Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 468K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 35 άτομα (1 μέλη και 34 επισκέπτες)

Τώρα που τα χρόνια πέρασαν, τι θα άλλαζα, αν ξεκινούσα από την αρχή; [Έως 3 ψήφοι]

  • Θα έκανα τα πάντα για να κρατήσω την μόνη γυναίκα, που πραγματικά αγάπησα.

  • Καμία μόνιμη σχέση. Μόνο με πεταλούδες της νύχτας.

  • Sex and booze and rock n roll.

  • Δεν θα άλλαζα κάτι. Είμαι τέλειος!

  • Θα ήθελα να έχω το χάρισμα των κ.κ. κωλο-γερος, NICK TRIVE & Ιζνογκούντ.

  • Θα ερωτήσω τη Μαμά και μετά θα απαντήσω.

  • Εσύ, που ρωτάς, να αλλάξεις τη ζωή σου και όχι εγώ.

  • Τι θα άλλαζα;;; Θα έβρισκα γκόμενα επιτέλους!

  • Φευ εις την middle age crisis!


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
20.384
Κριτικές
167
Like
85.218
Πόντοι
46.423
καλημερα σας εμενα κανεις δεν με παει πουθενα :(

Εσένα σου πρότεινα να σε πάω σε πεντάστερο στη Κοπεγχάγη αλλά με έφτυσες ...

Τέτοια χυλόπιτα δεν μου έχουν ξαναρίξει.

:confused:
δεν θυμαμαι ποτε εγινε αυτο αλλα ζητησα εγω ποτε ξενοδοχειο; ενα φαγι ζητησα :(


Το δεύτερο καλύτερο εστιατόριο του κόσμου βρίσκεται στη Κοπεγχάγη.

Με πολλές πρωτιές σε συνεχόμενα έτη.

Για να κλείσεις τραπέζι υπάρχει αναμονή πολλών μηνών.

:wink:
ασε με ρε ανθρωπε που θα παω εγω να περιμενω μηνες για να φαω ααααααααααααχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχα οτι μλκια σας πασάρουν την αγοραζετε

Τι σε μέλει εσένα.

Εσύ θα φας αμέσως... μαζί μου.

:hi:

Τι περιστέρια και καναρίνια ;;;

:wink:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
καλημερα σας εμενα κανεις δεν με παει πουθενα :(

Εσένα σου πρότεινα να σε πάω σε πεντάστερο στη Κοπεγχάγη αλλά με έφτυσες ...

Τέτοια χυλόπιτα δεν μου έχουν ξαναρίξει.

:confused:
δεν θυμαμαι ποτε εγινε αυτο αλλα ζητησα εγω ποτε ξενοδοχειο; ενα φαγι ζητησα :(


Το δεύτερο καλύτερο εστιατόριο του κόσμου βρίσκεται στη Κοπεγχάγη.

Με πολλές πρωτιές σε συνεχόμενα έτη.

Για να κλείσεις τραπέζι υπάρχει αναμονή πολλών μηνών.

:wink:
ασε με ρε ανθρωπε που θα παω εγω να περιμενω μηνες για να φαω ααααααααααααχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχα οτι μλκια σας πασάρουν την αγοραζετε

Τι σε μέλει εσένα.

Εσύ θα φας αμέσως... μαζί μου.

:hi:

Τι περιστέρια και καναρίνια ;;;

:wink:
Να σε ρωτήσω κάτι ρε φίλε απο περιέργεια. αλήθεια τι βρίσκεις θελκτικό σε μια γυναίκα η οποία θα ερχόταν μαζί σου να φάει επειδή θα της επαιρνες τσάντες ακριβές και θα την πήγαινες να την εντυπωσιάσεις σε ακριβά εστιατόρια που τρώνε εκλεκτοί ; εγώ μια τέτοια γυναίκα να πω την αλήθεια δεν θα την ήθελα να μένει ούτε στην γειτονιά μου..
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
20.384
Κριτικές
167
Like
85.218
Πόντοι
46.423
καλημερα σας εμενα κανεις δεν με παει πουθενα :(

Εσένα σου πρότεινα να σε πάω σε πεντάστερο στη Κοπεγχάγη αλλά με έφτυσες ...

Τέτοια χυλόπιτα δεν μου έχουν ξαναρίξει.

:confused:
δεν θυμαμαι ποτε εγινε αυτο αλλα ζητησα εγω ποτε ξενοδοχειο; ενα φαγι ζητησα :(


Το δεύτερο καλύτερο εστιατόριο του κόσμου βρίσκεται στη Κοπεγχάγη.

Με πολλές πρωτιές σε συνεχόμενα έτη.

Για να κλείσεις τραπέζι υπάρχει αναμονή πολλών μηνών.

:wink:
ασε με ρε ανθρωπε που θα παω εγω να περιμενω μηνες για να φαω ααααααααααααχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχα οτι μλκια σας πασάρουν την αγοραζετε

Τι σε μέλει εσένα.

Εσύ θα φας αμέσως... μαζί μου.

:hi:

Τι περιστέρια και καναρίνια ;;;

:wink:
Να σε ρωτήσω κάτι ρε φίλε απο περιέργεια. αλήθεια τι βρίσκεις θελκτικό σε μια γυναίκα η οποία θα ερχόταν μαζί σου να φάει επειδή θα της επαιρνες τσάντες ακριβές και θα την πήγαινες να την εντυπωσιάσεις σε ακριβά εστιατόρια που τρώνε εκλεκτοί ; εγώ μια τέτοια γυναίκα να πω την αλήθεια δεν θα την ήθελα να μένει ούτε στην γειτονιά μου..

Η τσάντα είναι θελκτική και θα έτρωγα και σε ένα ωραίο εστιατόριο.

Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το εκτιμούν όλες.

Σε πάω και στο καναρίνι όμως της Αγίας Παρασκευής.

:wink:

 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.644
Κριτικές
42
Like
26.288
Πόντοι
28.246

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
καλα μου λεει τελικα ενας φιλος. ουκ αν λαβεις παρα του μη έχοντος..:cool2:
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
καλησπερα σας κυριοι και κυριες...... παλι την ερι καβλαντιζετε?
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
20.384
Κριτικές
167
Like
85.218
Πόντοι
46.423
καλησπερα σας κυριοι και κυριες...... παλι την ερι καβλαντιζετε?

Καθόλου δεν την καυλαντίζουμε.

Απλώς την καλωσορίζουμε διότι μας - σας είχε εγκαταλείψει για ένα διάστημα.

Οποιος κατάλαβε κατάλαβε ...

:hi:
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
Το γνωστό παράσιτο, βρήκε ευκαιρία να ξεκινήσει αντιπαράθεση με τον λεβέντη μας από το Άνω Πουρνάρι, ο οποίος
δεν ήξερε ότι το παράσιτο, έχει προϊστορία στο νήμα μας και ουκ ολίγες φορές έχει φάει το κεφάλι του, όποτε προσπάθησε
να βάλει πόδι. Έγραψα μερικά πράγματα στον Ανωπουρναριώτη, ώστε να ξέρει και να μην ασχολείται με παράσιτα
που είναι ανεπιθύμητα στο νήμα μας, δίνοντάς τους δικαίωμα να έχουν λόγο. Το παράσιτο, βρήκε την ευκαιρία
(καθότι παράσιτο) σε στιγμές όπου εδώ μέσα θρηνούμε έναν φίλο μας, να ξαναβάλει πόδι εκφράζοντας τάχα
τα θλιβερά του αισθήματα, πουλώντας συμπαράσταση. Θα ήταν μικροπρέπεια από τη μεριά μας, ενώ έχουμε
τη στεναχώρια μας, να καθήσουμε και να ασχοληθούμε με το παράσιτο, αρχίζοντας την εκδίωξή του και ενδεχομένως
ξεκινώντας τις γνωστές και δοκιμασμένες "διαδικασίες". Αυτός είναι ο λόγος, που στη δεδομένη στιγμή του πένθους
δεν ασχολήθηκε κανείς με το παράσιτο (διότι ήξερε ότι έτσι θα γίνει). Όταν το νήμα επανέλθει στην κανονικότητα και συνέλθουμε από το σοκ
που βιώσαμε με την απώλεια του φίλου μας, δεν θα πρέπει να επιδειχθεί καμμία ανοχή σε παρεμβάσεις ατόμου
που είναι μαυρισμένο για το νήμα μας. Την επόμενη φορά που το νικ Pablo Picasso (aka Since1991) θα έρθει
απρόσκλητος εδώ στο νήμα για να αρχίσει τις εξυπνάδες του, θα επιληφθώ προσωπικά αρχικώς, και στη συνέχεια
θα κινηθούν άμεσα οι γνωστές συνοπτικές διαδικασίες εκ μέρους του Νηματοθέτη. Καμμία ανοχή στα παράσιτα. Ο καθένας στο νήμα θα πρέπει να
αναλάβει τις ευθύνες του από εδώ και εμπρός, αν θέλουμε να πιστεύουμε ότι το παρόν νήμα μπορεί να μακροημερεύσει
ή να συνεχίσει να υφίσταται ως χώρος που διέπεται από τις κοινές αξίες μιας παρέας, στην οποία βάλαμε όλοι το λιθαράκι μας
με τα όποια θετικά και τις όποιες ιδιοτροπίες μας, αλλά πάντα με αλληλοσεβασμό, φιλική διάθεση
και χιούμορ. Το "ανακαινισμένο" φόρουμ, είναι γεγονός ότι δεν βοηθάει την ομαλή λειτουργικότητα, όμως αυτό το γεγονός, αν πραγματικά
ενδιαφερόμαστε για το νήμα, θα πρέπει να αποτελέσει μια πρόκληση, να δοκιμάσουμε περισσότερο τις δυνάμεις μας
για όσα μας συνδέουν. Χαιρετίζω την επάνοδο του Νηματοθέτη μας και περιμένω να δώ τις λίθινες πλάκες
με τον χαραγμένο δεκάλογο (όπως είχε πράξει και προ πολλών χιλιετιών, σε μια ανάλογη απομάκρυνση της περισυλλογής του).

Αγωνίζομαι για την ελευθερία του λόγου στο μπου! Αγωνίζομαι για να μπορούμε όλα τα μέλη να γράφουμε σε όλα τα νήματα! Χωρίς τραμπουκισμούς, bullying και απειλές μεταξύ των μελών! Όλοι ίσοι! Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
:coffee:

%25CE%25A7%25CF%2589%25CF%2581%25CE%25AF%25CF%2582%2B%25CF%2584%25CE%25AF%25CF%2584%25CE%25BB%25CE%25BF.png
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.644
Κριτικές
42
Like
26.288
Πόντοι
28.246
Να με συμπαθάτε. Με έπιασε νευρικό γέλιο.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.444
Κριτικές
40
Like
19.392
Πόντοι
26.096

Αγωνίζομαι για την ελευθερία του λόγου στο μπου! Αγωνίζομαι για να μπορούμε όλα τα μέλη να γράφουμε σε όλα τα νήματα! Χωρίς τραμπουκισμούς, bullying και απειλές μεταξύ των μελών! Όλοι ίσοι! Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται!


Δώστε μου λίγο χρόνο ... μερικές μέρες δηλαδή ή μπορεί και ώρες ... και θα ασχοληθώ μαζί σας με τον παλιό αλλά γνωστό σ΄ εσάς και αρεστό σ΄ εσάς παραδοσιακό τρόπο.
Αυτή την φορά όμως θα δημοσιεύσω όλα τα π.μ. που θα μου στέλνετε και είτε θα με απειλείτε ότι θα με σφάξετε είτε θα με παρακαλάτε να μεσολαβήσω για να επανέλθετε.

Καίτοι πρώιμα σας αποχαιρετώ με τον παραδοσιακό φλεγματικό βρετανικό τρόπο:
Thank you.
Good night.
Good luck.
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736

Αγωνίζομαι για την ελευθερία του λόγου στο μπου! Αγωνίζομαι για να μπορούμε όλα τα μέλη να γράφουμε σε όλα τα νήματα! Χωρίς τραμπουκισμούς, bullying και απειλές μεταξύ των μελών! Όλοι ίσοι! Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται!


Δώστε μου λίγο χρόνο ... μερικές μέρες δηλαδή ή μπορεί και ώρες ... και θα ασχοληθώ μαζί σας με τον παλιό αλλά γνωστό σ΄ εσάς και αρεστό σ΄ εσάς παραδοσιακό τρόπο.
Αυτή την φορά όμως θα δημοσιεύσω όλα τα π.μ. που θα μου στέλνετε και είτε θα με απειλείτε ότι θα με σφάξετε είτε θα με παρακαλάτε να μεσολαβήσω για να επανέλθετε.

Καίτοι πρώιμα σας αποχαιρετώ με τον παραδοσιακό φλεγματικό βρετανικό τρόπο:
Thank you.
Good night.
Good luck.


Απόψε σήμερα και χθες
Όλες οι πόρτες ειν' κλειστές
Και γω είμαι απ' όξω
Και μες το θάμπος το θαμπό
Παίρνω αμπάριζα να μπω
Και με πετάνε ΌΞΩ!

Όλος ο κόσμος μ' αγνοεί
Βαρέθηκα πια τη ζωή
Τους φθόνους και τα μίση
Αλί αλί και τρισαλί
Φωνάξτε αμέσως τον Αντί
Να με καρατομήσει
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
20.384
Κριτικές
167
Like
85.218
Πόντοι
46.423
Το γνωστό παράσιτο, βρήκε ευκαιρία να ξεκινήσει αντιπαράθεση με τον λεβέντη μας από το Άνω Πουρνάρι, ο οποίος
δεν ήξερε ότι το παράσιτο, έχει προϊστορία στο νήμα μας και ουκ ολίγες φορές έχει φάει το κεφάλι του, όποτε προσπάθησε
να βάλει πόδι. Έγραψα μερικά πράγματα στον Ανωπουρναριώτη, ώστε να ξέρει και να μην ασχολείται με παράσιτα
που είναι ανεπιθύμητα στο νήμα μας, δίνοντάς τους δικαίωμα να έχουν λόγο. Το παράσιτο, βρήκε την ευκαιρία
(καθότι παράσιτο) σε στιγμές όπου εδώ μέσα θρηνούμε έναν φίλο μας, να ξαναβάλει πόδι εκφράζοντας τάχα
τα θλιβερά του αισθήματα, πουλώντας συμπαράσταση. Θα ήταν μικροπρέπεια από τη μεριά μας, ενώ έχουμε
τη στεναχώρια μας, να καθήσουμε και να ασχοληθούμε με το παράσιτο, αρχίζοντας την εκδίωξή του και ενδεχομένως
ξεκινώντας τις γνωστές και δοκιμασμένες "διαδικασίες". Αυτός είναι ο λόγος, που στη δεδομένη στιγμή του πένθους
δεν ασχολήθηκε κανείς με το παράσιτο (διότι ήξερε ότι έτσι θα γίνει). Όταν το νήμα επανέλθει στην κανονικότητα και συνέλθουμε από το σοκ
που βιώσαμε με την απώλεια του φίλου μας, δεν θα πρέπει να επιδειχθεί καμμία ανοχή σε παρεμβάσεις ατόμου
που είναι μαυρισμένο για το νήμα μας. Την επόμενη φορά που το νικ Pablo Picasso (aka Since1991) θα έρθει
απρόσκλητος εδώ στο νήμα για να αρχίσει τις εξυπνάδες του, θα επιληφθώ προσωπικά αρχικώς, και στη συνέχεια
θα κινηθούν άμεσα οι γνωστές συνοπτικές διαδικασίες εκ μέρους του Νηματοθέτη. Καμμία ανοχή στα παράσιτα. Ο καθένας στο νήμα θα πρέπει να
αναλάβει τις ευθύνες του από εδώ και εμπρός, αν θέλουμε να πιστεύουμε ότι το παρόν νήμα μπορεί να μακροημερεύσει
ή να συνεχίσει να υφίσταται ως χώρος που διέπεται από τις κοινές αξίες μιας παρέας, στην οποία βάλαμε όλοι το λιθαράκι μας
με τα όποια θετικά και τις όποιες ιδιοτροπίες μας, αλλά πάντα με αλληλοσεβασμό, φιλική διάθεση
και χιούμορ. Το "ανακαινισμένο" φόρουμ, είναι γεγονός ότι δεν βοηθάει την ομαλή λειτουργικότητα, όμως αυτό το γεγονός, αν πραγματικά
ενδιαφερόμαστε για το νήμα, θα πρέπει να αποτελέσει μια πρόκληση, να δοκιμάσουμε περισσότερο τις δυνάμεις μας
για όσα μας συνδέουν. Χαιρετίζω την επάνοδο του Νηματοθέτη μας και περιμένω να δώ τις λίθινες πλάκες
με τον χαραγμένο δεκάλογο (όπως είχε πράξει και προ πολλών χιλιετιών, σε μια ανάλογη απομάκρυνση της περισυλλογής του).

Αγωνίζομαι για την ελευθερία του λόγου στο μπου! Αγωνίζομαι για να μπορούμε όλα τα μέλη να γράφουμε σε όλα τα νήματα! Χωρίς τραμπουκισμούς, bullying και απειλές μεταξύ των μελών! Όλοι ίσοι! Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται!

Pablo συγνώμη αλλά εγω πλέον νίπτω τας χείρας μου.

Σε παρακάλεσα να απέχεις απο το νήμα διότι το κλίμα είναι πολύ βαρύ για σένα.

Το νήμα είναι του νηματοθέτη και των φίλων του.

Εαν δεν θέλουν κάποιον στη παρέα τους είναι δικαίωμά τους.

Άνοιξε άλλο νήμα και γράψε ότι θέλεις με κόσμιο τρόπο.

Δεν ξέρω τι έχει συμβεί στο παρελθόν μεταξύ σας ούτε μου επιτρέπεται να πάρω θέση αλλά δεν μπορείς με κανένα τρόπο να επιβάλλεις να σε αποδεχτούν.

Είναι και αυτό που κάνεις μια μορφή bullying.

Συγνώμη από όλους για την παρέμβασή μου και ειδικότερα από τον νηματοθέτη τον οποίο σέβομαι και συμπαθώ ιδιαιτέρως.
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
καλησπερα σας κυριοι και κυριες...... παλι την ερι καβλαντιζετε?

Καθόλου δεν την καυλαντίζουμε.

Απλώς την καλωσορίζουμε διότι μας - σας είχε εγκαταλείψει για ένα διάστημα.

Οποιος κατάλαβε κατάλαβε ...

:hi:

Καλά τα λες Annapurna αλλά την πληροφοριούλα που σου έδωσα μέσω pm για την αποχώρηση και επιστροφή της Erinal μία χαρά την "πούλησες" εδώ. Συγνώμη τύπε αλλά το παράκανες με το γλύψιμο.

Και για να ξεκαθαρίζω κάποια πράγματα. Εδώ υπάρχουν πολύ ενδιαφέροντες άνθρωποι. Ο Gauguin, o john100 και πολλοί άλλοι. Αξιοπρεπείς και σοβαροί. Άλλα οι Blizardeye και Popov είναι αγενέστατοι από την πρώτη μέρα που πάτησα το πόδι μου εδώ σαν since1991. Αντιμετώπισα μεγάλο μένος και κακίες, που πιστεύω ότι πίσω από τα usernames τους κρύβονται παλιότερα μέλη, πολύ κακής ποιότητας, που μου την "φύλαγαν". Και δεν είναι μόνο προς εμένα αυτό, άλλα προς πολλά μέλη που εν αγνοία τους πολλές φορές βρίσκονται εδώ και αντιμετωπίζονται με τραμπουκισμό και άσχημο τρόπο. Οι σωστοί άνθρωποι εδώ μέσα έχετε - ειλικρινά - τον σεβασμό και την εκτιμησή μου. Να είστε καλά.
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.313
Like
8.876
Πόντοι
1.406
Εν τω μεταξύ, κάποιοι ψάχνουν ακόμη τα βίντεο της Φαιης Σκορδά και στέλνουν μηνύματα και αιτήματα φιλίας...:angry:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Εν τω μεταξύ, κάποιοι ψάχνουν ακόμη τα βίντεο της Φαιης Σκορδά και στέλνουν μηνύματα και αιτήματα φιλίας...:angry:

στους παραπεμπω γιατι μ πας πολλη κοντρα αδερφε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom