Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 360K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.204
Κριτικές
7
Like
2.930
Πόντοι
786
Ειδικα στην εποχη μας που οι πολιτικοι ειναι εκτεθειμενοι ανα πασα στιγμη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
το έχω πει πολλές φορές:
μας φαίνονται σπουδαιότεροι οι παλιοί επειδή δεν ήταν εκτεθειμένοι στα κινητά και υπήρχαν καμιά 10ριά εφημερίδες που τις εξαγόραζαν,
ας πούμε εγώ θυμάμαι τον γιαννόπουλο στο στριπτιζάδικο και να υπερασπίζεται τα εργατικά εισιτήρια για σκυλάδικα.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.769
Κριτικές
2
Like
65.952
Πόντοι
12.056
Οχι, φυσικα δεν μου αρεσει

Αλλά υποθετω οτι οταν εισαι πρωθυπουργος επι 5 χρονια, καποιες φορες στατιστικά θα κάνεις και καμια επικοινωνιακη μαλακια.

Ειδικα στην εποχη μας που οι πολιτικοι ειναι εκτεθειμενοι ανα πασα στιγμη.
Για αυτό καταλαμβάνεται όλοι της θέσεις κλειδιά στην μαλακια
Για αυτό καταλαμβάνεται όλοι της θέσεις κλειδιά στην μαλακια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.109
Κριτικές
1
Like
29.794
Πόντοι
8.006
Είναι αυτονόητο ότι υπάρχουν,πως αλλιώς θα κουβαλούσε η εμπορική τα υλικά που έκαψαν τους ανθρώπους....χαζός είσαι... εκεί που πήγαν τα μπάζα σίγουρα τα αφαίρεσαν ένα χρόνο τώρα...να εξαπλώθηκαν αποκλείεται...τα μάζεψαν με τα υπόλοιπα και τα απομάκρυναν .. έχει χαθεί τρομερά μεγάλος χρόνος....η γαμημενη δικαιοσύνη ανύπαρκτη... έπρεπε να έχουν μπλοκάρει τα πάντα από την πρώτη ώρα ...14 μήνες μετά ακόμα χαρταετό....ΜΠΟΓΚΟΤΑ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΠΑΝΤΟΥ
Τρίτη φορα
Αν δεν υπαρχουν, που τα ειδε ο πραγματογνωμονας?
Δηλαδη λεει ψεματα?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.590
Like
11.348
Πόντοι
3.656
Εισαι βαθια νυχτωμενος
Το επικοινωνιακο επιτελειο του Κούλη ειναι το καλυτερο. Και αποδεικνυεται καθε μερα.
Εννοειται οτι το ορθο επικοινωνιακά ηταν να μην παει. Αναρωτιεμαι ειλικρινα γιατι δεν το αντιλαμβανεσαι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Να πας μαζι του στη Λαμια για κοψιδια
Ως εκει καλος ειναι
Αν είναι το καλύτερο γιατί το 90% των Ελλήνων πιστεύει ότι συγκαλύπτει τα τέμπη? την στιγμή που -κατά δήλωση τους- αυτό είναι ψέμα???

Έχει καλύτερο επιτελείο η αντιπολίτευση???

Και για εξήγησε μου με λογικά επιχειρήματα....γιατί επικοινωνιακά τον εξυπηρετεί να μην πάει?? Για να δείξει στον κόσμο ότι έχει γραμμένους τους νεκρούς??? Γιατί έπρεπε να βάλει τους βουλευτές του στην επιτροπή να είναι τόσο εξόφθαλμα στημένοι?? Γιατί έπρεπε να αφήνει τον γεωργιάδη να πετάει εξοργοστικούς λαικισμούς??

γιατί έπρεπε να αφήσει τον καραμανλή να είναι υπερόπτης και να φαίνεται από της απαντήσεις του ότι είμαι ένοχος αλλά θα μου τα κλάσετε?

Εκτός αν το κλίμα που θέλει να περάσει είναι το ''είμαι μονάρχης και δεν μπορεί να με αγγίξει κανένας''

Αλλιώς για τη φάση της δημοκρατίας που εξυπηρετούν όλα αυτά? Και φυσικά αυτό φαίνεται στην πτώση της νδ....αυτό πως το εξηγείς? Κόλπο του επιτελείου και αυτό?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.109
Κριτικές
1
Like
29.794
Πόντοι
8.006
το έχω πει πολλές φορές:
μας φαίνονται σπουδαιότεροι οι παλιοί επειδή δεν ήταν εκτεθειμένοι στα κινητά και υπήρχαν καμιά 10ριά εφημερίδες που τις εξαγόραζαν,
ας πούμε εγώ θυμάμαι τον γιαννόπουλο στο στριπτιζάδικο και να υπερασπίζεται τα εργατικά εισιτήρια για σκυλάδικα.
Ακριβως ετσι ειναι.
Οι παλιοτεροι ηταν πολυ χειροτεροι, αλλά δεν ηταν εκτεθειμενοι. Τωρα δένεις τα παπουτσια σου και σε βγαζουν εκατο φωτογρααφιες.

Καποτε ο Γιαννοπουλος ηταν σε στριπτιζαδικο και του περναγαν οι χορευτριες τα σουτιεν στο λαιμο και σημερα ο Πατουλης εξαφανισθηκε επειδη χορεψε ενα χορο

Τι ψαχνουμε να βρουμε?
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.048
Like
9.885
Πόντοι
1.406
Και μια ανακριση που ολοκληρωθηκε σε χρονο ρεκορ με 34 κατηγορουμενους και μια δίκη που θα ξεκινησει αμεσα

Αλλά αντιλαμβανομαι οτι πουλαει μονο το "δεν εχει γινει τιποτα"
Μπήκαν να κατασχέσουν τους σκληρούς δίσκους και την αλληλογραφία υπουργείου και ΗΤ? Πήγε εισαγγελέας να αποκλείσει τον τόπο του ατυχήματος από την πρώτη ώρα να μην αλλοιωθεί τίποτα? Το μόνο που είδαμε ήταν μια οπερέτα εξεταστικής στη Βουλή και μια σπουδή να παίξουν το αφήγημα σταθμάρχης από το πρώτο λεπτό....ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΜΑΦΙΟΖΟΙ
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.209
Like
25.981
Πόντοι
5.506
ελα ρε μουνοπανα ΕΛΕΟΣ πια!!!!! για ενα κωλοτραινο να χασει την αγαπημενη του κωλοτρυπιδα ο αλεξ?
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.204
Κριτικές
7
Like
2.930
Πόντοι
786
ή ας πούμε ο τσίπρας κάπνισε ένα πούρο σε γιωτ... (νεόπλουτος αρχοντοχωριάτης)
ο καραμανλής κάθε χρόνο πήγαινε τζάμπα διακοπές με γιωτ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.391
Κριτικές
10
Like
2.800
Πόντοι
3.385
Και τότε πού τα ειδε ο πραγματογνωμονας?

"Ο πραγματογνωμονας ειδε κομματια απο δοχεια στα μπαζα"
"Ωραια, να παει ο ανακριτης να τα βρει"
"Σιγα μην εχουν αφησει κομματια απο δοχεια στα μπαζα"
:headbang:
Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει (ειλικρινώς), βρήκε κάτι ο πραγματογνώμονας: δεν το πήρε; δεν το τράβηξε κάποια φώτο; δεν πήγε να φωνάξει εκείνη την ώρα στην Εισαγγελία, στην Αστυνομική Διεύθυνση, σε κάποιον ρε παιδί μου ''πάρτε αυτά τα δοχεία γιατί είναι πειστήρια'';
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.209
Like
25.981
Πόντοι
5.506
λιγο αξιοπρεπεια δεν εχεις ρε ? σε λυπαμαι ρε πουστη
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.048
Like
9.885
Πόντοι
1.406
Μαλακές.... συζητάμε ακόμα ,ενώ τώρα ,σήμερα όλη η Ελλάδα έμαθε ότι οι διάλογοι του σταθμάρχη που παίζανε σε όλα τα ΜΜΕ ήταν προϊόν μοντάζ...και υποθέτουμε ότι ίσως έχει επιχειρηθεί συγκάλυψη?Εδώ τα πράγματα είναι αυτονόητο ότι πάνε από το κακό στο χειρότερο....ότι κάτι πολύ χοντρό συμβαίνει που πάση θυσία δεν πρέπει να μάθει ο κόσμος ...
 

walker 76

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2021
Μηνύματα
625
Κριτικές
37
Like
5.069
Πόντοι
2.836
το έχω πει πολλές φορές:
μας φαίνονται σπουδαιότεροι οι παλιοί επειδή δεν ήταν εκτεθειμένοι στα κινητά και υπήρχαν καμιά 10ριά εφημερίδες που τις εξαγόραζαν,
ας πούμε εγώ θυμάμαι τον γιαννόπουλο στο στριπτιζάδικο και να υπερασπίζεται τα εργατικά εισιτήρια για σκυλάδικα.
Ξέρεις τη γαμούσε ο σκατόγερος που φίμωνε τα σκάνδαλα του ΠΑΣΟΚ, το ωραίο με αυτόν ήταν έξω καρδιά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.109
Κριτικές
1
Like
29.794
Πόντοι
8.006
Αν είναι το καλύτερο γιατί το 90% των Ελλήνων πιστεύει ότι συγκαλύπτει τα τέμπη? την στιγμή που -κατά δήλωση τους- αυτό είναι ψέμα???
Ο βομβαρδισμος απο τα σοσιαλ εχει αυτο το αποτελεσμα. Αν ρωτησεις ομως τι εννοουν συγκαλυψη κανενας δεν ξερει να πει κατι συγκεκριμενο
Έχει καλύτερο επιτελείο η αντιπολίτευση???
Οχι. Απλως εχει πιο φωνακλαδικα τρολ.
Και για εξήγησε μου με λογικά επιχειρήματα....γιατί επικοινωνιακά τον εξυπηρετεί να μην πάει?? Για να δείξει στον κόσμο ότι έχει γραμμένους τους νεκρούς??? Γιατί έπρεπε να βάλει τους βουλευτές του στην επιτροπή να είναι τόσο εξόφθαλμα στημένοι?? Γιατί έπρεπε να αφήνει τον γεωργιάδη να πετάει εξοργοστικούς λαικισμούς??
Επειδη δεν ειναι δυνατον να παιζεις το παιχνιδι του λαϊκισμού.
γιατί έπρεπε να αφήσει τον καραμανλή να είναι υπερόπτης και να φαίνεται από της απαντήσεις του ότι είμαι ένοχος αλλά θα μου τα κλάσετε?
Εγω καμία υπεροψια δεν βλεπω. Αντιθετως τον κρινω και εξαιρετικα υπομονετικο απο τις επιθεσεις που δεχεται
Δεν καταλαβαινω επισης γιατι θεωρουν καποιοι οτι το θεμα των Τεμπων θα λυθει στη Βουλη, το θεμα ειναι στην ανακριτικη διαδικασια και εκει ερευναται. Τα υπολοιπα εχουν κουρασει αφανταστα.
Αλλιώς για τη φάση της δημοκρατίας που εξυπηρετούν όλα αυτά? Και φυσικά αυτό φαίνεται στην πτώση της νδ....αυτό πως το εξηγείς? Κόλπο του επιτελείου και αυτό?
Καμια πτωση δεν εχει η ΝΔ, καποιες προσωρινες απωλειες στα ακροδεξια εχει
33% ειχε στις προηγουμενες ευρωεκλογες και τωρα θα παρει παραπανω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.109
Κριτικές
1
Like
29.794
Πόντοι
8.006
Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει (ειλικρινώς), βρήκε κάτι ο πραγματογνώμονας: δεν το πήρε; δεν το τράβηξε κάποια φώτο; δεν πήγε να φωνάξει εκείνη την ώρα στην Εισαγγελία, στην Αστυνομική Διεύθυνση, σε κάποιον ρε παιδί μου ''πάρτε αυτά τα δοχεία γιατί είναι πειστήρια'';
Ούτε εγω εχω αντιληφθει.
Απο χθες ζητω να μου πουν, αλλά προφανως κανενας δεν ξερει

Σημερα διαβαζω εδω απο καποιους οτι "προφανως θα υπηρχαν"
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.209
Like
25.981
Πόντοι
5.506
οταν η συγκαληψη παει συννεφο....ητανε παλιο το νεο
GJYsJaYXEAEPM7X.jpg
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.590
Like
11.348
Πόντοι
3.656
Ο βομβαρδισμος απο τα σοσιαλ εχει αυτο το αποτελεσμα. Αν ρωτησεις ομως τι εννοουν συγκαλυψη κανενας δεν ξερει να πει κατι συγκεκριμενο
Άρα όλοι οι Έλληνες είναι λίγο πολύ αγαθοί ηλίθιοι εκτός από τα γαλάζια παιδιά που βλέπουν κατάματα την αλήθεια....βέβαια στο 90% μαθηματικά υπάρχουν μέσα και γαλάζια παιδιά....Μπούρδες.

Οχι. Απλως εχει πιο φωνακλαδικα τρολ.
Αν τα φωνακλάδικα τρολ είναι καλύτερα γιατί να πληρώνεις αμερικάνο πιαρίστά???? Και υπάρχει πιο φωνακλάδικο τρολλ από τον Άδωνη που έχει πρόσβαση σε όλα τα μέσα?????

Επειδη δεν ειναι δυνατον να παιζεις το παιχνιδι του λαϊκισμού.
Και όταν ο Άδωνης είπε (φωνακλάδικα) ότι ο υπουργός δεν μπορεί να παραδεχτεί ότι τα τρένα δεν είναι ασφαλή και ότι κανένας δεν ασχολείται με τα τέμπη πλέον δεν ήταν λαικισμός?? Τι ήταν? Λαικισμός δεν είναι ο πορτοσάλτε να λεει ότι θυσιάστηκαν τα παιδιά για να φτιαχτεί το τρένο? Ότι οι γονείς πρέπει να πονάνε βουβά??? Τα γαλάζια τρολ που λένε ότι η καρυστιανού τα κάνει όλα αυτά για να μπει στην πολιτική? Ναι ξεκάθαρα δεν έχουν παίξει κανένα παιχνίδι του λαικισμού....

Εγω καμία υπεροψια δεν βλεπω. Αντιθετως τον κρινω και εξαιρετικα υπομονετικο απο τις επιθεσεις που δεχεται
Δεν καταλαβαινω επισης γιατι θεωρουν καποιοι οτι το θεμα των Τεμπων θα λυθει στη Βουλη, το θεμα ειναι στην ανακριτικη διαδικασια και εκει ερευναται. Τα υπολοιπα εχουν κουρασει αφανταστα.
Δεν σχολιάζω....δες το βίντεο της εξεταστικής του.....''αυτή την απάντηση έχω'' ''έχω απαντήσει σε όλλα'' ''η κυβέρνηση μας έκανε ότι μπορούσε και δεν κρύβομαι πίσω από την ασυλία μου''. Συμφωνούμε..να κάνει άρση της ασυλίας του η βουλή για να λυθεί το θέμα στα δικαστήρια. Αλλά είπαμε χτες...λούπα Ελληνικής προέλευσης...δεν απάντησες και τίποτα...

Καμια πτωση δεν εχει η ΝΔ, καποιες προσωρινες απωλειες στα ακροδεξια εχει
33% ειχε στις προηγουμενες ευρωεκλογες και τωρα θα παρει παραπανω
Ναι καμία επίπτωση....μόνο το 90% θεωρεί τον μητσοτάκη διεφθαρμένο και 1.3Μ άνθρωποι υπέγραψαν για την άρση της ασυλίας του γουρουνομούρη.


Δε θα το έλεγα και επιτυχία...
 

walker 76

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2021
Μηνύματα
625
Κριτικές
37
Like
5.069
Πόντοι
2.836
Η αγανάκτησή μου έχει φτάσει στο τέλος. Απαιτούμε δικαίωση και άρση της ατιμωρησίας. Μόλις λίγους μήνες πριν τα Τέμπη ταξίδευα και εγώ για Πάτρα με το τρένο.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.944
Κριτικές
10
Like
1.347
Πόντοι
506
Σε τι να διαφωνησω? Δεν καταλαβαινω τι λες. Να αλλαξουμε το Συνταγμα για να μην υποστηριζουμε την Ουκρανια και να καταργησουμε την βουλευτικη ασυλια?
Τι παει να πει οτι διαφωνει η κυβερνητικη πολιτικη με την πλειοψηφια? Γι αυτο δεν κανουμε εκλογες?
δεν μπορει να εισαι τοσο γκαου, προσποιεισαι!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom