Νέα

Να πάρει κάποιος κοπέλα από μπουρδέλο για σχέση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα rockythess
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.278
Κριτικές
15
Like
5.771
Πόντοι
1.496
Εγω παλι πιστευω οτι ειναι θεμα χαρακτηρα της γυναικας.Εχω ακουσει απο γυναικα συναδελφο στη δουλεια,τον σουταρισα αυτον.Γιατι;Ασε μωρε,ηταν τσιγγουνης,εχω θελω τον αντρα να τα πληρωνει ολα αυτος.Και μιλαμε η συγκεκριμενη με μισθο 900 ευρω και ο αλλος μπορει να παιρνει 700 το μηνα.Αλλη συναδελφος να λεει,το ειπα στον δικο μου,αν δεν ειχες λεφτα ουτε που θα σε κοιταγα.Οποτε καλο ειναι να μη γενικευουμε.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Εγω παλι πιστευω οτι ειναι θεμα χαρακτηρα της γυναικας.Εχω ακουσει απο γυναικα συναδελφο στη δουλεια,τον σουταρισα αυτον.Γιατι;Ασε μωρε,ηταν τσιγγουνης,εχω θελω τον αντρα να τα πληρωνει ολα αυτος.Και μιλαμε η συγκεκριμενη με μισθο 900 ευρω και ο αλλος μπορει να παιρνει 700 το μηνα.Αλλη συναδελφος να λεει,το ειπα στον δικο μου,αν δεν ειχες λεφτα ουτε που θα σε κοιταγα.Οποτε καλο ειναι να μη γενικευουμε.
συνηθισμενες περιπτωσεις.απλα καθημερινα παραδειγματα
 

batraxomouris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2012
Μηνύματα
10.384
Κριτικές
5
Like
4.082
Πόντοι
606
εγω ν ευχειθω καλα στεφανα στο φιλο
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Εγω παλι πιστευω οτι ειναι θεμα χαρακτηρα της γυναικας.Εχω ακουσει απο γυναικα συναδελφο στη δουλεια,τον σουταρισα αυτον.Γιατι;Ασε μωρε,ηταν τσιγγουνης,εχω θελω τον αντρα να τα πληρωνει ολα αυτος.Και μιλαμε η συγκεκριμενη με μισθο 900 ευρω και ο αλλος μπορει να παιρνει 700 το μηνα.Αλλη συναδελφος να λεει,το ειπα στον δικο μου,αν δεν ειχες λεφτα ουτε που θα σε κοιταγα.Οποτε καλο ειναι να μη γενικευουμε.

:thumbsup:
Ας το ενισχύσω. Καλός μου φίλος δουλεύει δεξιά αριστερά λίγες ώρες και βγάζει καμιά 500ρια ευρώ τον μήνα. Η γυναίκα του δουλεύει ως δημόσιος υπάλληλος με 1100 ευρώ τον μήνα και δεν του χαρίζει μία. Αν δεν φύγει η 500άρα δεν θα βάλει το χέρι στο μουνί της για να πληρώσει οτιδήποτε.
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Δεύτερον πιστεύουν στην εξαίρεση. Πιστεύουν δηλαδή ότι οι περισσότεροι άνδρες είναι μαλάκες για αυτό και είναι πολύ δύσκολα προσεγγίσιμες  έξω από το χώρο της δουλειάς τους. Πιστεύουν όμως ότι υπάρχουν και κάποιες λαμπρές εξαιρέσεις ανδρών που θα τις ερωτευθούν παρά το επάγγελμα που κάνουν, τις οποίες εξαιρέσεις και ψάχνουν και θεωρούν σπάνιες και πολύτιμες. Το έχουν ανάγκη να το πιστεύουν αυτό ακόμη και αν βαθύτερα ξέρουν ότι είναι μάλλον ψευδαίσθηση για λόγους ψυχολογικής άμυνας, με τον ίδιο τρόπο που οι καταδικασμένοι σε δεκάκις ισόβια πιστεύουν ότι κάποτε θα βγούν έξω, αλλοιώς θα τρελαθούν. Αυτός είναι ο λόγος που όταν καψουρεύονται δίνονται πραγματικά ολόψυχα και ζηλεύουν πολύ περισσότερο από τη μέση γυναίκα. Διότι πιστεύουν ότι βρήκαν το διαμάντι και κάνουν το παν να το κρατήσουν.

εντυπωσιακά εύστοχο όλο το άρθρο σου αλλά ξεχώρησα αυτό..
πράγματι.
στις περισσότερες από αυτές τις κοπέλες αν τις κοιτάξεις ανθρώπινα χωρίς σκοπούς για σεξ η ότι άλλο τους κάνει τεράστια εντύπωση,σε σημείο υπερβολής
δυστηχώς παραμιθιάζονται εύκολα  :P
 

anaconda20

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2014
Μηνύματα
62
Κριτικές
3
Like
12
Πόντοι
0
Μου αρέσει πολύ ο τρόπς που έθεσες το ερώτημα!

"κοπέλα από μπουρδέλο" γράφεις... Και πολύ σωστά το πριορίζεις έτσι , γιατί άμα έγραφες "πουτάνα" η ερώτηση παραήταν γενική....
Θα ήταν σαν να έγραφες "Να πάρει κάποιος κοπέλα για σχέση?"
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Σας έχει τύχει κοπέλες που κάνουν αυτό το επαγγελμα να σας πουν να της πάρετε απο εκει για να σταματησουν να κάνουν αυτήν την δουλειά;
Πες την πήρες....
Θα το εκτιμήση η θα ξανάγυρίση για δουλειά;
Λέει μια παροιμία οι πουτάνες κάνουν της καλύτερες οικογένειες.....
Παντρεψου να γαμησουμε...
 

ionas1980

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2011
Μηνύματα
237
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Σας έχει τύχει κοπέλες που κάνουν αυτό το επαγγελμα να σας πουν να της πάρετε απο εκει για να σταματησουν να κάνουν αυτήν την δουλειά;
Πες την πήρες....
Θα το εκτιμήση η θα ξανάγυρίση για δουλειά;
Λέει μια παροιμία οι πουτάνες κάνουν της καλύτερες οικογένειες.....
Φίλε μου απο προσωπική εμπειρία ένα θα σου πώ,μακριά....................
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.830
Κριτικές
8
Like
1.363
Πόντοι
216
Εγώ είχα πάντα την απορία γιατί οι πουτάνες στα μπουρδέλα και στα studio ενώ είναι συνήθως πολύ καλά μουνιά πολύ πάνω τον μέσο όρο δεν βρίσκουν έναν μαλάκα να του τρώνε πολλά λεφτά ... μερικές μου έδωσαν την απάντηση την αντιπροσωπευτική της ψυχολογίας τους απέναντι μας ... Προτιμώ να τρώω λίγα λεφτά από πολλούς μαλάκες  :2funny: :2funny:
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.830
Κριτικές
8
Like
1.363
Πόντοι
216
Νομίζω και οι ίδιες οι πουτάνες δεν θέλουν να κάνουν σχέση με κάποιον πελάτη που θέλει να κάνει σχέση μαζί τους γιατί ξέρουν και οι ίδιες ότι είναι ή άπειρος ή κακάσχημος ή τρελός ή εντελώς μαλάκας για να θέλει να κάνει σχέση μαζί τους ... (ή κωλόγερος-γεροντοπαλίκαρο το ξέχασα)
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.324
Κριτικές
16
Like
13.399
Πόντοι
5.577
Εγώ είχα πάντα την απορία γιατί οι πουτάνες στα μπουρδέλα και στα studio ενώ είναι συνήθως πολύ καλά μουνιά πολύ πάνω τον μέσο όρο δεν βρίσκουν έναν μαλάκα να του τρώνε πολλά λεφτά ... μερικές μου έδωσαν την απάντηση την αντιπροσωπευτική της ψυχολογίας τους απέναντι μας ... Προτιμώ να τρώω λίγα λεφτά από πολλούς μαλάκες  :2funny: :2funny:

λογικο, ο ενας αμα χαθει ή πτωχευσει τι γινεται?
 

Dimex Black

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
18
Like
174
Πόντοι
26
Παρότι έχουν ανοίξει παρεμφερή θέματα στο παρελθόν όπου έχω γράψει, θα προσπαθήσω να συνεισφέρω στη συζήτηση.

Κάποια από τα πράγματα που γράφω είναι βιωματικά από προσωπικές εμπειρίες, τα περισσότερα από από εμπειρίες φιλικών μου προσώπων μιας μεγάλης παρέας που τους άρεσε το παιχνίδι του αγοραίου σεξ και επιδίδονταν για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Πάμε στα βασικά.
Οι γυναίκες αυτές έχουν μια σειρά από χαρακτηριστικά που συνολικά κάνουν το χαρακτήρα τους εκρηκτικό. Να δούμε κάποια από αυτά. Είναι σκληρές και δοκιμασμένες εξ' ορισμού λόγω του  επαγγέλματος  που κάνουν. Είναι όμορφες και θεωρούν τους άνδρες δεδομένους μια και στη μια βόλτα που θα κάνουν μόνες τους λίγο να κουνηθούν θα τους τι πέσουν 5-10 άντρες. Είναι φανερά φιλοχρήματες αλλοιώς δεν θα έκαναν τη δουλειά που κάνουν θα βολεύονταν ως καθαρίστριες η κρατώντας μωρά η γέρους με το 15% των χρημάτων που βγάζουν ως εργαζόμενες του χώρου ( τα επαγγελματικά παραδείγματα είναι αληθινά από προσωπικές μου εμπειρίες).

Τα παραπάνω είναι προφανή. Να προσθέσω και κάποια όχι τόσο προφανή.

Πρώτον οι γυναίκες αυτές μισούν και περιφρονούν ουσιαστικά τους άνδρες λόγω του επαγγέλματός τους. Κατά κάποιο τρόπο όπως η πλειοψηφία των ανδρών περιφρονεί τις πουτάνες αλλά τις χρησιμοποιεί αβέρτα. Με τον ίδιο τρόπο και αυτές χρησιμοποιούν αλλά και περιφρονούν τους άνδρες που πάνε μαζί τους. Εχω ακούσει επαγγελματία να λέει για τους άνδρες ότι αυτοί μου γαμάνε το μουνί εγώ τους γαμάω το πορτοφόλι.

Δεύτερον πιστεύουν στην εξαίρεση. Πιστεύουν δηλαδή ότι οι περισσότεροι άνδρες είναι μαλάκες για αυτό και είναι πολύ δύσκολα προσεγγίσιμες  έξω από το χώρο της δουλειάς τους. Πιστεύουν όμως ότι υπάρχουν και κάποιες λαμπρές εξαιρέσεις ανδρών που θα τις ερωτευθούν παρά το επάγγελμα που κάνουν, τις οποίες εξαιρέσεις και ψάχνουν και θεωρούν σπάνιες και πολύτιμες. Το έχουν ανάγκη να το πιστεύουν αυτό ακόμη και αν βαθύτερα ξέρουν ότι είναι μάλλον ψευδαίσθηση για λόγους ψυχολογικής άμυνας, με τον ίδιο τρόπο που οι καταδικασμένοι σε δεκάκις ισόβια πιστεύουν ότι κάποτε θα βγούν έξω, αλλοιώς θα τρελαθούν. Αυτός είναι ο λόγος που όταν καψουρεύονται δίνονται πραγματικά ολόψυχα και ζηλεύουν πολύ περισσότερο από τη μέση γυναίκα. Διότι πιστεύουν ότι βρήκαν το διαμάντι και κάνουν το παν να το κρατήσουν.

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να διαχειριστεί ο μέσος άνδρας σχέση με τέτοιες γυναίκες. Εγώ είδα δυο ειδών σχέσεις.

Ας δούμε το πρώτο είδος. Οι περισσότερες τέτοιες σχέσεις, που στη πραγματικότητα είναι ''σχέσεις'', είναι πιρφορικής βάσης όπου κάποια γατάκια άνδρες το βλέπουν μάγκικα απέναντι σε επαγγελματίες του χώρου και το παίζουν  βαριά πεπόνια ( και καλά ''ανταγωνιστικά'' απέναντί τους ). Μου είπε αυτή αυτό και εγώ της είπα το άλλο και μετά τις έκανα το παράλλο κλπ. Είμαι σχετικά μεγάλος σε ηλικία και θυμάμαι αυτό τον ''ανταγωνισμό'' σαν ένα μάτς μεταξύ Μπαρτσελόνα και Ηλυσιακού. Είναι απίστευτο το πώς μπορεί να μανιπουλάρει μια έξυπνη γυναίκα του χώρου ένα μαμουλάκο που ενώ είναι τράγος πιστεύει ότι έγινε ξαφνικά τίγρης. Είναι απίστευτο πως τους καταστρέφουν σιγά σιγά χωρίς αυτοί να πάρουν χαμπάρι.   

Ας δούμε και το δεύτερο. Κάποιες περιπτώσεις που οι κυρίες του χώρου ερωτεύονται πραγματικά κάποιο πελάτη τους. Με κάποιο μυστηριώδη τρόπο  που πιστεύω είναι εξατομικευμένος για τη κάθε περίπτωση θεωρούν ότι βρήκαν την εξαίρεση και καψουρεύονται. Εχω κάποιες υπόνοιες για το τρόπο που γίνεται αυτό αλλά δεν είναι του παρόντος θέματος.

Κάνοντας μια παρένθεση θα πώ ότι κάποιοι νταβάδες αγαπητικοί παλαιότερων εποχών φαίνεται ότι είχαν βρεί αυτό το μυστηριώδες κάτι τις που έκανε τις πουτάνες να τους καψουρεύονται. Μου φαίνεται απίστευτο πως γυναίκες του χώρου ''αγόραζαν'' έρωτα από νταβάδες τη στιγμή που ήξεραν ότι ο νταβάς εκτός από την ίδια είχε άλλες 5-10 και τις εκμεταλλευόταν όλες με τον ίδιο τρόπο. Είναι ένα φαινόμενο θηλυκής πιρφορίασης ας μου επιτραπεί ό όρος αλλά πιστέψτε με υπάρχει. Κλείνει η παρένθεση.

Η δεύτερη λοιπόν παραπάνω κατηγορία είναι ακόμη πιο δύσκολη να τη διαχειριστείς. Ειδικά όταν από τη πλευρά του άνδρα δεν υπάρχει η οπτική της σοβαρότητας ενώ υπάρχει από τη πλευρά της γυναίκας του χώρου.  Κεντρικό χαρακτηριστικό η ζήλια. Αμα κάνει ό άντρας να κοιτάξει άλλη γυναίκα γίνεται ''της πουτάνας'' μεταφορικώς και κυριολεκτικώς στη συγκεκριμένη περίπτωση. Το γεγονός ότι αυτές πάνε με τόσους άντρες κάθε μέρα είναι μέσα στο θολωμένο από τον έρωτα μυαλό τους ασήμαντη λεπτομέρεια μια και τι να κάνουμε αυτή είναι η δουλειά τους. Γύρω από αυτό το κεντρικό μοτίβο στήνεται ένα τσίρκο που ο παρατηρητής το βλέπει και γελάει αλλά ο συμμετέχων άνδρας δεν γελάει καθόλου. Ιδίως αν κάποιοι νταβάδες του χώρου ζητήσουν ( καθ υπόδειξην των γυναικών) εξηγήσεις για την ...... ''ξαδέλφη'' τους από τη Γευγελή ( πραγματικό παράδειγμα ). Οταν δε βαρεθεί και το σεξ με την όμορφη και έμπειρη μεν άλλα ίδια δε συνεχώς  γυναίκα, πράγμα που είναι στα ένστικτα όλων των ανώτερων θηλαστικών, τότε αρχίζει να βιώνει τη ''σχέση'' σαν μια θηλειά γύρω από το λαιμό του που τον σφίγγει.

Επειδή όμως σε κάθε κανόνα υπάρχει και η εξαίρεση αξίζει να αναφερθεί. Ετυχε να γνωρίσω δύο συγκεκριμένες περιπτώσεις γυναικών από το χώρο του στριπτίζ που γνώρισαν άντρες και έκαναν οικογένειες μαζί τους. 6 και 8 αντίστοιχα χρόνια μετά έχω να πώ ότι είναι απόλυτα αφιερωμένες στους άντρες τους και τα παιδία τους και τους φέρονται σπαθί. Κοινά τους χαρακτηριστικά, πρώτον ήταν και οι δυο μορφωμένες, δεύτερον με το που κατάλαβαν ότι οι άντρες τις έβλεπαν λίγο σοβαρά παράτησαν από μόνες τους το επάγγελμά τους. Η μια βρήκε μόνη της δουλειά καθαρίστριας η άλλη που έιχε σπουδάσει νηπιαγωγός πάλι μόνη της κράταγε παιδιά. Και λεω μόνες τους γιατί οι άντρες δεν τους το ζήτησαν. Μετά από 1- 1,5 χρόνο κάνανε παιδία κα σταμάτησαν να δουλεύουν. Υπάρχει κάπου και μυαλό.

Αυτά βίωσα εγώ σαν εμπειρίες προσωπικές αλλά και φιλικών μου ανθρώπων.
Το δικό μου συμπέρασμα, τόσο οι σχέσεις όσο και οι ''σχέσεις'' με γυναίκες του χώρου είναι πολύ δύσκολα εφικτές και τα στατιστικά δεν βοηθάνε.
Όμως κάποιοι άντρες επιμένουν όπως επιμένουν να αγοράζουν λαχεία η να παίζουν λότο. Οσοι αισθάνεστε τυχεροί εμπρός.
Στο κάτω κάτω της γραφής κάποιες από τις  κοπέλες του χώρου  αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία, διότι προφανώς και δυστηχώς ''δεύτερη ζωή δεν έχει''.

Ας προσθέσει όποιος θέλει τη γνώμη του και τις εμπειρίες του.
Συγνώμη αν γράφω πολλά και γίνομαι κουραστικός.
  :thumbsup:
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.051
Κριτικές
52
Like
16.601
Πόντοι
10.686
ανεξάρτητα με την όποια πλάκα, δεν καταλαβαίνω γιατί η κοινωνία μαυρίζει αυτό το επάγγελμα και δεν μαυρίζει εμάς που το συντηρούμε :uglystupid:

Τι διαφορά δηλαδή έχει η Λιάνη, η Ρούμπη , η Αγγελοπούλου η Μαστροκώστα, η Marylin, η Τζάκυ Ο, και ένα σωρό άλλες που έγιναν"αποκλιστικές" ενός πορτοφολιού από τις φουκαριάρες τις άλλες που μαζεύουν μεροδούλι-μεροφάϊ.... :huh:

Για μένα, ΚΑΜΙΑ ;)
Και για να το επεκτείνουμε και να το... ξεχειλώσουμε όσο δεν παίρνει άλλο,λέμε στις αντροπαρέες του καφενείου και του γηπέδου,ότι ''όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες,εκτός από τη μάνα μας και την αδελφή μας,κι αυτές εξαιρούνται για λόγους σεβασμού...'' Ψαχτείτε στο στενό οικογενειακό σας περιβάλλον,(μάνα,αδελφή,ξαδέλφες,θείες,γιαγιάδες αν ζούνε),προσπαθώντας να συλλέξετε αληθινές πληροφορίες για τις όποιες σχέσεις τους πριν το γάμο τους,(αν έχουν φυσικά),και φτάστε με υπόγεια ανακριτική μέθοδο στην καίρια πληροφορία,με ποιά κριτήρια κατέληξαν στον νυν ή τέως σύζυγό τους.Θα εκπλαγείτε από τα αποτελέσματα της έρευνάς σας...
Με τα παραπάνω δεν προσπαθώ να αποδείξω κάτι διαφορετικό από αυτό που ισχύει σαν κεντρικός κανόνας σε όλο το ζωικό βασίλειο:Το θηλυκό ψάχνει με κριτήριο την ασφάλεια για την ίδια και τα παιδιά της.Είτε μας αρέσει είτε όχι,αυτή είναι η αλήθεια...
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Και για να το επεκτείνουμε και να το... ξεχειλώσουμε όσο δεν παίρνει άλλο,λέμε στις αντροπαρέες του καφενείου και του γηπέδου,ότι ''όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες,εκτός από τη μάνα μας και την αδελφή μας,κι αυτές εξαιρούνται για λόγους σεβασμού...'' Ψαχτείτε στο στενό οικογενειακό σας περιβάλλον,(μάνα,αδελφή,ξαδέλφες,θείες,γιαγιάδες αν ζούνε),προσπαθώντας να συλλέξετε αληθινές πληροφορίες για τις όποιες σχέσεις τους πριν το γάμο τους,(αν έχουν φυσικά),και φτάστε με υπόγεια ανακριτική μέθοδο στην καίρια πληροφορία,με ποιά κριτήρια κατέληξαν στον νυν ή τέως σύζυγό τους.Θα εκπλαγείτε από τα αποτελέσματα της έρευνάς σας...
Με τα παραπάνω δεν προσπαθώ να αποδείξω κάτι διαφορετικό από αυτό που ισχύει σαν κεντρικός κανόνας σε όλο το ζωικό βασίλειο:Το θηλυκό ψάχνει με κριτήριο την ασφάλεια για την ίδια και τα παιδιά της.Είτε μας αρέσει είτε όχι,αυτή είναι η αλήθεια...
  :rockon:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Με τα παραπάνω δεν προσπαθώ να αποδείξω κάτι διαφορετικό από αυτό που ισχύει σαν κεντρικός κανόνας σε όλο το ζωικό βασίλειο:Το θηλυκό ψάχνει με κριτήριο την ασφάλεια για την ίδια και τα παιδιά της.Είτε μας αρέσει είτε όχι,αυτή είναι η αλήθεια...
Απόλυτα σωστός !! Αυτό όμως που περιγράφεις είναι το βασικό θηλυκό ένστικτο που καταλήγει στην επιλεκτικότητα ώς συμπεριφορά στη γυναίκα όσον αφορά το σύντροφό της. Το αντίστοιχο αντρικό ένστικτο είναι αυτό της πολυγαμικότητας που είναι κοινό σε όλα τα ανώτερα αρσενικά θηλαστικά.

Απλά όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι ό άνθρωπος διαφέρει από τα ζωα κυρίως ως προς το ότι δεν θα πρέπει να συμπεριφέρεται μόνο με βάση τα ένστικτά του, αν θέλει τουλάχιστον να λέγεται άνθρωπος. Δεν λέω να πηγαίνει κανείς εντελώς κόντρα στα ένστικτά του αλλά να τα χαλιναγωγεί με βάση τη λογική. Ο καλύτερος τρόπος για να το πετύχει αυτό είναι να συνειδητοποιήσει ότι τελικά είναι προς συμφέρον του να μην άγεται και φέρεται από τα ένστικτά του σαν ζώο. Για να συμβεί αυτό χρειάζεται αυτό που λέγεται πραγματική μόρφωση και καλλιέργεια. Είναι αυτό που προσπαθούν εμμέσως οι απανταχού κυβερνήσεις των πολιτικαντηδων  να αποφύγουν διότι τα ζώα σχηματίζουν κοπάδια που τα καθοδηγούν εύκολα.

Για να γυρίσω στο κυρίως θέμα. Η συμπεριφορά μιας μορφωμένης-καλλιεργημένης  γυναίκας δεν βασίζεται μόνο στο παραπάνω ένστικτο. Κοιτάει και άλλα πράγματα. Τα τσόκαρα όμως βασίζουν όλη τους τη συμπεριφορά σε αυτό τους το ένστικτο.

Το να βρείς όμως γυναίκα και όμορφη ( να μη ξεχνάμε και το δικό μας αντρικό ένστικτο !!! ) και μορφωμένη - καλλιεργημένη είναι μάλλον λαχείο. Οσοι/Οσες  αισθάνονται τυχεροί περιμένουν. Οταν βαριούνται και κουράζονται συμβιβάζονται.








 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom