Νέα

Παραναγουα - Βραζιλια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stevegr(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

thalassa

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2010
Μηνύματα
6
Like
2
Πόντοι
0
Βρίσκομαι Παραναγουα τώρα , θα ενημερώσω για το συμβαίνει
 

thalassa

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2010
Μηνύματα
6
Like
2
Πόντοι
0
Παντως το 2015 Δεκέμβριο ανοιχτά ήταν το Μαρία Μπονίτα και ένα Ελληνάδικο δίπλα
 

thalassa

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2010
Μηνύματα
6
Like
2
Πόντοι
0
Θα διορθώσω Χριστούγεννα 2017 και πρωτοχρονιά 2018. Το όνομα του ελληνάδικου Posidonio , ιδιοκτήτης κάποιος Ανδρέας
 

thalassa

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2010
Μηνύματα
6
Like
2
Πόντοι
0
Πολλές επιλογές από κορίτσια, ξεχώρισα την Karen, Sara , Ellen
 

barkaroutsos

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2015
Μηνύματα
46
Like
34
Πόντοι
0
To Mαρία Μπονίτας το έχει η Μαρία για αυτό και λέγεται έτσι το μαγαζί. Η Μαρία αν την αναζητήσεις μιλάει Ελληνικά άπταιστα.... 100 δολλάρια δεν αξίζει να δώσεις σε Βραζιλιάνα. Αν δηλαδή δίνεις 100 και βγαίνεις τις μισές μέρες έξω από το καράβι τον ήπιες οικονομικά. Λοιπόν θα σας κάνω ένα ταχύρυθμο φροντιστήριο. Οι γκόμενες εκεί ξέρουν πότε σκάει το καράβι και πότε φεύγει. Δυστυχώς τα περισσότερα καράβια έχουν από λιγοστούς ως καθόλου Ελληνες και είναι και ένας μεγάλος λόγος που αφανίζεται η γνώση των Ελληνικών από τις Βραζιλιάνες. Την επόμενη φορά που θα πάτε Παρανάγουα ή σε κάποιο λιμάνι που θα κάτσετε πάνω από 10 ημέρες εκεί (δύσκολο το ξέρω αλλά με λίγη τύχη αν αβαντάρει ο καιρός γίνεται) βγαίνεις έξω τη πρώτη νύχτα και πετυχαίνεις μία δεν θα πας με πολλές αλλά με μία κοπέλα και θα της πείτε στα ίσα πως εγώ δεν είμαι σε φάση να σκάσω 100 (αν ζητήσει 100) και ανα μέρα κάθε φορά που θα βρισκόμαστε να σκάω 100 όχι γιατί δεν θέλω, αλλά επειδή δεν τα έχω. Επειδή οι Βραζιλιάνες μόνο πουτάνες δεν είναι, το πιο τίμιο είναι να της πειτε την πρώτη μέρα καρδιά μου εγώ 500 δολλάρια έχω δεν έχω άλλα λεφτά και δεν έχει και κάποιος άλλος να με δανείσει ούτε μου δίνει ο καπετάνιος, θέλεις να σου τα δώσω όλα από τώρα να κάνεις τα κουμάντα να περάσουμε καλά για όσο καιρό κάτσω εδώ πέρα; Οι Βραζιλιάνες δεν είναι μαλακισμένες θα σου πάρουν το 500ρικο και καθάρισες. Θα σου τα έχουν όλα πληρωμένα μέχρι και το ταξί που θα έρχεται και θα σε παίρνει από το καράβι και αυτό πληρωμένο θα είναι και θα περάσεις ζωή χαρισάμενη και θα είσαι με αυτή τη κοπέλα για όσο καιρό είσαι στο λιμάνι. Αν είσαι και λιγάκι γενναιώδορος και σε κανά μήνα της στείλεις από το καράβι κανα 200άρι σαν έμβασμα έτσι δωράκι, δεν θα σε ξεχάσει ποτέ και αν τυχόν πας πάλι εκεί στο ίδιο λιμάνι και το ξέρει ή την ενημερώσεις θα σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες γιατί της ξηγήθηκες σωστά. Θα σας πω κάτι να το θυμάστε για τις Βραζιλιάνες αν τις αντιμετωπίσετε ως πουτάνες, ως πουτάνες θα σας φέρονται, αν τις αντιμετωπίσετε ως πονεμένες γυναίκες με μεγάλη καρδιά, τότε και εκείνες με μεγάλη καρδιά θα σας αντιμετωπίσουν. Είναι καλές κοπέλες θα φροντίσουν για το καλύτερο σου και δεν θα σου κάνουν μαλακία ποτέ, αρκεί να μην τους κάνεις μαλακία ποτέ και εσύ!

Καλό θα είναι να πάρετε μία μέθοδο στα καράβια και να μάθετε ισπανικά. Θα συεννοείστε μια χαρά ακόμα και με Βραζιλιάνες που η γλώσσα τους είναι πορτογέζικα. Φροντιστήριο τέλος τα φιλιά μου στην Μαρία!  
 

MMG

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
576
Κριτικές
5
Like
480
Πόντοι
306
To Mαρία Μπονίτας το έχει η Μαρία για αυτό και λέγεται έτσι το μαγαζί. Η Μαρία αν την αναζητήσεις μιλάει Ελληνικά άπταιστα.... 100 δολλάρια δεν αξίζει να δώσεις σε Βραζιλιάνα. Αν δηλαδή δίνεις 100 και βγαίνεις τις μισές μέρες έξω από το καράβι τον ήπιες οικονομικά. Λοιπόν θα σας κάνω ένα ταχύρυθμο φροντιστήριο. Οι γκόμενες εκεί ξέρουν πότε σκάει το καράβι και πότε φεύγει. Δυστυχώς τα περισσότερα καράβια έχουν από λιγοστούς ως καθόλου Ελληνες και είναι και ένας μεγάλος λόγος που αφανίζεται η γνώση των Ελληνικών από τις Βραζιλιάνες. Την επόμενη φορά που θα πάτε Παρανάγουα ή σε κάποιο λιμάνι που θα κάτσετε πάνω από 10 ημέρες εκεί (δύσκολο το ξέρω αλλά με λίγη τύχη αν αβαντάρει ο καιρός γίνεται) βγαίνεις έξω τη πρώτη νύχτα και πετυχαίνεις μία δεν θα πας με πολλές αλλά με μία κοπέλα και θα της πείτε στα ίσα πως εγώ δεν είμαι σε φάση να σκάσω 100 (αν ζητήσει 100) και ανα μέρα κάθε φορά που θα βρισκόμαστε να σκάω 100 όχι γιατί δεν θέλω, αλλά επειδή δεν τα έχω. Επειδή οι Βραζιλιάνες μόνο πουτάνες δεν είναι, το πιο τίμιο είναι να της πειτε την πρώτη μέρα καρδιά μου εγώ 500 δολλάρια έχω δεν έχω άλλα λεφτά και δεν έχει και κάποιος άλλος να με δανείσει ούτε μου δίνει ο καπετάνιος, θέλεις να σου τα δώσω όλα από τώρα να κάνεις τα κουμάντα να περάσουμε καλά για όσο καιρό κάτσω εδώ πέρα; Οι Βραζιλιάνες δεν είναι μαλακισμένες θα σου πάρουν το 500ρικο και καθάρισες. Θα σου τα έχουν όλα πληρωμένα μέχρι και το ταξί που θα έρχεται και θα σε παίρνει από το καράβι και αυτό πληρωμένο θα είναι και θα περάσεις ζωή χαρισάμενη και θα είσαι με αυτή τη κοπέλα για όσο καιρό είσαι στο λιμάνι. Αν είσαι και λιγάκι γενναιώδορος και σε κανά μήνα της στείλεις από το καράβι κανα 200άρι σαν έμβασμα έτσι δωράκι, δεν θα σε ξεχάσει ποτέ και αν τυχόν πας πάλι εκεί στο ίδιο λιμάνι και το ξέρει ή την ενημερώσεις θα σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες γιατί της ξηγήθηκες σωστά. Θα σας πω κάτι να το θυμάστε για τις Βραζιλιάνες αν τις αντιμετωπίσετε ως πουτάνες, ως πουτάνες θα σας φέρονται, αν τις αντιμετωπίσετε ως πονεμένες γυναίκες με μεγάλη καρδιά, τότε και εκείνες με μεγάλη καρδιά θα σας αντιμετωπίσουν. Είναι καλές κοπέλες θα φροντίσουν για το καλύτερο σου και δεν θα σου κάνουν μαλακία ποτέ, αρκεί να μην τους κάνεις μαλακία ποτέ και εσύ!

Καλό θα είναι να πάρετε μία μέθοδο στα καράβια και να μάθετε ισπανικά. Θα συεννοείστε μια χαρά ακόμα και με Βραζιλιάνες που η γλώσσα τους είναι πορτογέζικα. Φροντιστήριο τέλος τα φιλιά μου στην Μαρία! 

Έγραψες, πας τακτικά Brazil?
 

barkaroutsos

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2015
Μηνύματα
46
Like
34
Πόντοι
0
Ημουν πρώην ναυτικός είμαι νυν ναυλωτής. Σκοπεύω να μετακομίσω στην Λατίνα, αλλά όχι στην Βραζιλία.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
ωραιος μαγκα
εισοδημα απο που εαν επιτρεπεταθι? :think:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
To Mαρία Μπονίτας το έχει η Μαρία για αυτό και λέγεται έτσι το μαγαζί. Η Μαρία αν την αναζητήσεις μιλάει Ελληνικά άπταιστα.... 100 δολλάρια δεν αξίζει να δώσεις σε Βραζιλιάνα. Αν δηλαδή δίνεις 100 και βγαίνεις τις μισές μέρες έξω από το καράβι τον ήπιες οικονομικά. Λοιπόν θα σας κάνω ένα ταχύρυθμο φροντιστήριο. Οι γκόμενες εκεί ξέρουν πότε σκάει το καράβι και πότε φεύγει. Δυστυχώς τα περισσότερα καράβια έχουν από λιγοστούς ως καθόλου Ελληνες και είναι και ένας μεγάλος λόγος που αφανίζεται η γνώση των Ελληνικών από τις Βραζιλιάνες. Την επόμενη φορά που θα πάτε Παρανάγουα ή σε κάποιο λιμάνι που θα κάτσετε πάνω από 10 ημέρες εκεί (δύσκολο το ξέρω αλλά με λίγη τύχη αν αβαντάρει ο καιρός γίνεται) βγαίνεις έξω τη πρώτη νύχτα και πετυχαίνεις μία δεν θα πας με πολλές αλλά με μία κοπέλα και θα της πείτε στα ίσα πως εγώ δεν είμαι σε φάση να σκάσω 100 (αν ζητήσει 100) και ανα μέρα κάθε φορά που θα βρισκόμαστε να σκάω 100 όχι γιατί δεν θέλω, αλλά επειδή δεν τα έχω. Επειδή οι Βραζιλιάνες μόνο πουτάνες δεν είναι, το πιο τίμιο είναι να της πειτε την πρώτη μέρα καρδιά μου εγώ 500 δολλάρια έχω δεν έχω άλλα λεφτά και δεν έχει και κάποιος άλλος να με δανείσει ούτε μου δίνει ο καπετάνιος, θέλεις να σου τα δώσω όλα από τώρα να κάνεις τα κουμάντα να περάσουμε καλά για όσο καιρό κάτσω εδώ πέρα; Οι Βραζιλιάνες δεν είναι μαλακισμένες θα σου πάρουν το 500ρικο και καθάρισες. Θα σου τα έχουν όλα πληρωμένα μέχρι και το ταξί που θα έρχεται και θα σε παίρνει από το καράβι και αυτό πληρωμένο θα είναι και θα περάσεις ζωή χαρισάμενη και θα είσαι με αυτή τη κοπέλα για όσο καιρό είσαι στο λιμάνι. Αν είσαι και λιγάκι γενναιώδορος και σε κανά μήνα της στείλεις από το καράβι κανα 200άρι σαν έμβασμα έτσι δωράκι, δεν θα σε ξεχάσει ποτέ και αν τυχόν πας πάλι εκεί στο ίδιο λιμάνι και το ξέρει ή την ενημερώσεις θα σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες γιατί της ξηγήθηκες σωστά. Θα σας πω κάτι να το θυμάστε για τις Βραζιλιάνες αν τις αντιμετωπίσετε ως πουτάνες, ως πουτάνες θα σας φέρονται, αν τις αντιμετωπίσετε ως πονεμένες γυναίκες με μεγάλη καρδιά, τότε και εκείνες με μεγάλη καρδιά θα σας αντιμετωπίσουν. Είναι καλές κοπέλες θα φροντίσουν για το καλύτερο σου και δεν θα σου κάνουν μαλακία ποτέ, αρκεί να μην τους κάνεις μαλακία ποτέ και εσύ!

Καλό θα είναι να πάρετε μία μέθοδο στα καράβια και να μάθετε ισπανικά. Θα συεννοείστε μια χαρά ακόμα και με Βραζιλιάνες που η γλώσσα τους είναι πορτογέζικα. Φροντιστήριο τέλος τα φιλιά μου στην Μαρία! 
καλο το φροντιστηριο
τον λογο να δωσεις σεΜΙΑ πεντακο την  για να γαμησεις  5 μερες και στην ΒΡΑΖΙΛΙΑ δεν καταλαβα
 

barkaroutsos

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2015
Μηνύματα
46
Like
34
Πόντοι
0
Γιατί αν δεν δώσεις 500 σε αυτήν από την άρχη όταν θα φεύγει το καραβάκι από το ντόκο, η τσέπη θα γράφει -1000 και εσύ μπορείς να μου πεις πως δεν είναι έτσι, αλλά η πλειοψηφία των ελλήνων μπαρκαρούτσων καταλαβαίνουν πλήρως τι λέω, τι εννοώ και που θα ξοδευτούν τα λεφτά!
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Γιατί αν δεν δώσεις 500 σε αυτήν από την άρχη όταν θα φεύγει το καραβάκι από το ντόκο, η τσέπη θα γράφει -1000 και εσύ μπορείς να μου πεις πως δεν είναι έτσι, αλλά η πλειοψηφία των ελλήνων μπαρκαρούτσων καταλαβαίνουν πλήρως τι λέω, τι εννοώ και που θα ξοδευτούν τα λεφτά!
δεν ειμαι ναυτικος ρε τυπε
αλλα δεν λεει το συστημα
αν σε βολευει τωρα κι εισαι χαρμανης μαζι σου
απο εγκληματικοτητα τι παιζει?
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
καλησπερα συναγωνιστες-συναθλητες ! θελω να μοιραστω την προσωπικη μου εμπειρια με σας αυτη την φορα για την παραναγουα. η παραναγουα ειναι μια πολυ ωραια πολη της νοτιας βραζιλιας.βρεθηκα εκει τελος σεμπτεμβρη 2012-αρχες οκτομβρη 2012. εκατσα εκει 15 ημερες και χορτασα μουνι και νυχτερινη διασκεδαση !!!! παραδεισος οπως μπορειτε να το φανταστειτε ολοι σας ! θα σας πω κυριως για νυχτερινα μαγαζιια αλλα και για τις γυναικες φυσικα. υπαρχει ενα νυχτερινο κλαμπ-κολωμπαρο το οποιο ονομαζεται conquistador. εκει μαζευονται καθε βραδυ 2-3 κοπελες και εαν μαζευτει πολυ κοσμος τοτε ερχονται καμοια 10αρια συνολο ! ωραιος χωρος αλλα δυστιχως οσες φορες πηγα εγω εκει δεν ειχα πολυ κοσμο.τιμες σχετικα φτηνες σε σχεση με εδω.ενοητε πως οποτε ηθελες εαν σε εκανε κεφι και η γκομενα της επερνες και πηγενατε σε χοτελι χωρις να χρειαζεται καποιο αντιτιμο να δωσεις στο μαγαζι ! και οι γκομενες δεν ηταν υποχρεωμενες να δεινουν παρουσια στο μαγαζι καθε βραδυ,εκανε δλδ η καθεμια οτι γουσταρε ! εγω ειχα τσιμπησει μια απο εκει,ωραιο βραζιλιανικο γκομενακι 20 χρονων εκανα τρελα γαμισια μαζι της.  ενα αλλο νυχτερινο κλαμπ-κωλομπαρο ειναι το maria bonita,εκει μαζευονται πολυ περισσοτερος κοσμος και εκει γενικα πηγενουν οι περισσοτερες γκομενες που ψαχνονται για γαμισι.ωραιο  μαγαζι,ωραια μουσικι,καλη ποιοτητας ποτα.το καλητερο κλαμπ της πολης ειναι το showphanas ! εκει δεν μαζευονται πουτανακια αλλα γινεται της πουτανας μεσα ! βλεπεις ολα τα βραζιλιανικα κωλαρακια να χωρευουναι σαμπα !  βαζει κυριως βραζιλιανικα τραγουδια και μερικα γνωστα-σιασημα αμερικανικα ττραγουδια ! βεβαια εχεις ξερεις πως να κανεις φλερτ μπορεις να τσιμπησεις και απο εκει γκομενα ! απο ξενοδοχεια εγω πηγενα συνεχως σε ενα ωραιο,ειχε μεγαλο δωματιο,μεγαλο κρεβατι,ειχε φαγητα ποτα μεσα,υδρομασαζ,μεγαλο καθρεπτη, τιμη ικανοποιητικη σε σχεση παντα με τις τιμες εδω. επισης μην ξεχασω υπαρχει και ενα κανονικο μπαρ που το εχει ελληνας,ανδρεας λεγεται εαν θυμαμαι καλα,αλλα ο τυπος δεν μαζευει κοσμο ουτε κορασιδες. σχετικα με περισσοτερες λεπτομεριες οσο αφορα τον αγοραιο ερωτα η μεση τιμη κυμαινετε μεταξυ 50-100 δολαριων για ολη την βραδια.μπορεις ευκολα να βρεις με 50 δολαρια και να αξιζει το κομαι αλλα υπαρχουν και μερικα μουνια που φτανουν στα 100 με τα περισσοτερα να αξιζουν και να τιμουν τα λεφτα τους και με το παραπανω.εγω τελος περασα καλα εκει 15 ημερες και απο θεμα σεξ αλλα και απο θεμα γενικα διασκεδασης.
ωραιο ποστ  :worship: :worship: :worship:
 

barkaroutsos

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2015
Μηνύματα
46
Like
34
Πόντοι
0
Λοιπόν άκου γιατί δίνεις τα 500 επειδή δεν είσαι ναυτικός και δεν ξέρεις. Τις γυναίκες στην Βραζιλία δεν τις πληρώνεις 100 ούτε για ένα γαμήσι ούτε για μία ώρα αλλά για όλη την νύχτα που θα είσαι μαζί της μέχρι περίπου τις 5 το πρωί. Αν δώσεις το 500ρικο και καθαρίσεις εξ' αρχής μαζί της δεν θα νιώσεις ποτέ την εγκληματικότητα και δεν θα βρεθείς ποτέ αντιμέτωπος με την περίπτωση η πουτάνα που την πλήρωσες για να τη γαμήσεις, να σε απειλήσει και να σου πει δώσε μου ότι έχεις πάνω σου διαφορετικά θα φωνάξω την πολιτσία και θα πω πως με μεθυσες και με βίασες. Αυτά είναι γεγονότα δεν είναι ιστορίες φαντασίες, είναι πραγματικότητες που έχουν ζήσει Ελληνες ναυτικοί. Με το 500ρικο έρχεται ταρίφας της κοπέλας ο οποίος θα σε προστατεύει μέχρι να βρεθείς με τη κοπέλα και όταν βρεθείς με την κοπέλα, δεν θα σε πειράζει κανείς. Αν βρεθείς μόνος σου χωρίς κοπέλα της δουλειάς στην Βραζιλία τη γάμησες, μπορεί να μην συμβεί τίποτα αλλά θα είναι τέτοιο το στρέςς που θα νιώθεις όταν θα κυκλοφορείς μόνος σου σε μία χώρα που η ανθρώπινη ζωή δεν έχει αξία, που θα  αναθεματίσεις την ώρα και την στιγμή που δεν έχεις μια Βραζιλιάνα δίπλα σου να σε κάνει να νιώσεις ασφαλής! Η Λατίνα γενικώς δεν είναι εύκολη χώρα, η πλατεία Βάθης τη νύχτα μπροστά στη Λατινική Αμερική είναι εκκλησία. Για αυτό έγραψα το φροντιστήριο, όχι για να το παίξω μάγκας και γνώστης, αλλά για να μην έρθουν νέα παιδιά σε καταστάσεις που θα νιώσουν πολύ άβολα και δύσκολα.

Θα σου πω κάτι χαρακτηριστικό για να καταλάβεις. Στα 22 μου ήμουν 5 λεπτά μόνος μου σε μια πλατεία κεντρικότατη στο Ρίο και ένιωσα τόσο άβολα που ήμουν μόνος μου που ακόμα δεν το έχω ξεχάσει και είμαι 42. Για αυτό τις Βραζιλιάνες τις αγαπάμε, φερόμαστε σε αυτές με σεβασμό και περνάνε και αυτές καλά και εμείς ακόμα καλύτερα!
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Λοιπόν άκου γιατί δίνεις τα 500 επειδή δεν είσαι ναυτικός και δεν ξέρεις. Τις γυναίκες στην Βραζιλία δεν τις πληρώνεις 100 ούτε για ένα γαμήσι ούτε για μία ώρα αλλά για όλη την νύχτα που θα είσαι μαζί της μέχρι περίπου τις 5 το πρωί. Αν δώσεις το 500ρικο και καθαρίσεις εξ' αρχής μαζί της δεν θα νιώσεις ποτέ την εγκληματικότητα και δεν θα βρεθείς ποτέ αντιμέτωπος με την περίπτωση η πουτάνα που την πλήρωσες για να τη γαμήσεις, να σε απειλήσει και να σου πει δώσε μου ότι έχεις πάνω σου διαφορετικά θα φωνάξω την πολιτσία και θα πω πως με μεθυσες και με βίασες. Αυτά είναι γεγονότα δεν είναι ιστορίες φαντασίες, είναι πραγματικότητες που έχουν ζήσει Ελληνες ναυτικοί. Με το 500ρικο έρχεται ταρίφας της κοπέλας ο οποίος θα σε προστατεύει μέχρι να βρεθείς με τη κοπέλα και όταν βρεθείς με την κοπέλα, δεν θα σε πειράζει κανείς. Αν βρεθείς μόνος σου χωρίς κοπέλα της δουλειάς στην Βραζιλία τη γάμησες, μπορεί να μην συμβεί τίποτα αλλά θα είναι τέτοιο το στρέςς που θα νιώθεις όταν θα κυκλοφορείς μόνος σου σε μία χώρα που η ανθρώπινη ζωή δεν έχει αξία, που θα  αναθεματίσεις την ώρα και την στιγμή που δεν έχεις μια Βραζιλιάνα δίπλα σου να σε κάνει να νιώσεις ασφαλής! Η Λατίνα γενικώς δεν είναι εύκολη χώρα, η πλατεία Βάθης τη νύχτα μπροστά στη Λατινική Αμερική είναι εκκλησία. Για αυτό έγραψα το φροντιστήριο, όχι για να το παίξω μάγκας και γνώστης, αλλά για να μην έρθουν νέα παιδιά σε καταστάσεις που θα νιώσουν πολύ άβολα και δύσκολα.

Θα σου πω κάτι χαρακτηριστικό για να καταλάβεις. Στα 22 μου ήμουν 5 λεπτά μόνος μου σε μια πλατεία κεντρικότατη στο Ρίο και ένιωσα τόσο άβολα που ήμουν μόνος μου που ακόμα δεν το έχω ξεχάσει και είμαι 42. Για αυτό τις Βραζιλιάνες τις αγαπάμε, φερόμαστε σε αυτές με σεβασμό και περνάνε και αυτές καλά και εμείς ακόμα καλύτερα!
το ξερω οτι ειναι σκατα η ολη φαση εχω δυο φιλους μονιμους
ο ενας μπαια κι ο αλλος σαο παολο
κι οι δυο μου ειπαν τα ιδια μακρια κι αλαργα  :thubsdown:
αλλα να στο πω πιο απλα
κανε την ιδια ξηγα σε δυο γκομενες
απο 200 η μια κ παρε κι ενα ρεπο  :afro:
 

MMG

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
576
Κριτικές
5
Like
480
Πόντοι
306
Λοιπόν άκου γιατί δίνεις τα 500 επειδή δεν είσαι ναυτικός και δεν ξέρεις. Τις γυναίκες στην Βραζιλία δεν τις πληρώνεις 100 ούτε για ένα γαμήσι ούτε για μία ώρα αλλά για όλη την νύχτα που θα είσαι μαζί της μέχρι περίπου τις 5 το πρωί. Αν δώσεις το 500ρικο και καθαρίσεις εξ' αρχής μαζί της δεν θα νιώσεις ποτέ την εγκληματικότητα και δεν θα βρεθείς ποτέ αντιμέτωπος με την περίπτωση η πουτάνα που την πλήρωσες για να τη γαμήσεις, να σε απειλήσει και να σου πει δώσε μου ότι έχεις πάνω σου διαφορετικά θα φωνάξω την πολιτσία και θα πω πως με μεθυσες και με βίασες. Αυτά είναι γεγονότα δεν είναι ιστορίες φαντασίες, είναι πραγματικότητες που έχουν ζήσει Ελληνες ναυτικοί. Με το 500ρικο έρχεται ταρίφας της κοπέλας ο οποίος θα σε προστατεύει μέχρι να βρεθείς με τη κοπέλα και όταν βρεθείς με την κοπέλα, δεν θα σε πειράζει κανείς. Αν βρεθείς μόνος σου χωρίς κοπέλα της δουλειάς στην Βραζιλία τη γάμησες, μπορεί να μην συμβεί τίποτα αλλά θα είναι τέτοιο το στρέςς που θα νιώθεις όταν θα κυκλοφορείς μόνος σου σε μία χώρα που η ανθρώπινη ζωή δεν έχει αξία, που θα  αναθεματίσεις την ώρα και την στιγμή που δεν έχεις μια Βραζιλιάνα δίπλα σου να σε κάνει να νιώσεις ασφαλής! Η Λατίνα γενικώς δεν είναι εύκολη χώρα, η πλατεία Βάθης τη νύχτα μπροστά στη Λατινική Αμερική είναι εκκλησία. Για αυτό έγραψα το φροντιστήριο, όχι για να το παίξω μάγκας και γνώστης, αλλά για να μην έρθουν νέα παιδιά σε καταστάσεις που θα νιώσουν πολύ άβολα και δύσκολα.

Θα σου πω κάτι χαρακτηριστικό για να καταλάβεις. Στα 22 μου ήμουν 5 λεπτά μόνος μου σε μια πλατεία κεντρικότατη στο Ρίο και ένιωσα τόσο άβολα που ήμουν μόνος μου που ακόμα δεν το έχω ξεχάσει και είμαι 42. Για αυτό τις Βραζιλιάνες τις αγαπάμε, φερόμαστε σε αυτές με σεβασμό και περνάνε και αυτές καλά και εμείς ακόμα καλύτερα!

X 1000
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom