Νέα

POS από εξωτερικό και άλλες λύσεις για την επερχόμενη διασύνδεση των ταμειακών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ore37
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 26
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΘΑ ΠΑΤΑΧΘΕΙ Η ΦΟΡΟΑΠΟΦΥΓΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 7 23,3%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 25 83,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    30

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.739
Πόντοι
2.306
Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από την διασύνδεση POS ταμειακών,
μου είχε πει ένας αντιπρόσωπος ταμειακών που κάνει σέρβις και υποστήριξη.
 

Koursaros16

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2023
Μηνύματα
68
Like
267
Πόντοι
20
Ρε μάγκες μια εταιρία my pos λέγεται έχει ένα μηχάνημα με 30 φράγκα ; είναι εντάξει έχεις κανείς ;νέος επαγγελματίας εδώ και ακόμα ψάχνομαι
 

mourganarxis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2023
Μηνύματα
132
Like
118
Πόντοι
1
Είναι μία καλή αρχή. Τώρα, τις παπαριές που ακούω ότι ο φίλος μου ο οικονομολογος μου είπε το ταδε και το κείθε, τα πράγματα είναι απλά. Εάν μειωθεί η φοροδιαφυγή, θα μειωθεί και η φορολογία. Η μείωση της φορολογίας είναι το καλύτερο αντίβαρο στην φοροδιαφυγή.

Απλά, εμείς περιμένουμε να μειωθεί η φορολογία πριν μειωθεί η φοροδιαφυγή, πράγμα παράλογο.

Επιπλέον, το τερμακτό στους ελεύθερους επαγγελματίες (είμαι και εγώ) θεωρώ ότι είναι σωστότατο μέτρο.

Π
Πιο Μητσοτάκης δεν υπάρχει.
Κουνα
Είναι μία καλή αρχή. Τώρα, τις παπαριές που ακούω ότι ο φίλος μου ο οικονομολογος μου είπε το ταδε και το κείθε, τα πράγματα είναι απλά. Εάν μειωθεί η φοροδιαφυγή, θα μειωθεί και η φορολογία. Η μείωση της φορολογίας είναι το καλύτερο αντίβαρο στην φοροδιαφυγή.

Απλά, εμείς περιμένουμε να μειωθεί η φορολογία πριν μειωθεί η φοροδιαφυγή, πράγμα παράλογο.

Επιπλέον, το τερμακτό στους ελεύθερους επαγγελματίες (είμαι και εγώ) θεωρώ ότι είναι σωστότατο μέτρο.

Π
Ναι ας παταχθει από τα αστέρια της κυβέρνησης που έχουν πλουτισει ξαφνικά και εμφανίζουν σπίτια και περιουσιες απίστευτες .....
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
Ότι χρήμα κυκλοφορεί στην αγορά, είτε μαύρο, είτε άσπρο, είτε γκρίζο, εφόσον κυκλοφορεί, αργά η, γρήγορα θα καταλήξει στα δημόσια ταμεία μέσω ΦΠΑ.
Το πρόβλημα ειναι με το χρήμα που βγαίνει στο εξωτερικό και το χρήμα που κρύβεται κάτω από τα στρώματα.
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.108
Κριτικές
16
Like
1.729
Πόντοι
3.425
Στα παπάρια μου τι γράφετε, λαμόγια. Εάν δεν φοροδιαφεύγατε, δεν θα γράφατε, χαχαχα

Π
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21
Φοροδιαφεύγουν όσοι κινδυνεύουν να κλείσουν τα μαγαζιά τους.Δεν φοροδιαφεύγει το Zara ο Kotsovolos , το Plaisio .Αυτοί δαγκώνουν κι επιθυμούν να κλείσει και το τελευταίο μαγαζάκι ρουχων ή βιβλιοπωλείο.
Άλλο πράγμα δαγκώνω εγω ο Κιλερ της αγοράς κι άλλο φοροδιαφεύγω το λαγουδάκι της ζούγκλας.
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21
έχουμε λοιπόν POS παντού, μετρητά όλο και λιγότερο, και πρακτικά θα φαίνεται πολύ εύκολα η ροή του χρήματος...Απο που ήρθε σε σένα...πόσο κράτησες εσυ...που πλήρωσες μετά εσυ κλπ...
Σε λίγο καιρό όταν θα πας να αγοράσεις κάτι αξίας πχ ένα όχημα ...η αυτονόητη ερώτηση του συστήματος θα είναι: επιτρέπεται να έχεις αυτο το ποσο με βάση όσα πήρες και έδωσες τα προηγούμενα 2-3 χρόνια ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom