Νέα

Πελώρια βυζιά σε bourdels βόρειας Ελλάδας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα NOTNot
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3
  • Εμφανίσεις 6K
  • Ετικέτες
    βυζιά
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

NOTNot

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
299
Κριτικές
20
Like
123
Πόντοι
6.760
Ανοίγω αυτό το θέμα συνάδελφοι & αγωνιστές γιατί πρέπει να οργανωθούμε κάπως….Ενώ Β.Ελλάδα αποτελεί παραδοσιακά περιοχή όπου ευδοκιμούν τα τεράστια βυζιά,με λύπη μου διαπιστώνω ότι πια έχουν εξαφανιστεί από τα μπουρδέλα…Προτείνω λοιπόν στους φίλους συναγωνιστές και λάτρεις των extra grande  βυζιών όπου τα ανακαλύπτουν στη Β.Ελλάδα να το αναφέρουν για να αρχίσουν οι ενδιαφερόμενοι τις εξορμήσεις τους.Να σημειώσω εδώ ότι μιλάμε για  τ-ε-ρ-ά-σ-τ-ι-α βυζιά και όχι απλά μεγαλούτσικα στο 3άρι ή 4άρι…Μιλάμε για 5άρια γεμάτα κι ας είναι και κρεμασμένα αρκεί να είναι τερατώδη.Θα συνεισφέρω κι εγώ μόλις καταφέρω να κάνω μερικές εξορμήσεις σε γειτονικές πόλεις στη Β.Ελλάδα προς άγραν τεράστιων βυζιών.Προς το παρόν έχω να πω ότι μόνο στην Ξάνθη είναι μια κοπέλα (35-40 χρ.) στο δεξιό μαγαζί από τα δυο που είναι δίπλα δίπλα που έχει απλώς χουφτώσιμα βυζιά.Ασφαλώς και δεν είναι στην κατηγορία που ψάχνουμε ,είναι απλά ικανοποιητικά για όποιον δεν έχει απαιτήσεις.Για να μην αναπολούμε συνεχώς τις εποχές πριν 8-10 χρόνια που κυκλοφορούσαν άφθονες εναλλακτικές λύσεις με τεράστιες βυζάρες σε Δράμα-Καβάλα-Ξάνθη-Αλεξανδρούπολη και Θεσσαλονίκη ας οργανωθούμε μήπως βρούμε κάτι στα μέτρα μας!!!!
 
OP
OP
N

NOTNot

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
299
Κριτικές
20
Like
123
Πόντοι
6.760
Μάλλον δεν ψάχνει κανένας συνάδελφος βυζάρες στη Β.Ελλάδα -αν και μου φαίνεται κάπως περίεργο-....Στην Ξάνθη πάντως όπου υπάρχει πλήρης ανανέωση και στα 3 μαγαζιά έχω πετύχει ωραίες βυζάρες και μάλιστα μαύρες.Δεν είναι του μεγέθους που πρέπει (μιλάμε για 5άρι,έτσι?Αγελαδίσια νούμερα ψάχνουμε εδώ μέσα....)αλλά παρόλα αυτά είναι 3 προς 4άρι στητό και σε χοντρούλα μαύρη.Δούλευε την περασμένη εβδομάδα στο δεξιό από τα δύο μαζί και αν εξαιρέσεις τον απίστευτα κακό χώρο,οι εντυπώσεις μου ήταν πολύ πολύ καλές.Στα συν που πρέπει να αναφέρω είναι και η ταρίφα που η Ξάνθη την κρατάει στα 25 ευρώ.Αν όχι τίποτα άλλο αυτό δείχνει στοιχειώδες respect στον πελάτη.
 

teomer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
φιλαρακι καλα κανεις και ανοιξες αυτο το θεμα!!



μπορεις να δωσεις πληροφοριες για που ακριβως ειναι αυτα τα <<μαγαζια>> στην ξανθη να τα επισκευτουμε?εγω ξερω το κεντρο και λιγο την παλια πολη απο ξανθη!!που ειναι αυτα?
 
OP
OP
N

NOTNot

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
299
Κριτικές
20
Like
123
Πόντοι
6.760
Φίλε teomer κάνεις το ίδιο που κάνουν παρα πολλοί συναγωνιστές.περιμένεις έτοιμη μασημένη τροφή….Αν ψάξεις έστω και λίγο στο θέμα «Ξάνθη» θα δεις με λεπτομέρειες που βρίσκεται τι….Παρόλα αυτά σου λέω ότι τα δυο μπουρδέλα που βρίσκονται μαζί θα τα βρεις αν ακολουθήσεις τις οδηγίες μου.Μπαίνεις στην Ξάνθη όπως έρχεσαι από Θεσνίκη και αριστερά σου βλέπεις το Motel Natassa.Εκεί στρίβεις δεξιά και συνεχίζεις για λίγο.Μόλις δεις την πινακίδα που λέει ότι δεξιά πας για σιδηρ.σταθμό την αγνοείς και πας ελαφρώς αριστερά και συνεχίζεις μέχρι να συναντήσεις τον μεγάλο κάθετο δρόμο.Κάνεις δεξιά και αμέσως συναντάς γραμμές τραίνου.Μόλις τις προσπεράσεις ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ στρίβειςαριστερά σένα στενό δρομάκι και το συνεχίζεις μέχρι να δεις τα δυο μαγαζιά.Για να βρεις το 3ο δεν μπαίνεις από το στενό μετά τις γραμμές αλλά συνεχίζεις για λίγο το δρόμο και κόβεις μετά αριστερά σε ένα στενό δρομάκι.Να πας και να μας πεις τις εντυπώσεις σου όπως και εντυπώσεις από grande  βυζιά που ενεδεχομένως έχεις συναντήσει στην υπόλοιπη Β.Ελλάδα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom