Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 632K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
η δουνκερκη δεν σου προκαλει τιποτα μονο τον τρομο και την αγωνια που νιωθει ο στρατιωτης και εσυ σε ενα απειλητικο περιβαλλον εναν τρομο που ερχεται απο ψηλα ,την αυτοθυσια των ψαραδων για να οργανωσουν την μεγαλυτερη πολεμικη απεγκλωβιση σε συνεργασια με το ναυτικο και σκηνοθετικα ειδαμε μια ταινια στον αντιποδα των ηρωων στρατιωτων εδω εχουμε φοβισμενους ανθρωπους για να μας δειξει το δραμα του πολεμου παρολαυτα στο τελος τα καταφερανε


το κελι στο μπλοκ 99 ειναι σινεμα με αρχιδια

τα εχεις ??κανεις τετοιες ταινιες γραφοντας στα αρχιδια σου τα στουντιο

δεν τα εχεις ?? γυρνας μαρβελ και ντι σι

απλα τα πραματα

ο βινς βον??  οτι ηταν ο μπρους γουιλις στο παλπ φιξιον
απλα τον αναστησε κινηματογραφικα
Aπλά να διορθώσω κάτι...το Pulp Fiction "ανέστησε" τον Τραβόλτα, όχι τον Γουϊλις!!!!
Κατά τα άλλα για το block 99 έχω γράψει την γνώμη μου....μπροστά της το Shot Caller είναι οσκαρικό, 3 φορές ανώτερη ταινία!!!!
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
ταινιες της χρονιας χωρις σειρα


πατερσον
σιωπη
δουνκερκη
η αλλη οψη της ελπιδας του καουρισμακι
μπλοκ 99
μπλειντ ρανερ
μητερα
τετραγωνο
λανθιμος
βουλγαρης
σταρ γουορς(το ειδα και δευτηρη φορα οπως τα δουνκερκη,μητερα,μπλοκ 99)
florida project
ενα τουρκικο που ειδα την ανοιξη η χειμωνα του 17,το κρυο στη τραπεζουντα(ισως ειναι του 16)
παση θυσια(παιχτηκε το γεναρη του 17)
Αφού είναι αυτές οι ταινίες της χρονιάς, καταλαβαίνεις το κινηματογραφκό χάλι του 2017!!!
Κάθε πέρσι και καλύτερα!!!!
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Αφού είναι αυτές οι ταινίες της χρονιάς, καταλαβαίνεις το κινηματογραφκό χάλι του 2017!!!
Κάθε πέρσι και καλύτερα!!!!

του 17 ειναι αυτες οσες τουλαχιστον προβληθηκαν στα σινεμα το 17
δικη μου αποψη
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Aπλά να διορθώσω κάτι...το Pulp Fiction "ανέστησε" τον Τραβόλτα, όχι τον Γουϊλις!!!!
Κατά τα άλλα για το block 99 έχω γράψει την γνώμη μου....μπροστά της το Shot Caller είναι οσκαρικό, 3 φορές ανώτερη ταινία!!!!

ναι αναστηθηκε ο τραβολτα
απλα ο ρολος ειναι πιο ταιριαστος με τον γουιλις
 

metalfun

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.074
Κριτικές
2
Like
21
Πόντοι
16
Το γεγονός ότι παίζουν Frances McDormand & Woody Harrelson την ανεβάζει πολύ ψηλά.
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
Για σειρές έχουμε thread?

AKYRO...sorry το βρήκα (δεν χρειάστηκε να ψάξω και πολύ...)
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
οντως για την ταινια με την κοενικη κυρια φρανσις μακντορμαντ ακουγεται οτι ειναι πολυ δυνατη

αναμενουμε να τη δουμε και αυτη ,βγαινει 18 του μηνα
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.947
Like
23.446
Πόντοι
6.056
οντως για την ταινια με την κοενικη κυρια φρανσις μακντορμαντ ακουγεται οτι ειναι πολυ δυνατη

αναμενουμε να τη δουμε και αυτη ,βγαινει 18 του μηνα
κυκλοφορησε σε dvdscr. παντως...
δεν γαμιεται θα τη δω ετσι
*P


 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
οντως για την ταινια με την κοενικη κυρια φρανσις μακντορμαντ ακουγεται οτι ειναι πολυ δυνατη

αναμενουμε να τη δουμε και αυτη ,βγαινει 18 του μηνα


εχθες πηρε 4 σφαιρες το φιλμ για να δουμε αν θα τσιμπησει και κανα οσκαρ
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Εμένα με ενθουσίασε και για το νεύρο της και για τους έξυπνους και δυνατούς διαλόγους της...
Και οι ηθοποιοί ταίριαξαν γάντι με τους χαρακτήρες!!!
Γενικά μια ταινία που σηκώνει πολύ συζήτηση και προβληματισμό!!!
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
εχθες πηρε 4 σφαιρες το φιλμ για να δουμε αν θα τσιμπησει και κανα οσκαρ
Μπήκε υποψήφια σε όλες τις βασικές κατηγορίες για Όσκαρ, εκτός από τον Α ανδρικό ρόλο, όπου έβαλαν και τον Χάρελσον και τον Ροκγουελ μαζί για Όσκαρ στον Β ανδρικό ρόλο!!!!!
Και έβαλαν υποψήφιο για Α ανδρικό ρόλο τον μαυρούκο του Get Out!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
E να μην τα γαμήσουν και τα φετινά Όσκαρ πουλώντας εκδούλευση? :headbang: :headbang:
Έβαλαν το Get Out μια απλά μέτρια ταινία, χωρίς κάτι το πρωτότυπο και το ιδιαίτερο, υποψήφια ακόμα και για σκηνοθεσία.... :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Παιδιά οκ, σταματήστε να την παίζεται με τα δύο χέρια αφού σας χαλάει!!! :2funny: :2funny: :2funny:
Τέσπα, είτε πάρει είτε όχι Όσκαρ, οι 3 Πινακίδες είναι η κορυφαία με διαφορά ταινία της χρονιάς....επιτέλους είδαμε κινηματογράφο!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

metalfun

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.074
Κριτικές
2
Like
21
Πόντοι
16
Δεν έχω δει ταινία με την Frances McDormand που να μην είναι γαμηστερή .
 

Σνουκερ

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2017
Μηνύματα
1.728
Like
4
Πόντοι
16
Και έβαλαν υποψήφιο για Α ανδρικό ρόλο τον μαυρούκο του Get Out!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
E να μην τα γαμήσουν και τα φετινά Όσκαρ πουλώντας εκδούλευση? :headbang: :headbang:
Έβαλαν το Get Out μια απλά μέτρια ταινία, χωρίς κάτι το πρωτότυπο και το ιδιαίτερο, υποψήφια ακόμα και για σκηνοθεσία.... :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Οπως τα λες ειναι τυπε μου, ενα μετριο θριλερακι και τιποτα αλλο ειναι το Get Out. Πλεον τα Οσκαρ εχουν γινει ο γαμος του καραγκιοζη, 2-3 βιογραφικες ταινιες που τις εχουμε ξαναδει εκατονταδες φορες, οι μεγιστοι  μαιντανοι Μεριλ Στριπ και Ντανιελ Ντει Λουις και γενικοτερα οι γνωστοι πανηγυρτζιδες που αλληλοσυγχαιρονται. Εδω θα μας βγαλουν και τον Ντελ Τορο σκηνοθεταρα φετος.
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Οπως τα λες ειναι τυπε μου, ενα μετριο θριλερακι και τιποτα αλλο ειναι το Get Out. Πλεον τα Οσκαρ εχουν γινει ο γαμος του καραγκιοζη, 2-3 βιογραφικες ταινιες που τις εχουμε ξαναδει εκατονταδες φορες, οι μεγιστοι  μαιντανοι Μεριλ Στριπ και Ντανιελ Ντει Λουις και γενικοτερα οι γνωστοι πανηγυρτζιδες που αλληλοσυγχαιρονται. Εδω θα μας βγαλουν και τον Ντελ Τορο σκηνοθεταρα φετος.
Συμφωνώ αλλά αυτά που γράφεις για την Μέριλ Στριπ και τον Ντάνιελ Ντεϊ Λιούις είναι τεράστιο λάθος!!!
Πρόκειται για τιτανοτεράστιους ηθοποιούς....για μένα οι 2 καλύτεροι όλων των εποχών!!!
Κατά τα άλλα και εγώ ξέχασα να γράψω για τον Ντελ Τόρο....
Και αυτός με το Shape of water στα φετινά Όσκαρ παντού....η μαλακία χτύπησε κόκκινα!!!!
 

Σνουκερ

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2017
Μηνύματα
1.728
Like
4
Πόντοι
16
Συμφωνώ αλλά αυτά που γράφεις για την Μέριλ Στριπ και τον Ντάνιελ Ντεϊ Λιούις είναι τεράστιο λάθος!!!
Πρόκειται για τιτανοτεράστιους ηθοποιούς....για μένα οι 2 καλύτεροι όλων των εποχών!!!

Καλοι ηθοποιοι ειναι αλλα παιζουν ΠΑΝΤΑ σε προκατασκευασμενες ταινιες για τα οσκαρ, ιδιως ο Ντει Λιουις! Κανενα ρισκο, καργα μερκετινγκ και ρολοι σχεδον αποκλειστικα κομμενοι και ραμμενοι πανω τους. Μεχρι και ο Τομ Χανκς που ειναι σε μεγαλο βαθμο συστημικος και τυποποιημενος, εχει παρει αρκετες φορες ρολους στην καριερα του εκτος της ασφαλης ζωνης του και λιγοτερο φανφαριστικους. Οι αλλοι δυο αν η καμερα δεν ειναι σχεδον αποκλειστικα πανω τους δεν μπορουν ν'αναπνευσουν. Τουλαχιστον η Στριπ εχει δειξει και μια καποια γκαμα στις ερμηνειες της και σε ειδη, ο Ντει Λιουις τι εχει να παρουσιασει εκτος απο αυστηρα δραματικους ρολους;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom