Νέα

Ρίο - Βραζιλία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 275
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Έλα Φίλε !! Ναι ναι γύρισα ! Σύνολο Latin America έμεινα 18 μέρες!!! Η Βραζιλία δεν μου άρεσε τόσο... σε σχέση με Αργεντινή! Βέβαια με την αρρωστημένη κατάσταση στην Ελλάδα καλύτερα και στη φαβέλα όπως είπες! Ιδανικό μέρος αν κάνεις μπάζα από Ευρώπη ή Αμερική και είσαι καταζητούμενος πίσω να πας εκεί και να ζήσεις την υπόλοιπη ζωή ξένοιαστος .... Αλλά για διακοπές επικίνδυνα και υπερεκτιμημένα όλα περι το Ρίο!!!
Του χρόνου ίδιο καιρό σκέφτομαι να πάω Αργεντινή(αν δεν πάω Χαβάι) με μπόλικο Cash σε μια μπανάνα στη μέση...Επαφές με Αργεντινή έχω.. Με Βραζιλία τίποτα! 6 μέρες Buzios και μόνο ένας Αρμένης ήταν καλός μαζί μας..Οι άλλοι ένα τουπέ "Κολωνακίου" ...Αν οι Ρώσοι είναι νεόπλουτοι τα τελευταία 15 χρόνια αυτοί είναι τα τελευταία 5-6 με ότι αυτό συνεπάγεται ....
Και κάπου στη μέση ήταν και η φαρσοκωμωδία της Ουρουγουάης! Άκυρη χώρα...
Από μουνιά μόνο Αργεντινή γάμησα αλλά ένα καλό γκομενάκι ! Και στο Buzios με Αργεντίνες παίζαμε...
Εσύ πότε πάς πάλι?
Ωραιος Δωσε μας τα φωτα σου γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον προορισμοι .
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ωραιος Δωσε μας τα φωτα σου γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον προορισμοι .
Τα έγραφα Live από εκεί πριν 1-2 μήνες...όλα αναλυτικά! Και κυρίως για την εγκληματικότητα αλλά και για τις γυναίκες και το τι έκανα...
Επίσης έγραψα και στην Αργεντινή! Εκεί κρίμα που δεν είχε πάει κανένας! Γιατί αν μου έλεγε για τη διπλή ισοτιμία θα γλίτωνα αρκετά λεφτά με ένα και μόνο ΠΟΣΤ στο BOU.....
Τελοσπάντων τα έγραψα για τους επόμενους ώστε ο Έλλην ταξιδιώτης να είναι διαβασμένος και να επωφελείται το περισσότερο δυνατόν από τη σωστή πληροφόρηση!!!!
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Glock perfection να εισαι προετοιμασμενος τωρα με την επιστροφη στο ελλαδισταν...τα νοσταλγησεις εστω και να εμενες σε φαβελλα στο ριο...
Η μεγαλύτερη και πιο προφητική  κουβέντα που έχει γραφτεί για την κατάσταση στο ξεφτυλισμένο και απαξιωμένο τόπο που μένουμε!!!
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Βλέπω εισητήρια από Ρώμη-Ρίο 573 Ευρώ τον Ιανουάριο και μπαίνω σε πειρασμό.....
 

barkaroutsos

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2015
Μηνύματα
46
Like
34
Πόντοι
0
Υπάρχει το Florida στο Ρίο; Αυτό είναι κοντά στο λιμάνι σε μια τριγωνική πλατεία και στην είσοδο του, είχε μία ταμπέλα κάποτε πριν από καμιά 20αριά χρόνια που έλεγε έχουμε πιάτα για σπάσιμο. Αν τυχόν πάει κάποιος στο Ρίο ας ρωτήσει κανά ταρίφα για αυτό το μαγαζί αν υπάρχει θα του είμαι ευγνώμων...
 

bilaki**

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2007
Μηνύματα
218
Like
33
Πόντοι
1
εισητηριο για μπραζιλ που πηρε φιλος!!!!!!
Travelpan.gr
Τηλ. :210 33 33 300
Δε-Πα: 9:00-21:00 & Σαβ: 9:00-17:00 assistance
Confirmation
Συγχαρητήρια!
Η κράτησή σας έχει ολοκληρωθεί με επιτυχία, μετά την κατάθεση επικοινωνήστε μαζί μας για την έκδοση των εισιτηρίων.
Αυτός είναι ο κωδικός κράτησης σας
Κωδικός κράτησης:
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΤΗΣΗΣ
ATH - Athens > GIG - Rio De Janeiro
departure Αναχώρηση από Διεθνές Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος (ATH)
Ημερομηνία Αναχώρηση Στάσεις Άφιξη Διάρκεια Αεροπορική Εταιρία
20 Μαρ. 2015 19:00 05:45 15:45 Alitalia Cai Spa
Alitalia Cai Spa Athens
Διεθνές Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος (ATH)
19:00 Rome
Fiumicino Arpt (FCO) -Terminal 1
20:05 Αρ. Πτησης:721
Τυπος Αεροσκάφους:Airbus A320
Ναυλος: Economy
Διάρκεια αναμονής για επόμενη πτήση: 01:30:00
Alitalia Cai Spa Rome
Fiumicino Arpt (FCO) -Terminal 3
21:35 Rio De Janeiro
Rio Internacional (GIG) -Terminal 1
05:45 Αρ. Πτησης:672
Τυπος Αεροσκάφους:Airbus A330
Ναυλος: Economy
departure Επιστροφή από Rio Internacional (GIG)
Ημερομηνία Αναχώρηση Στάσεις Άφιξη Διάρκεια Αεροπορική Εταιρία
30 Μαρ. 2015 14:40 11:40 15:00 Alitalia Cai Spa
Alitalia Cai Spa Rio De Janeiro
Rio Internacional (GIG) -Terminal 1
14:40 Rome
Fiumicino Arpt (FCO) -Terminal 3
07:05 Αρ. Πτησης:673
Τυπος Αεροσκάφους:Airbus A330
Ναυλος: Economy
Διάρκεια αναμονής για επόμενη πτήση: 01:35:00
Alitalia Cai Spa Rome
Fiumicino Arpt (FCO) -Terminal 1
08:40 Athens
Διεθνές Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος (ATH)
11:40 Αρ. Πτησης:720
Τυπος Αεροσκάφους:Airbus A320
Ναυλος: Economy
Σύνολο
383,77 €
Στοιχεία επιβατών
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.184
Κριτικές
3
Like
10.344
Πόντοι
3.506
Το καρναβαλι του Ριο ξεκινησε...

vamos compañeros...

main-qimg-2c35c1ea4284e44d4c483efc754b93bf

 

Cristian090909

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2016
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
110
Πόντοι
0
Όλα τα γούστα μαζί είναι τώρα στο Ρίο  :rockon:
 

sabaidee

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2015
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
θα ξανακατέβω στο ρίο μετά από δέκα χρόνια περίπου..τότε ψώνιζα σχεδόν κάθε βράδυ από το help(έμαθα ότι έκλεισε),καλή απογευματινή περαντζάδα είχε  το balcony ενώ από τα termas προτιμούσα τον κένταυρο στην ιπανέμα..αν υπάρχει κάποιος που κατέβηκε πρόσφατα και έχει κανένα καλό tip θα το εκτιμούσα
 

georgekk

Νέο Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2009
Μηνύματα
4
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα θα ήθελα αν μπορεί κάποιο μέλος που γνωρίζει να μου πει ένα μέσο ποσό που χρειάζεται για 1 μηνά στην βραζιλια και ποιο συγκεκριμένα για Ριο και Σαο παολο χωρίς αεροπορικά και ξενοδοχεία διότι αυτα μεταβαλλοντ απο εποχή σε εποχή. Ποσο κοστίζει περίπου το φαγητό γυναίκες ποτά μετακίνηση και αν υπαρχει μεγαλη οικονομική διαφορα ανάμεσα σε αυτές τις 2 πολς...ευχαριστώ 
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Καλησπέρα θα ήθελα αν μπορεί κάποιο μέλος που γνωρίζει να μου πει ένα μέσο ποσό που χρειάζεται για 1 μηνά στην βραζιλια και ποιο συγκεκριμένα για Ριο και Σαο παολο χωρίς αεροπορικά και ξενοδοχεία διότι αυτα μεταβαλλοντ απο εποχή σε εποχή. Ποσο κοστίζει περίπου το φαγητό γυναίκες ποτά μετακίνηση και αν υπαρχει μεγαλη οικονομική διαφορα ανάμεσα σε αυτές τις 2 πολς...ευχαριστώ   

δεν ξερω αδερφε για σαο παολο εγω κατεβηκα ριο και εφαγα ενα 10 χιλιαρο σε μια βδομαδα. δεν σου κανω πλακα. ειναι τιγκα στις πουτανες και ειναι πολυ δυσκολο να κρατηθεις. παντα με προφυλαξη εννοειται. αν εξαιρεσεις μια βολτα στο αγαλμα του χριστου και λιγο copacabana κανα μπανακι 1 βδομαδα μονο γαμησια ητανε δεν ειδα τιποτα σχεδον.

εγω αυτες που τσιμπαγα απο στριπτιζαδικα παιζανε γυρω στα 400-450 reals και καθοντουσαν μαζι σου ολο το βραδυ. την τελευταια μερα επειδη εμεινα ταπι και δεν ειχα ουτε σαντουιτς να παρω τσιμπησα μια απο το στριπτιζαδικο την γαμαγα ολο το βραδυ και μετα δεν την πληρωσα και σηκωθηκα και εφυγα το αλλο πρωι τρεχοντας. ωραια εμπειρια σε γενικες γραμμες αλλα θελει προσοχη.

καλο βολι. μην χασεις τον χρονο σου στα αξιοθεατα.απλα γαμα οσες περισσοτερες μπορεις.
 

georgekk

Νέο Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2009
Μηνύματα
4
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
δηλαδή γυρω στα 100 ευρό το κορασιο..σε αυτές τις τιμές μιλάμε για δυνατά μουνιά? ισχύουν αυτα που λενε οτι αμα σε γουστάρει κάθετε μαζι σου μετα χωρις εξτρα μονο τα φαγητά τς βόλτες της και κανα δωρακι?
 

kingvasilis

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2017
Μηνύματα
12
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
0
Το Ριο πλέον είναι ακριβώς προορισμός... πήγα το Γενάρη του 15 και μου έφυγε το κεφάλι με τις τιμές... Μιλάω για για φαγητό - ξενοδοχεία - διασκέδαση. Τωρα από πουτάνες δεν ξέρω γιατι εγώ είχα πάει με τη γυναίκα....
 

Don-Juan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
7
Κριτικές
6
Like
132
Πόντοι
280
Σε όσους πρόκειται να επισκεφτούν το Ριο προτείνω Termas Solarium και μετά ένα acai σε ένα απ' τα καταστήματα φρέσκων χυμών.  Κάν' τε το και θα με θυμηθείτε!!!
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Το Ριο πλέον είναι ακριβώς προορισμός... πήγα το Γενάρη του 15 και μου έφυγε το κεφάλι με τις τιμές... Μιλάω για για φαγητό - ξενοδοχεία - διασκέδαση. Τωρα από πουτάνες δεν ξέρω γιατι εγώ είχα πάει με τη γυναίκα....

απο πουτανες ειναι ξεφτιλα οι τιμες φιλες
πας τσιμπας πουταναρες τρελες απο στριπτιζαδικα και η καλυτερη αντε να ζητησει 400 reals για ολο το βραδυ

ξεσκισμα δηλαδη 7-8 ωρες για 100 ευρω
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
απο πουτανες ειναι ξεφτιλα οι τιμες φιλες
πας τσιμπας πουταναρες τρελες απο στριπτιζαδικα και η καλυτερη αντε να ζητησει 400 reals για ολο το βραδυ

ξεσκισμα δηλαδη 7-8 ωρες για 100 ευρω
και ξοδεψεσ 10000 ευρω με τοσο φτηνεσ πουτανεσ σε μια βδομαδα?
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
και ξοδεψεσ 10000 ευρω με τοσο φτηνεσ πουτανεσ σε μια βδομαδα?

στο copacabana palace εμενα

υ.γ τα κερασματα κοστιζουνε πιο πολυ απο τα γαμησια μερικες φορες
για αυτο λεω και στους φιλους να ειναι προσεχτικοι
ενα ποτο και κατευθειαν χοτελι με την γκομενα
γιατι αν ανοιχτουνε οι πρωτες σαμπανιες χανεται η μπαλιτσα

υ.γ(2)εβαλα και το αεροπορικο (παντα πρωτη ταξιδευω)

υ.γ (3) ενα ταξιδι πρωτης θεσης με γαματο χοτελι σε συγκριση με χοτελ 3 αστερων και οικονομικη θεση γλιτωνεις στην ξεφτιλα 6-7 χιλιαρικα

δηλαδη ενας μπορει ανετα να παει ριο με 3 χιλιαρικα και να γαμησει ενα σκασμο πουτανες αν θελει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom