Νέα

Πανελληνιο σοκ και αποτροπιασμος απο την αγρια σφαγη 32χρονης στο Β νεκροταφειο.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loafer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 562
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
982
Like
1.471
Πόντοι
206
Θυμισε Φωσκολο στο τελος με το κατηγορω της η δικηγορος ...νομισα θα πεταχτει κανας Ευλογητος
 

Pipos_T

Νέο Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Ποσο κριμα να πεθανει μια αθωα κοπελα για να βολευτει ενας πρεζακιας. Λυπαμαι και τον πατερα της που δυσφημισαν ολα τα ΜΜΕ
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
2 μέτρα άντρες, φοβούνται τον Κουφοντίνα. :jerking:
 

giatioxi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2016
Μηνύματα
10.027
Κριτικές
1
Like
351
Πόντοι
186
Ομολογία-σοκ του 58χρονου για τη δολοφονία της Δώρας: Άρχισε να τρέχει ματωμένη φωνάζοντας βοήθεια

http://[URL unfurl="true"]www.anatolh.com/wp-content/uploads/2017/11/dolofonos-doras.jpg[/img[/URL]]

Σοκάρουν οι λεπτομέρειες της άγριας δολοφονίας της Δώρας Ζέμπερη που έρχονται στο φως της δημοσιότητας μέσα από την κατάθεση του 58χρονου φερόμενου δράστη του φόνου.

Ο συλληφθείς στην ομολογία στους αστυνομικούς περιγράφει με κάθε λεπτομέρεια το πως επιτέθηκε και σκότωσε την 32χρονη εφοριακό.
"Της έβγαλα το μαχαίρι, άρχισε να με τραβάει και να χτυπιόμαστε. Χωρίς να καταλάβω πως κι ενώ παλεύαμε την χτύπησα με το μαχαίρι δεν θυμάμαι ακριβώς πόσες φορές, μετά η κοπέλα που ήταν ματωμένη άρχισε να τρέχει ματωμένη προς το κέντρο του νεκροταφείου φωνάζοντας βοήθεια" ανέφερε μεταξύ άλλων ο 58χρονος κατηγορούμενος.

[color=blue]Διαβάστε ολόκληρη την ομολογία του:[/color]
"Δεν μπορώ ακόμη να χωνέψω πως έγινε το κακό. Κατέστρεψα μια οικογένεια και αισθάνομαι πολύ άσχημα γι' αυτό. Ξέρω ότι μια συγνώμη δεν θα φέρει πίσω την κοπέλα ούτε θα καλυτερεύσει την κατάσταση αλλά θέλω να την πω. Έχω δύο παιδιά, ένα αγόρι που έχω υιοθετήσει κι ένα κορίτσι που είναι 12 χρονών.

Η πρώην γυναίκα μου μένει στην Κόρινθο και με χώρισε το 2007 γιατί κατάλαβε ότι έπαιρνα την κάτω βόλτα. Έχω μπει δύο φορές φυλακή. Δεν έχω πιάσει δουλειά από τότε που βγήκα και τα βγάζω πέρα με κλοπές. Οι πληγές που έχω στα χέρια μου είναι από σπασίματα τζαμιών αυτοκινήτων, για κάτι τέτοιο πήγαινα στο β΄ νεκροταφείο Αθηνών. Όμως τα πράγματα εκεί στράβωσαν.

Εκεί πήγαινα και παλιότερα κι έπαιρνα κάτι ασημένια κηροπήγια και καντήλια που έβρισκα εκεί. Κάτι τέτοιο ήθελα να κάνω κι εκείνο το απόγευμα αλλά η κακιά η ώρα το έφερε και μαζί μου κουβαλούσα ένα μαχαίρι, στιλέτο ήταν. Είδα μια νεαρή κοπέλα να κλαίει μπροστά σε έναν τάφο…την έβλεπα πρώτη φορά στη ζωή μου. Κοίταξα γύρω μου και δεν είδα κανέναν, μόνο κάτι γριές κι αυτές αρκετά μέτρα μακριά.

Τότε σκέφτηκα να πάω να πάρω τη τσάντα της κοπέλας γιατί πίστευα ότι σίγουρα θα έχει κάποια λεφτά μέσα. Της έβγαλα το μαχαίρι, άρχισε να με τραβάει και να χτυπιόμαστε. Χωρίς να καταλάβω πως κι ενώ παλεύαμε την χτύπησα με το μαχαίρι δεν θυμάμαι ακριβώς πόσες φορές, μετά η κοπέλα που ήταν ματωμένη άρχισε να τρέχει ματωμένη προς το κέντρο του νεκροταφείου φωνάζοντας βοήθεια. Εγώ γύρισα προς τα πίσω από όπου είχα μπει κρατώντας την τσάντα της κοπέλας στα χέρια μου.

Είχα σαστίσει, εκείνη τη στιγμή δεν ήξερα τι έκανα. Είχα θολώσει, κοίταξα τα χέρια μου και είδα ότι ήταν γεμάτα αίματα. Το αίμα ήταν της κοπέλας γιατί εγώ δεν είχα χτυπήσει. Έβγαλα μια χαρτοπετσέτα και σκούπισα τα αίματα. Η καρδιά μου χτυπούσε τόσο δυνατά. Κοίταξα μέσα στην τσάντα είχε ένα i-phone 5 με τα ακουστικά του ένα πορτοφόλι με κάρτες και 5 ευρώ. Τα είχα χαμένα εκείνη την ώρα. Πούλησα το κινητό σε μαγαζιά Πακιστανών μαζί με τα ακουστικά για 20 ευρώ.

Ήμουν αγχωμένος και ιδρωμένος. Ήθελα να το πουλήσω όσο πιο γρήγορα γίνεται για να εξαφανιστώ από εκεί. Μετά ψώνισα πρέζα από τη Βάθη και πήγα σπίτι και κοιμήθηκα για να ηρεμήσω. Όταν έγινε το κακό δεν είχα πιει πρέζα αλλά είχα στερητικά. Όλο αυτόν τον καιρό από τότε που έκανα το κακό μέχρι σήμερα έβλεπα τις ειδήσεις που έλεγαν για την κοπέλα και σκεφτόμουν τις συμφορές που προκάλεσα. Περίμενα να με βρείτε και να σας πω τι έγινε.

Με το που σας τα είπα έφυγε ένα βάρος από μέσα μου, που το κουβαλούσα και δεν είχα πει τίποτα σε κανέναν για το κακό που είχα κάνει. Έβαλα φωτιά στη τσάντα και στα πράγματα της κοπέλας".

[url=http://[URL unfurl="true"]www.enikos.gr/society/544126/omologia-sok-tou-58xronou-gia-ti-dolofonia-tis-doras-arxise-na-tr]Πηγή[/url[/URL]]
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
Ποσο κριμα να πεθανει μια αθωα κοπελα για να βολευτει ενας πρεζακιας. Λυπαμαι και τον πατερα της που δυσφημισαν ολα τα ΜΜΕ
για αυτο φταιει η αδερφη τους που βγηκε και ελεγε μαλακιες
 

giatioxi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2016
Μηνύματα
10.027
Κριτικές
1
Like
351
Πόντοι
186
Η στιγμή που ο 58χρονος πουλάει το κινητό τηλέφωνο της Δώρας στο κέντρο της Αθήνας

720_544085_ba21eb6805-9a41ed35d5143245.jpg


Στο φως της δημοσιότητας έρχονται φωτογραφίες από τον 58χρονο κατηγορούμενο για τη δολοφονία της Δώρας Ζέμπερη στο κέντρο της Αθήνας.

Σύμφωνα με τη δικογραφία, οι φωτογραφίες αυτές είναι από το κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης καταστήματος στη Μενάνδρου. Επρόκειτο για το μαγαζί, όπου ο φερόμενος δράστης προσπαθεί να πουλήσει το κινητό της 33χρονης εφοριακού. Μάλιστα, σύμφωνα με τον δικηγόρο του πατέρα της Δώρας Ζέμπερη το πούλησε έναντι 20 ευρώ.

544085_911dc023c1-ba62752df6a22efb.jpg


544085_a02bb5398a-bd41c6cc69825b12.jpg


www.enikos.gr/society/544085/i-stigmi-pou-o-58xronos-poulaei-to-kinito-tilefono-tis-doras-sto-]Πηγή[/url]
 

giatioxi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2016
Μηνύματα
10.027
Κριτικές
1
Like
351
Πόντοι
186
Αυτός είναι ο Εμμανουήλ Εσσατζανιάν-Σοροπίδης που δολοφόνησε τη Δώρα

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/Images/ImageHandler.ashx?m=AnchoredFit&f=Ly8xMC4xNTAuMC40L3B0d2VibC9maWxlcy8xLzIwMTcvMTEvMDkvMDkxMTIwMTdnYWRhMmRobW9zaW9wb2loc2gwMDIuanBn&t=0&w=820&h=457&a=Center[/img[/URL]]

Σε βάρος του, ασκήθηκε ποινική δίωξη για ανθρωποκτονία από πρόθεση σε ήρεμη ψυχική κατάσταση, ληστεία με ιδιαίτερη σκληρότητα από την οποία επήλθε θάνατος, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία

Μετά από σχετική Διάταξη της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών, δόθηκαν στη δημοσιότητα τα στοιχεία ταυτότητας και οι φωτογραφίες του 58χρονου δολοφόνου της Δώρας Ζέμπερη, ο οποίος συνελήφθη στις 7-11-2017 από το Τμήμα Δίωξης Εγκλημάτων κατά Ζωής και Προσωπικής Ελευθερίας της Διεύθυνσης Ασφάλειας Αττικής.

Σε βάρος του, ασκήθηκε ποινική δίωξη για ανθρωποκτονία από πρόθεση σε ήρεμη ψυχική κατάσταση, ληστεία με ιδιαίτερη σκληρότητα από την οποία επήλθε θάνατος, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία.

Πρόκειται για τον ΕΣΣΑΤΖΑΝΙΑΝ-ΣΟΡΟΠΙΔΗ Εμμανουήλ του Γρηγορίου και της Σταυρούλας, γεννηθέντα στις 3-1-1959 στη Νέα Ιωνία.

[url=http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/greece/article/729957/autos-einai-o-58hronos-dolofonos-tis-doras/]Πηγή[/url[/URL]]
 

Συνημμένα

  • ...jpg
    ...jpg
    85,6 KB · Εμφανίσεις: 35
  • ..jpg
    ..jpg
    36,7 KB · Εμφανίσεις: 15

sexdreamer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2014
Μηνύματα
389
Κριτικές
83
Like
447
Πόντοι
361
Καμαρώστε τον! Πρέπει να νιώθει πολύ περήφανος γιαυτά που έχει καταφέρει στη ζωή του.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
επειδη μερικοι λενε πραματα χαζα

οι αναρχικοι στα εξαρχεια καθαρισαν εναν πρεζεμπορα και σπασανε στο ξυλο και αλλους

στον εμφυλιο η στην κατοχη σε περιοχες που ειχε ο ελας η ζωοκλοπη και αλλα εγκληματα τιμωρουνταν παραδειγματικα

και αμα θελετε λοιπον τι πρεπει να γινει σε μια τετοια περισταση

λαικο δικαστηριο που θα δικασει και αποφασισει την καταδικη του ενοχου και τον επιτοπιο τουφεκισμο



ποσο πιο απλα να το γραψω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.348
Κριτικές
1
Like
30.021
Πόντοι
8.006
επειδη μερικοι λενε πραματα χαζα

οι αναρχικοι στα εξαρχεια καθαρισαν εναν πρεζεμπορα και σπασανε στο ξυλο και αλλους

στον εμφυλιο η στην κατοχη σε περιοχες που ειχε ο ελας η ζωοκλοπη και αλλα εγκληματα τιμωρουνταν παραδειγματικα

και αμα θελετε λοιπον τι πρεπει να γινει σε μια τετοια περισταση

λαικο δικαστηριο που θα δικασει και αποφασισει την καταδικη του ενοχου και τον επιτοπιο τουφεκισμο



ποσο πιο απλα να το γραψω
Ναι ναι, γνωριζουμε. Οποιος δεν γουσταρε τον γειτονα, τον κατεδιδε για ζωοκλοπη και το λαικο δικαστηριο τον καταδικαζε. Γνωστα αυτα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.090
Κριτικές
1
Like
33.107
Πόντοι
6.256
Ναι ναι, γνωριζουμε. Οποιος δεν γουσταρε τον γειτονα, τον κατεδιδε για ζωοκλοπη και το λαικο δικαστηριο τον καταδικαζε. Γνωστα αυτα.
Έτσι ακριβώς
Το σπίτι του παππού μου το έκαψαν οι γερμανοί γιατί κάποιος τον ρουφιάνεψε,
Ένα σπίτι μόνο στο χωριό έκαψαν στοχευμένα , αυτό.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.396
Πόντοι
34.612
φωτια κ αργο θανατο
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.337
Κριτικές
15
Like
5.874
Πόντοι
1.496
Επειδη ο 58χρονος εχει την ηλικια του αν και εμφανως ταλαιπωρημενος και επειδη εχω δει και αλλους τοξικομανεις μεγαλους σε ηλικια, τα πρεζακια υποτιθεται δε πεθαινουν νωρις;
 

Γαμιαδών33

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2016
Μηνύματα
549
Like
20
Πόντοι
6
''έχω κι εγώ κόρη και αντιλαμβάνομαι τον πόνο''....τα λόγια του φονέα...
...σίγουρα μας ψεκάζουν με τίποτα κλοφέν..δεν υπάρχουν αυτά...
 

Επισκέπτης
''έχω κι εγώ κόρη και αντιλαμβάνομαι τον πόνο''....τα λόγια του φονέα...
...σίγουρα μας ψεκάζουν με τίποτα κλοφέν..δεν υπάρχουν αυτά...

Μην τρελαινεσαι τυπε προφανως καποιο αρχιδι δικηγορος του τα υπαγορευει να τα λεει αυτα...δεν τον ειδες στι φωτογραφιες πως ειναι;Αξιζει αυτο το πραγμα να συνεχισει να αναπνεει...
 

Γαμιαδών33

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2016
Μηνύματα
549
Like
20
Πόντοι
6
Μην τρελαινεσαι τυπε προφανως καποιο αρχιδι δικηγορος του τα υπαγορευει να τα λεει αυτα...δεν τον ειδες στι φωτογραφιες πως ειναι;Αξιζει αυτο το πραγμα να συνεχισει να αναπνεει...
..δεν κάνει τίποτα εντύπωση τίποτα πλέον..σε γενικό επίπεδο..ο σουρεαλισμός είναι εθνικό κεκτημένο..
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Επειδη ο 58χρονος εχει την ηλικια του αν και εμφανως ταλαιπωρημενος και επειδη εχω δει και αλλους τοξικομανεις μεγαλους σε ηλικια, τα πρεζακια υποτιθεται δε πεθαινουν νωρις;

νωρις πεθαινουν οσοι κανουν κακη ποιοτητα και μενουν στους δρομους ειναι σε αθλιες καταστασεις
ομως υπαρχουν και γερο πρεζακες που ειναι 80χρονων και συνεχιζουν

η πρεζα δεν σκοτωνει ακριβως μπαμ και κατω αλλα συνηθως πας απο παρεμφερη οπως υπερβολικη δοση η ψακι

 

Comilfo

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
241
Like
27
Πόντοι
1
Ο πονηρός ήθελε και εμπόριο ναρκωτικών με 30 κιλά χασίς. .
60 χρονών χωρίς διάθεση για αποτοξίνωση και με τόσο σκληρό φονικό ίσως είναι η ευκαιρία του Τσίπρα να μακροημερεύσει.
Μια αποφαση είναι Αλέξη όλοι θα σε στηρίξουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom