Νέα

Μασατζίδικα που γαμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα spunky13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 49K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

taksiarxis

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2014
Μηνύματα
736
Like
371
Πόντοι
26
Μολις πριν λιγο ο υφυπουργος οτι μασαζ γιογκες πιλατες κ λοιπα τςτπια μαγαζια οχι
¨Εχεις δίκιο, το διάβασα κι εγώ, δόθηκε διευκρινιστική. Ακόμα και και τα αισθητικής όμως, ΚΑΔ 9602, δεν θα μπορούν να παρέχουν  μασάζ ή pilates ή τατουάζ (φρυδιών πχ.), για  κάποια που έχουν και  αυτές τις υπηρεσίες. Είναι κάτι αντίστοιχο με τα καφέ, που μπορούν να πουλάν, αλλά όχι να σερβίρουν. Οπότε όποιος θέλει νόμιμο μασάζ,  μόνο σε φυσιοθεραπευτή, με κρατική άδεια εξασκήσεως του επαγγέλματος  :2funny:
 
  • Like
Αντιδράσεις: gasper

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.394
Κριτικές
16
Like
13.564
Πόντοι
5.577
Απο Σεπτέμβρη και βλεπουμε ειπαν οι υπουργαρες .... η ανταλλαγη υγρων ειναι οτι το χειροτερο ... φιλιά γλυφομουνια τσιμπουκια ακαποτα και πολα τα σχετικα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ !!!! κυριολεκτικά ... αν καπου συμβουν θα πεσουν 5χιλιαρα προστιμα .... διαταγη και τα σκυλια δεμενα

και πως θα ζησουν τα κορίτσια, μας ειπε ο υπουργος?  :undecided:
 

clonarius

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2018
Μηνύματα
6.087
Κριτικές
27
Like
19.378
Πόντοι
5.946
Πάντως δύο από τις αλυσίδες με σύνολο 5 μαγαζιά στα νότια προάστια είπαν πως ανοίγουν δευτέρα... ίδωμεν....
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Εν τω μεταξύ πολλές σε αυτά τα μαγαζιά ανήκουν στην ευαίσθητη ομάδα λόγω ηλικίας.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.315
Κριτικές
1
Like
794
Πόντοι
96
Εγώ πάντως είχα πάει  ( σε μασάζ)  λίγο πριν σκάσει εδώ το 1ο κρούσμα αλλά ήδη ακυρωναν εκδηλώσεις στην Ιταλία και είχα χεστεί πάνω μου .

Τελικά παίζει να κόλλησα από αλλού ή να κόλλησα από εκεί και να μου έσκασε 15 μέρες μετά ή να ήταν κάτι άλλο και όχι corona.

Δεν είναι και το ωραιότερο πράγμα να σου κάνουν ιχνηλάτηση επαφών και τους λες για μασάζ .
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.991
Κριτικές
4
Like
7.406
Πόντοι
2.306
Εγώ πάντως είχα πάει  ( σε μασάζ)  λίγο πριν σκάσει εδώ το 1ο κρούσμα αλλά ήδη ακυρωναν εκδηλώσεις στην Ιταλία και είχα χεστεί πάνω μου .

Τελικά παίζει να κόλλησα από αλλού ή να κόλλησα από εκεί και να μου έσκασε 15 μέρες μετά ή να ήταν κάτι άλλο και όχι corona.

Δεν είναι και το ωραιότερο πράγμα να σου κάνουν ιχνηλάτηση επαφών και τους λες για μασάζ .
Γιατί τυπε χρειάζεται να πεις όλες τις επαφές σου? Ανάκριση με εισαγγελική εντολή σου κάνουν άμα είσαι κρούσμα?
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.260
Κριτικές
95
Like
12.539
Πόντοι
18.036
Αυστηρό οχι για επαναλειτουργια αυριο απο Χαρδαλια.
 

clonarius

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2018
Μηνύματα
6.087
Κριτικές
27
Like
19.378
Πόντοι
5.946
Και τα μαγαζιά που είχαν πεί πως θα ανοίξουν κατέβασαν τις αναρτήσεις τους σε άλλο σάιτ...
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.343
Like
471
Πόντοι
36
Πάντως δύο από τις αλυσίδες με σύνολο 5 μαγαζιά στα νότια προάστια είπαν πως ανοίγουν δευτέρα... ίδωμεν....


Απο Σεπτέμβρη και βλεπουμε ειπαν οι υπουργαρες .... η ανταλλαγη υγρων ειναι οτι το χειροτερο ... φιλιά γλυφομουνια τσιμπουκια ακαποτα και πολα τα σχετικα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ !!!! κυριολεκτικά ... αν καπου συμβουν θα πεσουν 5χιλιαρα προστιμα .... διαταγη και τα σκυλια δεμενα
 

Atrotos20

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
152
Like
200
Πόντοι
21
Και τα μαγαζιά που είχαν πεί πως θα ανοίξουν κατέβασαν τις αναρτήσεις τους σε άλλο σάιτ...
ναι σιγά που δεν δουλεύουν η δεν θα δουλέψουν κρυφά με πελάτες καλους.Ηδη κάποια όλο αυτό το διάστημα δουλεύουν αυστηρά με γνωστο κόσμο έτσι θα συνεχίσουν το ίδιο και οι ανεξάρτητες όλες κατέβασαν αγγελίες αλλά όλες δουλεύουν με πελατολόγιο
 

clonarius

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2018
Μηνύματα
6.087
Κριτικές
27
Like
19.378
Πόντοι
5.946
ναι σιγά που δεν δουλεύουν η δεν θα δουλέψουν κρυφά με πελάτες καλους.Ηδη κάποια όλο αυτό το διάστημα δουλεύουν αυστηρά με γνωστο κόσμο έτσι θα συνεχίσουν το ίδιο και οι ανεξάρτητες όλες κατέβασαν αγγελίες αλλά όλες δουλεύουν με πελατολόγιο
Δεν είναι ακριβώς έτσι...
τα μαγαζιά δεν μπορούν εύκολα να το ρισκάρουν και οι ανεξάρτητες έχουν τον περιορισμό πως τα χοτέλ ημιδιαμονής είναι κλειστά...
 

Atrotos20

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
152
Like
200
Πόντοι
21
Δεν είναι ακριβώς έτσι...
τα μαγαζιά δεν μπορούν εύκολα να το ρισκάρουν και οι ανεξάρτητες έχουν τον περιορισμό πως τα χοτέλ ημιδιαμονής είναι κλειστά...
οι ανεξάρτητες που δουλεύουν στον χώρο τους δεν έχουν σταματήσει οι περισσότερες απλά κατέβασαν αγγελίες και δουλεύουν μόνο με πελάτες όσο για το μαγαζιά προσωπικά εμένα για να μη μιλάω γενικά μου στείλανε μήνυμα δύο από αυτά ότι κανουν ραντεβού στον χώρο μου εάν θελω.μη μου πεις ότι έπεσες απ' τα σύννεφα τώρα....η μήπως κάποιες απ' τις κοπέλες δεν δουλεύουν δύο δύο στα σπίτια τους....σε άλλο θρεντ έχει ήδη αναφερθεί .
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.332
Πόντοι
6.305
Δεν είναι ακριβώς έτσι...
τα μαγαζιά δεν μπορούν εύκολα να το ρισκάρουν και οι ανεξάρτητες έχουν τον περιορισμό πως τα χοτέλ ημιδιαμονής είναι κλειστά...
γιατί κολλάτε στα ξενοδοχεία? υπάρχουν ωραιότατα πεντακάθαρα airbnb από 16 ευρώ για μία μέρα! ποιος έχει ανάγκη τα ξενοδοχεία ? εύκολα και γρήγορα παίρνεις τα κλειδάκια σου, πηδάς μια ,δυο, τρεις, όσες θέλεις σε τιμή χαμηλότερη των ξενοδοχείων και σε καλύτερο περιβάλλον.
 

Atrotos20

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
152
Like
200
Πόντοι
21
γιατί κολλάτε στα ξενοδοχεία? υπάρχουν ωραιότατα πεντακάθαρα airbnb από 16 ευρώ για μία μέρα! ποιος έχει ανάγκη τα ξενοδοχεία ? εύκολα και γρήγορα παίρνεις τα κλειδάκια σου, πηδάς μια ,δυο, τρεις, όσες θέλεις σε τιμή χαμηλότερη των ξενοδοχείων και σε καλύτερο περιβάλλον.
και ούτε καν....δουλεύουν στα σπίτια τους η σαμπως οι ανεξάρτητες δεν έχουν χώρο δικό τους;καλά τώρα άσε
 

clonarius

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2018
Μηνύματα
6.087
Κριτικές
27
Like
19.378
Πόντοι
5.946
γιατί κολλάτε στα ξενοδοχεία? υπάρχουν ωραιότατα πεντακάθαρα airbnb από 16 ευρώ για μία μέρα! ποιος έχει ανάγκη τα ξενοδοχεία ? εύκολα και γρήγορα παίρνεις τα κλειδάκια σου, πηδάς μια ,δυο, τρεις, όσες θέλεις σε τιμή χαμηλότερη των ξενοδοχείων και σε καλύτερο περιβάλλον.

ε ναι έτσι κάνουμε...
 

clonarius

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2018
Μηνύματα
6.087
Κριτικές
27
Like
19.378
Πόντοι
5.946
και ούτε καν....δουλεύουν στα σπίτια τους η σαμπως οι ανεξάρτητες δεν έχουν χώρο δικό τους;καλά τώρα άσε

πολύ λίγες μασατζούδες δουλεύουν στα σπίτια τους, οι περισσότερες έχουν παιδιά...
εσύ αναφέρεσαι σε άλλη κατηγορία εργαζομένων κοριτσιών και ναι δεν διαφωνούμε υπάρχουν κορίτσια που δουλεύουν αλλά υπάρχουν και πολλές που είναι κλεισμένες σπίτια τους και δεν κάνουν ραντεβού που να τις σταυρώσεις... και είναι αρκετές...
 

tenten956

Μέγας
Εγγρ.
6 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.838
Κριτικές
67
Like
3.714
Πόντοι
4.130
Ειχα αναφέρει και προ ημερών ότι τα στουντιο, οίκοι ανοχής και μασατζιδικα δεν είναι κέντρα αισθητικής και δεν ηταν πιθανόν να ανοίξουν διότι εδώ δεν υπαρχει καμμία πιθανότητα προστασίας.....
Να θυμάστε ότι είτε σε air bnb η σε αλλα διαμερίσματα ο κίνδυνος είναι ο ίδιος! Και κόλαση απο παντού όταν το μικρόβιο παει σε βλεννογόνο, μάτια μύτη κλπ.
Να θυμάστε ότι απο τα θύματα το συντριπτικό ποσοστό είναι άντρες!
Να σκεφτείτε όχι αν εσείς θα νοσισετε αλλα σε ποιους θα το δώσετε, ειδικα οι παντρεμένοι, όσοι έχουν παιδιά και όσοι έχουν γονείς.....
Και τέλος ότι ετσι διαιωνίζετε την καραντίνα!!
Ίσως λίγο προσοχή ακόμη μέχρι να έχουμε περισσότερη ζέστη δεν θα πείραζε! Για να μπορούμε να κάνουμε την πλάκα μας και εδώ....
 

Atrotos20

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
152
Like
200
Πόντοι
21
πολύ λίγες μασατζούδες δουλεύουν στα σπίτια τους, οι περισσότερες έχουν παιδιά...
εσύ αναφέρεσαι σε άλλη κατηγορία εργαζομένων κοριτσιών και ναι δεν διαφωνούμε υπάρχουν κορίτσια που δουλεύουν αλλά υπάρχουν και πολλές που είναι κλεισμένες σπίτια τους και δεν κάνουν ραντεβού που να τις σταυρώσεις... και είναι αρκετές...
εγώ μιλάω γιαυτες που έχουν δικό τους χώρο και για κάποιες που τα γραφεία τις στέλνουν στον πελάτη λόγο κλειστών ξενοδοχείων και για αυτές που δουλεύουν στα γνωστά μαγαζιά και κάνουν ραντεβού μόνο με πελατες.οπως επίσης μιλάω και για καναδυο μαγαζιά που δεν έκλεισαν ποτέ και δουλεύουν στην ζουλα.Δεν εξετάζω το σωστό η λάθος του θέματος ας κάνει ο καθένας ότι θέλει άλλωστε πολλοί είναι αυτοί που δεν κρατιούνται και πάνε ακόμα και τωρα θες επειδή είναι γνωστοί θες επειδή ξέρουν τις κοπέλες πολλά παίζουν
 

Atrotos20

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
152
Like
200
Πόντοι
21
Ειχα αναφέρει και προ ημερών ότι τα στουντιο, οίκοι ανοχής και μασατζιδικα δεν είναι κέντρα αισθητικής και δεν ηταν πιθανόν να ανοίξουν διότι εδώ δεν υπαρχει καμμία πιθανότητα προστασίας.....
Να θυμάστε ότι είτε σε air bnb η σε αλλα διαμερίσματα ο κίνδυνος είναι ο ίδιος! Και κόλαση απο παντού όταν το μικρόβιο παει σε βλεννογόνο, μάτια μύτη κλπ.
Να θυμάστε ότι απο τα θύματα το συντριπτικό ποσοστό είναι άντρες!
Να σκεφτείτε όχι αν εσείς θα νοσισετε αλλα σε ποιους θα το δώσετε, ειδικα οι παντρεμένοι, όσοι έχουν παιδιά και όσοι έχουν γονείς.....
Και τέλος ότι ετσι διαιωνίζετε την καραντίνα!!
Ίσως λίγο προσοχή ακόμη μέχρι να έχουμε περισσότερη ζέστη δεν θα πείραζε! Για να μπορούμε να κάνουμε την πλάκα μας και εδώ....
νομίζω ότι ο καθένας κάνει την επιλογή του ότι και να πούμε αυτοί που είναι να πάνε θα πάνε από την στιγμή που υπάρχουν κορίτσια που δουλεύουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom