Νέα

Ντουμπάι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα a!!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 146
  • Εμφανίσεις 71K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Nickos

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2006
Μηνύματα
23
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
Τώρα τελευταία έχει μπει στη παρέα μια ιδέα να τη κάνουμε καλοκαίρι προς Ντουμπάι.
Εκτός του κόστους των γυναικών, γενικά τι παίζει από κόστος στο Ντουμπάι?
Δηλαδή να φάς και να πιείς θα το πληρώσεις ο κούκος αηδόνι ή είναι υποφερτές τιμές και πιο κάτω απ τις δικές μας? Γενικά πως είναι η ζωή εκεί από οικονομικής άποψης...
Επίσης αν ξέρετε... τι προτείνετε? Να πας με group ή να το κανονίσεις μόνο σου το ταξιδάκι?
Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη...!
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Τώρα τελευταία έχει μπει στη παρέα μια ιδέα να τη κάνουμε καλοκαίρι προς Ντουμπάι.
Εκτός του κόστους των γυναικών, γενικά τι παίζει από κόστος στο Ντουμπάι?
Δηλαδή να φάς και να πιείς θα το πληρώσεις ο κούκος αηδόνι ή είναι υποφερτές τιμές και πιο κάτω απ τις δικές μας? Γενικά πως είναι η ζωή εκεί από οικονομικής άποψης...
Επίσης αν ξέρετε... τι προτείνετε? Να πας με group ή να το κανονίσεις μόνο σου το ταξιδάκι?
Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη...!

1. Οι τιμές σε φαγητό, ποτό κλπ είναι σε ελληνικά επίπεδα, ίσως και πιό κάτω γιατί το νόμισμά τους είναι συνδεδεμένο με το δολάριο
2. Τα ταξιδιωτικά γραφεία κανονίζουν 4ήμερες εκδρομές με καλές τιμές τη χαμηλή σαιζόν (Απρίλιο-Αύγουστο)
3. Οι θερμοκρασίες αυτή τη στιγμή έχουν περάσει τους 40 και Ιούλιο-Αύγουστο χτυπάνε 46-47
 

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Αγαπητοί φίλοι συνταξιδιώτες του κόσμου,

Πήγα Ντουμπάι για Έκθεση... Ιδού η ενημέρωση.. και οι συμβουλές μου....
Έχει πάρα πολλές Κινεζούλες οργανωμένες σε διαμερίσματα που προσφέρουν μασάζ για 200 ντιράμ και με άλλα 200 ντιράμ ότι γουστάρεις ανάλογα με το τι είναι πρόθυμη να δώσει η κοπέλα. Για μένα το μο...ί της κινέζας είναι σαν λοκός ελληνίδας παιδιά. Πάτρε μια εφημερίδα έχει μέσα τηλέφωνα. Σας λένε να πάτε σε ένα μέρος όπου και έρχονται και σας παίρνουν για τα διαμερίσματα με τις κοπέλες. Πληρώνετε το κανονικό και μετά διαλέγετε την κοπέλα και σας ζητούν μετά ότι έχετε ευχαρίστηση. Μην δίνετε παραπάνω απο αυτά που γράφω και είναι και υπέρ αρκετά. Εκεί περάσαμε καλά. Τώρα σχετικά με το York Club συνιστώ να το αποφύγετε και να αποφύγετε γενικά τις μαύρες γιατί φάγαμε πίκρα. Λοιπόν στο συγκεκριμεπό κλάμπ έχει και άλλες εθνικότητες απο μαύρες. Αφού λοιπόν διώχνουμε κάτι κινέζες μένουμε σε κάτι μελαμψές τύπισες με χαρακτηριστικά λευκής (μιγάδα όπως γουστάρω)...τις ψήνουμε και λέω κορίτσια εμείς θέλουμε και λοκό... λέει η τύπισσα οκ.. Το πρόβλημα ήταν παιδιά ότι στο ξενοδοχείο που μέναμε δεν άφηναν κοπέλες μέσα.. (ΙΒΙΣ Ηοτελ) και έτσι πήγαμε σστο σπίτι που μέναν οι γκόμενες. Να μην τα πολυλογό 500 ντιράμ η κάθε μία γύρω στα 100 Ευρώ η μία και μας ζητήσαν και εξτρά. δίνει ο φίλος άλλα 50 Ευρώ . και αρχίζουμε.. λοιπόν πίπα οχι δεν κάνουμε .. τα παίρνω ..λοκό δεν κάνουμε λεέι το απαγορεύει η θρησκεία .. φορτώνουμε άσχημα ..τελικά μου λεέι θα σου πάρω πίπα και την κάνει ρε παιδιά γυρίζει την πλάτη της σε μένα άρχισε να κουνάει το κεφάλι και με το δάχτυλό της κούναγε το πουτσ...κέφαλο. Νούρθε να της χώσω μία να πάει η μισή χαμένη. Παιδιά είμαι φορβερά ευγενικός με τα κορίτσια γενικά και ανέχωμε αρκετά. Αλλά τέτοια κοροιδία πρώτη φορά την ένιωσα. Αφού συγκρατήθηκα και συγκράτησα τον άλλον του λέω μην κάνεις τίποτα γιατί όλη η ιστορία είναι πάρανωμη και θακατλήξουμε σε κανένα αστυνομικό τμήμα δαρμένοι σηκωθήκαμε και φύγαμε. Παιδιά συνιστώ μακριά απο μαύρες της Αφρικής (αυτές ήταν απο Ερυθραία). Χάλια μαύρα. Εάν κάνετε σέξ έτσι τις είπα είστε απαράδεκτες. Καλά φάγαμε παραμύθι του κερατά. Και ενώ πολλές φορές έτσι καταλαβαίνω ότι οι κοπέλες τραβάνε λούκι και λυπάμε δίνω λεφτά πααραπάνω και γενικά  έτσι συμπονώ με αυτές παιδιά τα πήρα άσχημα. Στο διαταύτα σε μαγαζιά τέτοιου τύπου πρέπει να πηγαίνετε αργά.. Γιατί .. Οι γκόμενες....τότε είναι ποιό φθηνές και πέφτουν πολύ στις τιμές γιατί ξέρουν ότι μπορεί να μην κάνουν τίποτα στο τέλος. Προτιμάτε τις τσεκαρισμένες για να είστε σίγουροι εάν γίνετε εάν όχι τότε το παίζετε κορόνα γράμματα. Μην δίνετε εξτρά χρήματα πρίν ποτέ σε αυτές . Να τα δώσετε μετά εάν μείνετε ευχαριστημένοι. Στο Ντουμπάι κάνεις ότι θέλεις αρκεί να μην προκαλείς .. Σεμνά και ταπεινά και μην διανοηθείτε να προσβάλετε την θρησκεία. Εάν μπλέξετε με αστυνομίες τα πράγματα δεν είναι σαν την Ελλάδα όπου απειλείς με δημοσιογράφους και καθάρισες. Είσαι ευγενίκός ζητάς συγνώμη και κάνεις το κουνέλι. Υπάρχει ασφάλεια γενικά και επικρατεί τάξη και η ησυχία.. Υπάρχουν πολλοί Πακιστανοί και Ινδοί όπου οι Ινδοί για μένα είναι πολύ ποιο καλοί και ευγενικοί. Κάντε άφοβα ψώνια με τις τιμές δεν τρελάθηκα είναι περίπου ίδιες λίγο ποιο φθηνές. Το χρυσό και τα διαμάντια αξίζουν και εκεί είστε σίγουροι ότι δεν θα σας κοροιδέψουν. Σε γενικές γραμμές είναι ωραία εάν εξαιρέσεις την αφόρητη ζέστη.. Αυτά ελπίζω να σας κατατόπησα... έφερα και τηλέφωνα αλλά λόγο του ότι οι κοπέλες δεν μένουν πάνω απο 3 μήνες και μετά φεύγουν πιστεύω οτι δεν θα ισχύουν. Κατλαβείνετε ότι στο χρονικό αυτό διάστημα προσπαθούν να μαζέψουν ότι περισσότερα μπορούν.,....

Αυτά...Νίκος         
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Αγαπητοί φίλοι συνταξιδιώτες του κόσμου,

Πήγα Ντουμπάι για Έκθεση... Ιδού η ενημέρωση.. και οι συμβουλές μου....
Έχει πάρα πολλές Κινεζούλες οργανωμένες σε διαμερίσματα που προσφέρουν μασάζ για 200 ντιράμ και με άλλα 200 ντιράμ ότι γουστάρεις ανάλογα με το τι είναι πρόθυμη να δώσει η κοπέλα. Για μένα το μο...ί της κινέζας είναι σαν λοκός ελληνίδας παιδιά. Πάτρε μια εφημερίδα έχει μέσα τηλέφωνα. Σας λένε να πάτε σε ένα μέρος όπου και έρχονται και σας παίρνουν για τα διαμερίσματα με τις κοπέλες. Πληρώνετε το κανονικό και μετά διαλέγετε την κοπέλα και σας ζητούν μετά ότι έχετε ευχαρίστηση. Μην δίνετε παραπάνω απο αυτά που γράφω και είναι και υπέρ αρκετά. Εκεί περάσαμε καλά. Τώρα σχετικά με το York Club συνιστώ να το αποφύγετε και να αποφύγετε γενικά τις μαύρες γιατί φάγαμε πίκρα. Λοιπόν στο συγκεκριμεπό κλάμπ έχει και άλλες εθνικότητες απο μαύρες. Αφού λοιπόν διώχνουμε κάτι κινέζες μένουμε σε κάτι μελαμψές τύπισες με χαρακτηριστικά λευκής (μιγάδα όπως γουστάρω)...τις ψήνουμε και λέω κορίτσια εμείς θέλουμε και λοκό... λέει η τύπισσα οκ.. Το πρόβλημα ήταν παιδιά ότι στο ξενοδοχείο που μέναμε δεν άφηναν κοπέλες μέσα.. (ΙΒΙΣ Ηοτελ) και έτσι πήγαμε σστο σπίτι που μέναν οι γκόμενες. Να μην τα πολυλογό 500 ντιράμ η κάθε μία γύρω στα 100 Ευρώ η μία και μας ζητήσαν και εξτρά. δίνει ο φίλος άλλα 50 Ευρώ . και αρχίζουμε.. λοιπόν πίπα οχι δεν κάνουμε .. τα παίρνω ..λοκό δεν κάνουμε λεέι το απαγορεύει η θρησκεία .. φορτώνουμε άσχημα ..τελικά μου λεέι θα σου πάρω πίπα και την κάνει ρε παιδιά γυρίζει την πλάτη της σε μένα άρχισε να κουνάει το κεφάλι και με το δάχτυλό της κούναγε το πουτσ...κέφαλο. Νούρθε να της χώσω μία να πάει η μισή χαμένη. Παιδιά είμαι φορβερά ευγενικός με τα κορίτσια γενικά και ανέχωμε αρκετά. Αλλά τέτοια κοροιδία πρώτη φορά την ένιωσα. Αφού συγκρατήθηκα και συγκράτησα τον άλλον του λέω μην κάνεις τίποτα γιατί όλη η ιστορία είναι πάρανωμη και θακατλήξουμε σε κανένα αστυνομικό τμήμα δαρμένοι σηκωθήκαμε και φύγαμε. Παιδιά συνιστώ μακριά απο μαύρες της Αφρικής (αυτές ήταν απο Ερυθραία). Χάλια μαύρα. Εάν κάνετε σέξ έτσι τις είπα είστε απαράδεκτες. Καλά φάγαμε παραμύθι του κερατά. Και ενώ πολλές φορές έτσι καταλαβαίνω ότι οι κοπέλες τραβάνε λούκι και λυπάμε δίνω λεφτά πααραπάνω και γενικά  έτσι συμπονώ με αυτές παιδιά τα πήρα άσχημα. Στο διαταύτα σε μαγαζιά τέτοιου τύπου πρέπει να πηγαίνετε αργά.. Γιατί .. Οι γκόμενες....τότε είναι ποιό φθηνές και πέφτουν πολύ στις τιμές γιατί ξέρουν ότι μπορεί να μην κάνουν τίποτα στο τέλος. Προτιμάτε τις τσεκαρισμένες για να είστε σίγουροι εάν γίνετε εάν όχι τότε το παίζετε κορόνα γράμματα. Μην δίνετε εξτρά χρήματα πρίν ποτέ σε αυτές . Να τα δώσετε μετά εάν μείνετε ευχαριστημένοι. Στο Ντουμπάι κάνεις ότι θέλεις αρκεί να μην προκαλείς .. Σεμνά και ταπεινά και μην διανοηθείτε να προσβάλετε την θρησκεία. Εάν μπλέξετε με αστυνομίες τα πράγματα δεν είναι σαν την Ελλάδα όπου απειλείς με δημοσιογράφους και καθάρισες. Είσαι ευγενίκός ζητάς συγνώμη και κάνεις το κουνέλι. Υπάρχει ασφάλεια γενικά και επικρατεί τάξη και η ησυχία.. Υπάρχουν πολλοί Πακιστανοί και Ινδοί όπου οι Ινδοί για μένα είναι πολύ ποιο καλοί και ευγενικοί. Κάντε άφοβα ψώνια με τις τιμές δεν τρελάθηκα είναι περίπου ίδιες λίγο ποιο φθηνές. Το χρυσό και τα διαμάντια αξίζουν και εκεί είστε σίγουροι ότι δεν θα σας κοροιδέψουν. Σε γενικές γραμμές είναι ωραία εάν εξαιρέσεις την αφόρητη ζέστη.. Αυτά ελπίζω να σας κατατόπησα... έφερα και τηλέφωνα αλλά λόγο του ότι οι κοπέλες δεν μένουν πάνω απο 3 μήνες και μετά φεύγουν πιστεύω οτι δεν θα ισχύουν. Κατλαβείνετε ότι στο χρονικό αυτό διάστημα προσπαθούν να μαζέψουν ότι περισσότερα μπορούν.,....

Αυτά...Νίκος         

Τις Κινέζες που τις χτύπησες; Cyclone δεν πήγες; Τις μαύρες έπρεπε να τις φοβερίσεις λίγο αυτές έχουν 500 παραπάνω λόγους να φοβούνται τις αρχές από ότι ένας λευκός που είναι εκεί βασιλιάς. Σε γενικές γραμμές βλέπω ότι πήρες μια καλή γεύση, υπάρχουν πολλά άλλα...
 

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Φίλε κάπτεν τις Κινέζες τις χτυπήσαμε στην περιοχή BUR DUBAI. Εάν θές τηλέφωνο να σου δώσω κάνε πμ πρέπει να το έχω κάπου γραμμένο. Είχε γύρω στις 10 γκόμενες μέσα και μάλιστα λόγο του ότι λατρεύω τις κινέζες είχε πολύ όμορφες Κινέζες μέσα εκεί.
Σχετικά με τις μάυρες απο το Γιόρκ φίλες έχεις δίκιο ότι με λίγη αγριάδα ίσως κάτι παίρναμε πίσω αλλά χαλαστήκαμε τόσο που το μόνο που ήθελα να κάνω ήταν να φύγω μέσα απο το βρωμερό τους διαμέρισμα. Ασε που η μία είχε κάτω στο μ.../ι της κάτι ασπρίλες και μόλις τα είδα τρελάθηκα και έμεινα στο μπάνιο κανά δυό ώρες μετά..
Σε γενικές γραμμές μακρυά απο μαύρες δεν αξίζει πιστεύω....αντίθετα Κινέζες , Φιλίπινέζες, καλά ανατολικές δεν το συζητάμε απίστευτες και λευκές ναί ... Μαύρες μακρυά..
Τέλος καλό πάντως όλα καλά μια καλή μια άσχημη εμπειρία.. έτσι είναι η ζωή δεν μπορείς όλα να τα έχεις ρόδινα...
Την άλλη φορά δεν την ξαναπατάω.
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Στο Bur Dubai κάθε δεύτερο τετράγωνο έχει ξενοδοχεί με πουτανο-ντισκο μέσα και γύρω είναι τα διαμερσίματά τους. Τηλέφωνο δε χρειάζεται ξέρω από που θα ψωνίσω το φθινόπωρο που θα ξανακατέβω. Με μαύρες είναι θέμα τύχης έχω περάσει αξέχαστα αλλά και πολύ σπαστικά. Με ασιάτισσα δεν έχω κάνει κάτι ελάχιστες βρήκα να με τραβήξουν οπτικά. Οι ανατολικές είναι οι περισσότερες δεύτεη διαλογή και τόχουν πάρει πολύ απάνω τους. Αν ξαναπάς κάνε μια βόλτα από το ξενοδοχείο Moscow που έχει το club "Red Square", νομίζω αξίζει (στη Ντέϊρα).
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Δεν έχασες το χρόνο σου! Εύγε! Ντουμπάϊ δεν πήγες καθόλου;
 

kriton5

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2007
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
               
Αυτό που συστήνω ανεπυφύλακτα είναι οι Ιρανές, θα πέιτε τον δεσπότη παναγιώτη.

Πρόσφατα διάβασα το βιβλίο του Καργάκου «ΟΙ ΠΕΡΣΕΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ». Είναι ένα ταξιδιωτικό οδοιπορικό με εκτενείς όμως ιστορικές αναφορές.
Αυτό που με εντυπωσίασε ιδιαίτερα, για να περάσουμε στα δικά μας, είναι η αναφορά του στην ομορφιά της Περσίδας. Διατείνεται ότι πουθενά αλλού στον κόσμο δεν συνάντησε τόσο ωραίες γυναίκες και πως η ομορφιά τους είναι κάτι το αδιανόητο. Ιδιαίτερη μνεία κάνει για τα μάτια τους, «που τα κοιτάς κι είναι σαν να βλέπεις έναν απύθμενο ωκεανό», καθώς και για το σχηματισμό του προσώπου, «που μπροστά τους η καλλιγραφία υποκλίνεται».
Βέβαια το τσαντόρ  δεν επιτρέπει να αποκαλυφθούν οι γραμμές και οι καμπύλες του σώματος, αλλά αυτό ουδόλως μας απασχολεί γιατί εμείς δεν πρόκειται να δράσουμε επί ιρανικού εδάφους.
Tελειώνοντας να κάνω και μια απλή ερώτηση. Οι ιρανές προτιμούν συγκεκριμένα στέκια ή μπορούμε να τις συναντήσουμε οπουδήποτε;
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Πρόσφατα διάβασα το βιβλίο του Καργάκου «ΟΙ ΠΕΡΣΕΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ». Είναι ένα ταξιδιωτικό οδοιπορικό με εκτενείς όμως ιστορικές αναφορές.
Αυτό που με εντυπωσίασε ιδιαίτερα, για να περάσουμε στα δικά μας, είναι η αναφορά του στην ομορφιά της Περσίδας. Διατείνεται ότι πουθενά αλλού στον κόσμο δεν συνάντησε τόσο ωραίες γυναίκες και πως η ομορφιά τους είναι κάτι το αδιανόητο. Ιδιαίτερη μνεία κάνει για τα μάτια τους, «που τα κοιτάς κι είναι σαν να βλέπεις έναν απύθμενο ωκεανό», καθώς και για το σχηματισμό του προσώπου, «που μπροστά τους η καλλιγραφία υποκλίνεται».
Βέβαια το τσαντόρ  δεν επιτρέπει να αποκαλυφθούν οι γραμμές και οι καμπύλες του σώματος, αλλά αυτό ουδόλως μας απασχολεί γιατί εμείς δεν πρόκειται να δράσουμε επί ιρανικού εδάφους.
Tελειώνοντας να κάνω και μια απλή ερώτηση. Οι ιρανές προτιμούν συγκεκριμένα στέκια ή μπορούμε να τις συναντήσουμε οπουδήποτε;

Όντως, θα συμφωνήσω και εγώ.
Αν και δεν έχω πάει στο Ιράν, οι ιρανές που έχω συναντήσει στην Ευρώπη ή στις ΗΠΑ (που έφυγαν με τις οικογενειές τους όταν έπεσε ο Σάχης) ήταν εκπληκτικής ομορφιάς.
Σκούρα χαρακτηριστικά προσώπου, λευκή επιδερμίδα, και μάτια....
Μάτια γαλανά ή πράσινα.
Θεϊκός συνδυασμός.

Όσο για το τσαντόρ, φίλος Ιρανός, μου εξήγησε ότι παρατηρούν την κίνηση των ποδιών, των γοφών και το στήσιμο του κορμιού όπως διαγράφεται κάτω από τα τσαντόρ και έτσι καταλαβαίνουν τι παίζεται από κάτω.

 

Mimis75

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2008
Μηνύματα
140
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
θελω και εγω να παω καποια στιγμη στο ντουμπαι !!
 

grazypoutsa

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
127
Like
0
Πόντοι
1
το καλύτερο μέρος του κόσμου να βρίσκεσαι όλο το χρόνο...
 

epanastatis1969

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
7
Like
2
Πόντοι
0
Kαλημέρα σε όλους τους μπουρδελιάρηδες.
Στο Dubai τι παίζει και πού?
Ευχαριστώ πολύ .
Παναγιώτης
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Kαλημέρα σε όλους τους μπουρδελιάρηδες.
Στο Dubai τι παίζει και πού?
Ευχαριστώ πολύ .
Παναγιώτης

To Dubai ανήκει στα Eκτός Ελλάδος - [size=12pt]Μέση Ανατολή[/size]

Πριν ανοίξουμε ένα θέμα [size=10pt]ΠΑΝΤΑ[/size] κάνουμε αναζήτηση μήπως υπάρχει ήδη ή έστω ψάχνουμε στο προφανέστερο topic!


Το θέμα συγχωνεύτηκε!
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Έγκυρες πληροφορίες από ανταποκριτή μου στην πόλη αναφέρουν ότι οι τιμές έπεσαν κατακόρυφα λόγω της κρίσεως.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.574
Κριτικές
61
Like
39.347
Πόντοι
21.555
τι μου θυμιζετε.............................
:smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
 

huckleberry

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
245
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες, είδα ότι υπάρχουν αρκετοί που γνωρίζουν αρκετά πράγματα για το Ντουμπάι, οπότε θα ζητήσω τη βοήθεια σας.

Σκέφτομαι να δοκιμάσω να ψάξω για δουλειά στο Ντουμπάι και να μείνω εκεί για 2-3 χρόνια. Έμαθα για την αφόρητη ζέστη τους καλοκαιρινούς μήνες και με προβληματίζει αφού και εδώ στην Αθήνα δεν είναι το καλύτερό μου η ζέστη. Πιστεύετε ότι μπορεί κάποιος να προσαρμοστεί σχετικά, έστω και κυκλοφορώντας συνεχώς σε κλιματιζόμενους χώρους;

Υποθέτω ότι κυρίως μηχανικούς ζητάνε εκεί, εγώ έχω πτυχίο φυσικής και πληροφορικής με προϋπηρεσία σαν καθηγητής. Γνωρίζει κάποιος αν έχω πιθανότητες να βρω κάτι; Οι μισθοί που περίπου κυμαίνονται; Μετά την πρόσφατη κρίση έχουν αλλάξει τα πράγματα;

Πόσο περίπου κοστίζει η ενοικίαση κατοικίας; Κάτι σχετικά απλό βέβαια. Γενικότερα το κόστος ζωής τι σχέση έχει με αυτό της Ελλάδας; Αναφέρομαι για μετακινήσεις, φαγητό, διασκέδαση κ.τ.λ

Κάποιες πληροφορίες γενικά για τη ζωή εκεί, τα πλεονεκτήματα, τα προβλήματα που θα αντιμετωπίσει κάποιος Έλληνας και ότι άλλο σχετικό ή άσχετο ξέρετε!

Ευχαριστώ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom