Νέα

Πόρισμα «φωτιά» της Αρχής για το Ξέπλυμα Χρήματος σε βάρος πασίγνωστου παρουσιαστή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 174
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
664
Like
9.285
Πόντοι
1.046
μερικοι εδω διαβαζετε οτι θελετε , που ειναι τα 9 μυρια ?? 9 μυρια ειναι η επενδυση , θα έπαιρνε 2 αφου πρωτα κατεθετε τα τιμολογια οτι εκανε την επενδυση των 9 ...
Τα οποία 9 ήταν μαύρο χρήμα.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.333
Like
467
Πόντοι
36

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.547
Κριτικές
2
Like
5.133
Πόντοι
1.056
Κοίτα να δεις που ο πουστροκοκλω έχει γίνει το νο1 θέμα και πρόβλημα της Ελλάδας
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.698
Κριτικές
3
Like
4.162
Πόντοι
456
Ρε παίδες όσο και να μην τον γουστάρω τον τύπο μαλακίες λέγονται.Επιδοτησξ παίρνεις αφού έχει επενδύσει εσύ πρώτα και σου επιστρέφουν μέρος των χρημάτων μετά από διάφορους ελέγχους.Κανεις αίτηση για το ύψος της επένδυσης και ανάλογα με το πρόγραμμα σου επιδοτούν ένα ποσοστό 30-40-50% αφού τους πας τα τιμολόγια.Τωρα αν τα τιμολόγια είναι εικονικά πάμε αλλού που δεν πιστεύω να ρισκάρουν οι άλλοι να κόψουν τιμολόγια ιδιως μεγάλα ποσά.Τα αλλά περί εγκληματικής οργάνωσης και ξέπλυμα μαύρου χρήματος δεν είναι τίποτα περισσότερο από τι λέει ο νόμος.Μετα τα 100.000 ευρώ αξία φοροδιαφυγής θεωρείται ποινικό αδίκημα και ελέγχεται για ξέπλυμα μαύρου χρήματος από εγκληματικές οργανώσεις κλπ κλπ.Τα ξέρουν καλύτερα ορκωτοί λογιστές και δικηγόροι οικονομικών υποθέσεων.Επιπλεον αν δεν έχεις σε ισχύ φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα δεν παίρνεις λεφτά από επιδοτούμενο πρόγραμμα.Τωρα για τις διάφορες εταιρείες που είχε και τι έχει γίνει ακριβως θέλει ψάξιμο αλλά το πιθανότερο να έχει βρει παραθυράκια στο νόμο και να τα έχει εκμεταλλευτεί.
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
664
Like
9.285
Πόντοι
1.046
Αυτό είναι δουλειά της Αρχής ξεπλύματος και όπως φαίνεται και της Interpol , όχι του Αδωνι
Ακόμα κι έτσι, ο Άδωνις θα έπρεπε να είναι πολύ πιο προσεκτικός. Δεν ήταν ποτέ άγνωστο ότι ο Κοκλώνης είναι λαμόγιο. Πριν κάμποσα χρόνια είχε στήσει μια αεριτζίδικη εταιρία που πούλαγε αεροπορικά εισιτήρια μισοτιμής, ονόματι airfastickets. 40 εκατομμύρια ευρώ χρέος άφησε. Και τέλος πάντων, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Η δική μου επιχείρηση, μπορεί μεν να είναι μικρή, έχει όμως κεφάλαιο πολύ μεγαλύτερο από τα 4000 ευρώ. Αλλά για πες μου, πιστεύεις ότι θα μου έδινε ο Άδωνις ποτέ εμένα, ή οποιονδήποτε κανονικό πολίτη, επιδότηση 9 εκατομμυρίων ευρώ; Και μόνο ότι πήρε την έγκριση είναι σκάνδαλο.

Ο Άδωνις δεν ήξερε, ο άλλος στο Δημόσιας Τάξης δεν ήξερε ότι η ηγεσία της Αστυνομίας είναι υπόδικοι για αρχηγοί μαφίας, ο Μητσοτάκης δεν ήξερε ότι η ΕΥΠ παρακολουθεί τους πάντες. Δεν είναι φυσιολογικό η ηγεσία της χώρας να μην ξέρουν. Ονομάζεται "ανικανότητα". Κανονικά, ο ανίκανος, αν δεν παραιτηθεί, οφείλει ο προϊστάμενος να τον αντικαθιστά.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
25
Πόντοι
16
Φαινεται πως επιχειρησε να εκμεταλλευτει την μη αποδοση ΦΠΑ (VAT carousel) μεσω ενδοκοινοτικων συναλλαγων με ΕΥ εταιρειες συσταθεισες μεσω παρενθετων προσωπων.

Dumb down εκδοχη του Γαλλικου carbon tax fraud (circa 0.5B) , με την προσθηκη της νομιμοποιησης παρανομων χρηματοροων .

Προκειται για την 3η απατη του εν λογω παρουσιαστη, ο οποιος απολαμβανει μια ιδιοτυπη νομικη ασυλια μεσω επιορκων Δικαστικων και (υποδικων) Δικηγορων.

Κολομβια των Βαλκανιων με 10Μ (αμορφωτων κατα βαση) Ελληνων να (αλληλο) βριζονται στα ΜΚΔ, ενοσω <1%, ελεγχει >85% του παραγομενου πλουτου.
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
664
Like
9.285
Πόντοι
1.046
Ρε παίδες όσο και να μην τον γουστάρω τον τύπο μαλακίες λέγονται.Επιδοτησξ παίρνεις αφού έχει επενδύσει εσύ πρώτα και σου επιστρέφουν μέρος των χρημάτων μετά από διάφορους ελέγχους.Κανεις αίτηση για το ύψος της επένδυσης και ανάλογα με το πρόγραμμα σου επιδοτούν ένα ποσοστό 30-40-50% αφού τους πας τα τιμολόγια.Τωρα αν τα τιμολόγια είναι εικονικά πάμε αλλού που δεν πιστεύω να ρισκάρουν οι άλλοι να κόψουν τιμολόγια ιδιως μεγάλα ποσά.Τα αλλά περί εγκληματικής οργάνωσης και ξέπλυμα μαύρου χρήματος δεν είναι τίποτα περισσότερο από τι λέει ο νόμος.Μετα τα 100.000 ευρώ αξία φοροδιαφυγής θεωρείται ποινικό αδίκημα και ελέγχεται για ξέπλυμα μαύρου χρήματος από εγκληματικές οργανώσεις κλπ κλπ.Τα ξέρουν καλύτερα ορκωτοί λογιστές και δικηγόροι οικονομικών υποθέσεων.Επιπλεον αν δεν έχεις σε ισχύ φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα δεν παίρνεις λεφτά από επιδοτούμενο πρόγραμμα.Τωρα για τις διάφορες εταιρείες που είχε και τι έχει γίνει ακριβως θέλει ψάξιμο αλλά το πιθανότερο να έχει βρει παραθυράκια στο νόμο και να τα έχει εκμεταλλευτεί.
Έγραψες οκτώ σειρές για να πεις "δεν ξέρω τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις". Είναι κι αυτό ένα επίτευγμα.
 

GRxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
314
Κριτικές
4
Like
795
Πόντοι
361
Έγραψες οκτώ σειρές για να πεις "δεν ξέρω τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις". Είναι κι αυτό ένα επίτευγμα.
Εδώ εισοα λάθος εγώ που δεν ξέρω όντος νόμιζα ότι αυτός ήξερε άρα κάτι πέτυχε
 
OP
OP
ririkonav

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.003
Κριτικές
47
Like
6.255
Πόντοι
11.445
Ακόμα κι έτσι, ο Άδωνις θα έπρεπε να είναι πολύ πιο προσεκτικός. Δεν ήταν ποτέ άγνωστο ότι ο Κοκλώνης είναι λαμόγιο. Πριν κάμποσα χρόνια είχε στήσει μια αεριτζίδικη εταιρία που πούλαγε αεροπορικά εισιτήρια μισοτιμής, ονόματι airfastickets. 40 εκατομμύρια ευρώ χρέος άφησε. Και τέλος πάντων, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Η δική μου επιχείρηση, μπορεί μεν να είναι μικρή, έχει όμως κεφάλαιο πολύ μεγαλύτερο από τα 4000 ευρώ. Αλλά για πες μου, πιστεύεις ότι θα μου έδινε ο Άδωνις ποτέ εμένα, ή οποιονδήποτε κανονικό πολίτη, επιδότηση 9 εκατομμυρίων ευρώ; Και μόνο ότι πήρε την έγκριση είναι σκάνδαλο.

Ο Άδωνις δεν ήξερε, ο άλλος στο Δημόσιας Τάξης δεν ήξερε ότι η ηγεσία της Αστυνομίας είναι υπόδικοι για αρχηγοί μαφίας, ο Μητσοτάκης δεν ήξερε ότι η ΕΥΠ παρακολουθεί τους πάντες. Δεν είναι φυσιολογικό η ηγεσία της χώρας να μην ξέρουν. Ονομάζεται "ανικανότητα". Κανονικά, ο ανίκανος, αν δεν παραιτηθεί, οφείλει ο προϊστάμενος να τον αντικαθιστά.
Αλλο Συριζοπουλο μας βρηκε :headbang:. Δλδ να ερθει να σε ελέγξει το κρατος πριν κανεις τη λαμογια :2funny:. Αφου τον έλεγχε για 6 μηνες η αρχη ξεπλύματος . Ο τσιπρακος γιατι δεν παραιτηθηκε οταν κανονιασε την αγορα με 44 μυρια το 2016??

παμε παλι , η επενδυση υποτίθεται ηταν 9 μυρια και 2 η επιδότηση που θα δινόταν μετα απο έλεγχο. Αίτηση κανει ο οποισδήποτε. ΔΕΝ πέρασε από κανένα στάδιο ...
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
664
Like
9.285
Πόντοι
1.046
Αλλο Συριζοπουλο μας βρηκε :headbang:. Δλδ να ερθει να σε ελέγξει το κρατος πριν κανεις τη λαμογια :2funny:. Αφου τον έλεγχε για 6 μηνες η αρχη ξεπλύματος . Ο τσιπρακος γιατι δεν παραιτηθηκε οταν κανονιασε την αγορα με 44 μυρια το 2016??

παμε παλι , η επενδυση υποτίθεται ηταν 9 μυρια και 2 η επιδότηση που θα δινόταν μετα απο έλεγχο. Αίτηση κανει ο οποισδήποτε. ΔΕΝ πέρασε από κανένα στάδιο ...
Ρε μεγάλε, τι βλακείες κάθεσαι και γράφεις; Του έχουν δεσμεύσει την περιουσία. Είναι η ΤΡΙΤΗ απάτη που κάνει ο Κοκλώνης. Ακόμα κι αν ο Τσίπρας δεν τον ήλεγξε τότε, αυτό δικαιολογεί τον Άδωνι, που πήγε να τον επιδοτήσει και από πάνω;

Και δηλαδή, άμα μας ενοχλεί η διαφθορά που καταστρέφει τη χώρα μας, την κοινωνία μας και τις ζωές μας, πάει να πει ότι είμαστε ντε και καλά Συριζα; Εσένα που φαίνεται πως δε σε πειράζει, τι να συμπεράνω; Ότι είσαι κλέφτης, ακαμάτης, φοροφυγάς, πιθανόν διορισμένος με νεοδημοκράτικο βύσμα; Αν δε σε πειράζει που η μαφία στην Ελλάδα έφτασε να έχει σχέσεις με υπουργούς, τι άλλο να υποθέσω; Μάλλον ότι τρως από τα ψιχουλάκια που σου δίνουν τα λαμόγια, ή μπορεί να έχεις κανένα στενό συγγενή που κλέβει, ή τελικά ίσως κλέβεις και ο ίδιος.
 
OP
OP
ririkonav

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.003
Κριτικές
47
Like
6.255
Πόντοι
11.445
Ρε μεγάλε, τι βλακείες κάθεσαι και γράφεις; Του έχουν δεσμεύσει την περιουσία. Είναι η ΤΡΙΤΗ απάτη που κάνει ο Κοκλώνης. Ακόμα κι αν ο Τσίπρας δεν τον ήλεγξε τότε, αυτό δικαιολογεί τον Άδωνι, που πήγε να τον επιδοτήσει και από πάνω;

Και δηλαδή, άμα μας ενοχλεί η διαφθορά που καταστρέφει τη χώρα μας, την κοινωνία μας και τις ζωές μας, πάει να πει ότι είμαστε ντε και καλά Συριζα; Εσένα που φαίνεται πως δε σε πειράζει, τι να συμπεράνω; Ότι είσαι κλέφτης, ακαμάτης, φοροφυγάς, πιθανόν διορισμένος με νεοδημοκράτικο βύσμα; Αν δε σε πειράζει που η μαφία στην Ελλάδα έφτασε να έχει σχέσεις με υπουργούς, τι άλλο να υποθέσω; Μάλλον ότι τρως από τα ψιχουλάκια που σου δίνουν τα λαμόγια, ή μπορεί να έχεις κανένα στενό συγγενή που κλέβει, ή τελικά ίσως κλέβεις και ο ίδιος.
συριζοπουλα σαν και εσενα διορισμενοι δημοσιοι υπαλληλοι τρωνε αυτη τη χωρα και οι πασοκοι παλαιοτερα. Ουτε οπαδος του Αδωνη ειμαι ουτε διορισμενος ΔΥ σαν και εσενα . Οταν γραφουν ολα τα αρθρα για 2 μυρια επιδοτηση , αμα του εδιναν και εσυ συνεχιζεις το παραμυθι του Βαξεβανη για 9 προφανως Συριζοπουλο εισαι . Οταν λες σε επιχειρηση που ξεκίνησε πριν 3 χρονια και αρχισε να ελεγχεται την 2η χρονια, οτι αργήσανε οι αρχες να επεμβουν , προφανως δεν σκαρπαζεις τπτ απο ελεγχους και ουτε ξερεις απο επιχειρησεις αρα ΔΥ εισαι διορισμενος.
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
664
Like
9.285
Πόντοι
1.046
συριζοπουλα σαν και εσενα διορισμενοι δημοσιοι υπαλληλοι τρωνε αυτη τη χωρα και οι πασοκοι παλαιοτερα. Ουτε οπαδος του Αδωνη ειμαι ουτε διορισμενος ΔΥ σαν και εσενα . Οταν γραφουν ολα τα αρθρα για 2 μυρια επιδοτηση , αμα του εδιναν και εσυ συνεχιζεις το παραμυθι του Βαξεβανι για 9 προφανως Συριζοπουλο εισαι . Οταν λες σε επιχειρηση που ξεκίνησε πριν 3 χρονια και αρχισε να ελεγχεται την 2η χρονια, οτι αργήσανε οι αρχες να επεμβουν , προφανως δεν σκαρπαζεις τπτ απο ελεγχους και ουτε ξερεις απο επιχειρησεις αρα ΔΥ εισαι διορισμενος.
Συνεχίζεις τις ηλιθιότητες. Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. Γιατί υπερασπίζεσαι κάποιον που του έχουν δεσμεύσει την περιουσία επειδή ξέπλενε χρήμα για τη μαφία;

Πιο πριν είπα πως έχω τη δική μου επιχείρηση. Και κοίτα κόψε τη βλακεία για το σύριζα, γιατί η καραμέλα "πας μη νέα δημοκρατία συριζαίος" (ή πιο σωστά να πω "πας μη χρυσή αυγή συριζαίος") είναι πολύ παλιό κόλπο. Ο Σύριζα παίρνει 24% στις δημοσκοπήσεις. Πάει να πει, τρεις στους τέσσερις Έλληνες δεν είναι συριζαίοι. Εσύ όμως είσαι δεξιούλης. Και μάλιστα, είσαι δεξιούλης που δεν τον πειράζει αν κάποιοι κλέβουν τη χώρα. Αυτό δείχνει τι επιπέδου είσαι.
 
OP
OP
ririkonav

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.003
Κριτικές
47
Like
6.255
Πόντοι
11.445
Συνεχίζεις τις ηλιθιότητες. Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. Γιατί υπερασπίζεσαι κάποιον που του έχουν δεσμεύσει την περιουσία επειδή ξέπλενε χρήμα για τη μαφία;

Πιο πριν είπα πως έχω τη δική μου επιχείρηση. Και κοίτα κόψε τη βλακεία για το σύριζα, γιατί η καραμέλα "πας μη νέα δημοκρατία συριζαίος" (ή πιο σωστά να πω "πας μη χρυσή αυγή συριζαίος") είναι πολύ παλιό κόλπο. Ο Σύριζα παίρνει 24% στις δημοσκοπήσεις. Πάει να πει, τρεις στους τέσσερις Έλληνες δεν είναι συριζαίοι. Εσύ όμως είσαι δεξιούλης. Και μάλιστα, είσαι δεξιούλης που δεν τον πειράζει αν κάποιοι κλέβουν τη χώρα. Αυτό δείχνει τι επιπέδου είσαι.
Εχεις επιχειρηση και λες αυτες τις παπαριες που είπες ? Ε τοτε λυπάμαι τους υπάλληλους σου , αμα έχεις και δεν εχεις περίπτερο . Οι ανακρίβειες που είπες για έλεγχους καθώς και το οτι έμπλεξες και την ΕΥΠ μέσα βγάζουν μάτι , αστο .....
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.698
Κριτικές
3
Like
4.162
Πόντοι
456
Έγραψες οκτώ σειρές για να πεις "δεν ξέρω τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις". Είναι κι αυτό ένα επίτευγμα.
Από πού βγήκε αυτο το συμπέρασμα;σου απαντώ για τα αυτά που βγάζουν οι δημοσιογράφοι που είναι έρημη να βαβούρα.Κατα τα άλλα θέλει πολύ ψάξιμο για να δεις τι ακριβώς έχει κανει και τι ισχύει.Εγω παλιότερα που κοίταξα την εταιρεία του απορούσα πχ με barking well που οι ορκοτοι γράφανε ότι έκανε αύξηση μετοχικού κεφαλαίου 1.000.000 χωρίς να λένε την πηγή του χρήματος και πως μπήκε στο λογαριασμό του (έτσι όπως το έγραφε σαν να εννοούσε κατάθεση σε λογαριασμό με μετρητά,που αν έγινε προφανώς θα ελεγχθούν από που προκύπτουν) και ότι θα έκανε και μελλοντικές τέτοιες αυξήσεις.Καθ υπογράψανε αυτο το πράγμα ορκοτοι λογιστές.Δεν έχω τα στοιχεία για να βγάλω συμπέρασμα αυτό σου λέω.Δεν βγάζω συμπέρασμα απλά επειδή είπανε κάτι στα κανάλια.Οτι το βγάλανε τωρα αυτή τη χρονική περίοδο πάντως βρομάει.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.681
Like
67.833
Πόντοι
12.756

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom