Νέα

Νέα μέτρα για τη βία στα γήπεδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rebirthed Sapiens Sapiens
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πώς κρίνετε τα νέα μέτρα για τη βία στα γήπεδα

  • Πολύ σωστά και αρκετά

  • Σωστά αλλά χρειάζονται κι άλλα

  • Λάθος μέτρα

  • Σωστά μέτρα σε γενικές γραμμές αλλά τα club δεν πρέπει να κλείσουν

  • Λάθος μέτρα και κακώς κλείνουν τα club

  • Τα βυζιά της Μπακοδήμου σε συνδυασμό με κωλάρα βεργκάρα

  • Μόνο το κλείσιμο των club αρκούσε

  • Τι μου λες ρε μαλάκα, έχω να γαμήσω δυο βδομάδες...

  • Σιγά μην ελέγξει κανέναν η αστυνομία...

  • Όλοι οι τραμπούκοι θα μπουνε στη μπουζού τώρα !!


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.067
Κριτικές
2
Like
8.750
Πόντοι
2.456
9. Το επιτελικό κράτος,
ελλαδα @@@.0
τα έκανε πάλι πουτανα..

10. Να χαμε να λέγαμε
& να χαμε να πούμε..

:confused::confused::confused:
 
Τελευταία τροποποίηση:

vres1

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2010
Μηνύματα
159
Like
39
Πόντοι
1
Γελάνε και τα τσιμέντα...τα μέτρα θα έχουν ισχύ για τρεις αγωνιστικές,θα ξαναγυρίσουμε στα ίδια και μετά το επόμενο θύμα θα φτάσει το μαχαίρι στο κόκκαλο ,θα στείλουν σπίτι κάποιον μπατσακο,τα ΜΜΕ για πέντε ημέρες θα μας ζαλίσουν τα κακαλα και αυτό θα διαιωνίζεται.
Τους έχω σιχαθεί ΟΛΟΥΣ
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.624
Like
14.600
Πόντοι
3.656
τυπε
Δε διαφωνώ καθόλου !!!

τυπε κατ'αρχην στηριζω το νημα σου,και ειδικα στο γκαλοπ στηριζω μπακοδημου και κωλο βεργκαρα :wanker::wanker::wanker:
αλλα στο γκαλοπ λειπει μια σημαντικη ερωτηση :confused::confused::confused:
σε ποσους μηνες μετα τα νεα μετρα θα εχουμε τον επομενο σκοτωμενο/ακρωτηριασμενο/διαμελισμενο/καμμενο η ομαδικο ταφο σε γηπεδο η εκτος γηπεδου μετα απο ραντεβου θανατου ορκ οργανωμενων :priest::confused::confused::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.320
Πόντοι
3.656
Ποιο μέτρο θεωρείτε πιο σημαντικό ή ποιο θα έπρεπε να υπαρχει ακόμα?

Πχ κάμερες, ή βαρύτερες τιμωρίς συλλόγων.
Ή απαγόρευση φτβνών εισιτηρίων σε οργανωμένους...
Η απαγόρευση μάθε είδους οργανωμένων εντός των γηπέδων, οι κάμερες σε κάθε γωνία, η ταυτοποίηση καθενός που εισέρχεται στον χώρο και το φακέλωμα του. Ο σωματικός έλεγχος για να μην περνάνε ότι γουστάρουν συμπεριλαμβανομένων και των ναρκωτικών και ο αποκλεισμός της ομάδας από το πρωτάθλημα σε περίπτωση ξύλου. Μια φορά θα αποκλειστεί την επόμενη δεν θα τους ξανά αφήσει ο κάθε παράγοντας να γαμησουν το σύμπαν…θα τους γαμησει αυτός πρώτος πριν του χαλάσουν το εργοστάσιο….
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.386
Κριτικές
10
Like
2.784
Πόντοι
3.385
Στην Ελλάδα δεν πάσχουμε από λήψη μέτρων αλλά από την εφαρμογή τους.
Εν προκειμένω πάντως τα μέτρα είναι να είχαμε να λέγαμε.
 

mounoxalastis00

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Ιουν 2021
Μηνύματα
49
Κριτικές
22
Like
1.116
Πόντοι
2.390
Καλο ειναι να γινει κατι αυτην την φορα, χαθηκε αδικα ενας νεος
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.293
Like
4.467
Πόντοι
1.706
Το ιδιώνυμο, που προσπάθησε να εφαρμόσει ο Ορφανός, ήταν ενα μέτρο που έτρωγες 6 μήνες και πήγαινες κατευθείαν να εκτισεις την ποινή. Το θέμα είναι ότι την πλήρωναν κυρίως οπαδοί μικρών ομάδων. Οι κάμερες υπάρχουν χρόνια ατελείωτα ως μέτρο. Αδρανησε με πίεση των ΠΑΕ. Το ονομαστικό εισιτήριο ηταν μια ανεφάρμοστη μαλακία, που όπου επιχειρήθηκε να εφαρμοστεί δημιούργησε απερίγραπτο μπαχαλο.
Τα κλεισίματα συνδεσμων κάθε χρόνο ανακοινωνονται και κάθε χρόνο όλοι λειτουργουν.
Όσο ο Πρωθυπουργός της χώρας κάθεται στο ίδιο τραπέζι με Μαρινάκη, Αλαφούζο, Μελισσανίδη για κοινωνική συναναστροφή και δημιουργία εξαρτήσεων δε γίνεται να αντιμετωπίσει τους οπαδούς τους. Γι αυτό και το πρόβλημα παραμένει αλυτο.
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
916
Like
1.135
Πόντοι
206
Τύπε για κάθε λύση έχεις κι ένα πρόβλημα :confused:

Κάποτε κάποιος μας έλεγε εκεί που ήμουν...γαμώ το σπίτι σας όταν μπαίνετε στο γραφείο δε θέλω να μου λέτε τα προβλήματα, αυτά τα ξέρω, θέλω να μου προτείνετε λύσεις. Γι αυτό εκπαιδευτήκατε και γι αυτό είστε .... κι όχι ....
Τότε μέσα μου γαμωσταύριζα, τώρα λέω ήτο "θεός"
Συμφωνω απολυτα,οπου ανακατευεται το χρημα και η πολιτικη η λυση στο προβλημα θα ειναι σαν τη λερναια υδρα...
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
4
Like
7.208
Πόντοι
2.586
Μαλακίες ατο τετράγωνο. Και τα μέτρα Μητσοτάκη και οι προτάσεις Μαρινάκη.
Ο πλέον βρωμερός πρόεδρος ΠΑΕ προτείνει μέτρα που όλα καταλήγουν στο εξής ένα.
Πως θα ελέγξει τη διαιτησία.
Γελάνε και τα τσιμέντα.
Ναι του Μαρινάκη οι προτάσεις είναι κοροϊδία μέσα στα μούτρα μας.

"Οι εντάσεις είναι αποτέλεσμα της αίσθησης ανομίας"

Με αυτήν ακριβώς την ρητορική φανατίζουν τον κόσμο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: resp

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.714
Κριτικές
42
Like
25.378
Πόντοι
25.846
Ναι του Μαρινάκη οι προτάσεις είναι κοροϊδία μέσα στα μούτρα μας.

"Οι εντάσεις είναι αποτέλεσμα της αίσθησης ανομίας"

Με αυτήν ακριβώς την ρητορική φανατίζουν τον κόσμο.
Ο θανατος σου η ζωη μου ηταν οι προτάσεις του χοντρου.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
4
Like
7.208
Πόντοι
2.586
Ο θανατος σου η ζωη μου ηταν οι προτάσεις του χοντρου.

Δεν τους νοιάζει τίποτα, μόνον το συμφέρον τους. Να κάνουν πίσω, τουμπεκί και να στηρίξουν οποιαδήποτε πρόταση της κυβέρνησης.

Το κλείσιμο των συνδέσμων είναι ένα πρώτο βήμα. Αυστηροποίηση ποινών κτλπ χρειάζεται. Και πολύ έλεγχο.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.714
Κριτικές
42
Like
25.378
Πόντοι
25.846
Δεν τους νοιάζει τίποτα, μόνον το συμφέρον τους. Να κάνουν πίσω, τουμπεκί και να στηρίξουν οποιαδήποτε πρόταση της κυβέρνησης.

Το κλείσιμο των συνδέσμων είναι ένα πρώτο βήμα. Αυστηροποίηση ποινών κτλπ χρειάζεται. Και πολύ έλεγχο.
Ξανα λεω οτι στο γηπεδο μεσα ο κινδυνος ειναι μικροτερος ή και καθολου. Εκει ο καθε Μαρινακης ξερεις τι τους λεει; Μουνοπανα, μην γινει στραβη και μου γαμησουν το μαγαζι, δεν θα προλάβουν να σας μπουζουριασουν θα εχετε παει απο εμενα. Ειδικα σε ευρωπαικα παιχνιδια.

Για ραντεβου θανατου μεταξύ οπαδων, αυτα γινονται εκει που δεν το περιμενει κανεις. Εκει δεν ξερω πως αντιμετωπιζεται.
 

vais77

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Νοε 2013
Μηνύματα
1.247
Κριτικές
9
Like
5.150
Πόντοι
1.436
Ας ξεκινήσουν τα μέτρα από το να κάνουν σωστά την δουλειά τους αυτοί που πρέπει και τότε θα εξαλειφθεί η βία και στα γήπεδα αλλά και στους δρόμους.
Αν τους είχαν σταματήσει τους Κροάτες θα είχε γίνει τίποτα?
Αν τα 200 μηχανάκια που ξεκίνησαν από Πειραιά και έφτασαν Παιανία τα είχαν σταματήσει θα είχε γίνει τίποτα?
Αν στην Λαυρίου είχαν διαλύσει τους 400 βαζελος που ήταν μαζεμένοι εκεί θα είχε γίνει τίποτα?
Και γενικά σε όλα τα μεγάλα επεισόδια που έχουν γίνει η αστυνομία γνώριζε και απλά κοιτούσε.
Μηπως κάποιους τους βολεύουν όλα αυτά?
Όταν συλλαμβάνει κάποιον 2και 3 φορές για το ίδιο πράγμα γιατί βρίσκεται ακόμα έξω?
Από ποιον έχει ασυλία?
Θα κλείσει τους συνδέσμους και χεστηκε η φοράδα στο αλώνι.
Που πλέον και ο ανοιχτός σύνδεσμος είναι σαν να είναι κλειστός. Με 6 και 7 άτομα που μαζεύει.
Ίσα ίσα που ο σύνδεσμος έχει καταγεγραμενα τα μέλη του με αμκα κλπ.
Ποιος είπε ότι η απαγόρευση μετακινήσεων έκανε καλό?
Αντίθετα τους έβγαλε στους δρόμους και έχουμε νεκρούς.
Άσε τους στο γήπεδο να εκτονωθουν
Αύξησε τις τιμωρίες και θα δεις ότι μπορούν να πάνε και αντίπαλοι στο γήπεδο αφού αυτοί που τα παίρνουν από τις διοικήσεις και κάνουν κουμάντο σε κάθε θύρα θα βάλουν φρένο αφού θα έχουν πάρει εντολές από ψηλά.
Οι νόμοι κοντονη κλπ είναι για τα μάτια του κόσμου και όχι για να εξαληψουν την βία.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
589
Κριτικές
1
Like
1.252
Πόντοι
206
Απαραδεκτο
Φασιστικο τελειως
Ποιος ειναι ο πρωθυπουργος για να αποφασισει να κλεισει τις λεσχες;
Μια απλη οργανωση πολιτων ειναι που προστατευεται συνταγματικα απο το δικαιωμα του συνερχεσθαι και συνετεριζεσθαι
Θα μας φαει το πολιτικαλι κορρεκτ και θα καταντησουμε σε φασιστικα καθεστωτα με ταχα "αγνες προθεσεις"
Οπως λενει και οι Αμερικανοι "the road to hell is paved with good intentions"
Για να σοβαρευτουμε λιγο και να σκεφτουμε τι ακριβως λεμε και κανουμε και ποιες οι επιπτωσεις
Εκτος αν ολα αυτα ειναι οργανωμενα και γινονται εσκεμμενα, που παιζει κιαυτο το σεναριο
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
823
Like
2.755
Πόντοι
446
Η δουλοπρέπεια του ελληνικού κράτους και της ελληνικής κυβέρνησης στα χέρια της παγκόσμιας τάξης

Εμείς είμαστε πάλι τα κακά παιδιά
Οι Κροάτες δεν φταίνε σε τίποτα
Ούτε οι Αλβανοί που τα σπάσανε με τους Τούρκους
Στην μεταξύ τους αναμέτρηση
Ουτε οι Μαρσεγεζοι όταν τα σπάσανε στο προπονητικό κέντρο
Κι άλλα πάμπολλα περιστατικά
Καλά το παμε συνεχίστε το ρεζιλικι το φταίξιμο αποκλειστικά στην αστυνομία δεν έχει υπουργό ούτε υπουργείο που την κατευθύνει
 

vais77

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Νοε 2013
Μηνύματα
1.247
Κριτικές
9
Like
5.150
Πόντοι
1.436
Εκει την πληρωνει η ομαδα. Δεν συμφερει
Είπα πιο κάτω ότι επειδή την πληρώνει η ομάδα, και επειδή κάνουν κουμάντο άτομα που παίρνουν χαρτζηλικι καλό από της διοικήσεις, όταν η κάθε παε θα πει καθίστε παναγία τότε όλο το γήπεδο θα είναι παναγία.
Τώρα αν πεταχτούν και 2 καπνογόνα δεν έγινε και κάτι και ούτε θα τιμωρηθεί κανεις
 

Kvel

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
271
Like
737
Πόντοι
81
Οι προτάσεις της παε ολυμπιακός στη σύσκεψη που έγινε:

1. Δημιουργία Ειδικής Μονάδας για την αντιμετώπιση της βίας στον Αθλητισμό.

2. Αυστηροποίηση του Νόμου και ποινές ισόβιου αποκλεισμού από τους αθλητικούς χώρους σε όσους καταδικάζονται για άσκηση βίας σε αθλητικό χώρο.

3. Πλαίσιο ελέγχων στα γήπεδα από την ΕΛ.ΑΣ. ώστε να μην εισέρχονται χιλιάδες φίλαθλοι χωρίς κανέναν έλεγχο εντός των γηπέδων.
Όσο αφορά το πρώτο υπάρχει ήδη τμήμα αθλητικής βίας το οποίο κάνει δουλειά σε οπαδικα θέματα δεσίματα κτλ αλλά όλα είναι πολιτική βούληση.

Ισόβια σε όσους πιαστούν σε επεισόδια στο γήπεδο...σε απόσταση πεντακοσίων μέτρων από αυτό; Όχι;

Καλά το τρίτο είναι μέτρο για να πιάσουν τους τσαμπατζηδες και να μην χάνουν έσοδα...

Κοινώς όλες οι ΠΑΕ δεν έχουν ιδέα και το μόνο που τους νοιάζει είναι να μην γίνει κανά επεισόδιο στο γήπεδο και χάσουν έσοδα από κανένα κεκλεισμένων των θυρών...και να μην χάνουν λεφτά από τα ντου των σύνδεσμων στην αρχή του ματς χωρίς εισιτήριο.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.714
Κριτικές
42
Like
25.378
Πόντοι
25.846
Είπα πιο κάτω ότι επειδή την πληρώνει η ομάδα, και επειδή κάνουν κουμάντο άτομα που παίρνουν χαρτζηλικι καλό από της διοικήσεις, όταν η κάθε παε θα πει καθίστε παναγία τότε όλο το γήπεδο θα είναι παναγία.
Τώρα αν πεταχτούν και 2 καπνογόνα δεν έγινε και κάτι και ούτε θα τιμωρηθεί κανεις
Καλα ειναι και ετσι, αστο.

Εδω δεν τολμανε να κανουν τελικο κυπελλου με κοσμο και των δυο ομαδων. Μα τη παναγια αν ημουνα Μαρινακης θα ελεγα στον προπονητη της ομαδας μου, μην πας τελικο. Αποκλεισου απο τον ημιτελικο αν φτασεις εκει. Δεν εχει αξια. Κατεβασε ολοκληρη την Κ19 και στα δυο παιχνιδια του ημιτελικου.
 

vais77

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Νοε 2013
Μηνύματα
1.247
Κριτικές
9
Like
5.150
Πόντοι
1.436
Καλα ειναι και ετσι, αστο.

Εδω δεν τολμανε να κανουν τελικο κυπελλου με κοσμο και των δυο ομαδων. Μα τη παναγια αν ημουνα Μαρινακης θα ελεγα στον προπονητη της ομαδας μου, μην πας τελικο. Αποκλεισου απο τον ημιτελικο αν φτασεις εκει. Δεν εχει αξια. Κατεβασε ολοκληρη την Κ19 και στα δυο παιχνιδια του ημιτελικου.
Δυστυχώς μόνο στην Αττική μπορεί να γίνει τελικός με κόσμο.
Σε όποια άλλη πόλη γίνει δεν μπορεί να εγγυηθεί κάνεις τιποτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom