Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (0 μέλη και 19 επισκέπτες)

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.798
Πόντοι
1.686
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 2019 ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ


images



:2funny:


Ψήφισε ΝΔ, εγγυημένη ταλαιπωρία !




:2funny::2funny::2funny::2funny:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.152
Like
15.794
Πόντοι
3.656
Επομενως νομιμοποιουμαι να πω οτι υιοθετειτε την αλβανική θέση, για να πατε κοντρα στον Κουλη. Και θεωρω στοιχειωδες, οτι οταν αντιτιθεται μια Ελληνικη και μια Αλβανικη θεση, οποιος υιοθετει την Αλβανικη προδιδει την χωρα του.
Ρε τύπε ... για την καταδίκη της ΧΑ ήσασταν αγκαλίτσα με το ΚΚΕ , τον ΑΝΤΑΡΣΥΑ και τους θαυμαστές του Κουφοντίνα.


Πλάκα μας κάνεις ;
Μιλάς ακόμη ;;;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.718
Κριτικές
178
Like
39.225
Πόντοι
21.896

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.730
Like
691
Πόντοι
96
Ρε τύπε ... για την καταδίκη της ΧΑ ήσασταν αγκαλίτσα με το ΚΚΕ , τον ΑΝΤΑΡΣΥΑ και τους θαυμαστές του Κουφοντίνα.


Πλάκα μας κάνεις ;
Μιλάς ακόμη ;;;
δεν την λεμε τυχαια κνδ Ζελικο μου:rockon::rockon::rockon:
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.168
Like
1.035
Πόντοι
216
Για την θεμελειωση της εγκληματικης ογανωσης δεν απαιτουνταν και το παρανομο κερδος μεχρι να αλλαξουν την νομοθεσια φωτογραφικα, οπως ισχυει ακομα σε ολες τις χωρες της ΕΕ;
Όχι.
Αυτό λένε στη ΧΑ; Δεν το ήξερα.

Τα σχετικά με τις εγκληματικές οργανώσεις προβλέφθηκαν αρχικά στη Σύμβαση του Παλέρμο (2000). Εκεί όντως είχε τεθεί ως προϋπόθεση το οικονομικό όφελος.
Η Ελλάδα είχε δικαίωμα να κάνει αλλαγές στον δικό της νόμο και επέλεξε να τον κάνει πιο αυστηρό. 'Ηδη από το 2001 άλλαξε το 187ΠΚ, θεωρώντας το οικονομικό κέρδος όχι ως προϋπόθεση αλλά ως επιβαρυντική περίσταση.
Άρα ούτε άλλαξε φωτογραφικά ο νόμος για την ΧΑ ούτε χρειάστηκε να κάνει κανένας κάτι πονηρό για να θεμελιωθεί η εγκληματική οργάνωση.

Άσχετη ερώτηση: είσαι φαν της ΧΑ?
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.168
Like
1.035
Πόντοι
216
εγω δεν την εχω διαβασει, η εισαγγελεας που πηγε κοντρα στο δικαστικο, το πολιτικο κατεστημενο και το αναρχοαριστερο σκυλολοι που απειλουσε απ εξω, γιατι ρισκαρε την καριερα της ?
Υπερβολή το ότι "ρίσκαρε την καριέρα της".
Επειδή είμαι καλοπροαίρετος, θα θεωρήσω πως είχε λάθος κρίση. Στο παιχνίδι είναι κι αυτό.
Με βάση το σκεπτικό της απόφασης, αυτό αποδείχθηκε.

Δηλαδή για να καταλάβω, η εισαγγελέας στη δίκη της ΧΑ, είναι ο ήρωας που περιμένατε, που πήγε κόντρα στο κατεστημένο και ο φάρος αλήθειας μέσα στη σαπίλα που θεώρησε τους χρυσαυγίτες εγκληματίες;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.684
Πόντοι
1.206
Υπερβολή το ότι "ρίσκαρε την καριέρα της".
Επειδή είμαι καλοπροαίρετος, θα θεωρήσω πως είχε λάθος κρίση. Στο παιχνίδι είναι κι αυτό.
Με βάση το σκεπτικό της απόφασης, αυτό αποδείχθηκε.

Δηλαδή για να καταλάβω, η εισαγγελέας στη δίκη της ΧΑ, είναι ο ήρωας που περιμένατε, που πήγε κόντρα στο κατεστημένο και ο φάρος αλήθειας μέσα στη σαπίλα που θεώρησε τους χρυσαυγίτες εγκληματίες;
Ας πούμε πως απλά είχε την αξιοπρέπεια να τιμά το λειτούργημά της πηγαίνοντας κόντρα στην κυβερνητική (και όχι μόνο) απαίτηση για καταδίκη χωρίς σοβαρές αποδείξεις ενοχής. Κι εγώ αυτό θα έκανα γνωρίζοντας πως δεν θα εξελιχθώ στο μέλλον.
Υποθέτω ότι τώρα η γυναίκα είναι σε σύνταξη με την συνείδησή της καθαρή.

Υ.Γ. Αν δεν ήσουν "καλοπροαίρετος" τί θα υπέθετες, ότι ήταν χρυσαυγίτισσα και την είχαν επιλέξει ως εισαγγελέα της δίκης;
Δεν είναι πιο εύκολο να υποθέσουμε ότι ΕΣΥ μεροληπτείς υπέρ των κυβερνητικών θέσεων;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.921
Κριτικές
1
Like
32.788
Πόντοι
6.256
Oταν τα λεω εγω, καποιοι μου απαντανε "γιατι, ο Κουλης ειναι λιγοτερο γελοιος? Ο αυτιστικος ποζεράς, ο γουρλοματης κλπ κλπ".

Να δω, θα το πει κανενας και σε σενα?

Αλλά εδω εφτασαν κατι σκουπιδια να πουν εμενα μουνοπανο κι εσενα να σου βαλουν λαικ (το ιδιο προσωπο) οταν ειπαμε και οι δυο οτι η Μπεκατωρου πρεπει να φαει μαυρο.

Αρα εγω θα αποφυγω να μιλησω για γελοιοτητες, γιατι παλι το ιδιο θα γινει, καποιοι θα βρισουν εμενα ενώ σε σενα θα βαλουν λάικ που ειπες το ιδιο
Εισαι παραπονιάρης
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.714
Κριτικές
28
Like
2.462
Πόντοι
6.265
Με κουλη και ΝΔ
Ο βαγγουρας με τον μητσο που ειναι ζευγαρι

Θα μπορουν πλεον να παιρνουν επιδομα μητροτητας




Μην ξεχασετε να ψηφισετε παλι κουλη μην βγει ο κασελακης
:2funny:
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.168
Like
1.035
Πόντοι
216
Ας πούμε πως απλά είχε την αξιοπρέπεια να τιμά το λειτούργημά της πηγαίνοντας κόντρα στην κυβερνητική (και όχι μόνο) απαίτηση για καταδίκη χωρίς σοβαρές αποδείξεις ενοχής. Κι εγώ αυτό θα έκανα γνωρίζοντας πως δεν θα εξελιχθώ στο μέλλον.
Υποθέτω ότι τώρα η γυναίκα είναι σε σύνταξη με την συνείδησή της καθαρή.

Υ.Γ. Αν δεν ήσουν "καλοπροαίρετος" τί θα υπέθετες, ότι ήταν χρυσαυγίτισσα και την είχαν επιλέξει ως εισαγγελέα της δίκης;
Δεν είναι πιο εύκολο να υποθέσουμε ότι ΕΣΥ μεροληπτείς υπέρ των κυβερνητικών θέσεων;
Η συγκεκριμένη εισαγγελέας προήχθη στον Άρειο Πάγο. Άρα το επιχείρημα ότι είχε επιπτώσεις στην καριέρα της λόγω της πρότασης, αποδεικνύεται λανθασμένο.

Όπως ξαναείπα, βρήκα το σκεπτικό της απόφασης ορθό και αιτιολογημένο. Και εκεί στηρίζομαι, με βάση τα όσα διάβασα ότι αποδείχθηκαν.
Εσύ πάλι ισχυρίζεσαι ότι καταδικάστηκαν "χωρίς σοβαρές αποδείξεις ενοχής", χωρίς να στηρίζεσαι κάπου παρά μόνο στη πολιτική σου ιδεολογία.
Αρα μιλάμε για καθαρή μεροληψία.

Απαντήθηκε και το ερώτημά μου.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.684
Πόντοι
1.206
Η συγκεκριμένη εισαγγελέας προήχθη στον Άρειο Πάγο. Άρα το επιχείρημα ότι είχε επιπτώσεις στην καριέρα της λόγω της πρότασης, αποδεικνύεται λανθασμένο.

Όπως ξαναείπα, βρήκα το σκεπτικό της απόφασης ορθό και αιτιολογημένο. Και εκεί στηρίζομαι, με βάση τα όσα διάβασα ότι αποδείχθηκαν.
Εσύ πάλι ισχυρίζεσαι ότι καταδικάστηκαν "χωρίς σοβαρές αποδείξεις ενοχής", χωρίς να στηρίζεσαι κάπου παρά μόνο στη πολιτική σου ιδεολογία.
Αρα μιλάμε για καθαρή μεροληψία.

Απαντήθηκε και το ερώτημά μου.
Ρε αγόρι μου εγώ μέχρι το 2020 ήμουν κομματικό μέλος της ΝΔ κι είχα σοβαρές προτάσεις το 2016 να είχα γίνει στέλεχος, οπότε για ποιά "ιδεολογία" μου μιλάς;
Στηρίζομαι απλά στη λογική μου και στις ενστάσεις της εισαγγελέως της οποίας η δουλειά εν γένει είναι να αποδεικνύει την ενοχή των κατηγορουμένων, όχι να την αμφισβητεί.

Σου ξαναλέω λοιπόν. ΕΣΥ βρήκες το σκεπτικό της απόφασης ορθό για τον πολύ απλό λόγο ότι είσαι φανατικός κουλιστής και βρίσκεις ότι υποστηρίζει η κυβέρνηση σωστό.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.594
Like
2.936
Πόντοι
1.706
Oταν τα λεω εγω, καποιοι μου απαντανε "γιατι, ο Κουλης ειναι λιγοτερο γελοιος? Ο αυτιστικος ποζεράς, ο γουρλοματης κλπ κλπ".

Να δω, θα το πει κανενας και σε σενα
Τύπε δεν θέλω να πέσεις από τα σύννεφα αλλά κι ο αυτιστικούλης από το Λαος έβαλε υπουργούς.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.921
Κριτικές
1
Like
32.788
Πόντοι
6.256
Με κουλη και ΝΔ
Ο βαγγουρας με τον μητσο που ειναι ζευγαρι

Θα μπορουν πλεον να παιρνουν επιδομα μητροτητας




Μην ξεχασετε να ψηφισετε παλι κουλη μην βγει ο κασελακης
:2funny:
Γιατι να μεινει χωρις επιδομα ο Tyler?
Τοση ξεφτίλα εισπράτει στην αναπτυσομενη ελλάδα
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.168
Like
1.035
Πόντοι
216
Ρε αγόρι μου εγώ μέχρι το 2020 ήμουν κομματικό μέλος της ΝΔ κι είχα σοβαρές προτάσεις το 2016 να είχα γίνει στέλεχος, οπότε για ποιά "ιδεολογία" μου μιλάς;
Στηρίζομαι απλά στη λογική μου και στις ενστάσεις της εισαγγελέως της οποίας η δουλειά εν γένει είναι να αποδεικνύει την ενοχή των κατηγορουμένων, όχι να την αμφισβητεί.
Δηλαδή τελείως αντικειμενικά, με βάση τη λογική, βρήκες την πρόταση σωστή.
Και γιατί όχι το σκεπτικό της απόφασης;;; Γιατί όχι τα επιχειρήματα της πολυσέλιδης απόφασης των τριών δικαστών; Αυτό δεν είχε λογική;

Επιλεκτικότητα βλέπω, χωρίς να στηρίζεται κάπου.
Η καλοπροαίρετη εκδοχή είναι λοιπόν να πείστηκες από την πρόταση, γιατί μόνο αυτή βγήκε προς τα έξω, ενώ την απόφαση δεν τη διάβασες.

Σου ξαναλέω λοιπόν. ΕΣΥ βρήκες το σκεπτικό της απόφασης ορθό για τον πολύ απλό λόγο ότι είσαι φανατικός κουλιστής και βρίσκεις ότι υποστηρίζει η κυβέρνηση σωστό.
Με μπερδεύεις με άλλον.

Για τρίτη (νομίζω) φορά, βρήκα την απόφαση σωστή γιατί τη διάβασα και με έπεισε. Πολύ περισσότερο από την εισαγγελική πρόταση.
Εσύ;;;;; Αφού δεν τη διάβασες, δεν έμαθες τι αποδείχθηκε και τι όχι, δεν έκρινες την αιτιολογία της, πώς κατέληξες ότι είναι λάθος;

Αυτό λέγεται "πουλάω τρέλα". Ευτυχώς που είναι δημόσιο το φόρουμ και διαβάζουν και άλλα μάτια δηλαδή.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.718
Κριτικές
178
Like
39.225
Πόντοι
21.896
Τι μπορεί να ωθεί έναν άνθρωπο ετών 91, που δεν έχει ασχοληθεί στο παρελθόν με την πολιτική, να ξεκινά ν' ασχολείται με την πολιτική και δη με την Ευρωβουλή; Να κάνει κομπόδεμα για τα γεράματα; :confused:


Υποψήφια ευρωβουλευτής Βέφα αλεξιαδου
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.684
Πόντοι
1.206
Δηλαδή τελείως αντικειμενικά, με βάση τη λογική, βρήκες την πρόταση σωστή.
Και γιατί όχι το σκεπτικό της απόφασης;;; Γιατί όχι τα επιχειρήματα της πολυσέλιδης απόφασης των τριών δικαστών; Αυτό δεν είχε λογική;

Επιλεκτικότητα βλέπω, χωρίς να στηρίζεται κάπου.
Η καλοπροαίρετη εκδοχή είναι λοιπόν να πείστηκες από την πρόταση, γιατί μόνο αυτή βγήκε προς τα έξω, ενώ την απόφαση δεν τη διάβασες.


Με μπερδεύεις με άλλον.

Για τρίτη (νομίζω) φορά, βρήκα την απόφαση σωστή γιατί τη διάβασα και με έπεισε. Πολύ περισσότερο από την εισαγγελική πρόταση.
Εσύ;;;;; Αφού δεν τη διάβασες, δεν έμαθες τι αποδείχθηκε και τι όχι, δεν έκρινες την αιτιολογία της, πώς κατέληξες ότι είναι λάθος;

Αυτό λέγεται "πουλάω τρέλα". Ευτυχώς που είναι δημόσιο το φόρουμ και διαβάζουν και άλλα μάτια δηλαδή.
Ευτυχώς όντως που οι απόψεις σου τυγχάνουν τεραστίας δημοφιλίας στο δημόσιο αυτό forum.:cheesy::cheesy:
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.168
Like
1.035
Πόντοι
216
Εσύ δηλαδή ισχυρίζεσαι ότι όλα ήταν εντάξει ;
Και έγιναν με συνθήκες πολιτισμένης χώρας ;

Για την ignore list μου ρωτάω .
Όπως ξαναείπα, η απόφαση ήταν σωστή και αιτιολογημένη.

Οι δηλώσεις πολτικών και μη, οι συγκεντρώσεις και το κλίμα τρομοκρατίας που διεξήχθη η δίκη, είναι απολύτως καταδικαστέα και πάντα με βρίσκουν αντίθετο. Όπως και στο Μίχο και σε κάθε υπόθεση. Δεν είναι δίκαιη δίκη αυτό, είναι αντριχιαστικός ολοκληρωτισμός.

Καλύφθηκες;
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.168
Like
1.035
Πόντοι
216
Ευτυχώς όντως που οι απόψεις σου τυγχάνουν τεραστίας δημοφιλίας στο δημόσιο αυτό forum.:cheesy::cheesy:
Κανένα πρόβλημα.
Ό,τι υποστηρίζω το κάνω με επιχειρήματα. Στα υπόλοιπα έχω την ωριμότητα να πω "δεν έχω ιδέα".
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.684
Πόντοι
1.206
Κανένα πρόβλημα.
Ό,τι υποστηρίζω το κάνω με επιχειρήματα. Στα υπόλοιπα έχω την ωριμότητα να πω "δεν έχω ιδέα".
Αφού πείθεις τον εαυτό σου είσαι τουλάχιστον καλά με αυτόν. Γιατί άλλους δεν βλέπω να πείθεις, θα έχουμε μαζευτεί μάλλον μικρόνοες, άσχετοι και φανατικοί εδώ μέσα, πλην εσού βεβαίως που είσαι ο ειδήμων!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom