεν θες ρομαντικές ιστορίες λόγω της δουλειάς. Και φιλικά φιλικά όταν βρεις την κατάλληλη στιγμή της τον φοράς. :grin:
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.757
Κριτικές
8
Like
2.510
Πόντοι
506
συναγωνιστές - θέλω τα φώτα σας... εγώ είμαι 50+ αλλά μου τη πέφτει μια κοπέλα από τη δουλειά 20 χρόνια μικρότερη!!! Ξέρει ότι έχω παιδιά, κτλ, αλλά δείχνει ξεκάθαρα ότι θέλει τουλάχιστον φλέρτ. Η κοπέλα είναι πραγματικά έξυπνη και όμορφη στα μάτια μου - δε ξέρω τί μου βρίσκει, γιατί δε με έχει πραγματικά ανάγκη στη δουλειά, κτλ. Είμαι χρόνια εκτός 'γκομενικής' κυκλοφορίας και έχω μείνει πίσω - έχετε καμιά ιδέα;
Θες να μας κανεις και μια περιγραφη απο την κοπελα πως ειναι εμφανισιακα? Ετσι για την φαντασιωση
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.923
Κριτικές
14
Like
3.707
Πόντοι
2.777
στα μέσα του 90 είχα γνωρίσει μια κοπέλα από Π. Φάληρο η οποία είχε στόχο πάντα τα ΚΑΠΗ. Αυτή ήταν στα 19, οι τύποι που έβγαινε για διβδόμαδα ήταν 40 με 50. Και τους ξέκανε στο κρεβάτι, τους πήγαινε για μεταμόσχευση σπονδύλων από το καβάλημα. Κι όταν τη ρώταγα...μα καλά δηλαδή με συνομίλικούς σου; μου απαντούσε ότι προτιμάει να τους πηδάει αυτή παρά εκείνοι.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.979
Like
3.271
Πόντοι
1.706
Επισης, μπορει να εξελιχθεις σε μεντορας της, εδω ασφαλως θα χρειαστουμε τις αποψεις του τυπου @Kalogero :cool2:
Mentoring με επαγγελματική βάση δεν γίνεται, γιατί είπε ότι δεν τον έχει ανάγκη επαγγελματικά. Οπότε πάμε με βάση «καθοδήγηση ζωής» όπου αυτό θα μπορούσε να πιάσει, αν τον βλέπει σαν τον έμπειρο, κοσμογυρισμένο άντρα.

Υπόψιν όμως ότι το mentoring είναι ψευδοσχέση κι ο μέντορας πρέπει να είναι πιο πάνω οικονομικά. Δηλαδή τύπος @kikoman θα πρέπει να καθοδηγεί παριστάνοντας τον ερωτευμένο και να επιβαρύνεται οικονομικά είτε πληρώνοντας έξοδα είτε παρέχοντας ένα χάι στάντιγκ περιβάλλον ζωής. Και να μπορεί να το κάνει, δεν τον συμφέρει, επειδή βρίσκονται στο ίδιο εργασιακό περιβάλλον και θα γίνει μπλέξιμο, ιδίως αν αυτή γουστάρει κανονικό φλερτ. Και θα πρέπει να βρίσκονται εκτός χώρου εργασίας ταχτικά σαν να είχαν σχέση.

Το βλέπω ασύμφορο από όλες τις πλευρές, για αυτό πρότεινα fwb (friends with benefits). Εκεί μπορεί να κάνει άτυπα «καθοδήγηση» για να καλύπτει τα κενά μιας φιλικής εξόδου. Δηλαδή η γκόμενα θα βγαίνει μαζί του όχι μόνο για διασκέδαση, αλλά κι επειδή θα την τραβάει ένας έμπειρος άντρας από τον οποίο θα μάθει κάτι ή θα την κάνει να «ταξιδεύσει», να ξεφύγει από τη ρουτίνα.
 

DSK_ 4.7.2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
26
Like
670
Πόντοι
991
συναγωνιστές - θέλω τα φώτα σας... εγώ είμαι 50+ αλλά μου τη πέφτει μια κοπέλα από τη δουλειά 20 χρόνια μικρότερη!!! Ξέρει ότι έχω παιδιά, κτλ, αλλά δείχνει ξεκάθαρα ότι θέλει τουλάχιστον φλέρτ. Η κοπέλα είναι πραγματικά έξυπνη και όμορφη στα μάτια μου - δε ξέρω τί μου βρίσκει, γιατί δε με έχει πραγματικά ανάγκη στη δουλειά, κτλ. Είμαι χρόνια εκτός 'γκομενικής' κυκλοφορίας και έχω μείνει πίσω - έχετε καμιά ιδέα;
εντελώς φιλικά στο λέω, αν είναι από τη δουλειά, μην ασχοληθείς.
Κάνε διακριτικά το φλερτάκι σου και μέχρι εκεί. (εκτός κι αν στην πέσει ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΣΕΞ, πράγμα που δεν προκύπτει απ' όσα λες)
Μπορεί, εύκολα, να γαμηθείς πολύ άσχημα επαγγελματικά.
 

kikoman

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
75
Κριτικές
9
Like
87
Πόντοι
0
Ευχαριστώ για τα σχόλια και τις απόψεις !
 

kikoman

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
75
Κριτικές
9
Like
87
Πόντοι
0
εντελώς φιλικά στο λέω, αν είναι από τη δουλειά, μην ασχοληθείς.
Κάνε διακριτικά το φλερτάκι σου και μέχρι εκεί. (εκτός κι αν στην πέσει ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΣΕΞ, πράγμα που δεν προκύπτει απ' όσα λες)
Μπορεί, εύκολα, να γαμηθείς πολύ άσχημα επαγγελματικά.
Συμφωνώ στη λογική να μη κάνεις τίποτα με γυναίκα από τη δουλειά. Το λέει και η εμπειρία μου - don't spit where you eat. Αλλά η νεαρά φαίνεται ιδιαίτερη περίπτωση ως τώρα. Επίσης λείπω πολλά χρόνια από την Ελλάδα και έχω 'χάσει τεύχη' γι'αυτό και έθεσα την ερώτηση στο forum. Εκτιμώ τη γνώμη ακόμη και αν διαφωνώ ή δεν την ακολουθώ.
Στο σχόλιο σου: πιο εύκολο είναι να μπλέξει αυτή παρά για εγώ - είναι εύκολα αναλώσιμη (αν και καλή στη δουλειά της). Εμένα, άντε να με κουτσομπολέψουν στη δουλειά αλλά μέχρι εκεί.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.193
Like
15.776
Πόντοι
3.656
Συμφωνώ στη λογική να μη κάνεις τίποτα με γυναίκα από τη δουλειά. Το λέει και η εμπειρία μου - don't spit where you eat. Αλλά η νεαρά φαίνεται ιδιαίτερη περίπτωση ως τώρα. Επίσης λείπω πολλά χρόνια από την Ελλάδα και έχω 'χάσει τεύχη' γι'αυτό και έθεσα την ερώτηση στο forum. Εκτιμώ τη γνώμη ακόμη και αν διαφωνώ ή δεν την ακολουθώ.
Στο σχόλιο σου: πιο εύκολο είναι να μπλέξει αυτή παρά για εγώ - είναι εύκολα αναλώσιμη (αν και καλή στη δουλειά της). Εμένα, άντε να με κουτσομπολέψουν στη δουλειά αλλά μέχρι εκεί.

Θες μια ειλικρινή άποψη;Και σε φίλο μου,το ίδιο θα έλεγα.Αν είσαι πολύ καιρό ανενεργός σεξουαλικά,μάλλον ο φόβος σου είναι μη γίνεις ρόμπα έτσι και η νεαρά θέλει κατευθείαν κρεβάτι.Και αντί για έμπειρο,θα είναι σαν να γαμιέται με παρθένο.

Πάντως αν είναι να τη γαμήσεις,επισκέψου πρώτα καμια επαγγελματία να σου ξαναθυμήσει τα κόλπα.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.505
Like
65.458
Πόντοι
11.956
22χ εγώ και ο άλλος 62....40χ διαφορά....αυτά είναι
 
Τελευταία τροποποίηση:

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.735
Κριτικές
1
Like
6.075
Πόντοι
2.306
το πουλι σου μακρια απ’ τη δουλεια σου.
οπως εγραψαν κι αλλοι εδω.
ασχετως θεσης, ηλικιας , ρισκου, seniority κλπ κλπ.
εξω εχεις οσες ευκαιριες θελεις , αν τελικα ψαχνεις κατι τετοιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom