Νέα

Ρεβεγιόν στο Μπου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Μάγος του ΟΖ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 526
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
611
Like
1.310
Πόντοι
206
Καλήν εσπέραν άρχοντες, κι αν είναι ορισμός σας, Χριστού τη θεία Γέννηση, να πω στο αγαπημένο μας site.

Όσοι είμαστε χωρίς δική μας γυναίκα και παιδιά, είτε μόνοι είτε όχι, ίσως θα ήταν όμορφο για κάποιους να έχουν επαφή εδώ αυτές τις ώρες, όπως όλον τον χρόνο και στην γιορτή των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.

Ας επικρατήσει η «οικογενειακή» ατμόσφαιρά που μας ενώνει τους μπουρδελιάρηδες και να παραθέτουμε οτιδήποτε θέλουμε, σαν να ρεβεγιονάρουμε σε γιορτινό τραπέζι. Δεκτοί και όσοι έχουν οικογένεια, αλλά για κάποιο λόγο είναι αποχωρισμένοι, λόγω επαγγέλματος, ή λόγω διαζυγίου κτλ.

Δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο με το νήμα στην αναζήτηση, αλλά υπάρχει το αξιόλογο νήμα «Χριστούγεννα και η μοναξιά του πουτανιάρη». Είπα αξιόλογο καθώς λέχθηκαν πολλές ωραίες απόψεις και ιστορίες για παράδειγμα είτε προς αποφυγή, είτε προς μίμηση. Όμως γενικά το συγκεκριμένο νήμα έβγαζε μία θλίψη και «μαυρίλα».

Με το παρόν νήμα θέλω να χαρούμε σαχλαμαρίζοντας και κάνοντας χαβαλέ σε αυτές τις ώρες.

Παραθέτω το πρώτο μου ποστ για το ρεβεγιόν από μπαλέτο που έδειχνε στην εποχή μου στο ένα από τα 2 μοναδικά κανάλια που έπαιζαν τότε, και η τηλεθέαση του άγγιζε το 100%

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές.

 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.033
Πόντοι
10.411
christmas-girls-36.gif
 
OP
OP
Μάγος του ΟΖ

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
611
Like
1.310
Πόντοι
206
παιδια ολοι εδω μετα τις 12 να γιορτάσουμε τα χριστουγεννα :undecided::undecided::undecided:

Season 10 Episode 20 GIF by The Simpsons

Το νήμα θα μπορούσε να ονομαζεται και "ρεβεγιον στο βυθό" . Πιο ποιητικό.
Γιατί ρε τύποι το απαξιώνετε το νήμα; Απαξιώνετε κατ επέκταση και το σάη και τα μέλη του. Πολλοί με πρόφαση τις πουτάνες, κοινωνικοποιούνται εδώ μέσα
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.242
Like
25.318
Πόντοι
5.006

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.165
Κριτικές
62
Like
40.763
Πόντοι
8.530
Εγώ το έριξα στην διανόηση και αφού διάβασα διηγήματα του Παπαδιαμάντη ( στην ωραία καθαρεύουσα που τα έγραψε) βλέπω τώρα παράσταση του Εθνικού Θεάτρου στο κανάλι της Βουλής,τον "Σκρουτζ" με το γνωστό χριστουγεννιάτικο θέμα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ευ γε στον νηματοθετη!
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.814
Κριτικές
31
Like
12.455
Πόντοι
5.097
Γιατί ρε τύποι το απαξιώνετε το νήμα; Απαξιώνετε κατ επέκταση και το σάη και τα μέλη του. Πολλοί με πρόφαση τις πουτάνες, κοινωνικοποιούνται εδώ μέσα
ο ρετρο ειναι παρτυ ανιμαλ τυπε μην τον βλεπεις ετσι μονοχνωτο και μονοσυλλαβο. :confused:
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.792
Like
3.956
Πόντοι
506
Πάντως δε μου ακούγεται άσχημη ιδέα, δε θα περάσουν όλοι τα Χριστούγεννα με οικογένεια ή καλεσμένοι κάπου.
εμενα με καλεσε μια που γαμαω, αλλα δεν θα παω...δεν με συμπαθει ο αντρας της...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom