Νέα

Μουνόψειρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα digger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 96
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Μάγκες ξέρω ένα απωθητικό για τις ψείρες το οποιό χρησιμοποιείται ως εξής :
Απλώνετε στην περιοχή και χτενίζετε απαλά να απλωθει παντού. Σας παρέχει 6ωρη προστασία!

Τώρα 2 είναι τα προβλήματα
1ο - αν θέλετε να το απλώσετε και στα @@ για να τα προστατέψετε και αυτά τα κακόμοιρα, δε πρέπει να έχετε τρίχες, αλλά πλεξούδες!
και 2ο - δε θυμάμαι πως το λένε

:2funny: :2funny: :2funny:
 

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
Ναι, και από τα σεντόνια.

Για τις ψείρες του εφηβαίου:


"Pubic lice usually are spread through sexual contact and are most common in adults. Occasionally pubic lice may be spread by close personal contact or contact with articles such as clothing, bed linens, and towels that have been used by an infested person."

Για τις ψείρες του σώματος:


"Body lice are spread through direct contact with a person who has body lice or through contact with articles such as clothing, beds, bed linens, or towels that have been in contact with an infested person."

Στα ελληνικά υπάρχει η σελίδα της Ελληνικής Δερματολογικής και Αφροδισιακής Εταιρείας:


Για τις ψείρες του εφηβαίου:

"Pubic lice do not transmit disease; however, secondary bacterial infection can occur from scratching of the skin."

Πάντως κι αυτοί συνιστούν να γίνει εξέταση για STDs:


"Persons with pubic lice should be examined and treated for any other sexually transmitted diseases (STDs) that may be present."

Για τις ψείρες του σώματος:

"Body lice can transmit disease. Epidemics of typhus and louse-borne relapsing fever have been caused by body lice (typically in areas where climate, poverty, and social customs or war and social upheaval prevent regular changes and laundering of clothing)."

να σαι καλα ντιπ πολυ καλη το ποστ σου!!!
 

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
Μάγκες ξέρω ένα απωθητικό για τις ψείρες το οποιό χρησιμοποιείται ως εξής :
Απλώνετε στην περιοχή και χτενίζετε απαλά να απλωθει παντού. Σας παρέχει 6ωρη προστασία!

Τώρα 2 είναι τα προβλήματα
1ο - αν θέλετε να το απλώσετε και στα @@ για να τα προστατέψετε και αυτά τα κακόμοιρα, δε πρέπει να έχετε τρίχες, αλλά πλεξούδες!
και 2ο - δε θυμάμαι πως το λένε

:2funny: :2funny: :2funny:

εγω μονιμα κοντρα τα ξυριζω!βαζω σαμπουαν αντιφ8ειρικο και λοσιον,μηλοξυδο...πριν βαφτιστηκα με ξυδι...δεν φαινεται τπτ αλλα 8α το συνεχισω για καμια βδομαδα...
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.230
Πόντοι
606
εγω μονιμα κοντρα τα ξυριζω!βαζω σαμπουαν αντιφ8ειρικο και λοσιον,μηλοξυδο...πριν βαφτιστηκα με ξυδι...δεν φαινεται τπτ αλλα 8α το συνεχισω για καμια βδομαδα...
γεμισε και την μπανιερα με μπεταντιν οπως εκανε ο κατακουζηνος στο σιριαλ  :grin:

πιες κι ενα τσαγακι το βραδυ,ολα καλα θα πανε  :2funny:
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Να κάνω μιαν απόπειρα
μεσ του μουνιού τα ενδότερα
χωρις να βρω μουνόψειρα
ή μήπως ναν καλύτερα
κόλο να πρωτιμήσω
και σίγουρα και ελεύθερα
να τον καταγαμίσω ?
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Μάγκες αν χαθεί το χιούμορ ,...χάθηκαν ΟΛΑ  :grin:
 

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
Μάγκες αν χαθεί το χιούμορ ,...χάθηκαν ΟΛΑ  :grin:

κι εγω μην νομιζεις προσπα8ω να το δω ψυχραιμα το 8εμα αν και δεν σου κρυβω και εχω στεναχωρε8ει και τρομοκρατη8ει κατα καποιον τροπο...
 

fozzie

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2006
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Παρτε και μερικες φωτογραφιες με μουνοψειρες.
 

Συνημμένα

  • pedicu1.jpg
    pedicu1.jpg
    86 KB · Εμφανίσεις: 34
  • lice1.jpg
    lice1.jpg
    60,3 KB · Εμφανίσεις: 65
  • aae.sized.jpg
    aae.sized.jpg
    63,9 KB · Εμφανίσεις: 26

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166



:o :o :o :o :o :o :o :o :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Τι θα γυρίσετε ρε παιδιά ?
<<The mounopsiras battle NoI>> ?
 

JVC

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2009
Μηνύματα
207
Like
0
Πόντοι
1
Φίλοι μπουρδελιάρηδες όπως βλέπετε το θέμα που άνοιξα είναι οι μουνόψειρες (θα μπορούσαμε να τις πούμε και πουτσόψειρες μιά που δεν έχουν προτίμηση).
Δεν ξέρω πόσο αβλαβείς ( ; ) είναι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι αν έχεις γκόμενα ή γυναίκα και αρπάξεις ξεφτυλίζεσαι (ή και πολλά χειρότερα)
Έχω αρπάξει δυό φορές, μία πολύ παλιά (ευτυχώς τότε δεν είχα γκόμενα) και μία πριν μερικά χρόνια όπου ήταν καλοκαίρι και τα μπάλωσα λέγοντας ότι θα τις κόλλησα από την άμμο που καθόμουν χωρίς πετσέτα..
Το περίεργο είναι ότι και τις δυό φορές δεν είχα κανένα σύμπτωμα φαγούρας, κοκκινίλας και τέτοια και τις πήρα χαμπάρι με το μάτι όταν βέβαια είχα γεμίσει. (η ψείρα δείχνει σα μαύρη κουκιδίτσα καρφωμένη στη ρίζα της τρίχας και πιέζοντας την βγαίνει)
Ευτυχώς αντιμετωπίζονται εύκολα, ένα ψέκασμα με το σπραίη, PARA-PLUS για όποιον ενδιαφέρεται και τέζα όλες.
Το πρόβλημα μου είναι ότι τώρα δε με παίρνει καθόλου για μαλακίες και γι αυτό αν πετύχω πουτάνα τριχωτή ή και μισοξυρισμένη που δε μου γεμίζει το μάτι, ρίχνω μετά ένα ψέκασμα προληπτικά αν και οι οδηγίες λένε ότι το προιόν δεν πρέπει να χρησιμοποιείται τακτικά.
Πείτε μου τις εμπειρίες σας, παίζει σήμερα ψείρα στα μπουρδέλα ή ανήκει στο παρελθόν και ανησυχώ άδικα, και αν παίζει εσείς τι κάνετε γι αυτό το πρόβλημα ; 


σαν τα τσιμπουρια που πανε στους σκυλους ε? χαχαχαχχαχαχα  :2funny:
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Θα σας πρότεινα να μη ξυρίζεστε τους όρχεις σας, γιατί αν γυρίσει τρίχα την πατήσατε...Πονάει πολύ και μπορεί να οδηγήσει σε άλλες καταστάσεις. Όσον αφορά τις ψείρες, υπάρχει μία φοβερή λοσιόν και οι ψείρες πεθαίνουν αμέσως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom