Νέα

Ο Παπακωνσταντίνου αφαίρεσε ονόματα συγγενών του από τη λίστα Λαγκάρντ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bestman69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 334
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.336
Κριτικές
16
Like
13.427
Πόντοι
5.577
η μαργκαρετ που να τα εχει τα λεφτα παιδες ?  :think:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
εχει να ταιστει πολυ

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
μπουαχαχαχαχαχα την ηλικια την πετυχες μονο στο βαρος το εχασες λιγο.εχει λιγο...κοιλιτσα ο λακης. :2funny: :2funny:
τυπε δεν μπορουσα να βρω τετοια εικονα να κολλησει στην αφισα της ταινιας :grin:
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090
τυπε δεν μπορουσα να βρω τετοια εικονα να κολλησει στην αφισα της ταινιας :grin:
Δεν σου αρέσει το εργαλείο,τύπε? :2funny: :2funny: :2funny:

620989_10151336462676760_1743095183_o.jpg
 

collateral

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Οκτ 2008
Μηνύματα
339
Κριτικές
93
Like
442
Πόντοι
3.280
ΚΛΕΦΤΕΣ - ΛΑΜΟΓΙΑ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ
ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Η ΩΡΑ ΣΑΣ
ΦΑΓΩΝΟΣΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ
ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ, ΝΑ ΣΑΣ ΓΑΜΑΝΕ ΟΙ ΒΑΡΥΠΙΝΟΙΤΕΣ, ΟΠΩς ΓΑΜΑΝΕ ΤΟΝ ΛΑΚΗ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΗ
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΘΑ ΣΕ ΓΑΜΑΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΦΙΓΓΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΓΡΑΒΑΤΑ, ΑΛΗΤΑΡΑ
 

Επισκέπτης
ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
από τη λίστα των ... ζώντων ...........


Σχετικά με το ποιοί είμαστε  εμείς ....

6276741_3_l.jpg
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
από τη λίστα των ... ζώντων ...........


Σχετικά με το ποιοί είμαστε  εμείς ....

6276741_3_l.jpg
τυπε ωραιο πουκαμισακι
θα φορεθει πολυ φετο
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Ο Παπακωνσταντίνου στη νέα λίστα Λαγκάρντ

Στα πρόσωπα αυτά φέρεται να ανήκουν δύο λογαριασμοί, εκ των οποίων ο ένας έχει καταθέσεις ύψους 1.222.000 δολαρίων

[size=20pt]Τον πρώην υπουργό του ΠΑΣΟΚ κ. Γιώργο Παπακωνσταντίνου και συγγενικά του πρόσωπα έκρυβε η παλιά λίστα Λαγκάρντ[/size] και τα οποία «ανακαλύφθηκαν» στη νέα λίστα που παραδόθηκε προ ημερών από την Γαλλία.
Σύμφωνα με πληροφορίες, στη νέα λίστα περιλαμβάνονται τέσσερα νέα πρόσωπα, τα οποία είναι συγγενείς του πρώην υπουργού του ΠΑΣΟΚ.
Πρόκειται για τις δύο ξαδέλφες του κ. Παπακωνσταντίνου, Μαρίνα και Ελένη, οι οποίες είναι κόρες του αποβιώσαντος  πρώην υπουργού Εξωτερικών επί κυβέρνησης Μητσοτάκη, Μιχάλη Παπακωνσταντίνου, καθώς και οι σύζυγοι αυτών.
"Είναι προφανές ότι κάποιος έβαλε χέρι στην πρώτη λίστα", έλεγε ανώτατη δικαστική πηγή.
Το όνομα του κ. Παπακωνσταντίνου προέκυψε από τη διασταύρωση των στοιχείων του φορολογικού προφίλ των τεσσάρων νέων προσώπων που περιλαμβάνονται στη λίστα Λαγκάρντ.
Πάντως αρμόδιες πηγές διευκρίνισαν σε όλους τους τόνους ότι τα πρόσωπα αυτά δεν συνδέονται με αρχηγό κόμματος, πρώην πρωθυπουργό και εν ενεργεία υπουργούς.
Στα πρόσωπα αυτά φέρεται να ανήκουν δύο λογαριασμοί, εκ των οποίων ο ένας – που είναι μέχρι και σήμερα ανοιχτός - έχει καταθέσεις ύψους 1.222.000 δολαρίων.
Ο άλλος λογαριασμός είναι κλειστός.
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι Γάλλοι επιβεβαίωσαν στις αρμόδιες εισαγγελικές αρχές ότι αυτή τη λίστα είχαν παραδώσει και τότε στον τότε υπουργό Οικονομικών, Γιώργος Παπακωνσταντίνου.
Δηλαδή είναι σαφέστατο ότι υπήρξαν εσκεμμένες αλλοιώσεις στη λίστα.
Πως εμπλέκεται ο Παπακωνσταντίνου στην αυθεντική λίστα Λαγκάρντ
Ο πρώην υπουργός Οικονομικών επί κυβερνήσεως Γιώργου Παπανδρέου, αφαίρεσε σύμφωνα με πληροφορίες από τη λίστα Λαγκάρντ τα ονόματα τριών συγγενικών του προσώπων με καταθέσεις σε ξένη τράπεζα.
Όπως προκύπτει από την αξιολόγηση της λίστας που έκαναν ο εισαγγελέας του Αρείου Πάγου, Ιωάννης Τέντες με τον αντεισαγγελέα Νικόλαο Παντελή, ο κ. Παπακωνσταντίνου φέρεται να «πείραξε» την πρώτη λίστα που έδωσε η Κριστίν Λαγκάρντ αφαιρώντας τα ονόματα των συγγενών του.
«Το αρχικό CD που πήρα στα χέρια μου μαζί με τη συνοδευτική επιστολή το έδωσα για εμπιστευτική φύλαξη στο γραφείο μου και δεν ξέρω πού είναι, λυπάμαι αλλά δεν ξέρω πού είναι» είχε υποστηρίξει στις 24 Οκτωβρίου ο πρώην υπουργός στην Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής.
Τι έλεγε ο Παπακωνσταντίνου για τη «χαμένη» λίστα Λαγκάρντ
Πριν δύο μήνες ο υπουργός του ΠΑΣΟΚ είχε καταθέσει για το θέμα στην Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής.
Έλεγε, λοιπόν στις 24 Οκτωβρίου ο πρώην Υπουργός Οικονομικών Γιώργος Παπακωνσταντίνου:
«Το αρχικό cd που πήρα στα χέρια μου μαζί με τη συνοδευτική επιστολή το έδωσα για εμπιστευτική φύλαξη στο γραφείο μου και δεν ξέρω πού είναι, λυπάμαι αλλά δεν ξέρω πού είναι!».

 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
17
Πόντοι
16
Δωστε αιμα στο λαο
 

Rullis

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2011
Μηνύματα
14
Κριτικές
1
Like
21
Πόντοι
0
Αυτά είναι λεφτά που άφησε,ο αποβιώσας υπουργός του κ. Μητσοτάκη,κληρονομιά στις κόρες του από κάποια μίζα προφανώς πριν 22 χρόνια ας το ψάξουν λιγάκι θα έχει πλάκα !!! 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom