Νέα

Κρακοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tom tomson
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 245
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Για το λόγο ότι αν διασχίσεις την Πολωνική επαρχία θα καταλάβεις.
Όταν δεις αγρότες να οργώνουν με άλογα,σπίτια χωρίς σοβάδες και μιζέρια.
ΦΤΩΧΕΙΑ κανονική,όχι νεοελληνικές μαλακίες..

Όσο για πλήξη..
Μια νύχτα μεσοβδόμαδα στην Κολωνία,είναι πιο έντονη και έχει περισσότερες επιλογές από ένα Σαββατόβραδο στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη.
Σήμερα Τετάρτη,μπες στο Αθηνόραμα ή δεν ξέρω που αλλού και μπες και σε ένα portal της Κολωνίας και συνέκρινε επιλογές.

Επίσης άλλο Κολωνία,άλλο Ντόρντμουντ,άλλο Ντίσελντορφ,άλλο Έσσεν.
1 ώρα απόσταση μεταξύ τους,αλλά καμία σχέση μεταξύ τους.

Αυτά,γιατί μας διαβάζουν και τρίτοι.
την διεσχισα προ τριμηνου την επαρχια της πολωνιας ,ειναι δεκα φορες καλυτερη απο ρουμανια κ βουλγαρια
αρα??
Για την κολωνια ξερω οτι εχει τοσους τουρκους που φεραν αστυνομια πο τουρκια προ τριετιας να βοηθαει τους γερμανους γιατι δεν βγαζαν ακρη με τα μεμεμτια ,που δεν μιλαγανε ουτε γερμανικα..
τωρα ναναι τετοια πολη καλυτερη απο σαλονικη η αθηνα το θεωρω τοσο πιθανο οσο ναναι η πατρα πιο ακριβη απο την ζυριχη... :grin:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
την διεσχισα προ τριμηνου την επαρχια της πολωνιας ,ειναι δεκα φορες καλυτερη απο ρουμανια κ βουλγαρια
αρα??
Για την κολωνια ξερω οτι εχει τοσους τουρκους που φεραν αστυνομια πο τουρκια προ τριετιας να βοηθαει τους γερμανους γιατι δεν βγαζαν ακρη με τα μεμεμτια ,που δεν μιλαγανε ουτε γερμανικα..
τωρα ναναι τετοια πολη καλυτερη απο σαλονικη η αθηνα το θεωρω τοσο πιθανο οσο ναναι η πατρα πιο ακριβη απο την ζυριχη... :grin:

Την επιλογή μιας Πολωνέζας να έρθει στη Γερμανία έκρινες,η Βουλγαρία και η Ρουμανία τι σχέση έχουν;
Όλοι οι Πολωνοί/ζες εδώ και χρόνια τρόπους να έρθουν εδώ ψάχνουν για να γλιτώσουν από τη φτώχεια τους.

Η Κολωνία έχει όντως αραβοτουρκους,αλλά με την πλήξη τι σχέση έχει αυτό;
Νομίζεις ότι π.χ.στο Πολωνέζικο πάρτυ μεθαύριο θα αφήσουν να μπουν μεμέτια ή εκεί που πάω εγώ έχει μεμέτια;

Και ποιος μίλησε για "καλύτερη" πόλη;
Για πλήξη δεν μίλησες;
Φαντάζομαι τα συμπεράσματά σου είναι από προσωπική εμπειρία στην πληκτική Κολωνία..

 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Την επιλογή μιας Πολωνέζας να έρθει στη Γερμανία έκρινες,η Βουλγαρία και η Ρουμανία τι σχέση έχουν;
Όλοι οι Πολωνοί/ζες εδώ και χρόνια τρόπους να έρθουν εδώ ψάχνουν για να γλιτώσουν από τη φτώχεια τους.

Η Κολωνία έχει όντως αραβοτουρκους,αλλά με την πλήξη τι σχέση έχει αυτό;
Νομίζεις ότι π.χ.στο Πολωνέζικο πάρτυ μεθαύριο θα αφήσουν να μπουν μεμέτια ή εκεί που πάω εγώ έχει μεμέτια;

Και ποιος μίλησε για "καλύτερη" πόλη;
Για πλήξη δεν μίλησες;
Φαντάζομαι τα συμπεράσματά σου είναι από προσωπική εμπειρία στην πληκτική Κολωνία..
εχει να κανει με το οτι ο δασκαλος λεει θα δινει 500 σε μια μιλφ η μια μουναρα με 800,απο την πολωνικη επαρχια , ναρθει να του κανει το σπιτι κ πιπες με τον μηνα στην γερμανια,κι εσυ σιγονταρισες
εγω ειπα οτι αυτα ειναι μπουρδες γιατι δεν συμβαινουν ουτε με ρουμανες ουτε καν με βουλγαρες
κι οσον αφορα την κολωνια ,συ ειπας ενα ποστ πριν οτι ειναι πολυ καλυτερη για φαν απο σαλονικ η αθηνα

"Μια νύχτα μεσοβδόμαδα στην Κολωνία,είναι πιο έντονη και έχει περισσότερες επιλογές από ένα Σαββατόβραδο στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη."

 κ φυσικα σου λεω οτι χωρις ναχω ερθει μεχρι εκει πανω ,ειναι σιιγουρα μαλ,,ια
αυτα
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
εχει να κανει με το οτι ο δασκαλος λεει θα δινει 500 σε μια μιλφ η μια μουναρα με 800,απο την πολωνικη επαρχια , ναρθει να του κανει το σπιτι κ πιπες με τον μηνα στην γερμανια,κι εσυ σιγονταρισες
εγω ειπα οτι αυτα ειναι μπουρδες γιατι δεν συμβαινουν ουτε με ρουμανες ουτε καν με βουλγαρες
κι οσον αφορα την κολωνια ,συ ειπας ενα ποστ πριν οτι ειναι πολυ καλυτερη για φαν απο σαλονικ η αθημα  κ φυσικα σου λεω οτι χωρις ναχω ερθει μεχρι εκει πανω ,ειναι σιιγουρα μαλ,,ια
αυτα

Δεν σιγοντάρισα.
Κλώνος του είμαι και τον αβαντάρω,όπως έχεις υπονοήσει και εσύ και 2-3 άλλοι Αινστάιν εδώ μέσα.

Πολύ λογικό να μην έχεις επισκεφτεί ποτέ ένα μέρος και να λες σε κάποιον που κατοικεί τρία χρόνια εκεί,
ότι είναι "σίγουρα μαλακία" το μέρος..
Ακούγεσαι
 
Εγγρ.
15 Νοε 2016
Μηνύματα
692
Like
0
Πόντοι
6
Δεν σιγοντάρισα.
Κλώνος του είμαι και τον αβαντάρω,όπως έχεις υπονοήσει και εσύ και 2-3 άλλοι Αινστάιν εδώ μέσα.

Πολύ λογικό να μην έχεις επισκεφτεί ποτέ ένα μέρος και να λες σε κάποιον που κατοικεί τρία χρόνια εκεί,
ότι είναι "σίγουρα μαλακία" το μέρος..
Ακούγεσαι

βαλκανιε εχει καλες πουτανες να ρθω κανα σαβατοκυριακο να περασω καλα;
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Δεν σιγοντάρισα.
Κλώνος του είμαι και τον αβαντάρω,όπως έχεις υπονοήσει και εσύ και 2-3 άλλοι Αινστάιν εδώ μέσα.

Πολύ λογικό να μην έχεις επισκεφτεί ποτέ ένα μέρος και να λες σε κάποιον που κατοικεί τρία χρόνια εκεί,
ότι είναι "σίγουρα μαλακία" το μέρος..
Ακούγεσαι
εισαι ανωριμος εντελως
προσπαθεις ν αλλαξεις το νοημα προφανων προτασεων
ε δεν αλλαζει
δεν ειπα ειναι μαλ,,α το μερος
ειπα ειναι μαλ..α η ολη προταση σου που ειναι σε εισαγωγικα..
"Μια νύχτα μεσοβδόμαδα στην Κολωνία,είναι πιο έντονη και έχει περισσότερες επιλογές από ένα Σαββατόβραδο στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη."
μπορεις απλα να πεις ,"εκανα λαθος"
μην τρολαρεις ακομψα βραδιατικα κ βασικα για το τιποτα...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
εισαι ανωριμος εντελως
προσπαθεις ν αλλαξεις το νοημα προφανων προτασεων
ε δεν αλλαζει
δεν ειπα ειναι μαλ,,α το μερος
ειπα ειναι μαλ..α η ολη προταση σου που ειναι σε εισαγωγικα..
μπορεις απλα να πεις ,εκανα λαθος
μην τρολαρεις ακομψα βραδιατικα κ βασικα για το τιποτα...

Δεν είμαι ανώριμος,είμαι ο Kman...
Τρολάρω και έκανα και λάθος; :2funny:
Ακούστηκες

 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Δεν είμαι ανώριμος,είμαι ο Kman...
Τρολάρω και έκανα και λάθος; :2funny:
Ακούστηκες
τυπε εισαι για τα πανηγυρια ..

"Μια νύχτα μεσοβδόμαδα στην Κολωνία,είναι πιο έντονη και έχει περισσότερες επιλογές από ένα Σαββατόβραδο στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη."  :helpplea: :helpplea: :helpplea:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
τυπε εισαι για τα πανηγυρια ..

"Μια νύχτα μεσοβδόμαδα στην Κολωνία,είναι πιο έντονη και έχει περισσότερες επιλογές από ένα Σαββατόβραδο στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη."  :helpplea: :helpplea: :helpplea:

Ναι,ΕΙΝΑΙ.
Για πράγματα που δεν έχεις ιδέα,να μην εκφέρεις γνώμη γιατί μας διαβάζουν και τρίτοι.
Έχω ζήσει/εργαστεί και στις 3 πόλεις και ξέρω για τι ακριβώς μιλάω.


 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Ναι,ΕΙΝΑΙ.
Για πράγματα που δεν έχεις ιδέα,να μην εκφέρεις γνώμη γιατί μας διαβάζουν και τρίτοι.
Έχω ζήσει/εργαστεί και στις 3 πόλεις και ξέρω για τι ακριβώς μιλάω.
λες μαλ..ιες ας εχεις εργαστει σε 23 πολεις
δεν υπαρχει τετοιο πραγμα στην γερμανια ουτε στο μοναχο στο οκτομπερφεστ
σε λιγο θα μας πεις οτι για διακοπες στο κιελ ειναι καλυτερα πο την ροδο κ ισχυει αυτο γιατι πηγες 5 φορες κι ετσι ειναι... :helpplea:
υγ οτι δεν εχω ιδεα για την γερμανια  απο που το συμπερανες?? :hi:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ναι,ΕΙΝΑΙ.
Για πράγματα που δεν έχεις ιδέα,να μην εκφέρεις γνώμη γιατί μας διαβάζουν και τρίτοι.
Έχω ζήσει/εργαστεί και στις 3 πόλεις και ξέρω για τι ακριβώς μιλάω.
Με κάθε επιφύλαξη διότι έγινε σαφή διευκρίνιση πως κάθε πόλη Γερμανική διαφέρει...το Βερολίνο καθημερινές ήταν ΓΤΠ!Τώρα αν έκανε μια συναυλία κάποιο γκρούπ υποκουλτούρας σε κάποιο υπόγειο και το ανακάλυπτες δεν ήταν και ότι καλύτερο, ούτε το θεωρείς επιλογή ...Ο κόςμος στη Γερμανία τις καθημερινές κοιμάται γιατί την επόμενη έχει δουλειά! Βαρκελώνη μπορώ να πω με σιγουριά πως μια μέρα μετράει για ..δύο ...Εκεί κάθε ώρα έχει αξία!!!Δεν σου λέω για Ρόδο που τρείς μέρες τώρα Κυριακή-Δευτέρα -Τρίτη  γινόταν πανικός έξω...διότι οι Ελλεινίδες τα καταστρέφουν όλα σαν τις ακρίδες...
Με τον Ρεντ-Μίδα-Balkan-Dred-tendyboy μην το πολυψάχνεις!Το έχει φάει το σάιτ με το κουτάλι , δεν τον πιάνουμε εμείς...
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
"Με τον Ρεντ-Μίδα-Balkan-Dred-tendyboy μην το πολυψάχνεις"

Bekannt wie ein bunter Hund   :grin: :grin: :grin:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
δεν θα προσβαλλω τον βαλκανιο λεγοντας

"Gegen Dummheit ist kein Kraut gewachsen"

αλλα καλο ειναι να το ξερει σαν ρητο... :hi:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
λες μαλ..ιες ας εχεις εργαστει σε 23 πολεις
δεν υπαρχει τετοιο πραγμα στην γερμανια ουτε στο μοναχο στο οκτομπερφεστ
σε λιγο θα μας πεις οτι για διακοπες στο κιελ ειναι καλυτερα πο την ροδο κ ισχυει αυτο γιατι πηγες 5 φορες κι ετσι ειναι... :helpplea:
υγ οτι δεν εχω ιδεα για την γερμανια  απο που το συμπερανες?? :hi:

Πόσα γαμημένα πάρτυ έχει σήμερα η Κολωνία και πόσα Club τίγκα ξέρεις;
Εγώ έχω στο γυμναστήριο τους μισούς πορτιέρηδες της Κολωνίας,
ΕΣΥ σαν τι ακριβώς μιλάς για ένα μέρος που δεν έχεις πατήσει ποτέ;

δεν θα προσβαλλω τον βαλκανιο λεγοντας

"Gegen Dummheit ist kein Kraut gewachsen"

αλλα καλο ειναι να το ξερει σαν ρητο... :hi:

Από κοντά να δούμε αν θα τα έλεγες αυτά :hi:



Με κάθε επιφύλαξη διότι έγινε σαφή διευκρίνιση πως κάθε πόλη Γερμανική διαφέρει...το Βερολίνο καθημερινές ήταν ΓΤΠ!Τώρα αν έκανε μια συναυλία κάποιο γκρούπ υποκουλτούρας σε κάποιο υπόγειο και το ανακάλυπτες δεν ήταν και ότι καλύτερο, ούτε το θεωρείς επιλογή ...Ο κόςμος στη Γερμανία τις καθημερινές κοιμάται γιατί την επόμενη έχει δουλειά! Βαρκελώνη μπορώ να πω με σιγουριά πως μια μέρα μετράει για ..δύο ...Εκεί κάθε ώρα έχει αξία!!!Δεν σου λέω για Ρόδο που τρείς μέρες τώρα Κυριακή-Δευτέρα -Τρίτη  γινόταν πανικός έξω...διότι οι Ελλεινίδες τα καταστρέφουν όλα σαν τις ακρίδες...
Με τον Ρεντ-Μίδα-Balkan-Dred-tendyboy μην το πολυψάχνεις!Το έχει φάει το σάιτ με το κουτάλι , δεν τον πιάνουμε εμείς...

Η Γερμανία είναι παράξενη φάση..
Απλά πήγε ο ΑΣΧΕΤΟΣ και ανέφερε την πόλη-party της Γερμανίας.

Άσε τον κόσμο που εργάζεται Glock και το χίπικο alternative Βερολίνο..
Εδώ έχει μαζευτεί όλο το νιάτο της Ευρώπης,πιάνει χρήμα ο κόσμος,βγαίνει και όλα είναι τίγκα γιατί βοηθάει και η κουλτούρα της συγκεκριμένης πόλης.
Περπατάς και νομίζεις ότι είσαι σε campus.
Αν πας την ίδια ώρα στο Ντόρντμουντ,θα θες να αυτοκτονήσεις.
Και εκείνοι οι καημένοι σε εμάς έρχονται..
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Νομίζεις ότι π.χ.στο Πολωνέζικο πάρτυ μεθαύριο θα αφήσουν να μπουν μεμέτια
Μόνο αν έχει εισαγόμενους Πολωνούς μπράβους που και αυτοί λίγες προτωβουλίες μπορούν να πάρουν...Για να βγάλουν μεροκάματο είναι εκει και όχι για να κάνουν θρησκευτικές διακρίσεις ..Όλα εξαρτώνται απο την πολιτική του καταστήματος και τους Γερμανούς δεν τους εμπιστεύομαι σε τέτοια θέματα...Δυστηχώς...Το μόνο που μπορεί να σώσει την κατάσταση είναι να μην μπορούν να διαβάσουν την αφίσα τα σκατομεμέτια :2funny: :2funny: :2funny:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Πόσα γαμημένα πάρτυ έχει σήμερα η Κολωνία και πόσα Club τίγκα ξέρεις;
Εγώ έχω στο γυμναστήριο τους μισούς πορτιέρηδες της Κολωνίας,
ΕΣΥ σαν τι ακριβώς μιλάς για ένα μέρος που δεν έχεις πατήσει ποτέ;

Από κοντά να δούμε αν θα τα έλεγες αυτά :hi:



Η Γερμανία είναι παράξενη φάση..
Απλά πήγε ο ΑΣΧΕΤΟΣ και ανέφερε την πόλη-party της Γερμανίας.

Άσε τον κόσμο που εργάζεται Glock και το χίπικο alternative Βερολίνο..
Εδώ έχει μαζευτεί όλο το νιάτο της Ευρώπης,πιάνει χρήμα ο κόσμος,βγαίνει και όλα είναι τίγκα γιατί βοηθάει και η κουλτούρα της συγκεκριμένης πόλης.
Περπατάς και νομίζεις ότι είσαι σε campus.
Αν πας την ίδια ώρα στο Ντόρντμουντ,θα θες να αυτοκτονήσεις.
Και εκείνοι οι καημένοι σε εμάς έρχονται..
LÜGEN HABEΝ KURZEN BEINE   :grin:
αντε κ γκουτε μπεσσερουνγκ
υγ.μην λες δεκα μαλ..ιες απανωτες για να στηριξεις μια
καλυνηχτες σε ολους  :grin:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Οκ...Αν είναι στη κουλτούρα της πόλης οκ!Θα έπρεπε και ο μίδας να μην είναι και τόσο απόλυτος!Και στο Αμβούργο είδα μια παρόμοια κατάσταση σε 2 μέρες που έμεινα...Καθημερινό πάρτι σε τρελούς ρυθμούς..
Απο την άλλη Μόναχο καθημερινές ένα απόλυτο 0!!!
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Κλώνος του είμαι και τον αβαντάρω,όπως έχεις υπονοήσει και εσύ και 2-3 άλλοι Αινστάιν εδώ μέσα.

Κλώνος του δεν είσαι, αλλά από εκεί που τον έψεγες, τον έχρισες Αρχηγό μονομελούς Στρατιάς,

λες και περάσατε διάστημα μαζί παρέα στην Στοκχόλμη, και ταυτιστήκατε...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Μόνο αν έχει εισαγόμενους Πολωνούς μπράβους που και αυτοί λίγες προτωβουλίες μπορούν να πάρουν...Για να βγάλουν μεροκάματο είναι εκει και όχι για να κάνουν θρησκευτικές διακρίσεις ..Όλα εξαρτώνται απο την πολιτική του καταστήματος και τους Γερμανούς δεν τους εμπιστεύομαι σε τέτοια θέματα...Δυστηχώς...Το μόνο που μπορεί να σώσει την κατάσταση είναι να μην μπορούν να διαβάσουν την αφίσα τα σκατομεμέτια :2funny: :2funny: :2funny:

Επειδή τον έναν που  θα είναι στην πόρτα τον ξέρω,μελαμψός θα μπαίνει μόνο συνοδευόμενος από γυναίκα  και αναλογία ένας άντρας-μία γυναίκα.Όχι 5 μεμέτια με μία συνοδό.

Έχει μαγαζιά εδώ που δεν αφήνουν μέσα καθόλου τούρκους,κ.λ.π.
Εκεί που πάω συνήθως,δεν αφήνουν ΠΟΤΕ εδώ και χρόνια.



 
Εγγρ.
15 Νοε 2016
Μηνύματα
692
Like
0
Πόντοι
6
LÜGEN HABEΝ KURZEN BEINE   :grin:
αντε κ γκουτε μπεσσερουνγκ
υγ.μην λες δεκα μαλ..ιες απανωτες για να στηριξεις μια
καλυνηχτες σε ολους  :grin:

προσεχε αυριο μην ριξεις την νταλικα πουθενα, υπνο τωρα  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom