Νέα

Πρόβλημα με Διαχειριστή πολυκατοικίας με τον σκύλο μου.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 62
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
στο γαλατσι μενεις μωρη λουκια??
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Γουφ...γουφ...
           
dog11.gif
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Περι σκυλου και διαχειριστη τώρα,  βάλτου να του φάει το ενα αρχιδι και μετα να δουμε αν θα ξανακάνει παράπωνα.... 
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Περι σκυλου και διαχειριστη τώρα,  βάλτου να του φάει το ενα αρχιδι και μετα να δουμε αν θα ξανακάνει παράπωνα.... 
Τι λες καλέ?
Έκανε αμαν να το μεγαλώσει ο άνθρωπος με τα κοκαλάκια του...με τα μπιφτεκάκια του..κι εσύ του λες να δαγκώσει το ένα του τ'αρχίδι να πάθει και τιποτα το σκυλάκι?
Απαπαπαπα...
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Τι λες καλέ?
Έκανε αμαν να το μεγαλώσει ο άνθρωπος με τα κοκαλάκια του...με τα μπιφτεκάκια του..κι εσύ του λες να δαγκώσει το ένα του τ'αρχίδι να πάθει και τιποτα το σκυλάκι?
Απαπαπαπα...
  Σιγα μην του εδεινε να φάει κανα κοκκαλο και πολυ του έδεινε...  :2funny: :2funny: :2funny:
 

graziano

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2009
Μηνύματα
153
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα θα πλακωθείτε εδώ?
Αν είναι να κάνετε πρώτα λίγο διάλειμμα να τρέξω ν'αγοράσω σκύλο γιατί δεν έχω..να τον αμολύσω να σας φάει να ησυχάσουμε πια...!!!!

πιτσιρίκα δικηγόρο δεν ζήτησαν ακομα??αμα είναι θα πλακωθούν...μην χαλάτε και λεφτά σε παπατζήδες ρε παιδιά

οσον αφορα το θεμα γράφτην στα αρχίδια την παλιόγρια...οι νόμοι μετράνε δεν μπορει να σου κάνει τπτ αν δεν γράφει το συμβόλαιο να μην έχεις σκύλο.εγω έχω 5 οχι αθήνα..στο χωριό...μεγάλη αγάπη...περισσοτερο και απο γκομενα :rockon:
 

paraxenos

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2005
Μηνύματα
486
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
φιλε απο οσο θυμαμαι σε τελευταιο δικαστικο αγωνα παρομοιο με την δικη σου φαση,εγινε γνωστο οτι υπαρχει νομος που οριζει οτι τα ζωα τα οποια ζουν στην πολη θεωρουνται ισοτιμα μελη της κοινωνιας με πληρη δικαιωματα ως προς την υπαρξη τους,ειτε μενεις με γκομενα ειτε με σκυλο,γατα,κτλ κανεις δεν εχει το δικαιωμα να σε ενοχλησει.....ι κάτοχοι κατοικίδιων θα πρέπει να γνωρίζουν ότι σύμφωνα με το άρθρο 6 του νόμου 3170/2003 επιτρέπεται η διατήρηση σε κάθε κατοικία μόνο ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών. Προκειμένου για πολυκατοικίες (αποτελούμενες από δύο διαμερίσματα και άνω) επιτρέπεται επίσης η διατήρηση ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών σε κάθε διαμέρισμα ακόμα και εκεί που ο κανονισμός της πολυκατοικίας απαγορεύει τη διατήρηση τέτοιων ζώων, με την προϋπόθεση ότι τα ζώα αυτά διατηρούνται στο ίδιο διαμέρισμα όπου διαμένει ο ιδιοκτήτης και δεν παραμένουν μόνιμα στις βεράντες του διαμερίσματος. Απαγορεύεται επίσης, η διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας (πυλωτή, ταράτσα, ακάλυπτους χώρους κ.λπ.). Τέλος, επιτρέπεται η διατήρηση ζώων συντροφιάς στους ανοικτούς χώρους των μονοκατοικιών, με την προϋπόθεση ότι τηρούνται οι διατάξεις του άρθρου 1 του Ν. 1197/1981 και οι αστυνομικές διατάξεις περί κοινής ησυχίας.
 

souko

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2010
Μηνύματα
15
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Ολόσωστος ο paraxenos, το μοναδικό που θα μπορούσαν να σου προσάψουν θα ήταν αν το σκυλί έμενε στο μπαλκόνι και γαύγιζε κλπ. Επομένως γράψε τους στ'@ρχίδια σου μεγάλε, και τις κωλόγριες και τον διαχειριστή και όλους. Και δες αν υπάρχει κάποιος να μπορεί να τον δώσει  :zfuck: σε καμιά από τις γριές για να ασχοληθούν με τίποτα άλλο... :rockon: :rockon:
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Εαν ο σκύλος γαυγίζει συνέχεια, είναι πολύ ενοχλητικό  :tickedoff:

έχει ενα κοπριτάκι απέναντι απο εδω που μένω και δεν βάζει γλώσσα μέσα
απορώ πότε κοιμάται το γαμημένο....
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Αυτοί οι administrators είναι γενικά σπασαρχίδηδες.
 

batsos

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
1
Like
143
Πόντοι
1
Γεια σε ολους. Ο κανονισμος μπορει να λεει ο,τι βλακεια θελεις. Ο ΝΟΜΟΣ απο την αλλη, επιτρεπει σε καθε σπιτι κατοικιδια ζωα. Μαλιστα, ενα απο καθε ειδος. Ο,τι κι αν σου λενε μην μασησεις. Αν εισαι δυσπιστος σε αυτο, οπως ημουν κι εγω αλλωστε, δεν εχεις παρα να ρωτησεις καποιο δικηγορο να στο επιβεβαιωσει.
 

zentrix

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.400
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Και εγώ όταν έφερα σκύλο στο διαμέρισμα, είχα αντιδράσεις από τους υπόλοιπους ένοικους!
Τους έγραψα στα @@ μου και δεν έδωσα πολύ σημασία.
Σε κάτι και καλά "αστεία" που μου πετούσαν αραιά και που, τους απαντούσα, ότι μπορούν να κινηθούν και νομικά άμα γουστάρουν, εμένα με καλύπτει ο Νόμος, οπότε θα φάνε τα μούτρα τους!
Το κατάπιαν λοιπόν και έληξε εκεί το θέμα!
Το βασικό είναι να μη κάνει φασαρία το σκυλί. Εκεί μπορεί να βρουν πάτημα και να στη φορέσουν...
Φρόντισε εσύ να είναι οκ ο σκύλος και μη μασάς τίποτε...
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Γεια σε ολους. Ο κανονισμος μπορει να λεει ο,τι βλακεια θελεις. Ο ΝΟΜΟΣ απο την αλλη, επιτρεπει σε καθε σπιτι κατοικιδια ζωα. Μαλιστα, ενα απο καθε ειδος. Ο,τι κι αν σου λενε μην μασησεις. Αν εισαι δυσπιστος σε αυτο, οπως ημουν κι εγω αλλωστε, δεν εχεις παρα να ρωτησεις καποιο δικηγορο να στο επιβεβαιωσει.

αχαχαχαχα νωε σε λενε?
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Μάλλον έχεις μπλέξει. Η υγειονομική διάταξη μεταξύ άλλων αναφέρει:

Οι κάτοχοι των διατηρουμένων, σύμφωνα με τα παραπάνω, κατοικιδίων ζώων, οφείλουν να φροντίζουν για τον τακτικό εμβολιασμό τούτων και να παίρνουν όλα τα απαραίτητα μέτρα για την τήρηση καθαριότητας στο περιβάλλον τους και την αποφυγή προκλήσεως θορύβων ή άλλων ενοχλήσεων σε βάρος των περιοίκων ή των ενοίκων της πολυκατοικίας κατά περίπτωση.

Αν οι γριές ισχυριστούν ότι ενοχλούνται από θορύβους γαυγίσματα κλπ κλπ έχουν το πάνω χέρι.

Εμένα μου έστελναν σχεδόν κάθε μέρα την αστυνομία πέντε με έξι το πρωϊ ενώ ο σκύλος κοιμόταν του καλού καιρού. Στο τέλος του έριξαν φόλα στο μπαλκόνι. Ξέρω ποιός το έκανε αλλά άντε να το αποδείξεις.
 

zentrix

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.400
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Εννοείται ότι το σκυλί πρέπει να είναι ΠΛΗΡΩΣ εμβολιασμένο, για το καλό και το δικό σου, αλλά και για το το δικό του και να τηρείς το βιβλιάριο από το κτηνίατρο. Με αυτό μπορείς να αποδείξεις ότι το σκυλί σου έχει κάνει τα απαραίτητα εμβόλια...
Και αυτό που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω έχει μεγάλη σημασία! Να προσέχεις τι ακαθαρσίες του σκύλου, γιατί και εκεί μπορεί να βρουν πάτημα και να στη χώσουν...
 

frifrikos

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2008
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
Αν οι γριές ισχυριστούν ότι ενοχλούνται από θορύβους γαυγίσματα κλπ κλπ έχουν το πάνω χέρι.

Εμένα μου έστελναν σχεδόν κάθε μέρα την αστυνομία πέντε με έξι το πρωϊ ενώ ο σκύλος κοιμόταν του καλού καιρού. Στο τέλος του έριξαν φόλα στο μπαλκόνι. Ξέρω ποιός το έκανε αλλά άντε να το αποδείξεις.
1. Οι γριές είναι πολλαπλό πρόβλημα που μόνο η ευθανασία (τους) μπορεί να λύσει.
2. Εύχομαι, ο δράστης ήδη να βρίσκεται σε νασοκομείο ανιάτων, με πόνους μη ανταποκρινόμενους στην πεθιδίνη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom