Νέα

Κρυφές κάμερες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vizolagnos3
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vizolagnos3

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
οποιος ξερει απο το σπορ ας βοηθησει!εχω βρει κρυφες σε στυλο κουκλακια κλπ.για εγκατασταση,τιμες κλπ?
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Ποια θελεις να παρακολουθησεις?
 
OP
OP
vizolagnos3

vizolagnos3

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
δεν θα παρακολουθησω,τσοντες θα γυρισω
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
δεν θα παρακολουθησω,τσοντες θα γυρισω

Και πιθανόν θα πάρεις τα αρχίδια μου.

Αν δεν έχεις καλό φωτισμό και καλή κάμερα θα φαίνεται σα να έχει τραβηχτεί με κινητό όπως ήταν η μόδα πριν κανά τεσσάρι χρόνια που μέτραγες τα πιξελ με γυμνό μάτι.

Οι κρυφές κάμερες δεν ξέρω αν έχουν φτάσει σε τέτοια επίπεδα ανάλυσης αντίστοιχα με τις σημερινές απαιτήσεις, αλλά ακόμα κι αν έχουν φτάσει, λογικά θα είναι πανάκριβες.

Κολλητός μου είχε πάρει και βιντεοσκοπούσε κι αρχειοθετούσε τα γαμήσια του. Μαλακία του βέβαια αφού δε γνώριζαν οι τυχερές αλλά τέσπα δεν είναι αυτό το θέμα. Η εικόνα πάντως απ'ότι έλεγε, γιατί δεν άφηνε κανέναν να τα δει (κάτι είναι κι αυτό αλλά και πάλι μαλακία του), ήταν μαύρο χάλι.

Αφού βρισκόμασταν μετά αφού είχε γαμήσει κι αντί να χαίρεται για το μουνί που γάμησε κλαιγόταν για την ανάλυση της κάμερας :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.222
Κριτικές
46
Like
3.627
Πόντοι
4.365
Tι κρυφες καμερες κ μαλακιες...
Παρε μια κανονικη καμεριτσα.. βαλτην να γραφει, ακουμπα την καπου απεναντι απο το κρεβατι, ριξε κ μια μαυρη μπλουζα απο πανω.. και εισαι ετοιμος!!!!
Την δουλεια που θελεις.......θα την κανεις!!! ;) :sunglasses:
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
Tι κρυφες καμερες κ μαλακιες...
Παρε μια κανονικη καμεριτσα.. βαλτην να γραφει, ακουμπα την καπου απεναντι απο το κρεβατι, ριξε κ μια μαυρη μπλουζα απο πανω.. και εισαι ετοιμος!!!!
Την δουλεια που θελεις.......θα την κανεις!!! ;) :sunglasses:

Και αυτό γίνεται (αλλά κρύβεται πιο δύσκολα), αλλά και τα στυλό-κάμερες δουλεύουν. Με 2Gb μνήμη και τη συμπίεση που κάνουν, γράφουν πολλή ώρα (πάνω από μία).
Το πρόβλημα με τα στυλό είναι η μπαταρία.
Το δικό μου μένει από μπαταρία στα 45 λρπτά, οπότε δε γράφει το finish.

Πάντως έχω γράψει απίστευτες σκηνές με CG, αρκεί να υπάρχει ΔΥΝΑΤΟΣ φωτισμός στο δωμάτιο. Καλά το είπε κάποιος.

Επίσης η θέση της κάμερας πρέπει να είναι τέτοια που να παίρνει όλη τη σκηνή. Χρειάζονται δοκιμές γι' αυτό, τα στυλό-κάμερες δεν έχουν zoom.

Καλή επιτυχία.
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Χρησιμοποιησε την webcam εχει μια σχετικα καλη αναλυση(αναλογα τι αγοραζει ο καθεις) και δε χρειαζεται να τη κρυψεις, απλα να εχεις κλειστει την οθονη του Η/Υ.

Ειναι δοκιμασμενο. :) :)
 
OP
OP
vizolagnos3

vizolagnos3

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
τα στυλο κ οι λοιπες μαλακιες εχουν καλη αναλυση?
 

Donitis 2000watt

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2010
Μηνύματα
34
Like
1
Πόντοι
0
2 Λύσεις έχεις φίλε μου, τις έχω δοκιμάσει και τις 2 και τις έχουν αναφέρει και τα παιδιά πιο πάνω.

1.Έχω μια κάμερα HD (High Definition) τη σκέπασα μ' ενα παλιοπουκάμισο και τέλος, ιδιαίτερα, αν η γκόμενα μπαίνει πρώτη φορά σπίτι σου και δεν ξέρει το χώρο δε θα πάρει χαμπάρι τίποτα, ενναλακτικά τη συνδέεις με τον υπολογιστή και γράφεις ώσες ώρες γουστάρεις επάνω στο σκληρό δίσκο του υπολογίστή. Στα σύν είναι η πολύ καλή ποιότητα που θα έχεις.

2.Έχω μια web camera που έχει πολύ καλή ποιότητα εικόνας και υπέρυθρες για νυχτερινή λήψη (40 ευρώ κόστισε), αφήνεις ανοιχτό τον υπολογιστή με σβησμένη οθονη και ανοιχτό το πρόγραμμα καταγραφής. Αν σε ρωτήσει η γκόμενα γιατί είναι ανοιχτός ο υπολογιστής πές της πως κατεβάζεις ταινίες απο το Internet, εγώ λέω ότι κατεβάζω παιχνίδια και είναι η αλήθεια  :grin: :grin: :grin:.

Φρόντισε το σημείο που θα γίνει το γαμίση να είναι αρκετά φωτισμένο, δεν είναι ανάγκη να βαράνε προβολείς πάνω σας. Όπως και να το κάνεις ερασιτεχνικό video τραβάς, είναι λογικό να έχει αυτό τον amateur αέρα που έχουν όλα τα ερασιτεχνικά video που κυκλοφορούν στο net  :rockon: :rockon: :rockon:.

Αν θέλεις τέλεια εικόνα και ήχο φέρε τηλεοπτικό συνεργείο να καλύψει τη δράση, πάρε κάποιους απο την NET έχουνε περίσιους  :dancing: :dancing: :dancing:
 

AnalLoverGGG

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
525
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
6
Συμφωνω κι εγω. Οι καμερες στυλ στυλο, ρολοι κλπ θελουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ δυνατο φως και εχουν και το μειονεκτημα του μη zoom. Αν ειναι για το χωρο σου η για ξενοδοχειο, παρε κανονικη καμερα
 

BoobLover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
412
Κριτικές
3
Like
1.930
Πόντοι
201
Εγώ έχω ολόκληρη συλλογή .... και δεν είχα μικρο κάμερες και κτλ...
Μιλάμε για πάνω από 15 χρόνια.... στην αρχή είχα μία Sony Hi-8
Την βάζεις μέσα σε μία μαύρη σακούλα σκουπιδιών.... ανοίγεις τρύπα στο φακό και την βάζεις
σε σκοτεινό σημείο καλυμμένη με ένα ρούχο... με λαστικάκι εφαρμόζεις την σακούλα στη κάμερα.... δεν παίρνει κανείς χαμπάρι τι γίνεται....

100% επιτυχία....

:2funny:
 

politis2

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
358
Like
0
Πόντοι
1

Μπορείς να δώσεις μερικά στοιχεία γιατί το site που την πουλάει δεν τα γραφει?  Π.χ:

1) Σε τι φως δουλεύει? Αν δε δίνει τιμές, πες το εμπειρικά.

2) Πως ρυθμίζεις το focus? (κοντινή λήψη - μακρυνή λήψη, ώστε να είναι καθαρή η εικόνα στην κάθε απόσταση).

3) Το "2 ώρες μπαταρία" που γράφει, ισχύει στη λήψη?

4) Όταν ενεργοποιείται με τον ήχο, ανάβει LED ?

5) Ρυθμίζεται το όριο ενεργοποίησης (δυνατός ή ασθενής ήχος)?

6) Τι αρχείο βγάζει? AVI ή MPEG?

7) Με τι πρόγραμμα ανοίγεις το video αρχείο για να το δεις?

8) Η κάρτα που παίρνει (Μicro SD), διαβάζεται από card reader, ή πρέπει να συνδέσεις την camera στον υπολογιστή για να δεις το video?

Θα σου ήμουν υποχρεωμένος αν απαντούσες σε αυτά, γιατί αυτή που έχω πάρει εγώ (τύπου στυλό) είναι πολύ "κακιά" σε όλες αυτές τις απαντήσεις. (Και δεν έχει voice activation). Τσάμπα λεφτά ήταν.
Και όποιος έχει καεί στο χυλό, φυσάει και το γιαούρτι.
Π.χ. για να δεις το video έπρεπε να φορτώσεις πρόγραμμα από CD (το έδινε μαζί) και το CD (made in China) είχε ιό μέσα!!!
 

gb2453

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Θα προσπαθήσω να απαντήσω στα ερωτήματα σου.

1. Σίγουρα χρειάζεται κάποιο φως, έστω χαμηλό φωτισμό ενός πορτατιφ.
2. Έχει autofocus και εστιάζει μόνο του.
3. Στη λήψη.
4. Έχει ένα διακριτικό ledακι στο επάνω μέρος εσωτερικό.
5. Όχι
6. AVI
7. Windows Media Player
8. Εγώ για να μην βάζω-βγάζω κάρτα το συνδέω μέσω του καλωδίου απευθείας στο pc. Φαντάζομαι, αλλά χωρίς να το έχω
δοκιμάσει, ότι μπορεί να διαβαστεί και από card reader όπως όλες οι κάρτες microSD.
 

gb2453

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Βέβαια αν μπορείς να καμουφλάρεις μια κανονική βιντεοκάμερα σίγουρα θα έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
795
Πόντοι
96
Εγώ έχω μία SONY TG3 HD ,τη βάζω στο επιπλάκι κάτω απο την τηλεόραση μέσα απο γιαλί και την καλύπτω μέχρι το φακό με παιχνίδια......μόλις πάνε για μπανάκιτην ενεργοποιώ,και τις πηδάω όλες στον καναπέ!!!!!!χαχαχαχα
 

takis15

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2009
Μηνύματα
492
Like
0
Πόντοι
1
παντως η περισσοτερες γκομενες δεν θελουν πολυ φωτισμο , και εκει οντως υπαρχει προβλημα , η ληψη ειναι σκοτεινει και ''κοκκινη'' . . . . δεν εχω βρει ακομα λυση  . . . .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom