Νέα

Μήπως πρέπει να γίνει αγωγή στο Γερμανικό περιοδικό FOCUS;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Παιχτουρας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 326
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Stefanos83

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
195
Like
0
Πόντοι
1
Το Γερμανικο περιοδικο FOCUS δημοσιευσε στο εξωφυλλο του, απαραδεκτες εικονες Αρχαιου Ελληνικου Ανδριαντα με τιτλο...''Betruger in der Euro-Familie''.Μημπως πρεπει το αντιστοιχο Ελληνικο περιοδικο αλλα και η Πολιτεια να απαντησει με αγωγη στο συγκεκριμενο Γερμανικο περιοδικο????....που αν μη τι αλλο προσβαλλει την Ιστορια μας και τον Πολιτισμο μας...Θα ηθελα με σεβασμο Ελληνες και Ελληνιδες (στην Ιστορια της Πατριδος μας),την αποψη σας για την μεγιστη προσβολη στον Πολιτισμο μας.... απο το Γερμανικο περιοδικο FOCUS??? Μετα τιμης ο Παιχτουρας.

Η Αφροδίτη της Μήλου δεν είναι ανδριάντας. Από 'κει κι έπειτα ως εικόνα ΕΙΝΑΙ προσβλητική, όπως θα ήταν προσβλητική να έβγαζε μία ελληνική εφημερίδα/περιοδικό την Μέρκελ με αμφίεση/φωτομοντάζ Χίτλερ. Ως τίτλος όμως ΔΕΝ είναι προσβλητικός (σ.σ. "Απάτη στην Ευρωπαϊκή οικογένεια") από τη στιγμή που εξαπατήσαμε ως κράτος τις αντίστοιχες ευρωπαϊκές υπηρεσίες, ψευδόμενοι διαχρονικά -μέσω όλων των κυβερνήσεων- για το δημόσιο έλλειμμα της χώρας μας. Το ψεύδος ήταν συνειδητό, χρησιμοποιήσαμε και παρουσιάζαμε χαλκευμένα στοιχεία, άρα διαπράξαμε απάτη. Την απάτη την διέπραξαν οι πολιτικοί μας, τους οποίους πολιτικούς ψηφίζει το 80% περίπου των Ελλήνων ψηφοφόρων πολιτών. Οποιοσδήποτε ψηφοφόρος κόμματος εξουσίας, αρνηθεί ότι δεν γνώριζε τι συνέβαινε στη συγκεκριμένη περίπτωση με τα στοιχεία που παρουσιάζαμε είναι είτε άσχετος (άρα και επικίνδυνος) είτε ψεύτης. Τέλος, δεν γνωρίζω τι αναφέρει στο κυρίως κείμενο του άρθρου για αν έχω πλήρη εικόνα και ως προς τα κίνητρα του περιοδικού.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Και γιατί παρακαλώ "χτύπησαν" τον πολιτισμό σου οι Γερμανοί?
Τι ακριβώς σου έθιξαν? Τον Ψινάκη? την Καγιά? τη Τζούλια? το Μουρατίδη?
Διότι αυτός είναι πλέον ο πολιτισμός σου μάγκα μου πλέον...

προτιμω σαν πολιτισμο μου να εχω τον αισχυλο σοφοκλη αριστοφανη σωκρατη κτλ..... προτιμω να εχω τον γκατσο τον σεφερη τον χατζιδακι κτλ                  ακομα και σημερα υπαρχουν σημαντικες μορφες στον τοπο αυτον...


δεν στο λεω αυτο εθνικιστικα...... αλλα δεν γινετε να τα ισοπεδωνουμε ολα απο μονοι μας σε αυτην την χωρα
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Και γιατί παρακαλώ "χτύπησαν" τον πολιτισμό σου οι Γερμανοί?
Τι ακριβώς σου έθιξαν? Τον Ψινάκη? την Καγιά? τη Τζούλια? το Μουρατίδη?
Διότι αυτός είναι πλέον ο πολιτισμός σου μάγκα μου πλέον...
Δυστυχως αυτον τον Πολιτισμο προσπαθουν να επιβαλλουν σημερα καποιοι στον Νεοελληνα και στην Νεοελληνιδα.Ο δικος μου Ελληνικος πολιτισμος ειναι Ανθρωπιστικος και προερχεται απο την Εποχη του Ομηρου και πριν....... μεχρι σημερα....Ειμαι Ελλην και ειμαι περηφανος για την καταγωγη μου....κανεις δεν θα μου την αλλοιωσει..ουτε Εβραιοι(γιατι αυτοι ειναι που δεν μας χωνευουν)ουτε τα διαφορα σημερινα τεχνασματα της Νεας Ταξης Πραγματων στην ανθρωποτητα.
 

Επισκέπτης
Δυστυχως αυτον τον Πολιτισμο προσπαθουν να επιβαλλουν σημερα καποιοι στον Νεοελληνα και στην Νεοελληνιδα.[size=15
pt]Ο δικος μου Ελληνικος πολιτισμος ειναι Ανθρωπιστικος και προερχεται απο την Εποχη του Ομηρου [/size] και πριν....... μεχρι σημερα....Ειμαι Ελλην και ειμαι περηφανος για την καταγωγη μου....κανεις δεν θα μου την αλλοιωσει..ουτε Εβραιοι(γιατι αυτοι ειναι που δεν μας χωνευουν)ουτε τα διαφορα σημερινα τεχνασματα της Νεας Ταξης Πραγματων στην ανθρωποτητα.

Ναι...το τόνισε  κι ο Βολταίρος πιο πάνω..
 

Stefanos83

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
195
Like
0
Πόντοι
1
Δυστυχως αυτον τον Πολιτισμο προσπαθουν να επιβαλλουν σημερα καποιοι στον Νεοελληνα και στην Νεοελληνιδα.Ο δικος μου Ελληνικος πολιτισμος ειναι Ανθρωπιστικος και προερχεται απο την Εποχη του Ομηρου και πριν....... μεχρι σημερα....Ειμαι Ελλην και ειμαι περηφανος για την καταγωγη μου....κανεις δεν θα μου την αλλοιωσει..ουτε Εβραιοι(γιατι αυτοι ειναι που δεν μας χωνευουν)ουτε τα διαφορα σημερινα τεχνασματα της Νεας Ταξης Πραγματων στην ανθρωποτητα.

Ο πολιτισμός μας ήταν Ανθρωποκεντρικός.
 

leopard

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2009
Μηνύματα
374
Like
0
Πόντοι
1
να πα να γαμηθεί το focus-σιγά μην ασχοληθούμε περισσότερο.

οι αγωγές όμως πρέπει να γίνουν κατά των πολιτικών που μας έφεραν σ'αυτή την ξεφτίλα να ζητιανεύουμε λεφτά για να πληρωθούν μισθοί και συντάξεις. Αν και ούτε αγωγές πρέπει να γίνουν. Τα κεφάλια τους πρέπει να πέσουν. Καμμία ευθύνη  σ'αυτούς?
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Ελληνες και Ελληνιδες....ο Ελληνισμος ειναι ο ακρογωνιαιος λιθος της Ανθρωποτητας και σημερα....δεν θα μας μειωσει κανεις γιατι μας εχουν αναγκη και δεν τους εχουμε....ξυπνηστε επιτελους και βγαλτε τις παρωπιδες που προσπαθουν να σας βαλλουν....Ειμαστε Ισχυροι και μοναδικοι....αυτος ειναι ο λογος που θελουν να μας στριμωξουν.....δεν θα το καταφερουν ομως...μην βλεπετε μονο την επιφανεια και δειτε το θεμα σε βαθος....δεν μας χωνευουν γιατι ειμαστε εξυπνοι, ικανοι και ευρηματικοι...το μειον μας... ειναι οτι μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας....ξυπνηστε επιτελους και να βοηθατε σημερα τον συναθρωπο σας, που εχει αναγκη(ο Πολιτισμος μας ειναι ανθρωπιστικος)....ειστε Ελληνες...ψηλα το κεφαλι...καταγεστε απο τον Αχιλλεα,τον Αιαντα τον Τελαμωνιο και τον πολυμηχανο Οδυσσεα.....εχετε προτυπα σας τον Ηρακλειτο.τον Αριστοτελη,τον Σοφοκλη,τον Ευριπιδη,τον Σωκρατη και τοσους αλλους....ενδεικτικα σας αναφερω οτι ο Μεγας Ναπολεων στην εφηβεια του διαβαζε Ομηρο και ηταν θαυμαστης του Αριστοτελη....Ο Μεγας Αλεξανδρος μεχρι σημερα παραμενει ο μεγαλυτερος Στρατηλατης ολων των εποχων.Αποκτηστε επιτελους Ελληνες συν-ειδηση και αυτογνωσια και μην αφηνετε να μας προσβαλλουν ο καθε σημερινος ανιστορητος και ανεγκεφαλος!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
Ελληνες και Ελληνιδες....ο Ελληνισμος ειναι ο ακρογωνιαιος λιθος της Ανθρωποτητας και σημερα....δεν θα μας μειωσει κανεις γιατι μας εχουν αναγκη και δεν τους εχουμε....ξυπνηστε επιτελους και βγαλτε τις παρωπιδες που προσπαθουν να σας βαλλουν....Ειμαστε Ισχυροι και μοναδικοι....αυτος ειναι ο λογος που θελουν να μας στριμωξουν.....δεν θα το καταφερουν ομως...μην βλεπετε μονο την επιφανεια και δειτε το θεμα σε βαθος....δεν μας χωνευουν γιατι ειμαστε εξυπνοι, ικανοι και ευρηματικοι...το μειον μας... ειναι οτι μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας....ξυπνηστε επιτελους και να βοηθατε σημερα τον συναθρωπο σας, που εχει αναγκη(ο Πολιτισμος μας ειναι ανθρωπιστικος)....ειστε Ελληνες...ψηλα το κεφαλι...καταγεστε απο τον Αχιλλεα,τον Αιαντα τον Τελαμωνιο και τον πολυμηχανο Οδυσσεα.....εχετε προτυπα σας τον Ηρακλειτο.τον Αριστοτελη,τον Σοφοκλη,τον Ευριπιδη,τον Σωκρατη και τοσους αλλους....ενδεικτικα σας αναφερω οτι ο Μεγας Ναπολεων στην εφηβεια του διαβαζε Ομηρο και ηταν θαυμαστης του Αριστοτελη....Ο Μεγας Αλεξανδρος μεχρι σημερα παραμενει ο μεγαλυτερος Στρατηλατης ολων των εποχων.Αποκτηστε επιτελους Ελληνες συν-ειδηση και αυτογνωσια και μην αφηνετε να μας προσβαλλουν ο καθε σημερινος ανιστορητος και ανεγκεφαλος!!!!!!!!


Τώρα όποιος έχει κάκαλα ας το σχολιάσει.
Εγώ αδυνατώ!
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
12
Πόντοι
2.007
Δυστυχως αυτον τον Πολιτισμο προσπαθουν να επιβαλλουν [size=14pt]σημερα καποιοι [/size] στον Νεοελληνα και στην Νεοελληνιδα.Ο δικος μου Ελληνικος πολιτισμος ειναι Ανθρωπιστικος και προερχεται απο την Εποχη του Ομηρου και πριν....... μεχρι σημερα....Ειμαι Ελλην και ειμαι περηφανος για την καταγωγη μου....κανεις δεν θα μου την αλλοιωσει..ουτε Εβραιοι(γιατι αυτοι ειναι που δεν μας χωνευουν)ουτε τα διαφορα σημερινα τεχνασματα της Νεας Ταξης Πραγματων στην ανθρωποτητα.

Σήμερα ????  :2funny:
Kάποιοι ????

Πες μας παιχτούρα ΠΟΙΟΙ είναι αυτοί !

Ποιοί ευθύνονται που οι κάτοικοι αυτής της χώρας ουδεμία σχέση έχουν κλασσική Ελλάδα?  
Πες μας γιατί το μόνο κοινό που έχει ο νεοελληνας με τους έλληνες, είναι μια μπασταρδεμένη γλώσσα και το χώμα στο οποίο πατάμε.
Πες μας γιατί ο νεοέλληνας είναι σχιζοφρενής, στην επιφάνεια θέλει να είναι έλληνας και στο μεδούλι να είναι τουρκόγυφτας οσφυοκάμπτης.

Στο εξώφυλλο γράφει “απατεώνας στην ευρώπη”... Aπατεώνες είμαστε γιατί κοροιδεύουμε καθημερηνά τον ίδιο μας τον εαυτό για κάτι το οποιό ΔΕΝ είμαστε.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τώρα όποιος έχει κάκαλα ας το σχολιάσει.
Εγώ αδυνατώ!

Εγώ πάλι από το νευρικό γέλιο θυμίζω τον Τζόκερ στον Μπατμαν!

Πλε, δώσε κανά δείγμα δωρεάν γιατί αυτοί εδώ το έχουν ρίξει στα ληγμένα αντισυλληπτικα, την κιμωλιόσκονη και στον ψεκασμένο με φυτοφάρμακα μπάφο...

 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Δεν έχω λόγια. Μόνο στύση  :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:



ρε παιχτουρα πανω που κανεις ενα thread καλο γραφεις μαλακιες μετα  :cheesy:


πειτε την αποψη σας και μην κανετε copy paste δυσκολες λεξεις που μετα θα πρεπει να ενωσετε για να βγαζει το κειμενο καποιο νοημα :boobies:
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Σήμερα ????  :2funny:
Kάποιοι ????

Πες μας παιχτούρα ΠΟΙΟΙ είναι αυτοί !

Ποιοί ευθύνονται που οι κάτοικοι αυτής της χώρας ουδεμία σχέση έχουν κλασσική Ελλάδα?  
Πες μας γιατί το μόνο κοινό που έχει ο νεοελληνας με τους έλληνες, είναι μια μπασταρδεμένη γλώσσα και το χώμα στο οποίο πατάμε.
Πες μας γιατί ο νεοέλληνας είναι σχιζοφρενής, στην επιφάνεια θέλει να είναι έλληνας και στο μεδούλι να είναι τουρκόγυφτας οσφυοκάμπτης.

Στο εξώφυλλο γράφει “απατεώνας στην ευρώπη”... Aπατεώνες είμαστε γιατί κοροιδεύουμε καθημερηνά τον ίδιο μας τον εαυτό για κάτι το οποιό ΔΕΝ είμαστε.
Αγαπητε μου φιλε τα ερωτηματα σου ειναι ευλογα και τα εχουμε ολοι οι σκεπτομενοι ανθρωποι....ισως αν θελησεις να ασχοληθεις με την παρελθουσα Ιστορια μας...να παρεις και τις απαντησεις που θελεις!!!!!!!!!!!Το λεω απλα..η Νεα Ταξη Πραγματων.... θελει να μας αποκοψει απο το παρελθον μας.... και καποιοι δεν το καταλαβαινουν...ειτε το καταλαβαινουν αλλα συμμετεχουν γιατι ειναι Ελληνοεβραιοι!!!!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
Εγώ πάλι από το νευρικό γέλιο θυμίζω τον Τζόκερ στον Μπατμαν!

Πλε, δώσε κανά δείγμα δωρεάν γιατί αυτοί εδώ το έχουν ρίξει στα ληγμένα αντισυλληπτικα, την κιμωλιόσκονη και στον ψεκασμένο με φυτοφάρμακα μπάφο...

Εγώ πάλι έχω μείνει άφωνος.
Πάλι καλά που τα γράφει σε φόρουμ γιατί αν μου τα'λεγε αυτά φάτσα κάρτα ακόμα θα τραύλιζα!
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Εγώ πάλι έχω μείνει άφωνος.
Πάλι καλά που τα γράφει σε φόρουμ γιατί αν μου τα'λεγε αυτά φάτσα κάρτα ακόμα θα τραύλιζα!
Σε φαντάζομαι με ανοιχτό το στόμα και να τρέχει το σάλιο από την άκρη των χειλιών σου

αχαχαχαχαχαχαααααααααααααααααααααααα
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
παιχτουρα με το μηνυμα σου καταλαβα τι ακριβως σημαινει το νικ σου :bigdick: :bigdick: :bigdick: :bigdick:
 

Επισκέπτης
Να ναι καλά ρε το παληκάρι. Μου έφτιαξε την εβδομάδα

Κάτσε μαλάκα έχει κι άλλα:

Αγαπητε μου φιλε τα ερωτηματα σου ειναι ευλογα και [size=15pt]τα εχουμε ολοι οι σκεπτομενοι ανθρωποι[/size]....ισως αν θελησεις να ασχοληθεις με την [size=15pt]παρελθουσα Ιστορια [/size] μας...να παρεις και τις απαντησεις που θελεις!!!!!!!!!!!Το λεω απλα..η Νεα Ταξη Πραγματων.... θελει να μας αποκοψει απο το παρελθον μας.... και καποιοι δεν το καταλαβαινουν...ειτε το καταλαβαινουν αλλα συμμετεχουν γιατι ειναι Ελληνοεβραιοι!!!!!!!!!!!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom