Νέα

Νέο μπαρ για swingers στην Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kostasio1985
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.801
Like
3.622
Πόντοι
456
Φίλε αναφέρεσαι στο νιρβάνα ναι όντως ήταν μαγαζί για ζευγάρια στα κάτω Πατήσια αλλά έχει κλείσει κάτι χρόνια τώρα!!!
A μπράβο. Για να το άκουσα σε συζήτηση φίλων λογικα ανοιχτό είναι ακόμη.
 

Jack1212

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2018
Μηνύματα
203
Like
1.633
Πόντοι
201
Στην πλάκα μέσα πολύ δύσκολο να βρεθεί τόσο μεγάλος χώρος για τέτοιο μαγαζί ......βέβαια μακάρι να ανοίξει κ άλλο μαγαζί στον χώρο σε ευρωπαϊκά πρότυπα!!! τελευταία φορά που είχαμε πάει Πειραιά είχε τρελαθεί ο DJ με τον τεχνιτό καπνό με αποτέλεσμα η ατμόσφαιρα είχε γίνει αποπνικτική.......η γυναίκα μου λέει δεν ξανάρχομαι !! Βέβαια δεν λέω γενικά προσπάθειες γίνονται αλλά ο κόσμος ίσως δεν είναι ακόμα τόσο χαλαρός όπως σε άλλα κράτη!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.327
Κριτικές
124
Like
6.419
Πόντοι
5.097
Τι μαγαζί ν ανοίξει ρε τύποι, εδώ με το ζόρι κρατιούνται τα 3 που υπάρχουν.
 
OP
OP
K

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Εμαθα περισσοτερες λεπτομερειες μυστες μου.
Λοιπον το ανοιγει ενας Ρώσος (η ελληνορωσος) ο οποιος ειχε παρομοια μαγαζια εξωτερικο.
Απο οτι ειπε στον κοινο γνωστο μας, ΔΕΝ θα παιζει μπαλα μεσα αλλα θα ειναι μπαρ μονο για τις γνωριμιες.
Αρα πουτσες μπλε.
Μαλλον θα παει να κανει ενα ωραίο μπαρ γνωριμιων τιγκα στις Ρωσίδες και τα παρτουζιαρικα ζευγη για να φαει και τουριστες και Έλληνες.
Απο οτι μου ειπε ο γνωστος όμως, θα πεσει σοβαρο χρημα και θα ειναι λογικα ακριβουτσικο μαγαζι.
Εμαθα και που ανοιγει και εινι ΚΑΡΑΚΕΝΤΡΟ στην Πλάκα, στο δρομο με τα σκαλια τα γνωστα
Εκει παιζει να εχει 7-8 χιλιαρικα ενοικιο
 

Jack1212

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2018
Μηνύματα
203
Like
1.633
Πόντοι
201
Εμαθα περισσοτερες λεπτομερειες μυστες μου.
Λοιπον το ανοιγει ενας Ρώσος (η ελληνορωσος) ο οποιος ειχε παρομοια μαγαζια εξωτερικο.
Απο οτι ειπε στον κοινο γνωστο μας, ΔΕΝ θα παιζει μπαλα μεσα αλλα θα ειναι μπαρ μονο για τις γνωριμιες.
Αρα πουτσες μπλε.
Μαλλον θα παει να κανει ενα ωραίο μπαρ γνωριμιων τιγκα στις Ρωσίδες και τα παρτουζιαρικα ζευγη για να φαει και τουριστες και Έλληνες.
Απο οτι μου ειπε ο γνωστος όμως, θα πεσει σοβαρο χρημα και θα ειναι λογικα ακριβουτσικο μαγαζι.
Εμαθα και που ανοιγει και εινι ΚΑΡΑΚΕΝΤΡΟ στην Πλάκα, στο δρομο με τα σκαλια τα γνωστα
Εκει παιζει να εχει 7-8 χιλιαρικα ενοικιο
Κοινός κυριλέ κωλομπαρο!!!!
 
OP
OP
K

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Κοινός κυριλέ κωλομπαρο!!!!
Δεν νομιζω.
Νομιζω all day μπαρ το οποιο θα ειναι φουλ swinger friendly.
Λογικα οι ρωσιδες θα είναι πελατισσες φιλες του, οχι εργαζομενες.
Κοινος γνωστος δινει τα ινφο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αλλα και κυριλλε κωλομπαρο να ειναι, στην Πλακα μας βλεπω να αφηνουνε τον οβολο μας αν γινει μουνοθυελλα
 

Homeworker

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2023
Μηνύματα
178
Like
989
Πόντοι
81
Εμαθα περισσοτερες λεπτομερειες μυστες μου.
Λοιπον το ανοιγει ενας Ρώσος (η ελληνορωσος) ο οποιος ειχε παρομοια μαγαζια εξωτερικο.
Απο οτι ειπε στον κοινο γνωστο μας, ΔΕΝ θα παιζει μπαλα μεσα αλλα θα ειναι μπαρ μονο για τις γνωριμιες.
Αρα πουτσες μπλε.
Γιατί πούτσες μπλέ ρε σύ; Υπάρχουμε πολύ που θέλουμε να πιούμε ένα ποτό με ένα άλλο ζευγάρι σε έναν χώρο σαν κανονικό μπάρ κι όχι σαν την πλέμπα του Πειραιά και της Λιοσίων. το 2ο που υπάρχει στον Πειραιά είναι πιο καλό οκ αλλά και πάλι.. ένα κανονικό μπάρ, swingers friendly, θα έπιανε πάρα πολύ νομίζω. Όχι εκεί όμως, οχι στην Πλάκα. Πιο νορμάλ θα μου φαινόταν να άνοιγε κάπου πίσω απο την παλιά βουλή.
 
OP
OP
K

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Γιατί πούτσες μπλέ ρε σύ; Υπάρχουμε πολύ που θέλουμε να πιούμε ένα ποτό με ένα άλλο ζευγάρι σε έναν χώρο σαν κανονικό μπάρ κι όχι σαν την πλέμπα του Πειραιά και της Λιοσίων. το 2ο που υπάρχει στον Πειραιά είναι πιο καλό οκ αλλά και πάλι.. ένα κανονικό μπάρ, swingers friendly, θα έπιανε πάρα πολύ νομίζω. Όχι εκεί όμως, οχι στην Πλάκα. Πιο νορμάλ θα μου φαινόταν να άνοιγε κάπου πίσω απο την παλιά βουλή.
Κοιτα και εμενα μου αρεσει σαν ιδεα ΑΚΡΙΒΏΣ επειδη ειναι στην Πλακα.
Πιο ρομαντικα, πιο κυριλλε.
Ειδικα αν το μαγαζι ειναι προσεγμενο και με σωστες συμπεριφορες, θα φυσαει.
Το πουτσες μπλε πηγαινε για οσους υπολογιζαν σε παιχνιδι εντος του χωρου.
Αλλα ενα ομορφο κυριλλατο μαγαζι που διχως να νιωσει καποιος ασχημα να ανηκει στην κοινοτητα, θα μετρησει εκει.
Πιστευω θα πιασει τοπο.
Εξαλλου εκει μπορεις να κατσεις διχως να σκεφτει καποιος πως πας για αυτο το λογο, αλλα μονο και μονο λογω περιοχης.
Το μυστικο ειναι να μην ξεκαρφωθει πληρως αλλα απλα να μεινει στο friendly.
Αν το παρακανουν με το κινκυ θα χασου
 

Homeworker

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2023
Μηνύματα
178
Like
989
Πόντοι
81
Κοιτα και εμενα μου αρεσει σαν ιδεα ΑΚΡΙΒΏΣ επειδη ειναι στην Πλακα.
Πιο ρομαντικα, πιο κυριλλε.
Ειδικα αν το μαγαζι ειναι προσεγμενο και με σωστες συμπεριφορες, θα φυσαει.
Το πουτσες μπλε πηγαινε για οσους υπολογιζαν σε παιχνιδι εντος του χωρου.
Αλλα ενα ομορφο κυριλλατο μαγαζι που διχως να νιωσει καποιος ασχημα να ανηκει στην κοινοτητα, θα μετρησει εκει.
Πιστευω θα πιασει τοπο.
Εξαλλου εκει μπορεις να κατσεις διχως να σκεφτει καποιος πως πας για αυτο το λογο, αλλα μονο και μονο λογω περιοχης.
Το μυστικο ειναι να μην ξεκαρφωθει πληρως αλλα απλα να μεινει στο friendly.
Αν το παρακανουν με το κινκυ θα χασου
Εμένα μόνο το οτι είναι Πλάκα δεν μου αρέσει αλλά οκ, ο καθένας όπως το βλέπει δεν θα διαφωνήσουμε γιαυτό.
 
OP
OP
K

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Εμένα μόνο το οτι είναι Πλάκα δεν μου αρέσει αλλά οκ, ο καθένας όπως το βλέπει δεν θα διαφωνήσουμε γιαυτό.
Φανταζομαι οτι θα μαζεψει φουλ τουριστοζευγαρια και ελληνες αλλα λογικο ειναι οτι εκει πανε για να βγαλουν σοβαρο χρημα.
Επειδη ξερω την περιοχη, εκει μεσα δεν μπαινεις αν δεν εχεις πολυ σοβαρο κεφαλαιο
Ειδωμεν
 

El Papacito

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Σεπ 2021
Μηνύματα
2.593
Like
7.719
Πόντοι
1.056
Γιατί πούτσες μπλέ ρε σύ; Υπάρχουμε πολύ που θέλουμε να πιούμε ένα ποτό με ένα άλλο ζευγάρι σε έναν χώρο σαν κανονικό μπάρ κι όχι σαν την πλέμπα του Πειραιά και της Λιοσίων. το 2ο που υπάρχει στον Πειραιά είναι πιο καλό οκ αλλά και πάλι.. ένα κανονικό μπάρ, swingers friendly, θα έπιανε πάρα πολύ νομίζω. Όχι εκεί όμως, οχι στην Πλάκα. Πιο νορμάλ θα μου φαινόταν να άνοιγε κάπου πίσω απο την παλιά βουλή.
Έχει Swinger στέκι στη Λιοσίων; Από πότε;
 
OP
OP
K

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Καλα στην αχαρνων δεν ξαναπατω ποδι.
Πολυ σαπισμενο granny η φαση.
Στον πειραια τρωγεται αλλα και παλι, στου διαολου τη μανα.
Ειμαι υπερ του κεντρου προσωπικα και υπερ του να μην φτιαχτει μονο για αυτο το σκοπο αλλα να δινει μια καλυψη.
Για αυτο μου αρεσει η ιδεα της Πλάκας προσωπικα
Τωρα ολα εξαρτωνται απο το τι θα κανει ο τυπος μεσα και πως θα το στησει το εργο και βλεπουμε
 

Sex_For_Fun

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
422
Like
640
Πόντοι
81
ορε μανα ... εχει λεφτα για πεταμα ...
 

Jack1212

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2018
Μηνύματα
203
Like
1.633
Πόντοι
201
Καλα στην αχαρνων δεν ξαναπατω ποδι.
Πολυ σαπισμενο granny η φαση.
Στον πειραια τρωγεται αλλα και παλι, στου διαολου τη μανα.
Ειμαι υπερ του κεντρου προσωπικα και υπερ του να μην φτιαχτει μονο για αυτο το σκοπο αλλα να δινει μια καλυψη.
Για αυτο μου αρεσει η ιδεα της Πλάκας προσωπικα
Τωρα ολα εξαρτωνται απο το τι θα κανει ο τυπος μεσα και πως θα το στησει το εργο και βλεπουμε
Φίλε κοίτα στο κέντρο δεν βολεύει λόγο πάρκινγκ.......η γυναίκα θέλει να ντυθεί κάπως ποιο σεξουλιαρικα με τακουναρες κτλ που θα περπατάει μέχρι το μαγαζί???......εγώ αυτές που πανε ντυμένες λες κ έχουν πάει στην καφετέρια της γειτονιάς της κραζω από την πρώτη μέρα εδώ μέσα εδώ κ χρόνια .....η θεωρία μέσα στο όλο concept είναι κ το ντύσιμο κ ίσως κ το θεματικό πάρτι!!!
 

fungroupsex

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2023
Μηνύματα
4
Like
1
Πόντοι
0
δεν νομιζω στη Πλακα γτ ειναι και η αρχιεπισκοπη κοντα θα κινηθει εναντιον
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.377
Κριτικές
8
Like
11.098
Πόντοι
3.786
Σωστός ο Jack. Σεξ μέσα σε μαγαζί στην Πλάκα = αποτυχημένη ιδέα. Τα ζευγάρια θέλουν εχεμύθεια, αυτοί που κάναν τα μπαρ στον Πειραιά δεν πήγαν στο Μικρολίμανο ή στο Δημοτικό Θέατρο. Από τοποθεσία και τα 2 του Πειραιά είναι σούπερ, βρίσκεις να παρκάρεις και δε σε βλέπουν.

Swinger friendly είναι όλα τα μαγαζιά ρε παιδιά. Δηλαδή αν δύο ζευγάρια θέλουν να φάνε μαζί για να γνωριστούν πρέπει να πάνε σε συγκεκριμένο μαγαζί; Γιατί, θα τις βγάλουν έξω οι άντρες να τις μετρήσουν; Σοβαρευτείτε λίγο.
Για τις δε Ρωσίδες, έχουν δικά τους στέκια σε Καλλιθέα, Μενίδι, τι να το κάνουν το swingerάδικο;

Καμμένη ιδέα από χέρι. Θέλει να κάνει ακριβό μαγαζί, να κυκλοφορήσει το hype ότι ψωνίζουν από εκεί τα ζευγάρια ,να μαζεύονται τα μπακούρια και να τα ακουμπάνε. Και επειδή θα βαράει στις τιμές ελπίζει ότι δε θα έρχονται κάγκουρες, γύφτοι και καραγκιοζαίοι ,αλλά κυριλέ singles που θα είναι και εχέμυθοι.

Να σου πω ποιο είναι το πρόβλημα:
1. Θα προσελκύσει singles και ζευγάρια μεγαλύτερης ηλικίας λόγω τιμών
2. Κάποια στιγμή θα γεμίσει μπακούρια και λιγότερα ζευγάρια αναγκαστικά
3. Πολλοί θα κωλώνουν να πάνε λόγω εχεμύθειας.

Αν ο Ρώσος έχει μυαλό θα κάνει ένα elegant μπαρ να πηγαίνει καλός κόσμος και θα κάνει βραδιές γνωριμιών που θα τις προωθεί σε δικούς του αρχικά μέχρι να διαδοθεί (κάτι που θα γίνει πολύ γρήγορα). Και αν είναι μάγκας κάνει και συμφωνία με ξενοδοχείο ημιδιαμονής. Να φτιάξει δηλαδή ο μάστορας ένα καμακάδικο κυριλέ.
 
OP
OP
K

Kostasio1985

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2022
Μηνύματα
68
Like
99
Πόντοι
0
Σωστός ο Jack. Σεξ μέσα σε μαγαζί στην Πλάκα = αποτυχημένη ιδέα. Τα ζευγάρια θέλουν εχεμύθεια, αυτοί που κάναν τα μπαρ στον Πειραιά δεν πήγαν στο Μικρολίμανο ή στο Δημοτικό Θέατρο. Από τοποθεσία και τα 2 του Πειραιά είναι σούπερ, βρίσκεις να παρκάρεις και δε σε βλέπουν.

Swinger friendly είναι όλα τα μαγαζιά ρε παιδιά. Δηλαδή αν δύο ζευγάρια θέλουν να φάνε μαζί για να γνωριστούν πρέπει να πάνε σε συγκεκριμένο μαγαζί; Γιατί, θα τις βγάλουν έξω οι άντρες να τις μετρήσουν; Σοβαρευτείτε λίγο.
Για τις δε Ρωσίδες, έχουν δικά τους στέκια σε Καλλιθέα, Μενίδι, τι να το κάνουν το swingerάδικο;

Καμμένη ιδέα από χέρι. Θέλει να κάνει ακριβό μαγαζί, να κυκλοφορήσει το hype ότι ψωνίζουν από εκεί τα ζευγάρια ,να μαζεύονται τα μπακούρια και να τα ακουμπάνε. Και επειδή θα βαράει στις τιμές ελπίζει ότι δε θα έρχονται κάγκουρες, γύφτοι και καραγκιοζαίοι ,αλλά κυριλέ singles που θα είναι και εχέμυθοι.

Να σου πω ποιο είναι το πρόβλημα:
1. Θα προσελκύσει singles και ζευγάρια μεγαλύτερης ηλικίας λόγω τιμών
2. Κάποια στιγμή θα γεμίσει μπακούρια και λιγότερα ζευγάρια αναγκαστικά
3. Πολλοί θα κωλώνουν να πάνε λόγω εχεμύθειας.

Αν ο Ρώσος έχει μυαλό θα κάνει ένα elegant μπαρ να πηγαίνει καλός κόσμος και θα κάνει βραδιές γνωριμιών που θα τις προωθεί σε δικούς του αρχικά μέχρι να διαδοθεί (κάτι που θα γίνει πολύ γρήγορα). Και αν είναι μάγκας κάνει και συμφωνία με ξενοδοχείο ημιδιαμονής. Να φτιάξει δηλαδή ο μάστορας ένα καμακάδικο κυριλέ.
Σωστοτατος σαν ιδεα...
Βασικα αυτο ηθελα να πω πανω κατω αλλα τπ εθεσα λαθος.
Εκει παει η δουλεια νομιζω
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.377
Κριτικές
8
Like
11.098
Πόντοι
3.786
Παλιότερα υπήρχε στην Αγγλικανική εκκλησία (κοντά στο Σύνταγμα) ένα μαγαζί που λεγόταν Lava Bore. Ήταν το μοναδικό τουριστοκαμακάδικο της Αθήνας. Η ιδέα ,απλή. Οι πιτσιρίκες τουρίστριες ήθελαν να χορέψουν ,όχι όμως ελληνικά. Και το μοναδικό μπαρ με χορευτική ποπ, πίστα και χαμηλές τιμές (όπως δηλαδή τα καμακάδικα στα νησιά) ήταν το Lava Bore. Εκεί πηγαίναμε τα greek καμάκια και παίζαμε μπάλα. Άλλαξε η μόδα ,παρήκμασε το μαγαζί στα τελευταία του πηγαίνανε πουράτζες να βρούνε κανένα τεκνό.

Από τότε πολλά μαγαζιά προσπάθησαν να πουλήσουν το hype ότι παίζεται παιχνίδι. Ειδικά στο Μοναστηράκι προς τέρμα Αθηνάς. Το αποτέλεσμα - μαζεύονταν μόνο μπακούρια που όταν έβλεπαν ότι δεν παίζει τίποτα ξενέρωναν, φούντο το μαγαζί.

Τώρα η φάση έχει αλλάξει, δεν παίζει πια χορός, η φάση θέλει mixologists, κοκτέιλ ,κρύα πιάτα, καναπέδες, ψαγμένη κάβα. Κάνε λοιπόν φίλε Ρώσε ένα μαγαζί με χαμηλό φωτισμό, speak easy μουσική, elegant σε κάβα και φαγητό και βάλε τιμές και πόρτα ώστε να αποτρέπεις τους καραγκιόζηδες. Και μία στο τόσο ξεκίνα πάρτι γνωριμιών, του τύπου κάθε γυναίκα στην είσοδο θα παίρνει ένα τριαντάφυλλο ή ένα διακοσμητικό για ποτήρια που θα το δίνει σε όποιο άντρα διαλέξει. Τα πάρτι με λίστα αυστηρά ώστε να έρθουν άτομα στην αρχή που δε θα σε κάνουν ρόμπα και θα παιχτεί μπαλίτσα. Αν σε παίρνει στείλε τους και συστημένους σε ξενοδοχείο ή airbnb. Αυτοί θα γνωριστούν ,θα ξεσκιστούν ,θα θέλουν κι άλλο. Δεύτερο πάρτι με προσκλήσεις σε άλλα άτομα ,μέχρι να δημιουργηθεί σταθερός κύκλος. Μετά κοπανάς 100ρικό για είσοδο στους άντρες και πόρτα ώστε να κοπεί η πλέμπα. Λογικά τα μπακούρια θα επιλέξουν να πάνε με λιγότερα στα άλλα μαγαζιά που έχουν και δωμάτια, άρα εσύ θα έχεις θαμώνες πιο ψαγμένο κόσμο.

Κανονικά αυτά πληρώνονται και σας τα γράφω τζάμπα. Μανιέρο πες του Ρώσου ότι θέλω πρόσκληση αντί για πνευματικά δικαιώματα. Να μην ανησυχεί και να ντυθώ ξέρω και ξένες γλώσσες, δε θα το μετανιώσει.
 

johnpapasp

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2010
Μηνύματα
21
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
0
Φίλε αναφέρεσαι στο νιρβάνα ναι όντως ήταν μαγαζί για ζευγάρια στα κάτω Πατήσια αλλά έχει κλείσει κάτι χρόνια τώρα!!!
Το νιρβανα λειτουργεί κανονικά. Ποτέ δεν έκλεισε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom