Νέα

Μπαμπάδες & Κόρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FidoDiLdo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 453
  • Εμφανίσεις 38K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πως νιώθετε για τη σεξουαλική ζωή της κόρης σας;

  • Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί με στεναχωρεί/εκνευρίζει!

    Ψήφοι: 2 28,6%
  • Εμένα η κόρη μου δεν κάνει τέτοια, την έχω μεγαλώσει με αρχές!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Της ασκώ αυστηρό έλεγχο και δε μπορεί να κάνει τπτ!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Δεν έχω κανένα πρόβλημα-δεν αναμειγνύομαι. Έχει δικαίωμα να απολαύσει

    Ψήφοι: 3 42,9%
  • Ειμαι οκ και της δίνω και συμβουλές για προφύλαξη και γενικά τι να προ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Στα @@ μου ο,τι και να κάνει, εμένα παιδί μου ειναι ΜΟΝΟ ο γιός μου!

    Ψήφοι: 2 28,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    7

imperialdemon1821

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
360
Like
53
Πόντοι
1
μακαρι να κανω γιο και να μην βγει πουστης και μπλεξει με ναρκωτικα...
 

PRESIDENT

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
140
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
μακαρι να κανω γιο και να μην βγει πουστης και μπλεξει με ναρκωτικα...
Πούστης γίνεται κάποιος φίλε μου. δεν γεννιέται... οπότε αν τον αναθρέψεις σωστά και του δώσεις να καταλάβει από μικρός τι έχει ανάμεσα στα πόδια του.... τότε δεν υπάρχει πιθανότητα να γίνει πούστης.(Τουλάχιστον αυτή είναι η άποψη μου)(Τα περί ντι εν εϊ και προδιάθεσης δεν τα πιστεύω)
 

imperialdemon1821

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
360
Like
53
Πόντοι
1
Φιλε δεν θελει και πολυ για να γινεις καποιος πουστης και ας μην εχει προδιαθεση με τα προτυπα που βλεπει στη τηλεοραση και παντου δεν γινεται να τη γλιτωσει.Παντος προδιαθεση υπαρχει μερικα τα βλεπεις απο 5 χρονων οτι θα γινουν πουστρακια,εκει που μπορεις να κανεις κατι ειναι να μην γινει κλεφτης και να μπλεξει με ναρκωτικα. :headbang: :tickedoff:
 

Madman17

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2006
Μηνύματα
600
Like
0
Πόντοι
6
Μπορεις να κλείσεις και την τηλεόραση...
 

imperialdemon1821

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
360
Like
53
Πόντοι
1
Και να την κλεισεις θα την ανοιξει οποτε τι σου μενει να μην εχεις τηλεοραση
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
13
Πόντοι
66
Πούστης γίνεται κάποιος φίλε μου. δεν γεννιέται... οπότε αν τον αναθρέψεις σωστά και του δώσεις να καταλάβει από μικρός τι έχει ανάμεσα στα πόδια του.... τότε δεν υπάρχει πιθανότητα να γίνει πούστης.(Τουλάχιστον αυτή είναι η άποψη μου)(Τα περί ντι εν εϊ και προδιάθεσης δεν τα πιστεύω)

Μου επιτρεπεις?

:2funny: :2funny: :2funny: (αυθορμητο μην το παρεις στραβα... αλλα τα εχω ξανακουσει κατι τετοια κ μου φαινονται αστεια να λεγονται)

εννοειται πως κατα κυριο λογο ετσι γεννιουνται κ δεν γινονται (μπορει να μην πιστευεις εσυ τις επιστημονικες εξηγησεις για το θεμα, αλλα δεν σημαινει οτι ειναι κ λανθασμενες)...
ουτε κ καλα με τα διαφορα προτυπα της εποχης θα γινουν  αδελφες του ελεους... αμα ηταν ετσι δεν θα ειχε μεινει ανδρας γι ανδρας...
χωρις βεβαια να σημαινει οτι δεν επηρεαζουν κ αυτα ως ενα βαθμο...
αν κ τα νεα παιδια δεν λαμβανουν κ τοσο πολυ υποψην το χαζοκουτι
οι πιο πολλοι απ αυτους που γινονται απλα δοκιμαζουν τα παντα κ τελικα βρισκουν πως τους αρεσει να τον παιρνουν :P
 

PRESIDENT

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
140
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Κάπου είχα ακούσει οτι μεγάλο ρόλο πάιζει και η κληρονομικότητα στο αν ένα παιδί θα έχει προδιάθεση να γίνει πούστης, ίσως να έχουν δίκιο οσοι το υποστιρίζουν αυτο. ʼλλα εγώ νομίζω πως όταν ένας γιος, βλέπει τον πατέρα του όταν πχ στη τηλεώραση βλέπει έναν πούστη να τον αποδωκιμάζει και να μην τον αποδέχεται σαν προσωπικότητα, ή όταν ο γιος είναι με τον πατέρα του στο αμάξι και τον δει να κράζει μια αδερφή στο δρόμο που έτυχε να περάσει μπροστά τους.. Τότε όση προδιάθεση και να έχει ο γιος να γίνει πούστης, δεν νομίζω ποτέ να καταντήσει κραγμένη.Είναι γεγονός πως ο κάθε γιος έχει σαν πρότυπο τον πατέρα του, αν τον βλέπει τον πατέρα του να έιναι ανεπηρέαστος στο θέμα πούστηδες. Τότε έιναι σχεδόν βέβαιο πως μεγαλώνοντας, ίσως δεχθέι και το να κάνει παρέα με πούστιδες, και όταν τον αρχίσουν στο ψηστήρι, πολλά μπορούν να συμβούν. ʼρα νομίζω οτι ο πατέρας έχει μεγάλη ευθύνη αν ο γιος βγει πούστης...
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Κάπου είχα ακούσει οτι μεγάλο ρόλο πάιζει και η κληρονομικότητα στο αν ένα παιδί θα έχει προδιάθεση να γίνει πούστης, ίσως να έχουν δίκιο οσοι το υποστιρίζουν αυτο. ʼλλα εγώ νομίζω πως όταν ένας γιος, βλέπει τον πατέρα του όταν πχ στη τηλεώραση βλέπει έναν πούστη να τον αποδωκιμάζει και να μην τον αποδέχεται σαν προσωπικότητα, ή όταν ο γιος είναι με τον πατέρα του στο αμάξι και τον δει να κράζει μια αδερφή στο δρόμο που έτυχε να περάσει μπροστά τους.. Τότε όση προδιάθεση και να έχει ο γιος να γίνει πούστης, δεν νομίζω ποτέ να καταντήσει κραγμένη.Είναι γεγονός πως ο κάθε γιος έχει σαν πρότυπο τον πατέρα του, αν τον βλέπει τον πατέρα του να έιναι ανεπηρέαστος στο θέμα πούστηδες. Τότε έιναι σχεδόν βέβαιο πως μεγαλώνοντας, ίσως δεχθέι και το να κάνει παρέα με πούστιδες, και όταν τον αρχίσουν στο ψηστήρι, πολλά μπορούν να συμβούν. ʼρα νομίζω οτι ο πατέρας έχει μεγάλη ευθύνη αν ο γιος βγει πούστης...

Το κακό είναι οτι τα λες στα σοβαρά αυτά που λες!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Το θέμα είναι αν θα το κρύψει ή όχι? Ή αν τελικά είναι ή όχι.

Νομίζω αναφέρεσαι περισσότερο στα αν θα το εκδηλώσει ή όχι.

Γιατί εάν όντως επιστημονικά αποδεικνύεται ότι κανείς μπορεί να γεννηθεί τιγκιντάγκας (δεν έχω γνώμη εάν ισχύει, μηχανικός μπετατζής είμαι ο κακομοίρης), τότε το αν θα το εκδηλώσει ή όχι δεν νομίζω ότι είναι θέμα προς συζήτηση.

Καλύτερα να εκδηλωθεί και να είναι balanced, παρά να αρπάξει καμία μέρα κανένα ΑΚ-47 (από τα κρυφά της ΣΕΑΠ...LOL) και να καθαρίσει τους γονείς του (λέμε τώρα...).

Περί προτύπων συμφωνώ μαζί σου σε ένα βαθμό όμως. Δλδ, να μην παρουσιάζονται σαν κάτι το ιδανικό (δλδ είναι μαγκιά να είσαι gay), αλλά και να μην τους θάβουμε, ειδικά εάν επιστημονικά ισχύει αυτο που προανέφερα.

Το πως θα επιτευχθεί αυτό...?

Τι να σου πω, μπετατζής είμαι ο κακομοίρης, δεν μπορώ να τα λύσω όλα.


 

PRESIDENT

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
140
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Δεν ξέρω το αν είναι κακκό το οτι όσα λέω τα λέω σοβαρά. Πάντως όσες κόρες έχω γνωρίσει και είναι παρτόλες απο πίσω κρύβεται στην καλύτερη περίπτωση μια μάνα που στα νιάτα της είχε αντίστοιχη δράση με την κόρη. Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τα αγόρια, για να γίνει κάποιος πουστάκι σίγουρα ο πατέρας του δεν θα του έδωσε μια ολοκλήρομένη εικόνα του ανδρικού προτύπου. Φυσικά υπάρχουν και οι περιπτόσεις που ένα παιδί μεγαλώνει σε μη υγειές οικογενειακό περιβάλον, και μεγαλώνοντας γίνεται είται πούστης είται παρτόλλα. Άλλα εκεί μόνο το παιδί δεν ευθύνευται.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.274
Κριτικές
3
Like
6.867
Πόντοι
1.486
Έχω μία κόρη τριάμιση χρονών.ΦΡΙΚΑΡΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ότι θα τη δω σε καμία γωνία σε καμιά 15ρια χρόνια (και πολλά λέω) να μπαλαμουτιάζεται και να τις πιάνουν τον κώλο.Φυσιολογικό θα πείτε είναι να ανακαλύπτει τον έρωτα.Όμως σαν πατέρας που το έχεις μεγαλώσει από βρέφος κάτι σε πιάνει.Γι'αυτό προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και να ελπίζω να μην μοιάσει στα σημερινά ξέκωλα που βλέπω γύρω μου.Και σε αυτό πιστεύω να τη βοηθήσουν οι αρχές που θα της δώσω,αλλά όχι και μάντρωμα στο σπίτι.Και στην τελική επειδή τυγχάνει να έχω ξίφος λόγω δουλειάς,σουβλίζω και τον υποψήφιο ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΗ-ΒΙΑΣΤΗ...
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Η πλάκα PRESIDENT δεν είναι ότι αυτά που λες τα πιστεύεις. Η πλάκα είναι ότι πιθανόν χωρίς να το ξέρεις στην παρακάτω πρόταση σου

"σίγουρα ο πατέρας του δεν θα του έδωσε μια ολοκλήρομέν η εικόνα του ανδρικού προτύπου. Φυσικά υπάρχουν και οι περιπτόσεις που ένα παιδί μεγαλώνει σε μη υγειές οικογενειακ ό περιβάλον,"

περιγράφεις με απλές γραμμές την βασική ψυχαναλυτική (Φρουδική/Λακανική) αντίληψη για τον ρόλο του πατέρα στην ψυχική υγεία του παιδιού. Είναι η γνωστή θεωρία του "ονόματος του πατέρα".

Λοιπόν μην ψαρώνεις από τους ξερόλες. Εσύ ξέρεις τι λες.
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Η πλάκα PRESIDENT δεν είναι ότι αυτά που λες τα πιστεύεις. Η πλάκα είναι ότι πιθανόν χωρίς να το ξέρεις στην παρακάτω πρόταση σου

"σίγουρα ο πατέρας του δεν θα του έδωσε μια ολοκλήρομέν η εικόνα του ανδρικού προτύπου. Φυσικά υπάρχουν και οι περιπτόσεις που ένα παιδί μεγαλώνει σε μη υγειές οικογενειακ ό περιβάλον,"

περιγράφεις με απλές γραμμές την βασική ψυχαναλυτική (Φρουδική/Λακανική) αντίληψη για τον ρόλο του πατέρα στην ψυχική υγεία του παιδιού. Είναι η γνωστή θεωρία του "ονόματος του πατέρα".

Λοιπόν μην ψαρώνεις από τους ξερόλες. Εσύ ξέρεις τι λες.

Να υποθέσω λοιπόν, εγώ ο ξερόλας (αλλά ξέχασα, είσαι μόνο εσύ), οτι η τοποθέτηση του φίλου μας σε βρίσκει και επι της αρχής και επι μέρους σύμφωνο; Οκ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λοιπόν. Και με άρθρωση στιβαρού κλπ λόγου, αντάξιου ενός Φρόϋντ!
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Μια παραπομπή από δύο ποστς του φίλου μας έβαλα και εξέφρασα την ευχάριστη μου έκπληξη ότι περιγράφουν με απλές γραμμές (η έμφαση στο επίθετο απλές) μια από τις κορυφαίες θεωρίες της ψυχαναλυτικής επιστήμης.

Τίποτα άλλο δεν είπα. Αλλά απορία ψάλτου βυξ.

Να είσαι πάντα καλά μες στην σιγουριά σου!!
 

PRESIDENT

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
140
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ προσωπικά ποτέ δεν έχω ασχοληθεί με θεωριτικές επιστήμες ψυχολογία κτλ..( και αυτό ίσως φένεται και από την ορθογραφία μου), απλά προσπάθησα να διατυπώσω όσο καλύτερα μπορούσα κάποιες σκέψεις, και απόψεις μου για το θέμα. Ίσως υπάρχουν και κάποιοι άλλοι που να έχουν παρόμοιες απόψεις.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Μηπως να διαχωρισουμε για ποιες καταστασεις ακριβως μιλαμε? αλλο γκευ, αλλο τραβεστι αλλο τρανσεξουαλ......αλλο ενας αντρας ο οποιος γουσταρει να ειναι αντρας και να πηγαινει με αντρα και αλλο ενας αντρας ο οποιος θελει να γινει γυναικα και να πηγαινει με αντρες.......

στην πρωτη περιπτωση το γενετικο θεμα ειναι μηδαμινο.....ειναι θεμα οικογενειας, προτυπων, "μοδας", σεξουαλικης κακοποιησης κτλ κτλ κτλ.....στην δευτερη περιπτωση ειναι κυριως χρωμοσωματικο θεμα......οποτε διευκρινηστε καλυτερα για ποια περιπτωση ακριβως θελετε να μιλησετε....
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
13
Πόντοι
66
οταν εγω αναφερθηκα σ αυτους που γεννιουνται
αναφερθηκα σ αυτους που βγαζουν ματι πως ειναι γκευ
τους κουνιστους... τους τραβεστι πως τους λενε τελοσπαντων?
που ευκολα ανετα αν μπορουσαν θα εκαναν αλλαγη φυλου
απ αυτους πολλοι υπαρχουν κ ετσι γεννιουνται. δεν γινονται.
υπαρχουν επιστημονικες μελετες γι αυτο

για τους υπολοιπους ευθυνεται κ το περιβαλλον φανταζομαι κ πολλα αλλα. αλλα με την καμια ομως δεν μπορω να θεωρησω σοβαρο επιχειρημα οτι για να μην γινει ο γιος μου πστης εγω θα βριζω τους γκευ κ δεν θα αποδεχομαι ως προσωπικοτητα εναν ανθρωπο επειδη ειναι γκευ...
το πιο πιθανον ειναι να κανω τον γιο  μου ρατσιστη...
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Αλλο οι κραγμενοι και αλλο οι τραβεστι επισης.......το τραβελι κανει παρενδυσια (κατι το οποιο αρεσει και σε πολλους στρειτ αντρες) δηλαδη φοραει γυναικεια ρουχα.......ο κραγμενος παραμενει αντρας ο οποιος ναι μεν ειναι φτερου αλλα δεν εχει κανεναν διακαη ποθο ουτε να βαλει φουστα-μπλουζα ουτε να εγχειριστει....και αμα πας σε κανεναν μαγαζι στο γκαζι θα δεις οτι το 99% των γκει αγοριων εκει μεσα ηλικιας 18-25 ειναι οπως τα αγορακια που βλεπεις στις διαφημισεις των εταιριων κινητης τηλεφωνιας.........μαλλι ισα πανω.....φαρδυ παντελονι.....κολλητο μπλουζακι....ολοι μια κοψιά ειναι......μην τα συγχεουμε ομως.......


το να βριζεις τους γκει λογω της ιδιαιτεροτητας τους δεν το βρισκω σωστο......το να κραζεις το συστημα που προωθει τους γκει ως κατι το "μοδατο" σωστο και φυσιολογικο το βρισκω απαραιτητο ομως.....και μη με ρωτησεις τι και ποιος ανοιξε απλα την τηλεοραση και τα ηλιθια περιοδικα που κυκλοφορουν......εχουμε φτασει πλεον σε σημειο να λεμε με χαρακτηριστικη ανεση ποιος τραγουδιστης τον παιρνει λες και ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα του κοσμου.......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom