Νέα

Μασατζίδικα στη Θεσσαλονίκη

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 37 άτομα (6 μέλη και 31 επισκέπτες)

Akarnan

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.271
Like
721
Πόντοι
96
To Krystal έχει μόνο φραπέ. Η μια κοπέλα είναι 50€ (30 μασάζ + 20 το τελείωμα). Θεωρητικά, αν πάρεις 2 κοπέλες, πρέπει να είναι 100€, απλά όσες φορές έχω πάρει εγώ, πάντα μου ζητούσαν 80€, γι' αυτό είπα δεν ξέρω αν έχουν πολύ συχνά προσφορές ή αν το διπλό έχει μόνιμη έκπτωση.
Λάθος τα υπολογίζεις φίλε. Τα 50 ευρώ δεν πάνε όλα στο κορίτσι. Κάποια πάνε στο κορίτσι (για τις υπηρεσίες τις) και κάποια στο μαγαζί (για τη διάθεση του χώρου). Αν υποθέσουμε οτι το κοριτσι τα μοιραζεται με το κατάστημα τοτε παίρνουν από 25. Αρα όταν πάιρνεις δυο κοριτσια το λογικό, το δίκαιο και το συνήθες είναι να πληρωσεις 75 (από 25 το κάθε κορίτσι και 25 το μαγαζί) γιατί πάλι χρησιμοποιεις 1 δωμάτιο για μια ώρα. Άρα έκπτωση θα σου κάνανε μόνο αν πλήρωνες λιγότερα από 75.
Και επειδή στο Krystal τα κορίτσια παίρνουν λιγότερο από το 50% και τις πετσέτες δεν τις πλένουν ,τα 80 για το διπλό είναι πολλά
 

Dimkol13

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2024
Μηνύματα
23
Like
17
Πόντοι
0
To reief εννοείς ανατολικά??εγώ πήγα δύο τρεις φορές και τπτ μόνο μάτι έπαιρνε η ξανθιά..!με την αφεντικινα δεν έχω κάνει..!!ξέρεις κάτι παραπάνω???
Φίλε μου τι εννοείς μόνο μάτι έπαιρνε η ξανθιά, η Νικόλ εννοείς φανταζομαι
 

gogos26

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2010
Μηνύματα
41
Like
107
Πόντοι
0
Λάθος τα υπολογίζεις φίλε. Τα 50 ευρώ δεν πάνε όλα στο κορίτσι. Κάποια πάνε στο κορίτσι (για τις υπηρεσίες τις) και κάποια στο μαγαζί (για τη διάθεση του χώρου). Αν υποθέσουμε οτι το κοριτσι τα μοιραζεται με το κατάστημα τοτε παίρνουν από 25. Αρα όταν πάιρνεις δυο κοριτσια το λογικό, το δίκαιο και το συνήθες είναι να πληρωσεις 75 (από 25 το κάθε κορίτσι και 25 το μαγαζί) γιατί πάλι χρησιμοποιεις 1 δωμάτιο για μια ώρα. Άρα έκπτωση θα σου κάνανε μόνο αν πλήρωνες λιγότερα από 75.
Και επειδή στο Krystal τα κορίτσια παίρνουν λιγότερο από το 50% και τις πετσέτες δεν τις πλένουν ,τα 80 για το διπλό είναι πολλά
Σωστά αυτά που λες, αλλά εντάξει, δεν ξέρω (και ούτε με νοιάζει βασικά) τί παίρνει η κοπέλα και τί το μαγαζί. Εμένα με νοιάζει μόνο τί βγαίνει απο την τσέπη μου.
 

gagarin

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.961
Κριτικές
10
Like
4.689
Πόντοι
4.895
Λάθος τα υπολογίζεις φίλε. Τα 50 ευρώ δεν πάνε όλα στο κορίτσι. Κάποια πάνε στο κορίτσι (για τις υπηρεσίες τις) και κάποια στο μαγαζί (για τη διάθεση του χώρου). Αν υποθέσουμε οτι το κοριτσι τα μοιραζεται με το κατάστημα τοτε παίρνουν από 25. Αρα όταν πάιρνεις δυο κοριτσια το λογικό, το δίκαιο και το συνήθες είναι να πληρωσεις 75 (από 25 το κάθε κορίτσι και 25 το μαγαζί) γιατί πάλι χρησιμοποιεις 1 δωμάτιο για μια ώρα. Άρα έκπτωση θα σου κάνανε μόνο αν πλήρωνες λιγότερα από 75.
Και επειδή στο Krystal τα κορίτσια παίρνουν λιγότερο από το 50% και τις πετσέτες δεν τις πλένουν ,τα 80 για το διπλό είναι πολλά
Χρησιμοποιείς 2 (δύο) κοπέλες του μαγαζιού, για αυτό και σε χρεώνει 2*25.
Με το σκεπτικό σου, αν έπαιρνες και τις 5-6 κοπέλες άλλων μασατζιδικων που έχουν τόσες, θα πλήρωνες πάλι 25€ στο μαγαζί?
Εκτός από το δωμάτιο, μέρος της αμοιβής του μαγαζιού είναι και οι κοπέλες, καθώς στο μαγαζί τις βρίσκεις.
Δεν τις βρήκες έξω και απλά πληρώνεις τον χώρο, όπως πχ στο Ρεξ, στο Ανδρομέδα κτλ.
 

Yiannis888

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2023
Μηνύματα
745
Like
3.928
Πόντοι
446
Χρησιμοποιείς 2 (δύο) κοπέλες του μαγαζιού, για αυτό και σε χρεώνει 2*25.
Με το σκεπτικό σου, αν έπαιρνες και τις 5-6 κοπέλες άλλων μασατζιδικων που έχουν τόσες, θα πλήρωνες πάλι 25€ στο μαγαζί?
Εκτός από το δωμάτιο, μέρος της αμοιβής του μαγαζιού είναι και οι κοπέλες, καθώς στο μαγαζί τις βρίσκεις.
Δεν τις βρήκες έξω και απλά πληρώνεις τον χώρο, όπως πχ στο Ρεξ, στο Ανδρομέδα κτλ.
Πολύ σωστά μιλάς φίλος.
Να προσθέσω επίσης, όταν χρησιμοποιείς παραπάνω από μια κοπέλα η δεύτερη εκείνη την ώρα μπορεί να είχε άλλο πελάτη και να έβγαζε πάλι τα 25€ για το μαγαζί. Το σίγουρο είναι ότι η μπάνκα δεν χάνει ποτέ.
 
Εγγρ.
15 Φεβ 2006
Μηνύματα
135
Like
450
Πόντοι
21
επειδή έχω μιλήσει με παρα πολλες κοπέλες επί του θέματος πληρωμή στα γνωστά μαγαζιά της πόλης μας οι αμοιβές εχουν ως εξης : αν ο πελάτης κάνει μόνο μασάζ στα 30€ το μαγαζί παίρνει 20 και η κοπέλα 10€ αν παμε στην επικρατέστερη περίπτωση του φραπε στα 50€ το μαγαζί παίρνει 25 € η κοπέλα παίρνει 5 από το μασάζ + 20 απο τον φραπέ η οτι αλλο εξτρα κανει :wink: .
 

djinos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2024
Μηνύματα
13
Like
42
Πόντοι
0
Γεια σε όλλους η Αντζελίνα από το luxury spa monasririou έχει κάποιος εμπειρία; Έχω κάνει σχεδόν με όλες τις υπόλοιπες αυτή δε την έχω πετύχει διαθεσιμη!
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.778
Πόντοι
3.786
Γεια σε όλλους η Αντζελίνα από το luxury spa monasririou έχει κάποιος εμπειρία; Έχω κάνει σχεδόν με όλες τις υπόλοιπες αυτή δε την έχω πετύχει διαθεσιμη!
Έχεις κάνει αλλά για καμία δεν έγραψες.Ειδικά για το luxury υπάρχει ελλιπής ενημέρωση σε σχέση με το Crystal.Πες μας για τις υπόλοιπες του Luxury και μετά θα σε πούμε και για την Αντζελίνα. @djinos είναι πιο δίκαιο να δίνουμε κιόλας και όχι μόνο να παίρνουμε πληροφορίες.Έτσι δεν είναι;
 
Τελευταία τροποποίηση:

djinos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2024
Μηνύματα
13
Like
42
Πόντοι
0
Αναστασια 8/10 εμφάνιση καλό ρωσιδακι και τίμιο σε όλα θα ξαναπηγαινα! Λυδια πολύ καλή και σε εμφάνιση και σε υπηρεσίες 9,5/10 Μαριαννα μια ατσούμπαλο κακομαθημένη ρωσοποντια που νομίζει ότι είναι και μουναρα ντράπηκα να φύγω .ευα δυνατό πιπινάκι κουκλάκι απλά θέλει τρόπο για να ανοιχτεί μαζί σου και να πας με τα νερά της πέρασα καλά! Μείον τα πολλά ψέματα που λέει! 9/9 Αρετή 7/7 και από εμφάνιση και από υπηρεσίες! Δώρα είναι ίδια φάση με τη Λυδια άντε 8/8 και για τος υπόλοιπες είναι τσουβαλακια και δεν τις δοκίμασα! Ψάχνω όμως την Αντζέλινα ούτε καν την έχω δει μόνο στα stories….
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.778
Πόντοι
3.786
Αναστασια 8/10 εμφάνιση καλό ρωσιδακι και τίμιο σε όλα θα ξαναπηγαινα! Λυδια πολύ καλή και σε εμφάνιση και σε υπηρεσίες 9,5/10 Μαριαννα μια ατσούμπαλο κακομαθημένη ρωσοποντια που νομίζει ότι είναι και μουναρα ντράπηκα να φύγω .ευα δυνατό πιπινάκι κουκλάκι απλά θέλει τρόπο για να ανοιχτεί μαζί σου και να πας με τα νερά της πέρασα καλά! Μείον τα πολλά ψέματα που λέει! 9/9 Αρετή 7/7 και από εμφάνιση και από υπηρεσίες! Δώρα είναι ίδια φάση με τη Λυδια άντε 8/8 και για τος υπόλοιπες είναι τσουβαλακια και δεν τις δοκίμασα! Ψάχνω όμως την Αντζέλινα ούτε καν την έχω δει μόνο στα stories….
Τώρα μάλιστα, είσαι ωραίος! Έγραψες την πιο εκτενή κριτική για το Luxury. Δεν την έχω δει την Αντελίνα, αλλά πρόσφατα δύο τύποι έγραψαν τα εξής θετικά:



Από άλλα σχόλια που διάβασα, μάλλον στο πρόσωπο δεν είναι τόσο ωραία όσο στο σώμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stef68

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom