Νέα

Μαλτα και parkour

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sex volcano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.747
Κριτικές
178
Like
39.276
Πόντοι
21.896
το φλεβαρη ταξιδακι στη μαλτα με τον κολητο τακη μπουκα για τριημερο στο νησακι αυτο μιας και για παραπανω μερες δεν νομιζω οτι αξιζει το  νσηι χειμωνα
πτηση τσαμπανταν απο θεσσαλονικη και γρηγορα ενοικιαση αυτοκινητου με το τιμονι απο τη δικη του μερια

να υπενθυμησω οτι για να μπεις στην πολη σε χρεωνουν σαν προστιμο παραβολο κατι που δεν μας το ειπαν στην ενοικιαση αυτοκινητου και το προστιμο το πληρωνουν αυτοι κρατωντας απατεωνιστικα απο την καρτα σου ενω χρεωνουν κ χρεωστικα τεκμηριωσης εξτρα πληρωμης οποτε την πατησα και ενημερωνω

η μαλτα ειναι τρια νησια που κατοικουται τα δυο και το αεροδρομιο ειναι στο νησι μαλτα στη βαλετα  που εχει 400 χιλιαδες κοσμος και σε μεγεθος σαν την αιγινα δλδ μεγαλος πλυθησμος σε μικρο μερος

αξιζει να μεινετε στην τοριστικη περιοχη διπλ στη βαλετα στο σαν τζουλιαν που ειναι και ο πλακωστρωτος με τα νυχτερινα μαγαζια τα στριπτιτζαδικα και τα εστιαττοριαμε τα μπαρακια ενω δεσποζει η μαρινα του χιλτον καθως και στον ουρανοξυστη το κλαμπακι στο πανω οροφο sky roof bar club με τα πολλα ρωσσιδια που ομως πρεπει να ζεις εκει μονιμα αλλιως για τρις μερες δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα

ο πλακοκστρωτος ειναι pacevile plaza kai to club portamoso tall building
και απο πισω η μαρινα

δευτερη μερα χαζεψαμε  την παλια πολη π εχει μεγαλη ακτογραμμη με μοιει με τη ροδο κι αρκετα ωραια μερη στη βαλετα στα καστρα μεσα και με την εκκλησια του αγιου ιωαννη με τον τρουλο καθως και , Saluting Battery, Lower Barrakka Gardens, καθως και city walls kai triton founntain

το βραδυ φορτωσα μια απο τιντερ φιλιππινεζα διοτι με κατι μαλτεσζες εφαγα τρελλα ακυρα τεευταια στιγμη αφου ειναι συντηριτικες ρατσες

τριτη μερα πηγαμε με το αμαξι να δουμε το lue grotto νοτιο μερος δδ σπηλια μεγαλη που μπαινουν καραβακια μεσα θαλασσης σπηλια αλλα καραβι δεν πηραμε και μετεπειτα απο εικοσι λεπτα στις κατακομβες του  αγιου παυλου που αξιζει αφου πρπατας αρκετες κατω απο τη γη τετοιες κατακομβες και ειχε και σε πολλα  σημεια να διαβασεις για τη ζωη του αγιου παυλου αν πηγε εκει αλλα δε μπορουσα να  διαβασω διοτι ο ο τακης μπουκας ηθελε να παμε νωρις ξενοδοχειο να κοιμηθουμε για να ειμαστε φρεσκοι για πουτανες το βραδυ >:(

η πολη που ειναι οι κατακομβες ειναι η mmdinhi kai διπλα h rabat

μετα συνεχισαμε για το χωριο του ποπαυ popeye village ου χτιστηλε για τις αναγκες τις ταινιας σα σκηνικο χολυγουντ αλλα το ειδαμε απο επανω διοτι παλι ο τακης μπουκας βιαζοταν να παει σπιτι για να κοιμηθει και να ειναι ξεκουραστος για πουτανες το βραδυ :'( :'( :'(

αξιζει ομως το χωριο και εχει ρεστοραντ ενω ειναι σα λιμανακι ψαροχωρι


τελος κοντα απο εκει στα πεντε λεπτα ειναι και η δευτερη μεγαλυτερη πολη του νησιου το σαντα μαρια και διπλα η μοναδικη ντεμεκ καλη παραλια με αμμουδια η ghadira beach που το καλοκαιρι μαζευεις ολα τα μουνακια αλλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο σα παραλια

και επειτα απο τη βορινη μερια γυρισαμε στη πρωτευουσα που ειχα συναντηση με μια φινλανδη σπιτι της και ενω ετριβα τα χερια μου οτι για να με καλεση σπιτι της θα φαω καλα τελικα εφαγα τα αρχιδια μου και αναγκαστικαμε για παρκουρ με τον τακη μπουκα


συνεχεια για το παρκουρ που σημαινει πας σε αγγελιες στα σπιτια των call girls

 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.747
Κριτικές
178
Like
39.276
Πόντοι
21.896
Στο βάθος ο ναός Αγίου Ιωάννη και η δουλειά δύο νότιο νησί blue grotta
 

Συνημμένα

  • IMG_20200421_212153.jpg
    IMG_20200421_212153.jpg
    294,3 KB · Εμφανίσεις: 173
  • IMG_20200421_212129.jpg
    IMG_20200421_212129.jpg
    500,9 KB · Εμφανίσεις: 173
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.747
Κριτικές
178
Like
39.276
Πόντοι
21.896
Το χωριό του ποσού κ η παραλία  ghadira
 

Συνημμένα

  • IMG_20200421_212054.jpg
    IMG_20200421_212054.jpg
    407,5 KB · Εμφανίσεις: 143
  • IMG_20200421_212210.jpg
    IMG_20200421_212210.jpg
    689,8 KB · Εμφανίσεις: 102
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.747
Κριτικές
178
Like
39.276
Πόντοι
21.896
Και η κατακόμβες του Αγίου Παύλου στο χωριό Μόντι που είναι άκρως γραφικό με μποκανβιλιες κ με πέτρινα σπίτια κ εκκλησίες

Να πούμε εδώ ότι το νησί δεν έπαιζε στα χέρια των Γερμανών αν κ πολλές μέρες το βομβάρδιζαν όπως κ παλαιότερα στους Οθωμανούς

 

Συνημμένα

  • IMG_20200421_212038.jpg
    IMG_20200421_212038.jpg
    194,3 KB · Εμφανίσεις: 109
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.747
Κριτικές
178
Like
39.276
Πόντοι
21.896
αφου γυρισα απραγος απο το σπιτι της φινλανδης αμσως πηρα των τακη μπουκα για παρκουρ μεσω γγελιων απο ascortnews eu

βεβαι ψιλιασμενος απο βουλγαρια και αλλα μερη που εχω παει ηξερα οτι οι φωτο δεν θα εχουν καμια σχεση με τη πραγματικοτητα

ετσι πρωτη κοπελα σε μια νεα πολυκατιακια στην οδο ραμπα bbaalluta bay κοντα σε εμας και μολις πηγαμε μεσα και ανεβηκαμε στο χωρο τους ειδαμε μαι παντελως αλλη κοπελεα και ασφαλως ζητουσαν 80 και πιπα με καποτα και ηταν μαλλον ρουμανες

επομενο αρκουρ ηταν plaza paceville διπλα σε εμας πο ηταν κ καλα μια βραζιλιανα που καταγωταν απο την κοστντζ της ρουμανιας και εμοιαζε σα να ηταν δυο φορες ο κωλος της καρντασιαν
μεχρι και εγω ο τσουβαλοπνηχτης τρομαξα και πηραμε με επιμονη του τακη μπιυκα μια τριτη που τελικα μας οδηγησε ξανα στο πρωτο σπιτι που πηγμε σσ τι μικρος ο κοσμος που οχι τιποτα το ιδιαιτερo και φυγαμε απραγοι

γενικα απο εσκορτακια εχει αλλα με την καμια οπως στις φωτο και φυσικα αντολικο μπλοκ και πιο πολυ γυφτορουμανες δλδ φυλης μεταξουργιο κατασταση



για τρεις μερες καλα ειναι για μονιμα δεν ξερω αν κ εχουν πλεον πιο καλους μισθους απο εμας αλλα το 50 τοις εκατο ειναι απο ιταλια και ρωσσια ουκρανια επειδη εχουν support services και χωρις δαμους επιχειρησεςι κ παιζει στα μαγαζια ακομη και χειμωνα αρκετο μουνι που μαλλοον ειναι μονιμες για εργασια οποτε για εργασια σαν εμεπιρια και για βιογραφικο το θεωρω καλο μερος και οτι ιναι νησι κ με χειμερινη ζωη και αρκετα μερη


ειδικα στο πλακοστρωτο ακομη κ χειμωνα εχει 20 βαθμους ενω εχει κλαμπακια κ το βραδυ πολες αγγλιδες κομματια λιωμα απο το ποτο

εξαλλου κοντα απο ελλαδα κ αξιζει για τριημερο αλλα δυσκολα για δεκα δεκα πεντε μερες


αντε καλη μας λευτρια με το σκατοκορονοιο
 

topscorer

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Νοε 2014
Μηνύματα
1.664
Κριτικές
29
Like
4.765
Πόντοι
5.646
Επίσης να προσθέσω ότι δεν αξίζουν οι παραλίες γιατί έχουν πέτρα.Οποτε ούτε για αστείο να πάει κανείς για διακοπές το καλοκαίρι στη Μάλτα!
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.747
Κριτικές
178
Like
39.276
Πόντοι
21.896
Επίσης να προσθέσω ότι δεν αξίζουν οι παραλίες γιατί έχουν πέτρα.Οποτε ούτε για αστείο να πάει κανείς για διακοπές το καλοκαίρι στη Μάλτα!
και αν καποιος ρε φιλε ειναι δροσερο αγορι και του αρεσει να βαζει τα βοτσαλα στο κλο του ιτι εσυ α χαρακτηριζεις αδικος ασχημη την πααλια επειδη εχει βοτσαλα;;; :-

δε σας καταλαβαινω ωρες ωρες μερικους :grin:
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.514
Κριτικές
37
Like
1.446
Πόντοι
1.096
αφου γυρισα απραγος απο το σπιτι της φινλανδης αμσως πηρα των τακη μπουκα για παρκουρ μεσω γγελιων απο ascortnews eu

βεβαι ψιλιασμενος απο βουλγαρια και αλλα μερη που εχω παει ηξερα οτι οι φωτο δεν θα εχουν καμια σχεση με τη πραγματικοτητα

ετσι πρωτη κοπελα σε μια νεα πολυκατιακια στην οδο ραμπα bbaalluta bay κοντα σε εμας και μολις πηγαμε μεσα και ανεβηκαμε στο χωρο τους ειδαμε μαι παντελως αλλη κοπελεα και ασφαλως ζητουσαν 80 και πιπα με καποτα και ηταν μαλλον ρουμανες

επομενο αρκουρ ηταν plaza paceville διπλα σε εμας πο ηταν κ καλα μια βραζιλιανα που καταγωταν απο την κοστντζ της ρουμανιας και εμοιαζε σα να ηταν δυο φορες ο κωλος της καρντασιαν
μεχρι και εγω ο τσουβαλοπνηχτης τρομαξα και πηραμε με επιμονη του τακη μπιυκα μια τριτη που τελικα μας οδηγησε ξανα στο πρωτο σπιτι που πηγμε σσ τι μικρος ο κοσμος που οχι τιποτα το ιδιαιτερo και φυγαμε απραγοι

γενικα απο εσκορτακια εχει αλλα με την καμια οπως στις φωτο και φυσικα αντολικο μπλοκ και πιο πολυ γυφτορουμανες δλδ φυλης μεταξουργιο κατασταση



για τρεις μερες καλα ειναι για μονιμα δεν ξερω αν κ εχουν πλεον πιο καλους μισθους απο εμας αλλα το 50 τοις εκατο ειναι απο ιταλια και ρωσσια ουκρανια επειδη εχουν support services και χωρις δαμους επιχειρησεςι κ παιζει στα μαγαζια ακομη και χειμωνα αρκετο μουνι που μαλλοον ειναι μονιμες για εργασια οποτε για εργασια σαν εμεπιρια και για βιογραφικο το θεωρω καλο μερος και οτι ιναι νησι κ με χειμερινη ζωη και αρκετα μερη


ειδικα στο πλακοστρωτο ακομη κ χειμωνα εχει 20 βαθμους ενω εχει κλαμπακια κ το βραδυ πολες αγγλιδες κομματια λιωμα απο το ποτο

εξαλλου κοντα απο ελλαδα κ αξιζει για τριημερο αλλα δυσκολα για δεκα δεκα πεντε μερες


αντε καλη μας λευτρια με το σκατοκορονοιο

συμπέρασμα : μια δεύτερης διαλογής Ρόδος δηλαδή φίλε. Ούτε τις παραλίες κι ούτε τα νερά της Ρόδου, άσε που παλιά προλάβαμε στην Ρόδο και το πήδημα τις αρκούδας με τις τότε τουρίστριες που ξεκάθαρα έρχονταν για ήλιο και πήδημα.

γενικότερα, σε παρακολουθώ και μου αρέσει που είσαι ταξιδευτής. Μπράβο σου, σε ζηλεύω και θεωρώ ότι ο πραγματικά πλούσιος είναι ο άνθρωπος που έχει ζήσει γεμάτη ζωή, τίγκα στις εμπειρίες και τα ταξίδια και την εναλλαγή παραστάσεων.
Συνέχισε έτσι και συνέχισε να μας κάνεις να ζηλεύουμε με τα ωραία ταξίδια σου. Ρησπέκτ από εμένα
 

topscorer

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Νοε 2014
Μηνύματα
1.664
Κριτικές
29
Like
4.765
Πόντοι
5.646
και αν καποιος ρε φιλε ειναι δροσερο αγορι και του αρεσει να βαζει τα βοτσαλα στο κλο του ιτι εσυ α χαρακτηριζεις αδικος ασχημη την πααλια επειδη εχει βοτσαλα;;; :-

δε σας καταλαβαινω ωρες ωρες μερικους :grin:
Δεν χρειάζεται να πάει Μάλτα κολητε!Ας βολευτεί με αγγουρια Καλυβιωτικα! :2funny:
 

topscorer

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Νοε 2014
Μηνύματα
1.664
Κριτικές
29
Like
4.765
Πόντοι
5.646
συμπέρασμα : μια δεύτερης διαλογής Ρόδος δηλαδή φίλε. Ούτε τις παραλίες κι ούτε τα νερά της Ρόδου, άσε που παλιά προλάβαμε στην Ρόδο και το πήδημα τις αρκούδας με τις τότε τουρίστριες που ξεκάθαρα έρχονταν για ήλιο και πήδημα.

γενικότερα, σε παρακολουθώ και μου αρέσει που είσαι ταξιδευτής. Μπράβο σου, σε ζηλεύω και θεωρώ ότι ο πραγματικά πλούσιος είναι ο άνθρωπος που έχει ζήσει γεμάτη ζωή, τίγκα στις εμπειρίες και τα ταξίδια και την εναλλαγή παραστάσεων.
Συνέχισε έτσι και συνέχισε να μας κάνεις να ζηλεύουμε με τα ωραία ταξίδια σου. Ρησπέκτ από εμένα
Τι να κλασει η Μάλτα μπροστά στη Ρόδο!
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.747
Κριτικές
178
Like
39.276
Πόντοι
21.896
συμπέρασμα : μια δεύτερης διαλογής Ρόδος δηλαδή φίλε. Ούτε τις παραλίες κι ούτε τα νερά της Ρόδου, άσε που παλιά προλάβαμε στην Ρόδο και το πήδημα τις αρκούδας με τις τότε τουρίστριες που ξεκάθαρα έρχονταν για ήλιο και πήδημα.

γενικότερα, σε παρακολουθώ και μου αρέσει που είσαι ταξιδευτής. Μπράβο σου, σε ζηλεύω και θεωρώ ότι ο πραγματικά πλούσιος είναι ο άνθρωπος που έχει ζήσει γεμάτη ζωή, τίγκα στις εμπειρίες και τα ταξίδια και την εναλλαγή παραστάσεων.
Συνέχισε έτσι και συνέχισε να μας κάνεις να ζηλεύουμε με τα ωραία ταξίδια σου. Ρησπέκτ από εμένα
[/quote
Τι να κλασει η Μάλτα μπροστά στη Ρόδο!
φετος αν θεςαθηνα 3 μερες μετα υδρα μονοημερο και μετα χανια 7 μερες αν δεν ερθει η γυναικα μου τοτε ψηνομαι
αλλα ροδο εχω παει3 φορες
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.747
Κριτικές
178
Like
39.276
Πόντοι
21.896
συμπέρασμα : μια δεύτερης διαλογής Ρόδος δηλαδή φίλε. Ούτε τις παραλίες κι ούτε τα νερά της Ρόδου, άσε που παλιά προλάβαμε στην Ρόδο και το πήδημα τις αρκούδας με τις τότε τουρίστριες που ξεκάθαρα έρχονταν για ήλιο και πήδημα.

γενικότερα, σε παρακολουθώ και μου αρέσει που είσαι ταξιδευτής. Μπράβο σου, σε ζηλεύω και θεωρώ ότι ο πραγματικά πλούσιος είναι ο άνθρωπος που έχει ζήσει γεμάτη ζωή, τίγκα στις εμπειρίες και τα ταξίδια και την εναλλαγή παραστάσεων.
Συνέχισε έτσι και συνέχισε να μας κάνεις να ζηλεύουμε με τα ωραία ταξίδια σου. Ρησπέκτ από εμένα
ευχαριστω φιλε

κοιτα σαν κτηρια μεσαιωνικα μκαι οργανωση μντερνα κτηρια κ λιμενισκους με κοτερα εννεοειται μαλτα

αλλα γιαδιακοπες για θαλασσα ασφαλως κ ροδος

απλως μαλτα απο σαλονιη κ αθηνα πας τζαΜΠΑ ΠΛΕΟΝ αρα για τριημερο ετσι για αλλαγη ειναι ωραια
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.612
Κριτικές
1
Like
5.923
Πόντοι
2.306
Ωραίο ταξίδι παίδες,,,
Απ’ ότι μου έχουν πει η Μαλτα τον Φλεβάρη έχει απίστευτο βοριά, κρύο και πολλά μποφόρ σε βαθμό να μην μπορείς να σταθείς...από μεσα Μαρτίου και μετά γλυκαίνει ο καιρός....
Σ’ εσάς πως ήταν?
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ωραια η Μαλτα. Οι Μαλτεζες καπως χοντρες, αλλα εχει πολλες ξενες, Αγγλιδες μα και Ουγγαρεζες πολλες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom