Νέα

Λουκέτο η ING;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pathos gia ta temachia
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
129
Πόντοι
2.266
Κάτι πήρε το αυτί μου ότι η ing η τεραστια ασφαλιστικη εταιρεια εχει τραβηξει τον κατηφορο ωσαν ντομινο λογω της υφεσης και της LEXHMAN BROTHERS!Ισχύει αραγε κατι τετοιο?Θα κλεισει στην ελλαδα η εταιρεια?Τι γινεται για τους ασφαλισμενους?
 

Redy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2008
Μηνύματα
194
Κριτικές
19
Like
216
Πόντοι
291
Δεν ξέρω αν θα κλείσει τελείως,πάντως έχει αρχίσε να απολύει εκτοντάδες εργαζόμενους στην ελλάδα.Αυτό τσεκαρισμένο από φίλο απολυμένο!πάρε τα μέτρα σου φίλε μου
 

xistis

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.243
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
1.240
Για τους ασφαλισμενους μην ανυσηχεις και λουκετο να μπει οι ασφαλιστες τους πανε δωρεαν μεταφορα σε αλλες ασφαλιστικες, για το κοσμο που δουλευει εκει μεσα θα πρεπει να ανυσηχουμε ολοι μας...

ηδη η ασφαλιστικη εταιρεια EOS ειναι θεμα ημερων για το λουκετο και 2-3 ακομα που ακουγονται εδω και κατι χρονια ειναι σε πολυ δυσκολη κατασταση (απληρωτο προσωπικο, πληρωμες ζημιων 2 και 2.5 μηνες μετα) ....

δυστηχως....
 

pet1

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
48
Like
5
Πόντοι
1.300
Καλημέρα,
σίγουρα κάτι συμβαίνει....το είχα ακούσει κανένα μήνα νωρίτερα από άνθρωπο που εργάζεται στον ιδιωτικό ιατρικό χώρο και σήμερα διαβάζοντας κι αυτό εδώ ,πήρα τηλέφωνο τον ασφαλιστή μου(ευτυχώς ή δυστυχώς κι εγώ ING έχω).Όντως και απολύσεις έχουν γίνει και άλλες θα γίνουν και γενικά περικοπές.Αν και καθησυχαστικός ,μου είπε ότι παίζονται διάφορα,γίνονται κάποιες ''ζυμώσεις'' και πολύ σύντομα  θα μου έχει νέα για κάποια θέματα...αναμένω λοιπόν..
 

Επισκέπτης
Ετοιμαστείτε για νέες φοροεπιδρομές!!!!!!!!!!
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Παντως η ING δεν κανει πια Νοσηλευτικα Προγραμματα καινουρια απο οτι ακουω.
Αλλα τα συνταξιοδοτικα τελουν υπο την εγγυηση του κρατους.
Οποτε ( θεωρητικα) δεν χανουμε τα λεφτα μας.
Αυτο που πρεπεινα κετρετε σε περιπτωση που δικαιουστε αποζημιωση η καλυψη απο ασφαλιστικη ειναι οτι ειναι υποχρεωμενοι βασει νομου να πληρωσουν εντος 30 ημερων απο την υποβολη των δικαολογητικων.

Σε αντιθετη περιπτωση πρεπει να αποτανθειτε στην 

Επιτροπή Εποπτείας Ιδιωτικής Ασφάλισης (Ν.Π.Δ.Δ)
Υπατίας 5
105 57
Αθήνα
Τηλ: 210 32 72 600
Fax: 210 32 30 847

Ειναι ανεξαρτητη αρχη και ειναι αποτελεσματικοι! Εγω τους χρησιμοποιησα για ενα προβλημα που εχω με την ΑΣΠΙΣ ( τριμηνη καθυστερηση οφειλουμενης εξαγορας αποταμιευτικου) και κανουν καλα την δουλεια τους.
 

george_lar

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2005
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Επειδη τυχαινει να ασχολουμε με ασφαλειες αυτο που ειπαι ο φιλος σχετικα με την Επιτροπή Εποπτείας Ιδιωτικής Ασφάλισης (Ν.Π.Δ.Δ) ειναι απολυτως σωστο.

Αυτο που εχω να σας προτεινω ειναι να ειστε προσεχτικοί με τις ασφαλιστικες εταιρεις και παντα να διαβαζεται του ορους των συμβολαιων που έχετε ή προκειτε να κανετε.

Φιλικα

 
OP
OP
P

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
129
Πόντοι
2.266
πολυ σημαντικες οι πληροφοριες σας παιδια και χρησιμοτατες.Να ειστε καλα. :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom