Νέα

NEW DAY: Παραπλάνηση?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mysterious
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
και να εχεις υπογραψει παλι μπορεις να τα γλυτωσεις: ημουν μεθυσμενος, κατω απο ψυχολογικη πιεση, εκμεταλευτηκαν τις γενετησιες ορμες μου και λοιπα...

πο ρε πουστη ομως εμενα εχουν καιρο να με θυμηθουν τα νιου ντει και ξενερωνω
 

TurboThor

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.016
Κριτικές
22
Like
322
Πόντοι
1.520
με εχουν παρει πολλες φορες και εμενα σε κινητα και σταθερα. για αυτο το θεμα με το μεταβολισμο και αποτι θυμαμαι και μια δωρεαν "θεραπεια" δινουν καμια φορα... δεν εχω προβλημα ουτε βαρους ουτε τιποτα, και φυσικα καμια ορεξη να δωσω οχι 700, ουτε 50 ευρω. παρολαυτα σκεφτομαι στο επομενο τηλεφωνο να ενδωσω στη "θεραπεια", τουλαχιστον ειμαι σιγουρος οτι την πρωτη φορα το περιβαλον θα ειναι ευχαριστο και μεσα στα μουνακια... αρα γιατι οχι?


πηγαινε σε κανένα μασατζίδικο καλύτερα
 

bokolispower

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2010
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
ΟΚ...Μιλάμε τα άτομα αυτά εχούν ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ.....
Κάθε μέρα που κατηφορίζω στην Πατησσιων ,ώστε να πάω για προπόνηση,παρατηρώ αυτά τα νούμερα που κυνηγάνε πελάτες
Με έχουν σταματήσει δις,μία από τα new day και μία απο τα bodyline...

-----newday----

με σταματαει το τυπάκι στο δρομο.

-καλησπέρα
-καλησπέρα
-να σε απασχολήσω λίγο?
-αμέ
-θα σου κάνουμε ένα δώρο,να πάρε αυτήν την καρτούλα !
-οκ....
-φαίνεσαι γυμνασμένος
-εεε ναι γυμναζομαι καιρό
-τι δουλειά κάνεις?
-φοιτητής είμαι
-σίγουρα θα χρειάζεσαι ένα χαλαρωτικό πρόγραμμα(κάτι τέτοιο δεν θυμαμαι)
-μπα,δεν το νομιζω
-φιλοι,συγγενΕις που να θέλουν κάτί τέτοιο?
-ΟΧΙ!
-Δεν θα τν χρηδσιμοποιησεις την καρτουλα εεε?
-ΟΧΙ
-ε καλά τότε......


----bodyline----

μία ''γυναικα''(πιο πολυ εφερνε για γκρεμλιν  :2funny: :2funny:) μου πιανει την κουβεντα

-καλημερα
-καλημερα
θελω να σου προσφερω ενα δωρακι σπα,αποτριχωση,.....ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ( :idiot: :idiot: :idiot:)
οχι ευχαριστω δεν ενδιαφερομαι
εχεις καποια σπυρακια στο προσωπο,εχουμε πακετο για την ακμη
-δεν με ενοχλουν τα ΔΥΟ μικρα σπυρακια(που σε 5 μερες εξαφανιστηκαν)
σκεφτηκα να τις απαντησω πως εχει κρεμασμενο κωλο,αλλα φανηκα μεγαλοψυχος  :headbang: :headbang:
σταματησε και αρχισε να με κοιταζει με το βλεμα της αγελαδας.....
βαρέθηκα και εφυγα....




εν ολιγοις σταματηστε να ασχολήστε με τους αληταραδεσ....ειδικα με τα 800 ευρόπουλα που ανέφεφε καποιο παληκάρι παραπάνω για προγραμμα αδυνατισματος ,χτιζεις μια χαρα προσωπικό γυμναστριο μεσα στο σπιτι σου(θα απαιτησει διαθεσιμο χωρο 5-6 τετραγωνικα)...ακομα ομως και να μην γοσσταρεις την προπονηση,απλα φατα αλλου...οι τυποι ειναι ΚΑΡΑ-ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ κα σε μια σοβαρη χωρα θα τους ειχαν κλεισει ολα αυτα τα μπουρδελα!!!!!!
 

sotomoto64

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.335
Κριτικές
3
Like
6
Πόντοι
16


Μακριά ρε όλα τα ινστιτούτα αδυνατίσματος είναι φιδέμπορες! :headbang:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
α ρε φιλε ξερεις τι εκανες με αυτα τα λεφτα!!!!!!!!!!!

παπαδες!!!!!!!!!!!!!

και θα εχανες και τα 8 περιτα κιλα...

Θα παγενα στο Αρτεμης στο Μπερολίνο για ΠΣΚ, δεν ξέρω αν έχανα 8 κιλά αλλά τα αρχίντια μου σιγουρα
 

politis2

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
358
Like
0
Πόντοι
1
Παλιότερα υπήρχε άλλο στήσιμο, αυτό που κέρδιζες δωρεάν διαμονή κάπου, αν δεχόσουν να παρακολουθήσεις μια παρουσίαση της μιας ώρας.
Προϋπόθεση: Να είστε ζευγάρι.
Με είχε ψήσει η τότε δικιά μου να πάμε, "Έτσι από περιέργεια" μου είπε, επέμεινε με σωστό τρόπο και δέχτηκα. Ήταν εμπειρία.
Πουλάγανε "time sharing" δηλαδή μια η δυο εβδομάδες το χρόνο δικαίωμα να πας να μείνεις σε ένα σπίτι κάπου (σε όλο τον πλανήτη είχαν κατοικίες για "πούλημα").
Επειδή είμαι σχετικός με νομικά θέματα, εταιρείες και τα τοιαύτα τους ξέσκισα στην ανάκριση να δω που πάνε τα λεφτά που (θα) έδινα.
Κάποια off-shore ήταν από πίσω, με έδρα σε χώρα τύπου Ολλανδικές Αντίλες, δηλαδή η σύμβαση θα γινόταν με κάποιους που ποτέ δε θα μπορούσες να τους πας δικαστήριο αν δεν την τηρούσαν.
Ήρθε και δικηγόρος (που ήταν στην παρουσίαση και περίμενε, μια γυαλιστερή υπερόπτης γκόμενα που μου μίλαγε λες και μου έκανε χάρη σε μένα το σκουπίδι που τόλμαγα και ρώταγα τέτοια πράματα).  Κάποια στιγμή που μου έλεγε για όλα αυτά τα εκτός Ελλάδος στησίματα (Διευθύνων σύμβουλος της Α.Ε. μέ έδρα τις Αντίλες ήταν μια Κουβανή) μου ξέφυγε ένα "Δηλαδή, πιάσ' τ' αυγό και κούρεφ' το".
Η τύπισσα έγινε έξαλλη, "Τι εννοείτε κύριε, ότι είμαστε απατεώνες"?
-"Όχι, δεν εννοώ αυτό, αλλά ΑΝ ήσασταν, δεν θα είχα τρόπο να αμυνθώ απέναντι στην απάτη σας".

Τελικά βέβαια δεν αγοράσαμε τίποτα, ποτέ δεν χρησιμοποιήσαμε και το δώρο (ηταν για χρήση εκτός Ιουλίου, Αυγούστου, Πάσχα, Χριστούγεννα και Σ/Κ), αλλά υπήρχε κόσμος που τα 'χωνε, και πολλοί που προβληματιζόντουσαν.

Έχω φίλο που έκανε το λάθος και έχωσε λεφτά σε τέτοιες ιστορίες, και ΠΟΤΕ δε χρησιμοποίησε αυτά που υποτίθεται ότι προσφέρουν. Ήταν πάντα υπό εξαιρεικά άβολες συνθήκες. Κλαίει τα λεφτά που έδωσε.

Όλες αυτές οι δουλειές είναι για να σε βάλουν στο χέρι. Το πορτοφόλι σου έχουν στόχο, όχι το να κάνουν μια αξιοπρεπή δουλειά, ή να παράγουν κάτι.

Νομίζω ότι το ίδιο είναι και όλα αυτά τα ινστιτούτα καλλωπισμού, που προσπαθούν να σου "προ"πουλήσουν τα διάφορα "πακέτα", δηλαδή να σε δεσμεύσουν ότι θα τους πληρώνεις (ας είναι καλά η κάρτα), πάρεις δε πάρεις την προσφερόμενη υπηρεσία τελικά.
 

lonelyman1956

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
28
Like
0
Πόντοι
0
Πρέπει να ασχολούμαστε με αυτούς τους βρωμιάριδες για να αποτρέψουμε και άλλους να την πατήσουν.Τα λαμόγια αυτά είναι επιστημονικά οργανωμένοι και αν πέσεις στά νύχια τους θα σε ξεσκίσουν.Προσωπικά ποτέ δεν ωφελήθηκα από πώληση μέσω τηλεφώνου γιαυτό προτεινω από την ΠΙΚΡΑΝ ΠΕΙΡΑΝ ΜΟΥ οτι πρέπει απο την αρχή να τους κόβουμε τον αέρα και να μήν ενδίδουμε οχι μόνο στα NEW DAY αλλά σε κανέναν από αυτους.... 
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
και το κλασικό, κοιτάς πίσω να δεις άμα μιλάει σε άλλον  :2funny:
Στο κέντρο στον Πειραιά γίνεται χαμός από τέτοια, έχω κάνει κι εγώ τη μαλακία κι έχω πάει ένεκα ενός όμορφου κωλαρακίου (είχα και τρελές πεοαιματώσεις τη συγκεκριμένη μέρα) και πραγματικα δέχτηκα τόση πιεση να πάρω ένα προγραμμα που ήμουν έτοιμος να κλάψω. Εννοείται ότι δε δέχτηκα. Και εννοείται ότι απο δω και περα οποτε πάω στον Πειραια με τα ποδια θα τον παίζω απο πριν

αχαχχχαα
αχαχαχαχαχαχααχαχχαχα
αχαχαχαχαχαχαχαχα
ααααααααααχαχχαχαχαα

μα πόσο γλυκούλι
πόσοοοο
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
αχαχχχαα
αχαχαχαχαχαχααχαχχαχα
αχαχαχαχαχαχαχαχα
ααααααααααχαχχαχαχαα

μα πόσο γλυκούλι
πόσοοοο
καλα τι αβαταρ ειναι αυτο;αυτος σφυροκοπαει και αυτη κοιμαται;
 

lonelyman1956

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
28
Like
0
Πόντοι
0
Πως όμως ενεργουν για να ξεπουπουλιάσουν τα κορόιδα??
ΒΗΜΑ ΠΡΩΤΟ Αγρα υποψηφίων θυμάτων σε δημόσιους χώρους όπως θέατρα ,συναυλίες και αλλου.Επιτήδιες νεαρές συγκεντρώνουν στοιχεία πελατων δήθεν για μια προσφορα χωρις να πούν λεπτομέρειες.
ΒΗΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟ Τηλεφωνούν σε ανύποπτο χρόνο για την περίφημη ΔΩΡΕΑΝ εξέταση μεταβολισμού.Σκοπός τους είναι να σε καταφέρουν να πάς στο μαγαζί τους.Αν δεν σε πείσουν με την πρωτη θα σε ξαναπαρουν πάλι ακόμα και μετά απο ένα χρόνο για να σε βρούν πιό χαλαρό και να πείς το ναί .Εκεί θέλει προσοχη ώστε να πεις το όχι και να μήν υποκείψεις στην περιέργειά σου.
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.930
Like
30.200
Πόντοι
5.006
Αν σας αρχίσει καμμιά μουνάρα στο δρόμο το ψηστήριμε την λευκή της την μπλουζίτσα της λέτε οκ θέλω φραπέ,φραπέ με καλαμάκι,μπριζόλα και κουλούρι Να μείνει μαλάκας :2funny: :2funny: :2funny:
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
γιατι να αποδεχθεις τον εαυτο σου;βαλε πεισμα ρε.καποτε ημουν 100 κιλα και 1,70.Εστρωσα τον κωλο μου κατω μια μερα και εκανα μονος μου εντελως διαιτα και πηρα οργανα στο σπιτι,και εχασα 35 κιλα σε 8 μηνες,αργα και σωστα,και απο τοτε δεν τα ξαναπηρα.Να μην αποδεχεσαι τον εαυτο σου,στρωσε τον κωλο σου κατω,και βελτιωσε τον.
:thumbsup:

Mια από τα ίδια. Ήμουν παχύσαρκος, έχασα περίπου 30 κιλά σε 7 μήνες με γυμναστική και σωστή διατροφή. Αλλάζει τελείως η ψυχολογία και η διαθεσή σου.

Αλλά αλλάζει κυρίως ο τρόπος ζωής σου. Αποκτάς πολύ ωραίες συνήθειες σε σχέση με το παρελθόν.

Δεν είναι κακό να είσαι ευτραφής , αλλά είναι καλύτερο να είσαι γραμμωμένος και μυώδες. Προσωπικά μιλάω.

Δεν είναι δύσκολο. Πρέπει όμως να το θέλεις πολύ.

Συμβουλή (αν μένεις Αθήνα) : χτύπα ένα Joe Weider, με 170 ευρώ το χρόνο θα γυμνάζεσαι κάθε μέρα (μίσο ευρώ την ημέρα).

Τώρα τα NEWDAY και όλα αυτά θυμίζουν τις διαφημίσεις telemarketing. Πεταμένα λεφτά.

Υπόσχονται ευκολία και αποτέλεσμα χωρίς κόπο. Κάτι τέτοιο δε παίζει.

Απέκτησα στα 30+ κοιλικούς και σώμα που δεν είχα ποτέ! Με μια μικρή προσπάθεια όμως.

Όλοι μπορούν φίλε. Αλλά είπαμε : πρέπει να το θέλεις πολύ.

Καλή συνέχεια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.935
Κριτικές
1
Like
29.658
Πόντοι
8.006
:thumbsup:

Mια από τα ίδια. Ήμουν παχύσαρκος, έχασα περίπου 30 κιλά σε 7 μήνες με γυμναστική και σωστή διατροφή. Αλλάζει τελείως η ψυχολογία και η διαθεσή σου.

Αλλά αλλάζει κυρίως ο τρόπος ζωής σου. Αποκτάς πολύ ωραίες συνήθειες σε σχέση με το παρελθόν.

Δεν είναι κακό να είσαι ευτραφής , αλλά είναι καλύτερο να είσαι γραμμωμένος και μυώδες. Προσωπικά μιλάω.

Δεν είναι δύσκολο. Πρέπει όμως να το θέλεις πολύ.

Συμβουλή (αν μένεις Αθήνα) : χτύπα ένα Joe Weider, με 170 ευρώ το χρόνο θα γυμνάζεσαι κάθε μέρα (μίσο ευρώ την ημέρα).

Τώρα τα NEWDAY και όλα αυτά θυμίζουν τις διαφημίσεις telemarketing. Πεταμένα λεφτά.

Υπόσχονται ευκολία και αποτέλεσμα χωρίς κόπο. Κάτι τέτοιο δε παίζει.

Απέκτησα στα 30+ κοιλικούς και σώμα που δεν είχα ποτέ! Με μια μικρή προσπάθεια όμως.

Όλοι μπορούν φίλε. Αλλά είπαμε : πρέπει να το θέλεις πολύ.

Καλή συνέχεια.

30 κιλα σε 7 μηνες στα 30+ ????????????
Φιλε εισαι ο ανθρωπος μου.
Άρα γινεται.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
30 κιλα σε 7 μηνες στα 30+ ????????????
Φιλε εισαι ο ανθρωπος μου.
Άρα γινεται.
Ναι φίλε δεν γράφω παραμύθια.

Είναι αυτό που έγραψε ο master21 , πρέπει να το βάλεις πείσμα. Να το θέλεις πολύ.

Εγώ όταν πήρα απόφαση να αδυνατίσω και θα κάνω κοιλιακούς πέτρα, να χτίσω μυς κτλ (πραγματικά όμως , όχι απλά μια κουβέντα του αέρα) , οι φίλοι/φίλες με κοίταγαν συγκαταβατικά.

Κανείς/καμία δεν το πίστευε. Λογικό αφού ήμουν πολύ χοντρός και είχα παρατήσει την γυμναστική για καιρό.

Τώρα όμως όλοι με βλέπουν και δεν το πιστεύουν. Χαχα.

Αφού και εγώ γελάω ώρες ώρες.....με το πριν και το μετά.

Χώρια που δείχνεις νεότερος, ελκυστικότερος, ντύνεσαι όμορφα κτλ κτλ

Μαλακία που δεν το έκανα νωρίτερα.

Αλλά κάποιες φορές πρέπει να έχεις και το κατάλληλο κίνητρο..... :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom