Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 288K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

iagouaros1

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2019
Μηνύματα
235
Like
151
Πόντοι
1
το ερωτημα ειναι πως ξερει οτι ειναι κορεατικα;
δηλαδη καταλαβαινει αμεσα διαφορες απο κορεατικα-κινεζικα-γιαπωνεζικα;

Ειναι ΥΠΟΠΤΟΣ :coffee:
έλεγε στα Αγγλικά Korean. Δεν είμαι σίγουρος όμως αν είναι της Βορειας Κορέας ή της Νότιας
 

iagouaros1

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2019
Μηνύματα
235
Like
151
Πόντοι
1
Πέρα από την πλάκα, έκανα σάρωση με Rescue disk της Εset και Rescue της Bitdefender. Η "επίθεση" είναι στοχευμένη. Δηλαδή κάτι μαλάκες που τους χρωστούσα λεφτά (είχα λεφτά αλλά τα έτρωγα στις πουτάνες) έφτιαξαν έναν ιό μονο για μένα, που δεν αναγνωρίζεται απο τα καλύτερα antivirus. Ti κάνω σε αυτή την περίπτωση; Λεφτά δεν έχω μιας που τα φαγα στις πουτάνες και το καταευχαριστήθηκα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
28.991
Πόντοι
10.336
Πέρα από την πλάκα, έκανα σάρωση με Rescue disk της Εset και Rescue της Bitdefender. Η "επίθεση" είναι στοχευμένη. Δηλαδή κάτι μαλάκες που τους χρωστοούσα λεφτά (είχα λεφτά αλλά τα έτρωγα στις πουτάνες) έφτιαξαν έναν ιό μονο μένα, που δεν αναγνωρίζεται απο τα καλύτερα antivirus. Ti κάνω σε αυτή την περίπτωση; Λεφτά δεν έχω μιας που τα φαγα στις πουτάνες και το καταευχαριστήθηκα.
ανοιξε καινουριο νημα ρε τυπαρα και πες μας λεπτομεριες, θα σου λυσουν τα μελη και την παραμικρη απορια, εδω χανεται :coffee:
 

iagouaros1

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2019
Μηνύματα
235
Like
151
Πόντοι
1

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
651
Like
1.306
Πόντοι
206
σε linux πολυ καλη εφαρμογη ειναι το testdisc-photorec . και οτι θελετε απο linux να ρωτησετε εχω αρκετες γνωσεις μεσου χρηστη.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
379
Like
373
Πόντοι
21
Πέρα από την πλάκα, έκανα σάρωση με Rescue disk της Εset και Rescue της Bitdefender. Η "επίθεση" είναι στοχευμένη. Δηλαδή κάτι μαλάκες που τους χρωστούσα λεφτά (είχα λεφτά αλλά τα έτρωγα στις πουτάνες) έφτιαξαν έναν ιό μονο για μένα, που δεν αναγνωρίζεται απο τα καλύτερα antivirus. Ti κάνω σε αυτή την περίπτωση; Λεφτά δεν έχω μιας που τα φαγα στις πουτάνες και το καταευχαριστήθηκα.
Μαζεψε φραγγα και στησε νεο PC
 

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.704
Κριτικές
35
Like
4.930
Πόντοι
5.595
Μία μικρή βοήθεια για κάποιον που ξέρει...Λοιπόν, το "πρόβλημα" είναι το εξής: Δεν ξέρω, πρώτα απ' όλα, αν είναι όντως πρόβλημα αλλά θέλω να το μοιραστώ και αν μπορώ, να βρω τη λύση: Έχω 50άρα γραμμή στο σπίτι και WINDOWS10. Από Antivirus έχω το Avast Free. Εδώ και λίγο καιρό, έχω παρατηρήσει επειδή βλέπω μπάλα τζάμπα από διάφορα links, ειδικά στα Ελληνικά παιχνίδια, "κολλάει" πολύ και βγάζει μήνυμα το Avast "H απειλή θωρακίστηκε" και αναφέρει μία διεύθυνση και πως έγινε π.χ. Scam. Πριν απ' αυτό, δεν κολλούσε το stream και έβλεπα, κανονικά, τα παιχνίδια χωρίς διακοπές, ούτε μία. Χθες είδα Αγγλικό παιχνίδι Λίβερπουλ-Έβερτον χωρίς κανένα κόλλημα, αλλά από ξένο κανάλι. Συνήθως, τελευταία, τα links που βγάζουν μόνο Ελληνικά κανάλια (NOVA και COSMOTE) "κολλάνε". Υπάρχει κάτι να κάνω, μία ρύθμιση π.χ προκειμένου να το ξεπεράσω αυτό, βλέποντας χωρίς διακοπές και ποιος είναι αυτός ο τρόπος; Με πολύ απλά λόγια, προγραμματιστής δεν είμαι, απλώς χειρίζομαι τον Η/Υ.
 

petrosthess69

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2018
Μηνύματα
18
Like
200
Πόντοι
20
Μία μικρή βοήθεια για κάποιον που ξέρει...Λοιπόν, το "πρόβλημα" είναι το εξής: Δεν ξέρω, πρώτα απ' όλα, αν είναι όντως πρόβλημα αλλά θέλω να το μοιραστώ και αν μπορώ, να βρω τη λύση: Έχω 50άρα γραμμή στο σπίτι και WINDOWS10. Από Antivirus έχω το Avast Free. Εδώ και λίγο καιρό, έχω παρατηρήσει επειδή βλέπω μπάλα τζάμπα από διάφορα links, ειδικά στα Ελληνικά παιχνίδια, "κολλάει" πολύ και βγάζει μήνυμα το Avast "H απειλή θωρακίστηκε" και αναφέρει μία διεύθυνση και πως έγινε π.χ. Scam. Πριν απ' αυτό, δεν κολλούσε το stream και έβλεπα, κανονικά, τα παιχνίδια χωρίς διακοπές, ούτε μία. Χθες είδα Αγγλικό παιχνίδι Λίβερπουλ-Έβερτον χωρίς κανένα κόλλημα, αλλά από ξένο κανάλι. Συνήθως, τελευταία, τα links που βγάζουν μόνο Ελληνικά κανάλια (NOVA και COSMOTE) "κολλάνε". Υπάρχει κάτι να κάνω, μία ρύθμιση π.χ προκειμένου να το ξεπεράσω αυτό, βλέποντας χωρίς διακοπές και ποιος είναι αυτός ο τρόπος; Με πολύ απλά λόγια, προγραμματιστής δεν είμαι, απλώς χειρίζομαι τον Η/Υ.
Δοκίμασε εκείνη την ώρα να απενεργοποιήσεις το antivirus για λίγο να δεις αν λύνεται το πρόβλημα.
Αν δεν κλικάρεις κάτι παράξενο ή δεν κατεβάσεις κάτι, δεν θα έχεις θέμα
 

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.704
Κριτικές
35
Like
4.930
Πόντοι
5.595
Λες το Antivirus να δημιουργεί το πρόβλημα; Μέχρι τώρα, είναι περίεργο ότι δεν δημιουργούσε "πρόβλημα" και ήταν μία χαρά. Τελευταία, άρχισε να βγάζει και αυτή τη ειδοποίηση: "Δεν υπάρχει διεύθυνση σ' αυτό το ιστότοπο" και να ελέγξω συνδέσεις στο διαδίκτυο (που λειτουργεί κανονικά) και να γίνει διαγνωστικός έλεγχος των Windows. Θα το δοκιμάσω να "βγάλω" το Antivirus,φοβάμαι, όμως, μη μου έρθει κανένας ιός από κάτω και έχω μπλέξιμο, μετά. Θα το τσεκάρω, όμως...
Δοκίμασε εκείνη την ώρα να απενεργοποιήσεις το antivirus για λίγο να δεις αν λύνεται το πρόβλημα.
Αν δεν κλικάρεις κάτι παράξενο ή δεν κατεβάσεις κάτι, δεν θα έχεις θέμα
 

petrosthess69

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2018
Μηνύματα
18
Like
200
Πόντοι
20
Λες το Antivirus να δημιουργεί το πρόβλημα; Μέχρι τώρα, είναι περίεργο ότι δεν δημιουργούσε "πρόβλημα" και ήταν μία χαρά. Τελευταία, άρχισε να βγάζει και αυτή τη ειδοποίηση: "Δεν υπάρχει διεύθυνση σ' αυτό το ιστότοπο" και να ελέγξω συνδέσεις στο διαδίκτυο (που λειτουργεί κανονικά) και να γίνει διαγνωστικός έλεγχος των Windows. Θα το δοκιμάσω να "βγάλω" το Antivirus,φοβάμαι, όμως, μη μου έρθει κανένας ιός από κάτω και έχω μπλέξιμο, μετά. Θα το τσεκάρω, όμως...
Και εγώ σε παλιοτερα site που δεν είχα θέμα, μου βγάζει. Τις περισσότερες φορές ίσως απλά είναι false alarm. Εννοείται πάντα προσεκτικά, δεν κατεβάζεις τιποτα, κλπ.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.145
Like
1.812
Πόντοι
216
Λες το Antivirus να δημιουργεί το πρόβλημα; Μέχρι τώρα, είναι περίεργο ότι δεν δημιουργούσε "πρόβλημα" και ήταν μία χαρά. Τελευταία, άρχισε να βγάζει και αυτή τη ειδοποίηση: "Δεν υπάρχει διεύθυνση σ' αυτό το ιστότοπο" και να ελέγξω συνδέσεις στο διαδίκτυο (που λειτουργεί κανονικά) και να γίνει διαγνωστικός έλεγχος των Windows. Θα το δοκιμάσω να "βγάλω" το Antivirus,φοβάμαι, όμως, μη μου έρθει κανένας ιός από κάτω και έχω μπλέξιμο, μετά. Θα το τσεκάρω, όμως...
Εγώ είμαι με το defender των w10 και ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.
Είτε ελληνικό είτε ξένο stream.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.650
Κριτικές
15
Like
11.220
Πόντοι
3.846
Εγώ είμαι με το defender των w10 και ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.
Είτε ελληνικό είτε ξένο stream.
Και στο 90% των περιπτώσεων κάνει τη δουλεία του και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.
Τσάμπα χαλάνε τα λεφτά τους οι περισσότεροι και πληρώνουν για antivirus.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.145
Like
1.812
Πόντοι
216
Και μιας και αναφέρθηκε, ψάξε για acestream να δεις αγώνες, με ποιότητα σε βίντεο.
Όπου και όταν προσφέρονται.
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.707
Like
3.815
Πόντοι
506
Ξερει κανεις κανενα καλο data recovery???Εννοειται να ειναι τζαμπε...
 

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.704
Κριτικές
35
Like
4.930
Πόντοι
5.595
Θέλω μία βοήθεια, αν γνωρίζει κάποιος να μου πει...Σ' αναζήτηση μέσω Chrome για μία ιστοσελίδα, μου έβγαλε αυτό που φαίνεται παρακάτω: Τι μπορώ να κάνω προκειμένου να δω τα περιεχόμενα της ιστοσελίδας; Το συγκεκριμένο μήνυμα μου το βγάζει και σε άλλες ιστοσελίδες...Η σύνδεσή μου στο Inetrnet είναι ΟΚ, τη τσέκαρα...Το Avast μου "χτυπά" μήνυμα "η σ΄υνδεση απορρίφθηκε"...Γιατί το κάνει αυτό;
 
Τελευταία τροποποίηση:

papadrosos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2019
Μηνύματα
29
Like
42
Πόντοι
0
Θέλω μία βοήθεια, αν γνωρίζει κάποιος να μου πει...Σ' αναζήτηση μέσω Chrome για μία ιστοσελίδα, μου έβγαλε αυτό που φαίνεται παρακάτω: Τι μπορώ να κάνω προκειμένου να δω τα περιεχόμενα της ιστοσελίδας; Το συγκεκριμένο μήνυμα μου το βγάζει και σε άλλες ιστοσελίδες...Η σύνδεσή μου στο Inetrnet είναι ΟΚ, τη τσέκαρα...Το Avast μου "χτυπά" μήνυμα "η σ΄υνδεση απορρίφθηκε"...Γιατί το κάνει αυτό;
μπες εδω Live Sport Streams Free, Football, Soccer, Formula 1, Moto GP, Tennis, Basketball / livesoccer.sx
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.048
Πόντοι
2.356
Στο λάπτοπ που έχω windows 10 κάνω φορμάτ και εγκατάσταση από τα αυθεντικά μέσα που έχει στο αυτόματο αλλά μου κόβεται στο 64%. Μου λέει βέβαια ότι θα γίνει επανεκκίνηση πολλές φορές αλλά το έχει γαμήσει χρονικά. Έχω τώρα τόσες μέρες σαν μαλάκας εγκλωβισμένος που το παλεύω. Τι κάνουμε; έχουμε και άλλες ασχολίες. Φέρτε λύση όποιος ξέρει.

Υ.Γ Γαμιέται η Microsoft. Όσο είχα windows xp pro πήγαιναν όλα σε κάθε μηχάνημα σαν πύραυλος αλλά παει αυτή
η καλή εποχή.

:confused:
 

panos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.568
Κριτικές
1
Like
4.975
Πόντοι
456
Στο λάπτοπ που έχω windows 10 κάνω φορμάτ και εγκατάσταση από τα αυθεντικά μέσα που έχει στο αυτόματο αλλά μου κόβεται στο 64%. Μου λέει βέβαια ότι θα γίνει επανεκκίνηση πολλές φορές αλλά το έχει γαμήσει χρονικά. Έχω τώρα τόσες μέρες σαν μαλάκας εγκλωβισμένος που το παλεύω. Τι κάνουμε; έχουμε και άλλες ασχολίες. Φέρτε λύση όποιος ξέρει.

Υ.Γ Γαμιέται η Microsoft. Όσο είχα windows xp pro πήγαιναν όλα σε κάθε μηχάνημα σαν πύραυλος αλλά παει αυτή
η καλή εποχή.

:confused:
Αν έχεις κάποιον που γνωρίζει καλά σχετικά πήγαινε το μηχάνημα να στο κάνει φορμάτ τελείως να τα σβήσει όλα όλα κ να κάνει εγκατάσταση από το μηδέν από δίσκο η flash drive
Επίσης τσεκαρε αν κάνει updates την ώρα της εγκατάστασης κ στο κόβει καθώς πάει να συνδεθεί αλλά δεν έχει σωστούς drivers να βρει δικτυο
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.048
Πόντοι
2.356
Αν έχεις κάποιον που γνωρίζει καλά σχετικά πήγαινε το μηχάνημα να στο κάνει φορμάτ τελείως να τα σβήσει όλα όλα κ να κάνει εγκατάσταση από το μηδέν από δίσκο η flash drive
Επίσης τσεκαρε αν κάνει updates την ώρα της εγκατάστασης κ στο κόβει καθώς πάει να συνδεθεί αλλά δεν έχει σωστούς drivers να βρει δικτυο
Το να το πάω το ξέρω κι εγώ. Πριν φτάσουμε εκεί ρωτάω. Έχουν σβήσει όλα έτσι κι αλλιώς αφού κάνει εγκατάσταση αλλα κόβεται όπως είπα και μου λέει ότι θα γίνει αρκετές φορές επανεκκίνηση, κάνει όντως αλλά δεν προχωράει ποτέ.
Μήπως να κάμω Μπουτ με Ρούφους; όχι ότι είναι σίγουρο κι αυτό αλλά θα πρέπει να φτιάξω τέτοιο και που να τρέχω τώρα σε άλλον γιατί εδώ δεν μπορώ να το φτιάξω. Δεν είναι στατικός ηλεκτρισμός διότι έβγαλα μπαταρια και περιμετρικά, πάτησα συνεχομενα το ον/οφ κτλ. Κάποιες φορές συμβαίνει κι αυτό. Επίσης πριν δούλευε άρα δεν είναι hardware. Τι να είναι; δεν ξέρω από αυτά. Ότι έχω μάθει μόνος μου, αποκλείοντας πιθανότητες. Ευχαριστώ.

:confused:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.048
Πόντοι
2.356
Επίσης πριν πάω στο φορμάτ το σντιβάιρους έβλεπε ευάλωτο ντραιβερ που τον πετούσε εκτός για προστασία. Ως συνέπεια σερνόταν και αφού έσωσα ότι μπορούσα, προχώρησα σε φορμάτ.

:rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom