Νέα

Όνειρο ήτανε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Termin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Αγαπημένοι φίλοι. Είναι Κυριακή αλλά ξύπνησα με ένα χαμόγελο λες και έζησα ένα όνειρο.
Τι είναι ο άνθρωπος ρε απίστευτο πράγμα το μυαλό, έφτιαξε ένα όνειρο απόψε από αυτά που βλέπουμε μια φορά στα πέντε στα δέκα χρόνια.

Ανακατεύοντας πραγματικά με ψεύτικα γεγονότα. Ανεκπλήρωτους έρωτες του εκπληρώνει.

Το πραγματικό γεγονός ήταν αυτό.
Είχα πάει που λέτε να επισκεφτώ το ρεμαλι τον φοιτητή τον αδερφό μου που κοιμόταν στις εστίες του Πανεπιστημίου.... Στο απέναντι δωμάτιο ήταν η πρωταγωνίστρια. Μελαχρινή σγουρά μαλλιά βυζος μεγάλος και πέτρα. Έσταζε από καύλα. Ήταν μάλιστα τελη Ιουνίου με κάτι φανελάκια. Χτυπάει η πόρτα και τρώω μισο ποτήρι νερό στα μούτρα από την λεγαμενη. Μπουγελο μου λεει... Το σήμα ελήφθη και αρχίσαμε τα παλαμουτιασματα αλλά μόλις ήρθε η ώρα να μπει ο Περικλής αυτή κολωσε και έτσι το μόνο που έμεινε σε εμένα είναι η ανάμνηση από το τεράστιο σφιχτό στήθος και η μυρωδιά στο δάχτυλο μου από το μουνακι της......

Και σήμερα 25 χρόνια μετά ήρθε στο όνειρο μου σχεδόν η ίδια ακριβώς φάση. Μόνο που αυτή την φορά κάθισε πάνω στην πουτσα μου και συζητούσαμε. Ρε παίδες τι συγκίνηση είναι αυτή τα γράφω και δακρύζω για τα χαμένα νιάτα, θυμάμαι την κοπέλα να με ρωτάει θυμάσαι το όνομα μου; πως με λένε; και να στεναχωριέμαι που στο όνειρο δεν το θυμόμουν. Και μου το είπε μόνη της.
Και το γέλιο της αυτό το γέλιο τόσα χρόνια μετά μου έσκισε την καρδιά μου.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Termin

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Εσύ είσαι λογοτέχνης.
Θα την παντρευομουν αλλά δεν ήθελε.

Βάζω ένα jack Daniels στο σέικερ του καφέ, και πάω μια βόλτα με το άλφα Ρομέο. Η Κυριακή προβλέπεται συναρπαστική θα πάω βόλτα στον φοιτητή τον γιο μου, μακάρι να έχει καμια γκόμενα έστω και δάχτυλο να της βάζει να ζει τις δόξες και τα όνειρα του πατέρα του......
 
Τελευταία τροποποίηση:

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
835
Like
2.752
Πόντοι
446
Ψάξε να την βρεις σήμερα, δεν είναι τυχαίο το όνειρο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.443
Κριτικές
2
Like
18.562
Πόντοι
3.836

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
835
Like
2.752
Πόντοι
446
Μόλις έψαξα. Έχει ένα Facebook που σταματά στο 2013 τότε έχει τελευταία δημοσίευση. Θα το ψάξω.
Λες να έπαθε τίποτα? Να έγινε νεράιδα στο υπέρ-πέραν, να έρχεται στα όνειρα σου ξανά και ξανά?
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.790
Κριτικές
1
Like
6.136
Πόντοι
2.306
Αγαπημένοι φίλοι. Είναι Κυριακή αλλά ξύπνησα με ένα χαμόγελο λες και έζησα ένα όνειρο.
Τι είναι ο άνθρωπος ρε απίστευτο πράγμα το μυαλό, έφτιαξε ένα όνειρο απόψε από αυτά που βλέπουμε μια φορά στα πέντε στα δέκα χρόνια.

Ανακατεύοντας πραγματικά με ψεύτικα γεγονότα. Ανεκπλήρωτους έρωτες του εκπληρώνει.

Το πραγματικό γεγονός ήταν αυτό.
Είχα πάει που λέτε να επισκεφτώ το ρεμαλι τον φοιτητή τον αδερφό μου που κοιμόταν στις εστίες του Πανεπιστημίου.... Στο απέναντι δωμάτιο ήταν η πρωταγωνίστρια. Μελαχρινή σγουρά μαλλιά βυζος μεγάλος και πέτρα. Έσταζε από καύλα. Ήταν μάλιστα τελη Ιουνίου με κάτι φανελάκια. Χτυπάει η πόρτα και τρώω μισο ποτήρι νερό στα μούτρα από την λεγαμενη. Μπουγελο μου λεει... Το σήμα ελήφθη και αρχίσαμε τα παλαμουτιασματα αλλά μόλις ήρθε η ώρα να μπει ο Περικλής αυτή κολωσε και έτσι το μόνο που έμεινε σε εμένα είναι η ανάμνηση από το τεράστιο σφιχτό στήθος και η μυρωδιά στο δάχτυλο μου από το μουνακι της......

Και σήμερα 25 χρόνια μετά ήρθε στο όνειρο μου σχεδόν η ίδια ακριβώς φάση. Μόνο που αυτή την φορά κάθισε πάνω στην πουτσα μου και συζητούσαμε. Ρε παίδες τι συγκίνηση είναι αυτή τα γράφω και δακρύζω για τα χαμένα νιάτα, θυμάμαι την κοπέλα να με ρωτάει θυμάσαι το όνομα μου; πως με λένε; και να στεναχωριέμαι που στο όνειρο δεν το θυμόμουν. Και μου το είπε μόνη της.
Και το γέλιο της αυτό το γέλιο τόσα χρόνια μετά μου έσκισε την καρδιά μου.
Πρεπει ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ να μπεις σε καταλογους εδω και να βρεις καποια που να της μοιαζει εστω και λιγο , να πας και να εκπληρωσεις το ονειρο.
Η ζωη μας χτυπαει καμπανακι (τελευταιος γυρος) και μεις κανουμε τους χαζους.
Αυτο με το ονομα παντως ωραιο….μπαγασικο το υποσυνειδητο σου…
 

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.691
Κριτικές
3
Like
9.382
Πόντοι
1.336
Ναι, ψάξε να βρεις τον χαμένο έρωτα φίλε μου. Συγκεκριμένα, μπορείς να γυρίζεις στους δρόμους με προτεταμένο δάχτυλο και να λες σε κάθε περαστική ότι ψάχνεις μια συγκεκριμένη γεύση μουνίλας που ανήκει στην χαμένη αγάπη σου. Όλες θα προσφερθούν γιατί όλες κατά βάθος ταυτίζονται με την Σταχτοπούτα
 

assofmaria

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2023
Μηνύματα
61
Like
194
Πόντοι
0
Αγαπημένοι φίλοι. Είναι Κυριακή αλλά ξύπνησα με ένα χαμόγελο λες και έζησα ένα όνειρο.
Τι είναι ο άνθρωπος ρε απίστευτο πράγμα το μυαλό, έφτιαξε ένα όνειρο απόψε από αυτά που βλέπουμε μια φορά στα πέντε στα δέκα χρόνια.

Ανακατεύοντας πραγματικά με ψεύτικα γεγονότα. Ανεκπλήρωτους έρωτες του εκπληρώνει.

Το πραγματικό γεγονός ήταν αυτό.
Είχα πάει που λέτε να επισκεφτώ το ρεμαλι τον φοιτητή τον αδερφό μου που κοιμόταν στις εστίες του Πανεπιστημίου.... Στο απέναντι δωμάτιο ήταν η πρωταγωνίστρια. Μελαχρινή σγουρά μαλλιά βυζος μεγάλος και πέτρα. Έσταζε από καύλα. Ήταν μάλιστα τελη Ιουνίου με κάτι φανελάκια. Χτυπάει η πόρτα και τρώω μισο ποτήρι νερό στα μούτρα από την λεγαμενη. Μπουγελο μου λεει... Το σήμα ελήφθη και αρχίσαμε τα παλαμουτιασματα αλλά μόλις ήρθε η ώρα να μπει ο Περικλής αυτή κολωσε και έτσι το μόνο που έμεινε σε εμένα είναι η ανάμνηση από το τεράστιο σφιχτό στήθος και η μυρωδιά στο δάχτυλο μου από το μουνακι της......

Και σήμερα 25 χρόνια μετά ήρθε στο όνειρο μου σχεδόν η ίδια ακριβώς φάση. Μόνο που αυτή την φορά κάθισε πάνω στην πουτσα μου και συζητούσαμε. Ρε παίδες τι συγκίνηση είναι αυτή τα γράφω και δακρύζω για τα χαμένα νιάτα, θυμάμαι την κοπέλα να με ρωτάει θυμάσαι το όνομα μου; πως με λένε; και να στεναχωριέμαι που στο όνειρο δεν το θυμόμουν. Και μου το είπε μόνη της.
Και το γέλιο της αυτό το γέλιο τόσα χρόνια μετά μου έσκισε την καρδιά μου.
Μου έχει συμβεί και εμένα, η αίσθηση ήταν το ίδιο εξαίσια με την δική σου. Ορισμένα όνειρα είναι τόσο ζωντανά που όταν ξυπνάς νομίζεις ακόμα ότι ζεις στο όνειρο. Οι ονειρώξεις ξεπερνούν πολλές φορές ακόμα και το πραγματικό σεξ!
Σου εύχομαι ολόψυχα να βιώσεις πολλές ανάλογες εμπειρίες.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.021
Like
3.283
Πόντοι
1.706
Αγαπημένοι φίλοι. Είναι Κυριακή αλλά ξύπνησα με ένα χαμόγελο λες και έζησα ένα όνειρο.
Τι είναι ο άνθρωπος ρε απίστευτο πράγμα το μυαλό, έφτιαξε ένα όνειρο απόψε από αυτά που βλέπουμε μια φορά στα πέντε στα δέκα χρόνια.

Ανακατεύοντας πραγματικά με ψεύτικα γεγονότα. Ανεκπλήρωτους έρωτες του εκπληρώνει.

Το πραγματικό γεγονός ήταν αυτό.
Είχα πάει που λέτε να επισκεφτώ το ρεμαλι τον φοιτητή τον αδερφό μου που κοιμόταν στις εστίες του Πανεπιστημίου.... Στο απέναντι δωμάτιο ήταν η πρωταγωνίστρια. Μελαχρινή σγουρά μαλλιά βυζος μεγάλος και πέτρα. Έσταζε από καύλα. Ήταν μάλιστα τελη Ιουνίου με κάτι φανελάκια. Χτυπάει η πόρτα και τρώω μισο ποτήρι νερό στα μούτρα από την λεγαμενη. Μπουγελο μου λεει... Το σήμα ελήφθη και αρχίσαμε τα παλαμουτιασματα αλλά μόλις ήρθε η ώρα να μπει ο Περικλής αυτή κολωσε και έτσι το μόνο που έμεινε σε εμένα είναι η ανάμνηση από το τεράστιο σφιχτό στήθος και η μυρωδιά στο δάχτυλο μου από το μουνακι της......

Και σήμερα 25 χρόνια μετά ήρθε στο όνειρο μου σχεδόν η ίδια ακριβώς φάση. Μόνο που αυτή την φορά κάθισε πάνω στην πουτσα μου και συζητούσαμε. Ρε παίδες τι συγκίνηση είναι αυτή τα γράφω και δακρύζω για τα χαμένα νιάτα, θυμάμαι την κοπέλα να με ρωτάει θυμάσαι το όνομα μου; πως με λένε; και να στεναχωριέμαι που στο όνειρο δεν το θυμόμουν. Και μου το είπε μόνη της.
Και το γέλιο της αυτό το γέλιο τόσα χρόνια μετά μου έσκισε την καρδιά μου.

Σε μένα δυστυχώς τα πράγματα εξελίχθηκαν κάπως διαφορετικά. :confused:

Το πραγματικό γεγονός:
Καθόμουν σε ένα βραχάκι στην Κω και χάζευα μια ψηλή ξανθιά που αγνάντευε το πέλαγος. Την κοίταζα κάπως επίμονα, άρχισα να φαντασιώνομαι γαμήσια κι αποφάσισα να της την πέσω. Καθώς όμως την πλησίαζα έκανε στροφή κι άρχισε να απομακρύνεται.

Το όνειρο:
Καθόμουν στο ίδιο βραχάκι κι από απέναντι με μπάνιζε η ψηλή ξανθιά. Με κοίταζε κάπως επίμονα και τελικά με πλησίασε κι άρχισε να μου μιλάει στα σουηδικά. Προσπάθησα να διαβάσω τους υπότιτλους, αλλά είχα ξεχάσει τα γυαλιά μου και τα έβλεπα θολά. Άρχισα να χαζογελάω από αμηχανία.

Η γκόμενα αποφάσισε να μου δώσει μία δεύτερη ευκαιρία. Αυτή τη φορά έκανα απότομα μπροστά και γούρλωσα τα μάτια στην προσπάθεια μου να διαβάσω καλύτερα. Η ξανθιά με πέρασε για παλαβό, νόμισε ότι πήγαινα να της ορμήξω και τόβαλε στα πόδια.

Τι κωλοατυχία, ρε γαμώτο. Το να μη σου κάτσει κάποια στον ξύπνιο είναι κατανοητό, αλλά να μην τα καταφέρεις και στον ύπνο είναι το άκρον άωτο της γκίνιας. :headbang:
 
OP
OP
Termin

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Θυμήθηκα μια φάση με την λεγαμενη.

Την προηγούμενη μέρα, την είχα βγάλει σχεδόν ένα φιλμ φωτογραφίες portrait καθώς ασχολουμουν με την φωτογραφία τότε και είχα ένα γαματο φακό για γκρο πλαν με θολο βάθος πεδίου, σαν αυτό που πουλάει ο πουσταλεκος.
Τις τυπωμένες φωτογραφίες τις κατέστρεψα να μην τις βρει η πρώτη γυναίκα μου. Το θέμα είναι όμως κατέστρεψα και τα αρνητικά;
Και που να βρίσκονται τώρα;
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.063
Κριτικές
1
Like
3.175
Πόντοι
456
Θυμήθηκα μια φάση με την λεγαμενη.

Την προηγούμενη μέρα, την είχα βγάλει σχεδόν ένα φιλμ φωτογραφίες portrait καθώς ασχολουμουν με την φωτογραφία τότε και είχα ένα γαματο φακό για γκρο πλαν με θολο βάθος πεδίου, σαν αυτό που πουλάει ο πουσταλεκος.
Τις τυπωμένες φωτογραφίες τις κατέστρεψα να μην τις βρει η πρώτη γυναίκα μου. Το θέμα είναι όμως κατέστρεψα και τα αρνητικά;
Και που να βρίσκονται τώρα;

τυπε μην ανησυχεις εχει φροντισει η γυναικα σου τα εχει βαλει σε θυριδα σε περιπτωση που δεις κανα περιεργο ονειρο και χρειαστει να αποκατασταθει οικονομικα :confused:
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.514
Κριτικές
37
Like
1.454
Πόντοι
1.096
τι όμορφο ποστ - ευχάριστη απογευματινή έκπληξη. Στην ουσία μεγαλώνεις και νιώθεις νοσταλγία για τον παλιό σου εαυτό, για αυτό που τότε ήσουν, για τις τότε τρέλες, για τις ωραίες στιγμές που μάλλον δυστυχώς πέρασαν ανεπιστρεπτί.
Ο νόστος, δηλαδή η επιστροφή στην πατρίδα ή κατά άλλους στην αρχετυπική γυναίκεια μήτρα από την οποία βγήκαμε όλοι και όπου υπήρξαμε απόλυτα φροντισμένοι και προστατευμένοι (από το ρήμα νέομαι «επιστρέφω»), δεν χαρακτήρισε μόνο «τη γλυκιά προσμονή της επιστροφής στην πατρίδα» (που κατέληξε και στην λέξη νόστιμος) αλλά έδωσε και «τον ψυχικό πόνο που γεννάει αυτή η προσμονή», τη νοσταλγία δηλαδή.
Να είσαι χαρούμενος που τα έζησες και 2 φορές χαρούμενος που τα θυμάσαι !
Σε κάθε περίπτωση το πολύ ωραίο σου ποστ μου θύμισε αυτό το πολύ εύστοχο που έλεγε ο Φρόϋντ : Είμαστε αυτό που είμαστε επειδή ήμασταν αυτό που ήμασταν ...... Ο άνθρωπος είναι το προϊόν των τραυμάτων της παιδικής του ηλικίας.
 
OP
OP
Termin

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
τι όμορφο ποστ - ευχάριστη απογευματινή έκπληξη. Στην ουσία μεγαλώνεις και νιώθεις νοσταλγία για τον παλιό σου εαυτό, για αυτό που τότε ήσουν, για τις τότε τρέλες, για τις ωραίες στιγμές που μάλλον δυστυχώς πέρασαν ανεπιστρεπτί.
Ο νόστος, δηλαδή η επιστροφή στην πατρίδα ή κατά άλλους στην αρχετυπική γυναίκεια μήτρα από την οποία βγήκαμε όλοι και όπου υπήρξαμε απόλυτα φροντισμένοι και προστατευμένοι (από το ρήμα νέομαι «επιστρέφω»), δεν χαρακτήρισε μόνο «τη γλυκιά προσμονή της επιστροφής στην πατρίδα» (που κατέληξε και στην λέξη νόστιμος) αλλά έδωσε και «τον ψυχικό πόνο που γεννάει αυτή η προσμονή», τη νοσταλγία δηλαδή.
Να είσαι χαρούμενος που τα έζησες και 2 φορές χαρούμενος που τα θυμάσαι !
Σε κάθε περίπτωση το πολύ ωραίο σου ποστ μου θύμισε αυτό το πολύ εύστοχο που έλεγε ο Φρόϋντ : Είμαστε αυτό που είμαστε επειδή ήμασταν αυτό που ήμασταν ...... Ο άνθρωπος είναι το προϊόν των τραυμάτων της παιδικής του ηλικίας.
είμαι ενα παιδί τραύμα!
 
Τελευταία τροποποίηση:

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.790
Κριτικές
1
Like
6.136
Πόντοι
2.306
Σε μένα δυστυχώς τα πράγματα εξελίχθηκαν κάπως διαφορετικά. :confused:

Το πραγματικό γεγονός:
Καθόμουν σε ένα βραχάκι στην Κω και χάζευα μια ψηλή ξανθιά που αγνάντευε το πέλαγος. Την κοίταζα κάπως επίμονα, άρχισα να φαντασιώνομαι γαμήσια κι αποφάσισα να της την πέσω. Καθώς όμως την πλησίαζα έκανε στροφή κι άρχισε να απομακρύνεται.

Το όνειρο:
Καθόμουν στο ίδιο βραχάκι κι από απέναντι με μπάνιζε η ψηλή ξανθιά. Με κοίταζε κάπως επίμονα και τελικά με πλησίασε κι άρχισε να μου μιλάει στα σουηδικά. Προσπάθησα να διαβάσω τους υπότιτλους, αλλά είχα ξεχάσει τα γυαλιά μου και τα έβλεπα θολά. Άρχισα να χαζογελάω από αμηχανία.

Η γκόμενα αποφάσισε να μου δώσει μία δεύτερη ευκαιρία. Αυτή τη φορά έκανα απότομα μπροστά και γούρλωσα τα μάτια στην προσπάθεια μου να διαβάσω καλύτερα. Η ξανθιά με πέρασε για παλαβό, νόμισε ότι πήγαινα να της ορμήξω και τόβαλε στα πόδια.

Τι κωλοατυχία, ρε γαμώτο. Το να μη σου κάτσει κάποια στον ξύπνιο είναι κατανοητό, αλλά να μην τα καταφέρεις και στον ύπνο είναι το άκρον άωτο της γκίνιας. :headbang:
Μια ειναι η λυση: να κοιμασαι απο δω και περα με τα γυαλια:confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom