Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 25 άτομα (1 μέλη και 24 επισκέπτες)

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746

Χρήστος Καλλιάνος: Στον Άδωνι Γεωργιάδη θα απαντούσα ότι δεν ξέρει τι του γίνεται, δεν ήταν μπροστά, δεν ήταν γιατρός​

"Σκέφθηκα ακόμη και να φέρω ουσίες από το νοσοκομείο όπου εργάζομαι και να του κάνω ενός τύπου ευθανασία. Η διασωλήνωση του πατέρα μου έγινε για τα μάτια του κόσμου. Στον Άδωνι Γεωργιάδη θα απαντούσα ότι δεν ξέρει τι του γίνεται, δεν ήταν μπροστά, δεν ήταν γιατρός" είπε χαρακτηριστικά μιλώντας στην κάμερα του ΑΝΤ1 ο αδελφός του Γιάννη Καλλιάνου.

"Χάθηκε ο μπαμπάς άδικα και είμαι και γιατρός και δεν μπορούσα να τον βοηθήσω. Πέθανε λόγω μιας αναλγησίας και αλαζονείας που ήταν συνεχής. Συγκλονίστηκα τόσο πολύ που αναρωτιόμουν αν ήμουν αδαής ή αν αυτοί ήταν άσχετοι" συμπλήρωσε ο ίδιος.
Εξαλλου σε νέες του δηλώσεις το πρωί της Παρασκευής ο Χρήστος Καλλιάνος υποστήριξε ότι ενώ βρισκόταν στο πλευρό του πατέρα του, φοιτητές ιατρικής και ειδικευόμενοι ιατροί ζητούσαν να τους μεταφέρει τις γνώσεις του για σειρά εξετάσεων και για την πορεία του ασθενούς πατέρα του.

"Είδα τον πατέρα μου την Πέμπτη, ήταν σε κατάσταση σηπτικής καταπληξίας. Κατάλαβα ότι δεν πάει καλά, ζήτησα την βοήθεια του γιατρού, ο οποίος ήταν αλαζονικός και είχε πολύ κακή συμπεριφορά. Ένας αγγειοχειρουργός δεν μπορεί να ξέρει ακριβώς το είδος της καταπληξίας που μπορεί να έχει ο ασθενής. Μπορεί να το πήρε εγωιστικά που του είπα εγώ τι έχει και του ζήτησα να υπάρχει μια άλλη επεμβατική βοήθεια στον πατέρα μου. Μου είπε ότι στην ΜΕΘ δεν μπαίνει αν δεν είναι διασωληνωμένος, μου έλεγε δηλαδή "αν δεν μπει στην Εντατική διασωληνωμένος, θα μείνει εδώ να πεθάνει”. Ποτέ δεν με αντιμετώπισε σαν γιατρό ούτε ανθρώπινα", είπε ο Χρήστος Καλλιάνος.


 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.545
Like
11.303
Πόντοι
3.656
συμβαίνει συνέχεια
απλώς ο βουλευτής είναι γελοίος
αυτός έχει τον πόνο του

όλοι όταν χάνουν κάποιον στο νοσοκομείο ψάχνουν αιτίες, σκέφτονται γιατί και πως κτλπ

και κάποιος που χάνει πρώτη φορά έναν από τους γονείς του έχει σε μεγάλο βαθμό το ακαταλόγιστο καθώς είναι μια εμπειρία που δεν την φαντάζεσαι πριν συμβεί.

Τα κανάλια που φιλοξενούν την μαλακία αυτή φταίνε και τον βγάζουν να λέει τα ίδια κάθε φορά για να κάνουν τηλεθέαση και να έχουν θέμα συζήτησης και ύπαρξης.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.285
Like
4.459
Πόντοι
1.706
Ωραία. Αναλογίσου πόσες ΧΙΛΙΑΔΕΣ/ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΚΟΣΜΟΣ α) του έχουν μπουκάρει στο σπίτι β) έχει χάσει γονείς και αλλά συγγενικά πρόσωπα και ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ.
Εγώ δεν είπα ότι συμφωνώ με το χαμό που κάνει ο Καλλιανος, γιατί η δημοσιότητα που παίρνει οφείλεται στο ότι είναι δημόσιο πρόσωπο, τηλεοπτικό και βουλευτής. Αλλιώς θα τον έτρωγε το μαύρο σκοτάδι, όπως χιλιάδες άλλους πριν από αυτόν, που έχασαν δικούς τους από το μπουρδέλο σύστημα υγείας που έχουμε.
Μιας και το εθιξες και μίλησες για ΤΟΣΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ, το καλύτερο που θα μπορούσε να συμβεί, είναι να τον καλέσει η εισαγγελέας του Αρείου Πάγου και να τον συμβουλεύσει να αφήσει τη φασαρία και τα δικαστήρια και να ζητήσει παρηγοριά στην εκκλησία.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.197
Κριτικές
7
Like
2.926
Πόντοι
786
και κάποιος που χάνει πρώτη φορά έναν από τους γονείς του έχει σε μεγάλο βαθμό το ακαταλόγιστο καθώς είναι μια εμπειρία που δεν την φαντάζεσαι πριν συμβεί.
είναι γελοίος,
ούτε έφηβος ούτε αγράμματος
απλώς χαζός
όπως και όλοι όσοι βγαίνουν στα γελοία κανάλια ή στο φεισμπουκ
πχ για να αποχαιρετήσουν τον οικείο τους που χάθηκε
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.545
Like
11.303
Πόντοι
3.656
είναι γελοίος,
ούτε έφηβος ούτε αγράμματος
απλώς χαζός
όπως και όλοι όσοι βγαίνουν στα γελοία κανάλια ή στο φεισμπουκ
πχ για να αποχαιρετήσουν τον οικείο τους που χάθηκε
δεν θα κρίνω ως καραγκιόζη τον άνθρωπο που μόλις έχασε τον πατέρα του

κανένας δεν ξέρει τι ψυχολογία έχει και αν είχαμε εμείς την δυνατότητα να ''εκδικηθούμε'' για την κακή κατάσταση του ΕΣΥ αν θα το κάναμε.

καραγκιόζηδες είναι οι δημοσιογράφοι που το βγάζουν συνέχεια, ο κούγιας που ανέλαβε να το προωθήσει στα κανάλια και όσοι προσπαθούν να εκμεταλλευτούν κομματικά τον θρήνο ενός ανθρώπου.

Είναι και πολύ ωραίο θέμα τώρα να παίζει αυτό...αντί για για την εισαγγελία Λάρισας που παραπέμπει την μήνυση των συγγενών των τεμπών κατά του ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ στην Βουλή και θα φανεί ποιος κρύβεται πίσω από την ασυλία της ''πλειοψηφίας'' ή όχι.


Εν κατακλείδι....ο άνθρωπος θρηνεί δεν φταίει....τα κανάλια όμως δείχνουν για άλλη μια φορά το πόσο σιχαμερά είναι βγάζοντας τον συνέχεια να μιλάει για αυτό.
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.853
Like
18.121
Πόντοι
3.656
δεν θα κρίνω ως καραγκιόζη τον άνθρωπο που μόλις έχασε τον πατέρα του

κανένας δεν ξέρει τι ψυχολογία έχει και αν είχαμε εμείς την δυνατότητα να ''εκδικηθούμε'' για την κακή κατάσταση του ΕΣΥ αν θα το κάναμε.

καραγκιόζηδες είναι οι δημοσιογράφοι που το βγάζουν συνέχεια, ο κούγιας που ανέλαβε να το προωθήσει στα κανάλια και όσοι προσπαθούν να εκμεταλλευτούν κομματικά τον θρήνο ενός ανθρώπου.

Είναι και πολύ ωραίο θέμα τώρα να παίζει αυτό...αντί για για την εισαγγελία Λάρισας που παραπέμπει την μήνυση των συγγενών των τεμπών κατά του ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ στην Βουλή και θα φανεί ποιος κρύβεται πίσω από την ασυλία της ''πλειοψηφίας'' ή όχι.


Εν κατακλείδι....ο άνθρωπος θρηνεί δεν φταίει....τα κανάλια όμως δείχνουν για άλλη μια φορά το πόσο σιχαμερά είναι βγάζοντας τον συνέχεια να μιλάει για αυτό.
Tυπε πες μας και για πριν τον θανατο,που ανεβασε στορυ και ελεγε οτι θα τον βρουν μπροστα τους,νταρκ ναιτ φαση?:confused::confused::confused:
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.805
Like
3.067
Πόντοι
1.706
αυτός έχει τον πόνο του

όλοι όταν χάνουν κάποιον στο νοσοκομείο ψάχνουν αιτίες, σκέφτονται γιατί και πως κτλπ

και κάποιος που χάνει πρώτη φορά έναν από τους γονείς του έχει σε μεγάλο βαθμό το ακαταλόγιστο καθώς είναι μια εμπειρία που δεν την φαντάζεσαι πριν συμβεί.

Τα κανάλια που φιλοξενούν την μαλακία αυτή φταίνε και τον βγάζουν να λέει τα ίδια κάθε φορά για να κάνουν τηλεθέαση και να έχουν θέμα συζήτησης και ύπαρξης.
Αυτός έχει τον πόνο του αλλά κάτσε να μάθεις ορισμένα πράγματα για όσους κάνουν αιμοκάθαρση.
Οι νεφροπαθείς έχουν πληρέστατο ιατρικό φάκελο μόνο και μόνο για να μπουν (εννοείται και να παραμείνουν) στη λίστα μεταμοσχεύσεων.
Κάθε φορά που κάνουν αιμοκάθαρση πρέπει να ζυγιστούν για να δουν πόσα κιλά θα αφαιρεθούν, εννοείται πως το βάρος τους είναι καθορισμένο από τους γιατρούς και πέφτει κωλόχερο όταν το παρακάνουν στη μάσα. Όταν λοιπόν διαβάζεις πω; ο ασθενής είναι κλινήρης η αιμοκάθαρση που του κάνουν είναι στην τύχη. Και είναι ένας από τους κύριους λόγους που αυτοί οι ασθενείς πρέπει να έχουν προτεραοότητα σε κάποιες διαδικασίες.
Κάθε φορά που κάνουν αιμοκάθαρση τα αιμοδυναμικά τους παρακολουθούνται από τον θεράποντα για να ξέρουν όλοι που βαδίζει καρδιά.
Ο θεράπον και μόνο αυτός τους γράφει φάρμακα και για οποιαδήποτε άλλη πάθηση πρέπει να ενημερώνεται πρώτα αυτός και μετά να γράψει τη συνταγή.
Αυτά τα λίγα για την ώρα για να φτάσουμε στην ουσία πως αυτοί οι άνθρωποι, οι νεφροπαθείς, προσπαθούν όσο μπορούν να πάνε πιο μακριά αλλά μετά από κάποιο καιρό είτε εγκαταλείπουν είτε εγκαταλείπονται.
Για να φωνάζει λοιπόν ο Καλλιανός μάλλον είδε κάτι από το δεύτερο.
Πριν 2 χρόνια που είχα κάτι παρόμοιο (ίδιο ακριβώς δηλαδή αλλά.......) με πλησίασαν για να δώσω συνέχεια σαν αυτό που κάνει τώρα ο Καλλιανός αλλά αρνήθηκα.
Ευγενικά μεν αλλά όχι και τόσο ευγενικά.
Καλή του τύχη τώρα αλλά σιγά μην βγάλει άκρη.
Ας ζήσει να θυμάται τον πατέρα του.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.197
Κριτικές
7
Like
2.926
Πόντοι
786
Εν κατακλείδι....ο άνθρωπος θρηνεί δεν φταίει....τα κανάλια όμως δείχνουν για άλλη μια φορά το πόσο σιχαμερά είναι βγάζοντας τον συνέχεια να μιλάει για αυτό.
φταίει που θρηνεί στα κανάλια.

τα κανάλια πάντα είναι σιχαμερά αλλά περίμενες κάτι καλλίτερο; και σε κάθε περίπτωση δίνουν βήμα για το καλλίτερο και το χειρότερο.

φυσικά δικαιούται να επιδιώξει την ποινική και πειθαρχική δίωξη των ιατρών και χρηματική ικανοποίηση από το νοσοκομείο,
όπως κάνουν πολλοί, χωρίς να το προεξαγγέλλουν
 
Τελευταία τροποποίηση:

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
943
Like
1.460
Πόντοι
206
Πάντως α) το ότι έδωσε φακελάκι στον γιατρό και β) το ότι ΄΄έπαιρνε τηλέφωνο τον υπουργό Άδωνι για να μεσολαβήσει (ως πολιτικό μέσο) για να βάλουν εκτός πρωτοκόλλου τον πατέρα του στην εντατική εμένα μου λέει ότι δεν έχουμε αλλάξει καθόλου ως νοοτροπία εδώ και πολλές δεκαετίες...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.032
Πόντοι
6.056
Θεωρείται οτι πράγματι ο γιατρός πηρε φακελάκι απο συνάδελφο ιατρό και βουλευτή;;
Θεωρείται οτι παράτησε στην τυχη του ασθενή που ο γυιος του ειναι βουλευτης;;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.681
Like
67.831
Πόντοι
12.756
δινει φακελακι
παιρνει τηλεφωνο τον υπουργο για εξυπηρετηθει
βγαινει και κλαιει μετά επειδη δεν πηγαν τα πραγματα οπως ηθελε


Οι 3 γραμμες παραπανω ειναι το τι σημαίνει δεξιος :coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.545
Like
11.303
Πόντοι
3.656
Αυτός έχει τον πόνο του αλλά κάτσε να μάθεις ορισμένα πράγματα για όσους κάνουν αιμοκάθαρση.
Οι νεφροπαθείς έχουν πληρέστατο ιατρικό φάκελο μόνο και μόνο για να μπουν (εννοείται και να παραμείνουν) στη λίστα μεταμοσχεύσεων.
Κάθε φορά που κάνουν αιμοκάθαρση πρέπει να ζυγιστούν για να δουν πόσα κιλά θα αφαιρεθούν, εννοείται πως το βάρος τους είναι καθορισμένο από τους γιατρούς και πέφτει κωλόχερο όταν το παρακάνουν στη μάσα. Όταν λοιπόν διαβάζεις πω; ο ασθενής είναι κλινήρης η αιμοκάθαρση που του κάνουν είναι στην τύχη. Και είναι ένας από τους κύριους λόγους που αυτοί οι ασθενείς πρέπει να έχουν προτεραοότητα σε κάποιες διαδικασίες.
Κάθε φορά που κάνουν αιμοκάθαρση τα αιμοδυναμικά τους παρακολουθούνται από τον θεράποντα για να ξέρουν όλοι που βαδίζει καρδιά.
Ο θεράπον και μόνο αυτός τους γράφει φάρμακα και για οποιαδήποτε άλλη πάθηση πρέπει να ενημερώνεται πρώτα αυτός και μετά να γράψει τη συνταγή.
Αυτά τα λίγα για την ώρα για να φτάσουμε στην ουσία πως αυτοί οι άνθρωποι, οι νεφροπαθείς, προσπαθούν όσο μπορούν να πάνε πιο μακριά αλλά μετά από κάποιο καιρό είτε εγκαταλείπουν είτε εγκαταλείπονται.
Για να φωνάζει λοιπόν ο Καλλιανός μάλλον είδε κάτι από το δεύτερο.
Πριν 2 χρόνια που είχα κάτι παρόμοιο (ίδιο ακριβώς δηλαδή αλλά.......) με πλησίασαν για να δώσω συνέχεια σαν αυτό που κάνει τώρα ο Καλλιανός αλλά αρνήθηκα.
Ευγενικά μεν αλλά όχι και τόσο ευγενικά.
Καλή του τύχη τώρα αλλά σιγά μην βγάλει άκρη.
Ας ζήσει να θυμάται τον πατέρα του.
Έχω ζήσει και εγώ με δικούς μου τι πάει να πει δημόσιο νοσοκομείο...και τι παει να πει ιδιωτικό και γιαυτό θα υποστηρίζω πάντα και τα ιδιωτικά.

Χωρίς να μπορώ να ξέρω τείνω να πιστέψω ότι ο καλιάνος (αφού έχει και αδερφό γιατρό) μιλάει για πραγματικές αυθαιρεσίες ή γενικά για πραγματικά λάθη και παραλείψεις. Οι γιατροί μπορούν να γίνουν ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΟΠΤΕΣ και όπως σε όλες τις δουλειές...το τι παίζει πραγματικά για την λήψη αποφάσεων...δεν είναι τόσο απλό....

εγώ μιλάω καθαρά για την δημοσιοποίηση της φάσης στα κανάλια με βίντεο κάθε μέρα και συνεντεύξεις.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.545
Like
11.303
Πόντοι
3.656
φταίει που θρηνεί στα κανάλια.

τα κανάλια πάντα είναι σιχαμερά αλλά περίμενες κάτι καλλίτερο; και σε κάθε περίπτωση δίνουν βήμα για το καλλίτερο και το χειρότερο.

φυσικά δικαιούται να επιδιώξει την ποινική και πειθαρχική δίωξη των ιατρών και χρηματική ικανοποίηση από το νοσοκομείο,
όπως κάνουν πολλοί, χωρίς να το προεξαγγέλλουν
Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εμείς αν πραγματικά υπάρχει υπόθεση για να κυνηγήσει αλλά είναι και βουλευτής της νδ....αν δεν υπήρχε....δε ξέρω αν θα έκανε τόση φασαρία.

Τα κανάλια δεν σέβονται τίποτα εγώ εκεί μένω.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.681
Like
67.831
Πόντοι
12.756
Θα περάσει κανα ακαταδίωκτο για όποιον δουλεύει στο ΕΣΥ ο Αδωνης και θα του κλασει τ αρχιδια ο Καλλιαννος και κάθε τετοιος μαλάκας που τολμα να
αμφισβητει την ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΡΙΣΤΕΙΑ του κράτους σε όλα τα θέματα
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.155
Like
25.861
Πόντοι
5.506
ρε? τι λεχριτης ειναι αυτος?
GMJ_lO_WYAAinOb.jpg
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.155
Like
25.861
Πόντοι
5.506

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.681
Like
67.831
Πόντοι
12.756
ρε μαλακα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
υπεραριστοι......
το μουνοπανο και ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ που τον ψηφ[ζουν
ετσι θα βγει σε λιγο και γνωστο μέλος να κλαιει στα κανάλια .. για την αυξηση των ημερων εργασίας :tooth::tooth:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom