Νέα

Ληστεία στην Πειραιώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kaki_epiroi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16

παππους1

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2014
Μηνύματα
123
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
1
Θα το χάσεις φίλε.
Κι αν δεν έχεις να το πληρώσεις, σε βλέπω να κάνεις εσύ το call girl.

το βάζεις το στοίχημα? πες μου μεχρι πότε προβλέπεις να φτάσει τα 500. Μην μου πεις μετά από 20 χρόνια...
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
εσυ ακομα δεν εχεις καταλαβει ότι την οποια χασουρα των τραπεζων καλυπτει το ελληνικο δημοσιο δηλαδή εσυ μεσω φορολογιας, και μειωσης πορων για υγεια, συνταξεις, παιδεια...

Οι τράπεζες εδώ και χρονια είναι κουφαρια που στεκουν χαρη στις ανακεφαλαιωσεις από τα δανεια που παιρνει η χωρα  :S

Έτσι ακριβώς.

Τουλάχιστον υπήρξαν κάποιοι αρχιδάτοι, που κάποια απο αυτά τα πήραν πίσω..

 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
Πες ότι ζηλευεις οσους εχουν και κατεχουν .Προς τι οι λοιπες δικαιολογιες; Καλα να παθουν και ξεμπέρδεψες. Εγω δεν εχω,αυτοι γιατι να εχουν;και καθαρισες. Γιατι το ας προσεχαν,τι λογικη εχει; Αμα εχει λιρες ο άλλος,κοσμηματα,τιμαλφη,συλλογες και οτιδήποτε άλλο,υπηρχε περιπτωση να παει στο γκισε της τραπεζας και να πει,κανε μου 100 λιρες χρυσες καταθεση;

Τι βλακείες γράφεις..;

Αυτοί που έκαναν την ληστεία για μετρητό εψαχναν και οχι για συλλογές γραμματοσήμων ή ασημένια κουταλάκια της γιαγιάς ....
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
απο ποιον ειναι ασφαλισμενες αφου το περιεχομενο ειναι αγνωστο στην τραπεζα..??

Ασφαλισμενα ειναι τα λεφτα που πηραν απο το χρηματοκιβωτιο τα λεφτα των κατοχων θυριδων οχι απο οτι ξερω... :rolleyes:
 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
κινηματογραφικη ληστεια παντως για οσκαρ!!!!
 

tallman

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2007
Μηνύματα
134
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
Ασφαλισμενα ειναι τα λεφτα που πηραν απο το χρηματοκιβωτιο τα λεφτα των κατοχων θυριδων οχι απο οτι ξερω... :rolleyes:



Καλησπέρα στο νήμα. Φυσικα και ειναι ασφαλισμενο το περιεχόμενο των θυρίδων ( ανεξαρτητως τι περιεχουν μέσα)  μέχρι του ποσού των 40.000 € με ενα ετησιο κόστος ασφαλίστρων περίπου 17 € μόνο. Κατα δεύτερο θεωρω ότι τετοια ληστεια με 'αερα' 2,5 ωρων μεσα στο καταστημα οχι μονο δεν εχει ξαναγινει αλλα εγειρει και ερωτηματικα για συνεργειες εκ των εσω...Λογικα θα τους ξηλωσουν ολους απο το συγκεκριμενο υποκαταστημα. Τέλος συναγωνιστες , δεν ειναι ολοι απατεωνες ουτε εχουν βρωμικο χρημα οσοι εχουν θυριδες, ειναι και τοσοι ανθρωποι που εχουν οικογενειακα κειμηλια  ανεκτιμητης συναισθηματικης αξιας, συμβολαια, συλλογες και ποσα ακομα που δεν εμπιστευονται τα σπιτια τους για φυλαξη.
 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
Ασφαλισμενα ειναι τα λεφτα που πηραν απο το χρηματοκιβωτιο τα λεφτα των κατοχων θυριδων οχι απο οτι ξερω... :rolleyes:



Καλησπέρα στο νήμα. Φυσικα και ειναι ασφαλισμενο το περιεχόμενο των θυρίδων ( ανεξαρτητως τι περιεχουν μέσα)  μέχρι του ποσού των 40.000 € με ενα ετησιο κόστος ασφαλίστρων περίπου 17 € μόνο. Κατα δεύτερο θεωρω ότι τετοια ληστεια με 'αερα' 2,5 ωρων μεσα στο καταστημα οχι μονο δεν εχει ξαναγινει αλλα εγειρει και ερωτηματικα για συνεργειες εκ των εσω...Λογικα θα τους ξηλωσουν ολους απο το συγκεκριμενο υποκαταστημα. Τέλος συναγωνιστες , δεν ειναι ολοι απατεωνες ουτε εχουν βρωμικο χρημα οσοι εχουν θυριδες, ειναι και τοσοι ανθρωποι που εχουν οικογενειακα κειμηλια  ανεκτιμητης συναισθηματικης αξιας, συμβολαια, συλλογες και ποσα ακομα που δεν εμπιστευονται τα σπιτια τους για φυλαξη.
εννοειται φιλε μου και δεν ειναι ολοι απατεωνες μην διαβαζεις τις βλακειες καποιων...
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.586
Πόντοι
4.765
επίσης στις θυρίδες συνήθως υπάρχουν χρήματα από φοροδιαφυγή η πλούτος που δεν θέλουν να αποκρύψουν οπότε καλά έκαναν και ξάφρισαν τις θυρίδες
ολοι τους κουλάκοι ησαντε τύπε,καλά να πάθουν  :s&m_2: :s&m_2: :bigdick:
 

tallman

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2007
Μηνύματα
134
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
κινηματογραφικη ληστεια παντως για οσκαρ!!!!

Οντως φιλε, μαζι με την ληστεια στην Καλιρροης πριν πολλα χρονια και την πιο προσφατη στου Μακρυγιαννη αποτελουν επικη τριλογια!! χεχε
 

anaconda20

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2014
Μηνύματα
62
Κριτικές
3
Like
12
Πόντοι
0
Πάντως .νομίζω ότι το Συστημα Εγγύησης καταθέσεων δεν ισχύει πιά... Νομίζω κάτι περάσανε στη ζούλα το Φεβρουάριο.
 

originalred

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2012
Μηνύματα
186
Κριτικές
2
Like
17
Πόντοι
1
Αρχικα καλησπερα. Πρωτον , εχουν γινει κ στο παρελθον αναλογες ληστειες, εννοοντας οτι εχει γινει στο κλεισιμο του καταστηματος κ οι δραστες εκατσαν μεσα αρκετη ωρα. Δευτερον , οταν βλεπεις καλασνικοφ , στραμενο πανω σου απο εναν τυπο που φοραει περουκα ,μασκα σιλικονης και ενδυματολογικα  μεταμφιεσμενο σε στρατιωτη, παπα ή οτι αλλο, δεν θα πας να ενεργοποιησεις τον συναγερμο, πιστεψε με , θα τα εχεις κανει πανω σου.Κ συνεχιζω λεγοντας οτι , ναι τα χρηματα ειναι ασφαλισμενα, οποτε κλαιν μαιν. Οι θυριδες ομως , οχι , εκτος οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος πιο πανω, εχει πληρωσει το εξτρα ασφαλιστρο. Παντως η αποψη μου ειναι οτι η τραπεζα θα αποζημιωσει τους κατοχους των θυριδων. Ειναι πολιτικη για να μην την κραξει ο τυπος κ τα καναλια....
 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
Αρχικα καλησπερα. Πρωτον , εχουν γινει κ στο παρελθον αναλογες ληστειες, εννοοντας οτι εχει γινει στο κλεισιμο του καταστηματος κ οι δραστες εκατσαν μεσα αρκετη ωρα. Δευτερον , οταν βλεπεις καλασνικοφ , στραμενο πανω σου απο εναν τυπο που φοραει περουκα ,μασκα σιλικονης και ενδυματολογικα  μεταμφιεσμενο σε στρατιωτη, παπα ή οτι αλλο, δεν θα πας να ενεργοποιησεις τον συναγερμο, πιστεψε με , θα τα εχεις κανει πανω σου.Κ συνεχιζω λεγοντας οτι , ναι τα χρηματα ειναι ασφαλισμενα, οποτε κλαιν μαιν. Οι θυριδες ομως , οχι , εκτος οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος πιο πανω, εχει πληρωσει το εξτρα ασφαλιστρο. Παντως η αποψη μου ειναι οτι η τραπεζα θα αποζημιωσει τους κατοχους των θυριδων. Ειναι πολιτικη για να μην την κραξει ο τυπος κ τα καναλια....
φιλε πως να αποζημιωσει αφου δεν γνωριζει το περιεχομενο..θα παει καποιος και θα πει ειχα ενα μυριο μεσα και θα πει η τραπεζα οκ παρτο??
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Εμενα οι γονεις μου ειχαν 5 φραγκα στην ακρη, τα εβαλαν σε θυριδα (ενοψει capital controls), και τα 'χουν ακομα σε θυριδα.

Μη λετε βλακειες οτι οι θυριδες ειναι για πλουσιους, λαμογια κλπ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom