Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 375K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Ρεκόρ κωλοτούμπας από την Άρια Αγάτσα


4/11/2012 02:26:00 μμ Δημοσιεύθηκε από Παραπολιτική

Έσπασε κάθε προηγούμενο ρεκόρ κωλοτούμπας και καιροσκοπισμού η βουλευτής Άρια Αγάτσα η οποία αφού πρώτα ανεξαρτητοποιήθηκε στα μουλωχτά από την Κ.Ο του ΠΑΣΟΚ, προσχώρησε σήμερα στη Νέα Δημοκρατία με την οποία και θα είναι υποψήφια στις προσεχείς εκλογές!

Λίγες μέρες, δήλωνε σε κάθε ευκαιρία την υποστήριξη της στη νέα ηγεσία του ΠΑΣΟΚ αλλά φαίνεται ότι τα κουκιά των απέναντι ήταν περισσότερα! Αλίμονο στους πολίτες που θα επιχειρήσουν να τη στείλουν ξανά στη Βουλή


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

SalonicaM

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.453
Κριτικές
20
Like
1.748
Πόντοι
5.015
Αντιγράφω από το Epikairo blog

[size=18pt]Η ηλιθιότητα είναι αήττητη[/size]


"Εγώ θα τρώω μαζί με τον πιο φτωχό αγρότη που έχει μια δουλίτσα [...]"

Αντώνης Σαμαράς, ΔΕΝ υπάρχει και φιλότιμο, 9/4/2012

ΣτΣ: Μάνα, στούμπισε ένα κρεμμύδι, βαλε δυο τρεις ελιές παραπάνω, σφάξε μια ρέγγα. Θα έρθει ο Αντώνης να φάμε στα χωράφια.

URL]]
 

SalonicaM

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.453
Κριτικές
20
Like
1.748
Πόντοι
5.015

Αντιγράφω από το Epikairo blog

[size=18pt]Η ηλιθιότητα είναι αήττητη[/size]

Ο Αντωνης Σαμαράς στην χθεσινή "Υποτροπή" του Γιάννη Πρετεντέρη υποτροπίασε. Τόσες μπούρδες δεν έχει ξεστομίσει αρχηγός κόμματος μεταπολιτευτικά στην χώρα. Με εξαίρεση ίσως τον Γιώργο Καρατζαφέρη. "Η ηλιθιότητα είναι αήττητη" της Μεγάλης Eβδομάδας τον φιλοξενεί. Αποκλειστικά.

"Εκβιαστικό είναι να με υποχρεώσει ο λαός να κυβερνήσω με το ΠΑΣΟΚ"

Αντώνης Σαμαράς, pardon? 9/4/2012

ΣτΣ: Ο λαός δεν εκβιάζει. Αντιθέτως ο λαός εκβιάζεται από καιροσκόπους σαν την αφεντιά σου.

URL]]
 

tednet

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.522
Like
4
Πόντοι
16
ανοιξε τα χωραφια ολα μαλακα σαμαρα
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.787
Πόντοι
2.537

Πωπω... ο χοντρος ειναι πολυ σκληρο καρυδι
Θα τον παει εμπλοκη το Σαμαρα

Ηδη στα γκαλοπ εχει παρει κεφαλι (ως "καταλληλοτερος")
Τον βλεπω τωρα στο Χατζηνικολαου- διαδικτυακα- και ζωγραφιζει. Ακομα κι εμενα, που ειμαι κακοπροαιρετος εναντιον του, με πειθει καθως τον ακουω
Δηλαδη, αν τον ειχα ολη μερα πανω απο τα αυτια μου, μπορει να κατεληγα να τον ψηφισω, σαν μαλακας

Στα ντιμπειτ θα τσιμπησει κι αλλο
Ειναι νομοτελειακο:
Ο χοντρος καταβροχθιζει καθε πολιτικο αντιπαλο που στεκεται απεναντί του face to face. Απλα, συνδυαζει ευστροφια, γνωσεις και ευφραδια. Χαρακτηριστικα που ο αλλος δεν εχει
(ειμαι σιγουρος οτι οι μισοι που ειναι τωρα στο στουντιο, θα τον ψηφισουν στις 6...)

Μεγααααλη πουτανα λεμε

 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
γ-ελας γ-ελας  αντωνης σαμαρας

:2funny: :2funny:
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16

Εγώ θα ήθελα δυο πράματα:

Το ένα είναι να ήμουν μπροστά στα "γυρίσματα" αυτού του διαφημιστικού. Εκεί που στήνονται κάμερες, οπερατέρ, μακιγιέρ, σκηνοθέτες, ηλεκτρολόγοι, όλοι αυτοί που συμμετέχουν στα "γυρίσματα".
Έχω παρακολουθήσει "γυρίσματα" ταινιών, και ξέρω τι στήσιμο πέφτει, και τι επανάληψη, και πάλι, και πάλι, για να βγει το αποτέλεσμα που αρέσει στο σκηνοθέτη.
Αυτή η σκηνή λοιπόν με τον Αντώνη να περπατάει, να χαιρετάει τα παιδιά είναι όλα τα λεφτά.
Στο τέλος βέβαια τον γυρίζουν στο μόνος του να μας λέει τις παπαριές. Αυτά είναι χωριστά πλάνα. Ήθελα να ήμουν εκεί (στο πρώτο πλάνο - με τα παιδιά) να δω πόσες φορές την τράβηξαν.

Το δεύτερο που ήθελα είναι να γνωρίσω αυτόν τον κομπάρσο που τον έβαλαν να συναντιέται με το Σαμαρά, και ο Σαμαράς τον χαϊδεύει φιλικά στον ώμο. Δε φαίνεται η φάτσα του νέου, φαίνεται ότι χαμογελάει όμως. Χαίρεται που συναντιέται στο διάδρομο με τον άνθρωπο που θα του λύσει όλα του τα προβλήματα (μιλάω για το χαρούμενο νέο 2). Ήθελα να τον γνωρίσω από κοντά και να τον ρωτήσω αν αισθάνεται καλύτερα τώρα, αφού τον χάϊδεψε στον ώμο ο Σαμαράς. Και πολλές φορές μάλιστα, αφού η σκηνή σίγουρα γυρίστηκε πολλές φορές για να πετύχει.

Το πλάνο έχει κι άλλα στοιχεία. Δείχνει πόσο σοβαρό παιδί είναι αυτό που περπατάει μαζί με το Σαμαρά (χαρούμενος νέος 1 - αυτός μάλιστα ίσως ΒΟΗΘΑΕΙ κι όλας το Σαμαρά να κατανοήσει καλύτερα τα προβλήματα της νεολαίας), και στο βάθος άλλοι νέοι που συζητάνε. Στ' αρχίδια τους που ο Σαμαράς έχει πάει επίσκεψη στο σχολείο τους, ή ότι άλλο είναι αυτό. Σα να πήγε επίσκεψη ο καφετζής.

Προσέξτε το χεράκι στον ώμο. Πατρικό. Είναι η κίνηση που κάνει τον άνθρωπο (τον 2) να αισθάνεται ότι με το Σαμαρά, τα προβλήματά του λύνονται.

Η Ελλάδα θα τα καταφέρει ρε!

Ά ρε τι ταϊζουν τον κόσμο!
 

Συνημμένα

  • StonOmo.jpg
    StonOmo.jpg
    47,5 KB · Εμφανίσεις: 34

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.620
Κριτικές
1
Like
30.320
Πόντοι
8.006
Πωπω... ο χοντρος ειναι πολυ σκληρο καρυδι
Θα τον παει εμπλοκη το Σαμαρα

Ηδη στα γκαλοπ εχει παρει κεφαλι (ως "καταλληλοτερος")
Τον βλεπω τωρα στο Χατζηνικολαου- διαδικτυακα- και ζωγραφιζει. Ακομα κι εμενα, που ειμαι κακοπροαιρετος εναντιον του, με πειθει καθως τον ακουω
Δηλαδη, αν τον ειχα ολη μερα πανω απο τα αυτια μου, μπορει να κατεληγα να τον ψηφισω, σαν μαλακας

Στα ντιμπειτ θα τσιμπησει κι αλλο
Ειναι νομοτελειακο:
Ο χοντρος καταβροχθιζει καθε πολιτικο αντιπαλο που στεκεται απεναντί του face to face. Απλα, συνδυαζει ευστροφια, γνωσεις και ευφραδια. Χαρακτηριστικα που ο αλλος δεν εχει
(ειμαι σιγουρος οτι οι μισοι που ειναι τωρα στο στουντιο, θα τον ψηφισουν στις 6...)

Μεγααααλη πουτανα λεμε
Μην υπερβαλλουμε.
Αν ηταν να μετραει η ευφραδεια για τον πολυ κοσμο, θα ειχε φαει αμασητο και τον ΓΑΠ το 2007.
Το στυλακι Βενιζελου ειναι ΑΝΤΙΠΑΘΕΣΤΑΤΟ για πολυ κοσμο.
Ακριβως επειδη ο κοσμος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ μαζι του.
Ειναι too much.
Δυσκολα ο Ελληνας ψηφιζει καποιον που δεν τον νοιωθει "δικο του".
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Μην υπερβαλλουμε.
Αν ηταν να μετραει η ευφραδεια για τον πολυ κοσμο, θα ειχε φαει αμασητο και τον ΓΑΠ το 2007.
Το στυλακι Βενιζελου ειναι ΑΝΤΙΠΑΘΕΣΤΑΤΟ για πολυ κοσμο.
Ακριβως επειδη ο κοσμος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ μαζι του.
Ειναι too much.
Δυσκολα ο Ελληνας ψηφιζει καποιον που δεν τον νοιωθει "δικο του".
Για πες ποιος/-οι έχει/-ουν τα tip....

 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Μην υπερβαλλουμε.
Αν ηταν να μετραει η ευφραδεια για τον πολυ κοσμο, θα ειχε φαει αμασητο και τον ΓΑΠ το 2007.
Το στυλακι Βενιζελου ειναι ΑΝΤΙΠΑΘΕΣΤΑΤΟ για πολυ κοσμο.
Ακριβως επειδη ο κοσμος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ μαζι του.
Ειναι too much.
Δυσκολα ο Ελληνας ψηφιζει καποιον που δεν τον νοιωθει "δικο του".
του κανει κακο να μιλαει πολυ και ας εχει ευφραδεια.οπως και να χει δεν πουλαει πλεον η ευφραδεια του γιατι ηδη εχει δοκιμαστει πολιτικα.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Επεξήγηση παρακαλώ.

Πάντως την Αλέκα μια φορά έχω πάει να την ακούσω στην ζωή μου...και έφυγα στο 15λέπτο. :2funny:
δεν πηγες σημερα? (σσ χτες)
εγω παντως εκει ημουν, στα μετρα ασφαλειας..
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
δεν πηγες σημερα? (σσ χτες)
εγω παντως εκει ημουν, στα μετρα ασφαλειας..
Καλά δεν είχα αμφιβολία ότι είσαι μπατσόνι,μην καρφώνεσαι. :grin:

Όχι δεν πήγα...την Αλέκα μια φορά δοκίμασα να την ακούσω κ δεν μου έκανε κούκου,ούτε τηλέοραση δεν μπορώ να την παρακολουθήσω...μου την δίνει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.620
Κριτικές
1
Like
30.320
Πόντοι
8.006
Επεξήγηση παρακαλώ.

Πάντως την Αλέκα μια φορά έχω πάει να την ακούσω στην ζωή μου...και έφυγα στο 15λέπτο. :2funny:
Και ποιος σου ειπε οτι εσυ εισαι κομμουνιστης?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom