Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 125K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 84 29,5%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 32 11,2%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 110 38,6%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 23 8,1%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 21 7,4%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 13 4,6%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 20 7,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    285

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
ναι, με την διαφορα ομως οτι εμεις περυσι δεν ειχαμε 5 δικες μας ομαδες, και ουτε αλλαξαμε τους κανονισμους του ποδοσφαιρου οταν ηρθατε στο οακα...
εσεις προς θεου, τι λες τωρα...ο εργοτελης, ο αρης , ο παοκ, ο ηρακλης, ολες του ολυμπιακου, πως χανουν δια μαγειας οταν πρεπει απο τον παναθηναικο αποτελει μυστηριο  :think: :think: :think: :think: :think: :, ο κακος πως γινεται παλι να σγυριζει τα κρισιμα και αυτο μυστηριο :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
πορεια στην ευρωπη απο ελληνικη ομαδα δεν προκειται να υπαρξει.ταβανι θα ειναι οι 16 του τσ.λ.,με υπερβαση τους 8.αλλα μιλαμε για μια φορα στα 10 χρονια,και εαν..κυριως με τις αλλαγες που θα γινουν απο το 2012 και μετα,θα ειναι απιαστο ονειρο.
αν δεν παρουν χαμπαρι στην ελλαδα οτι πρεπει να ασχοληθουν σοβαρα με τις ακαδημιες και οχι να φερνουν παιχτες αεροδρομιου στα ιδια σκατα θα κολυμπαμε μια ζωη
 

kingdragon88

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
415
Like
0
Πόντοι
1
εσεις προς θεου, τι λες τωρα...ο εργοτελης, ο αρης , ο παοκ, ο ηρακλης, ολες του ολυμπιακου, πως χανουν δια μαγειας οταν πρεπει απο τον παναθηναικο αποτελει μυστηριο  :think: :think: :think: :think: :think: :, ο κακος πως γινεται παλι να σγυριζει τα κρισιμα και αυτο μυστηριο :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
α δεν παμε καλα... ο αρης που φετος εχασε απο το λαθος του δαλουκα και περυσι μας εκοψε 2 ποντους (ειχε κανει και την αποκρουση της ζωης του ο τζορβας) και αυτος ο παοκ ρε γαμωτο κοιτα συμπτωση: περυσι μας νικησε,προπερσυ φεραμε 0-0 και φετος μας επαιζε μονοτερμα με 18 τελικες καπου... ωστοσο μια αλλη ομαδα θυμαμαι εγω που ειχε να χασει στη τουμπα για το πρωταθλημα 15 χρονια καπου...
 

giorgosgiorgos23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
366
αν δεν παρουν χαμπαρι στην ελλαδα οτι πρεπει να ασχοληθουν σοβαρα με τις ακαδημιες και οχι να φερνουν παιχτες αεροδρομιου στα ιδια σκατα θα κολυμπαμε μια ζωη

Το μόνο σωστο που έχεις πει φίλε μου γαύρε  ;)  :-*
 

giorgosgiorgos23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
366
α δεν παμε καλα... ο αρης που φετος εχασε απο το λαθος του δαλουκα και περυσι μας εκοψε 2 ποντους (ειχε κανει και την αποκρουση της ζωης του ο τζορβας) και αυτος ο παοκ ρε γαμωτο κοιτα συμπτωση: περυσι μας νικησε,προπερσυ φεραμε 0-0 και φετος μας επαιζε μονοτερμα με 18 τελικες καπου... ωστοσο μια αλλη ομαδα θυμαμαι εγω που ειχε να χασει στη τουμπα για το πρωταθλημα 15 χρονια καπου...

Ολυμπιακός βόλου,Πανιώνιος,Κερκυρα,Ξάνθη,Αστέρας Τρίπολης,Εργοτέλης αν δεν ξέχασα κάποια όλες ανοίγουν τα πόδια με τον γαύρο
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
ξεχασες...την τσιμπλα μοσχατου...
 

sportgate77

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2011
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Ολυμπιακός βόλου,Πανιώνιος,Κερκυρα,Ξάνθη,Αστέρας Τρίπολης,Εργοτέλης αν δεν ξέχασα κάποια όλες ανοίγουν τα πόδια με τον γαύρο

Απο του χρονου και ο Οφη ή η Λειβαδια θα μας ανοιγει τα ποδια ;)

Οχι οτι αλλιως δε μπορουσαμε να τους κερδισουμε βεβαια. αλλα και το ξεκουραστο 1-0 του χρονου ειδικα που θα θελουν τα ψοφιμια μας συντηρηση δυναμεων ενοψει τσαμπιονς λιγκ μια χαρα ειναι!
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Τσαμπιονς λιγκ? απτο στομα σου και στου θεου ταφτι...με προκριματικα..
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Κάνεις και εσύ σαν να μην έγινε τίποτα στο τηγανογήπεδο!Ο Σισέ και η παρέα του σάς γάμησε(μέσα στο γήπεδο)και στο ΟΑΚΑ και στο τηγανογήπεδο και κάποιος μαυροκόρακας καθάρισε με τα γνωστά παραληρήματα του μαριδάκη μετά!Αρα μόνο γκαντέμης δεν είμαι αλλά δεν ελέγχω το παραγκομάγαζο σας!
στο πρώτο ματς τους πήρατε τους 3 πόντους (αν και ΔΕΝ παίξατε μπάλα)
στο δεύτερο δεν τους πήρατε αν και έπρεπε (πάλι χωρίς να παίξετε μπάλα)
Αλλά και να τους παίρνατε πάλι πρωτάθλημα δεν θα παίρνατε - κάνετε λες και με τη μείωση της διαφοράς θα γινότανε κάτι
με τα αν δεν κάνεις πραγματικότητα. Σε περίπτωση που σου διαφεύγει από την αντίληψη δεν είσαι 3 βαθμούς πίσω - είσαι 13 (τυχαίο; δεν νομίζω)

τεσπα, το έχω ξαναπεί
δυστυχώς είστε μπάχαλο - προτιμώ δυνατούς αντιπάλους και να σφάζονται στο γήπεδο παρά να υπάρχει μονοτονία
αλλά δεν είναι μόνο η "παράγκα" (που στο κάτω κάτω πέρσι την είχατε εσείς ελλείψει Κρόκους) - την ομάδα φέτος την άφησαν στον ΠΑΟ να πηγαίνει με αυτόματο όπου πάει, δεν σας φταίει ο άλλος που ασχολείται και τα δίνει όλα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
στο πρώτο ματς τους πήρατε τους 3 πόντους (αν και ΔΕΝ παίξατε μπάλα)
στο δεύτερο δεν τους πήρατε αν και έπρεπε (πάλι χωρίς να παίξετε μπάλα)
Αλλά και να τους παίρνατε πάλι πρωτάθλημα δεν θα παίρνατε - κάνετε λες και με τη μείωση της διαφοράς θα γινότανε κάτι
με τα αν δεν κάνεις πραγματικότητα. Σε περίπτωση που σου διαφεύγει από την αντίληψη δεν είσαι 3 βαθμούς πίσω - είσαι 13 (τυχαίο; δεν νομίζω)

τεσπα, το έχω ξαναπεί
δυστυχώς είστε μπάχαλο - προτιμώ δυνατούς αντιπάλους και να σφάζονται στο γήπεδο παρά να υπάρχει μονοτονία
αλλά δεν είναι μόνο η "παράγκα" (που στο κάτω κάτω πέρσι την είχατε εσείς ελλείψει Κρόκους) - την ομάδα φέτος την άφησαν στον ΠΑΟ να πηγαίνει με αυτόματο όπου πάει, δεν σας φταίει ο άλλος που ασχολείται και τα δίνει όλα

το καταλαβαίνω να είσαι γάβρος.
αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να είσαι μαλακας.
είναι προφανές ότι εάν μετά το ντέρμπυ η διαφορά ήταν στο -4 και όχι στο -10 εσύ μας λες ότι ο βάζελος θα έχανε και από τις Σερρες και απο την Λάρισα και θα φερνε χι με τον Ατρομητο.
μετά έπαιζες με ΠΑΟΚ ΑΕΚ και με χι στην τούμπα πήγαινες στα 2 ποντάκια.
πάλι πλεονέκτημα είχες.
αλλα απο αυτό μέχρι ότι δεν είναι τυχαιοι οι 13 ποντοι διαφοράς απέχει όχι έτη φωτός. αλλά ετη μαλακίας.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ναι, με την διαφορα ομως οτι εμεις περυσι δεν ειχαμε 5 δικες μας ομαδες, και ουτε αλλαξαμε τους κανονισμους του ποδοσφαιρου οταν ηρθατε στο οακα...
τα θέλετε και τα λέτε ορισμένοι;
χαχαχα
ναι, οκ...έγινε παρθενογέννεση του ελλ. ποδοσφαίρου
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τα θέλετε και τα λέτε ορισμένοι;
χαχαχα
ναι, οκ...έγινε παρθενογέννεση του ελλ. ποδοσφαίρου

όχι ρε τι λες τώρα;
ο Βόλος έκλεισε σπίτια σε όλους τους μεγάλους αλλά όταν έπαιξε εντός με γάβρο κάνανε προπόνηση οι πειραιώτες.
ο Νιονιος εκοψε βαθμούς στον βάζελο και ως ανταπόδωση ο πρώην προπονητής και οι πρώην παίκτες του ολυμπιακού με τον νυν υπάλληλο του μαρινάκη για πρόεδρο πηραν 2πόντους δώρο για να σωθούν αφού είχαν πάρει το πρωτάθλημα στον πειραιά.
οι σέρρες έχουν πρόεδρο τον αδερφό του στελέχους της παε ολυμπιακός και στην κέρκυρα μετακομίζουν όλα τα αζήτητα γερόντια του ολυμπιακού, ενω στις εξέρδρες κάθονται πιο πολλοί με τη σημαία του ολυμπιακού παρά με του νησιού.

δε γαμιέσαι πρωί πρωί λέω γω;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
το καταλαβαίνω να είσαι γάβρος.
αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να είσαι μαλακας.
είναι προφανές ότι εάν μετά το ντέρμπυ η διαφορά ήταν στο -4 και όχι στο -10 εσύ μας λες ότι ο βάζελος θα έχανε και από τις Σερρες και απο την Λάρισα και θα φερνε χι με τον Ατρομητο.
μετά έπαιζες με ΠΑΟΚ ΑΕΚ και με χι στην τούμπα πήγαινες στα 2 ποντάκια.
πάλι πλεονέκτημα είχες.
αλλα απο αυτό μέχρι ότι δεν είναι τυχαιοι οι 13 ποντοι διαφοράς απέχει όχι έτη φωτός. αλλά ετη μαλακίας.
κι εγώ καταλαβαίνω να είσαι ΠΑΟ αλλά δεν το καταλαβαίνω να είσαι μαλάκας
ο ΠΑΟ φέτος δεν έπαιξε μπάλα
παρατημένη ομάδα ήτανε
έχανε στα εύκολα ματς
ό,τι έκανε παλιά ο Ολυμπιακός και έχανε τα πρωταθλήματα

όσο για τα υπόλοιπα που λες για το Βόλο, ναι, θυμάμαι τη διαστημική μπάλα που παίξατε και που σας αδικήσανε
για την ακρίβεια ΔΕΝ θυμάμαι ματς (μπορεί να κάνω λάθος και να με διορθώσεις σε αυτό - απλά δεν θυμάμαι) του ΠΑΟ εκτός από αυτό στο Καραϊσκάκη που ο ΠΑΟ να αδικήθηκε και να του κόψανε βαθμούς (όπως δεν θυμάμαι και του Ολυμπιακού)

Απλά δεν είχες ομάδα φέτος.
Για τους δανεικούς που λες, τα ίδια κάνατε κι εσείς όταν είχατε ακαδημία που έβγαζε παίκτες και είχατε ρόστερ μεγάλο που δεν ξέρατε τι να το κάνετε.
Διάβασε τι λεω και μην βρίζεις χωρίς λόγο πρωί πρωί με το ζάχαρό σου:
δεν υπάρχει ΠΑΡΘΕΝΟΓΕΝΝΕΣΗ στο ελλ. ποδόσφαιρο
φωνάζετε γιατί δεν έχετε εσείς τα κόζια
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
α, όσο για τους 13 πόντους διαφοράς...ούτε αστείο δεν χαμπαριάζεις
θύρα 13 γιου νόου;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κι εγώ καταλαβαίνω να είσαι ΠΑΟ αλλά δεν το καταλαβαίνω να είσαι μαλάκας
ο ΠΑΟ φέτος δεν έπαιξε μπάλα
παρατημένη ομάδα ήτανε
έχανε στα εύκολα ματς
ό,τι έκανε παλιά ο Ολυμπιακός και έχανε τα πρωταθλήματα

όσο για τα υπόλοιπα που λες για το Βόλο, ναι, θυμάμαι τη διαστημική μπάλα που παίξατε και που σας αδικήσανε
για την ακρίβεια ΔΕΝ θυμάμαι ματς (μπορεί να κάνω λάθος και να με διορθώσεις σε αυτό - απλά δεν θυμάμαι) του ΠΑΟ εκτός από αυτό στο Καραϊσκάκη που ο ΠΑΟ να αδικήθηκε και να του κόψανε βαθμούς (όπως δεν θυμάμαι και του Ολυμπιακού)

Απλά δεν είχες ομάδα φέτος.
Για τους δανεικούς που λες, τα ίδια κάνατε κι εσείς όταν είχατε ακαδημία που έβγαζε παίκτες και είχατε ρόστερ μεγάλο που δεν ξέρατε τι να το κάνετε.
Διάβασε τι λεω και μην βρίζεις χωρίς λόγο πρωί πρωί με το ζάχαρό σου:
δεν υπάρχει ΠΑΡΘΕΝΟΓΕΝΝΕΣΗ στο ελλ. ποδόσφαιρο
φωνάζετε γιατί δεν έχετε εσείς τα κόζια

εγώ πάντα λέω την αληθεια.
εσυ μπορείς να μαλακίζεσαι ωε γνήσιος γάβρος.
όπως δήλωσα ευθέως πολλάκις ότι το περσινό ήταν στημένο.
εσύ τώρα μας λές ότι το φετινό ήταν όλα μέλι γάλα.

ξαναλέω.
δε γαμιέσαι πρωί πρωί;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
όχι ρε τι λες τώρα;
ο Βόλος έκλεισε σπίτια σε όλους τους μεγάλους αλλά όταν έπαιξε εντός με γάβρο κάνανε προπόνηση οι πειραιώτες.
την πιθανότητα απλώς να έπαιξε καλύτερα η ομάδα που παίρνει το πρωτάθλημα με 25 πόντους διαφορά από αυτούς που λες υπόλοιπους μεγάλους δεν παίζει, ετσι;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εγώ πάντα λέω την αληθεια.
εσυ μπορείς να μαλακίζεσαι ωε γνήσιος γάβρος.
όπως δήλωσα ευθέως πολλάκις ότι το περσινό ήταν στημένο.
εσύ τώρα μας λές ότι το φετινό ήταν όλα μέλι γάλα.

ξαναλέω.
δε γαμιέσαι πρωί πρωί;
γιαυτό σου λέω πως έχεις το πρωινό σου ζάχαρο
δεν σου είπα πως είναι οκ το φετινό
σου είπαπως πέρσι είχατε ΚΑΙ καλύτερη ομάδα ΚΑΙ τα κόζια και το πήρατε (είχε και ο ΠΑΟΚ πέρσι ομάδα αλλά όχι τα κόζια)
φέτος είχαμε ΚΑΙ καλύτερη ομάδα (δεν μιλάω για παίκτες - μιλάω για οργάνωση, διοίκηση, παίκτες, γενικά) ΚΑΙ τα κόζια προφανώς. Η διαφορά με πέρσι είναι πως όλοι οι αντίπαλοι ήταν για τον πούτσο φέτος (ανύπαρκτος ΠΑΟ και ΠΑΟΚ, ας μη μιλήσουμε για ΑΕΚ)
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Στο πρόσφατο Παναθηναϊκό Τριφύλλι η Αλεξία Σπίνου μιλάει για τον τραυματισμό της και την επιστροφή της στην ενεργό δράση. Τα Πράσινα Νέα βρέθηκαν εκεί και σας παρουσιάζουν αποκλειστικά video από την συνέντευξη της.


Η Αλεξία Σπίνου στα 20 της είχε την μεγαλύτερη περιπέτεια στην ζωή της. Ήρθε στην ομάδα της καρδιάς της, τον Παναθηναϊκό, αλλά μία εβδομάδα πριν αρχίσει η σεζόν έπαθε ρήξη χιαστού και από τον Σεπτέμβριο και μέχρι σήμερα δεν έχει αγωνιστεί… Η ίδια μίλησε στο «Παναθηναϊκό Τριφύλλι» και ο Γιάννης Αβραμίδης από τα "Πράσινα Νέα" ήταν εκεί και όχι μόνο άκουσε τι είπε η νεαρή γκαρντ, αλλά τράβηξε και βίντεο.



«Χτύπησα μία εβδομάδα πριν αρχίσει το πρωτάθλημα και όσο και να ναι, ήταν ένα σοκ για μένα. Περίμενα να με δει και ο κόσμος, είχα δουλέψει πολύ και πραγματικά με στεναχώρησε πολύ. Κάναμε προπόνηση και πέντε λεπτά πριν τελειώσει σε μία προσπάθεια για λέι απ, ανέβηκα δυνατά και για να κάνω το κάτι παραπάνω, γύρισα να δώσω πάσα αντί να τελειώσω την φάση… Και εκεί άκουσα το «κρακ». Κατάλαβα από την αρχή ότι είναι ρήξη…», είπε και ήδη έχει αρχίσει προπονήσεις.



«Έχω δύο αδέλφια μεγαλύτερα που έπαιζαν μπάσκετ και ακολουθούσα στα αντρικά τους… χόμπι. Όταν μου είπε ο Γιάννης Γερεουδάκης να έρθω δεν το σκέφτηκα καν… Ο Παναθηναϊκός είναι και η ομάδα μου και πωρωνόμουν με τους οπαδού του ακόμα και όταν ήμουν αντίπαλη τους… Καθόμουν στον πάγκο και σιγοψιθύριζα τα συνθήματα τους!!», συμπλήρωσε.



Όσον αφορά το μόντελινγκ; «Έχω κάνει στο παρελθόν κάποιες φωτογραφήσεις, αλλά αυτό που με απασχολεί κυρίως είναι να τελειώσω την σχολή μου, να πάρω το πτυχίο από την Γυμναστική Ακαδημία και να αφοσιωθώ στο μπάσκετ… Αν μου ερχόταν πρόταση για να γίνω μοντέλο θα το σκεφτόμουν. Προς το παρόν σαν προτεραιότητα μου έχω το μπάσκετ και τον Παναθηναϊκό… Να γίνω καλά και να βοηθήσω του χρόνου την ομάδα μου», ολοκλήρωσε.



Δείτε αποκλειστικά το backstage της φωτογράφισης της!



Και παρακολουθείστε τις αποκλειστικές δηλώσεις της στην κάμερα των Πράσινων Νέων



752524.JPG



752499.JPG

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
αβραμιδης λεει τυποι :2funny:
λετε να ειναι ο γνωστος αβραμιδης του σαιτ? :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom