Νέα

Κουβέλης:ενας συστημικος αχυρανθρωπος με ποταπες φιλοδοξιες νεος προεδρος ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gl
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 170
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

θελετε Κουβελη για προεδρο της φαιδρας δημοκρατιας μας;

  • ναι καλος ειναι για μασκοτ

    Ψήφοι: 8 9,8%
  • μηπως τα αλλα παππουδακια ηταν καλυτερα;

    Ψήφοι: 4 4,9%
  • επιτελους ενας χωρις ανοια

    Ψήφοι: 2 2,4%
  • ουτε με σφαιρες,καλυτερα να μπει ο μαρινακης

    Ψήφοι: 3 3,7%
  • ουτε με πολυβολα καλυτερα να δω προεδρο τον μπεο

    Ψήφοι: 6 7,3%
  • να νεκροφιλησω την γιαννα αγγελοπουλου ,την προτιμω

    Ψήφοι: 1 1,2%
  • να βαλουν μητσοτακη αιωνιο χαιλαντερ προεδρο,του το χρωστανε

    Ψήφοι: 7 8,5%
  • να γυρισει ο βασιλεας

    Ψήφοι: 12 14,6%
  • ε ρε παπαδοπουλος που σας χρειαζεται

    Ψήφοι: 22 26,8%
  • μιας και κυβερναει η μερκελ να βαλουν δικτατορα ισοβιο σημιτη

    Ψήφοι: 5 6,1%
  • να βαλουν καραμανλακο να χορτασει κοκορετσια

    Ψήφοι: 3 3,7%
  • γιωργακης,χορτο και αλητεια με ποδηλατα

    Ψήφοι: 2 2,4%
  • θελω μακη ψωμιαδη με πουρο

    Ψήφοι: 7 8,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    82

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
ναι εεεεεε;

ρε αλεξ τοσες φορες εχω βαλει το βιντεο με το λεφτα υπαρχουν

οσο για το δανια του νοτου αφορουσε το περιβαλοντολογικο τομεα την πρασινη αναπτυξη  τελος παντως

μην γινεσαι τσιπρας αρχιλαικιστης δηλαδη

:2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:

Τελειο timing για Πρασινη Αναπτυξη. Με χρεος στο 170% του ΑΕΠ.

:jerking:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Αντε και γαμησου ρε μαλακα.

Εισαι ο πιο εμετικος τυπος που εχω αλληλεπιδρασει σε κανονικη ζωη + ιντερνετ.

Αει σιχτιρ, πια, γλιτση.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.315
Κριτικές
1
Like
794
Πόντοι
96
ναι εεεεεε;

ρε αλεξ τοσες φορες εχω βαλει το βιντεο με το λεφτα υπαρχουν

οσο για το δανια του νοτου αφορουσε το περιβαλοντολογικο τομεα την πρασινη αναπτυξη  τελος παντως

μην γινεσαι τσιπρας αρχιλαικιστης δηλαδη

  Αλλο τι εννουουσε ο Γιωργος αλλο τι καταλάβε ο κοσμος. Πρασινη αναπτυξη ψηφισαν και οσοι λενε οχι στις ανεμογεννητριες επειδη τρομαζουν οι αγελάδες . Κατα τα αλλα οταν τα λεγαμε αυτα το χρεος ητα στα 120% του ΑΕΠ , αν η πρασινη αναπτυξη ανεβασει το ΑΕΠ καλοδεχουμενη θα ειναι , αλλα η  πρασινη αναπτυξη δεν θα ερθει απο τα εργοστασια της ΔΕΗ που λειτουργουνε με λιγνιτη


images


images
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
43
Like
1.692
Πόντοι
3.425

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Να πάει στον αγύριστο αυτός και όλο το σκυλολόι του (πρίγκηκες, δούκισσες, κόμισσες κλπ αχαϊρευτα γαλαζοαίματα χαραμοφάικα παράσιτα).
Για πες μας τι εχει φαει ο Μεγαλειοτατος σε σχεση με τα λαμογια της μεταπολιτευσης?
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
43
Like
1.692
Πόντοι
3.425
Για πες μας τι εχει φαει ο Μεγαλειοτατος σε σχεση με τα λαμογια της μεταπολιτευσης?
Εσύ να μας πεις πότε δούλεψε στη ζωή του. Προικίσαμε καλά και την αδελφούλα του να παντρευτεί τον Βασιλιά της Ισπανίας. Αφότου έφυγε στην Αγγλία (χώρα όπου ζουν οι απανταχού έκπτωτοι βασιλείς ανά την υφήλιο, κακοπέρασε στις ακριβότερες κομητείες πέριξ του Λονδίνου. Και επίσης τι έκανε με τα δισεκατομμύρια που πήρε επί Σημίτη με την αγωγή που έκανε στο Ελληνικό κράτος. Καθώς επίσης και τα container που του έστειλε ο φίλος του Μητσοτάκης.

Και στο φινάλε αν υπάρχουν πολιτικοί λαμόγια αυτός δεν είναι λόγος να επαναφέρουμε το μεγαλύτερο λαμόγιο και το χαραμοφάγο σόι του στην πολιτική ζωή του τόπου.

Στην Αθήνα (από την αρχαιότητα ακόμα) όλοι οι βασιλιάδες είχαν πάρει τον πούλο. Ζήτω η δημοκρατία έστω και έτσι όπως την έχουν καταντήσει.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.740
Κριτικές
10
Like
2.099
Πόντοι
3.187
Μέχρι τώρα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας ήταν στο απυρόβλητο. Από τούδε και στο εξής όποιος και αν είναι έχει να φάει κράξιμο που θα του μαυρίσει το κάφκαλο, θα του πανιάσει το τσιλιχούρδι, θα του εμπαϊρέψει το μισοκλάδι, θα του ξαμλουαρει το κακάουρο, θα του μαγκινέψει το μπαμπαλάουρο.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Μέχρι τώρα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας ήταν στο απυρόβλητο. Από τούδε και στο εξής όποιος και αν είναι έχει να φάει κράξιμο που θα του μαυρίσει το κάφκαλο, θα του πανιάσει το τσιλιχούρδι, θα του εμπαϊρέψει το μισοκλάδι, θα του ξαμλουαρει το κακάουρο, θα του μαγκινέψει το μπαμπαλάουρο.

γιατί ??
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
αυτό εδώ το link  έχει κάποια σχέση ???
www.bourdela.com/forum/index.php?topic=176213.msg4636051#msg4636051]http://www.bourdela.com/forum/index.php?topic=176213.msg4636051#msg4636051[/url]
κάνει τέτοιες δουλειές ο  συνεργάτης της κυβέρνησης και υποψήφιος ???

Είναι σωστός... χαχα Οι δικηγόροι έτσι είναι, για το ψωμάκι τους, όπως φώναζε και ο Παπάς της Χρυσής Αυγής...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
αυτό εδώ το link  έχει κάποια σχέση ???
www.bourdela.com/forum/index.php?topic=176213.msg4636051#msg4636051]http://www.bourdela.com/forum/index.php?topic=176213.msg4636051#msg4636051[/url]
κάνει τέτοιες δουλειές ο  συνεργάτης της κυβέρνησης και υποψήφιος ???

δηλαδή τι το κακό βρίσκεις στο να μην είναι ένας βουλευτής ανεπάγγελτος??

ή μήπως έχει τίποτε κακό ο ΣΕΠΕ ??
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
δηλαδή τι το κακό βρίσκεις στο να μην είναι ένας βουλευτής ανεπάγγελτος??

ή μήπως έχει τίποτε κακό ο ΣΕΠΕ ??

Αγαπητέ Τραμουντάνα,
Δεν είναι κακό κάθε άλλο. Απλώς όταν ασχολείσαι με τα κοινά και δη όταν είσαι δημόσιο προβεβλημένο πρόσωπο ανγκαστικά θα σε περνάνε κόσκινο με ότι αυτό συνεπάγεται.


ΥΓ. Βλέπω έχεις μοστράρει Δημιουργία Ξανά, να προσθέσω ΔΡΑΣΗ, ενωθήκαν, μμ. σε μερικά συμφωνώ αν και με ενοχλεί η πλήρης απενεχοποίηση που κάνει ο Τζήμερος στους ελευθερους επαγγελματίες...
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Αγαπητέ Τραμουντάνα,
Δεν είναι κακό κάθε άλλο. Απλώς όταν ασχολείσαι με τα κοινά και δη όταν είσαι δημόσιο προβεβλημένο πρόσωπο ανγκαστικά θα σε περνάνε κόσκινο με ότι αυτό συνεπάγεται.


ΥΓ. Βλέπω έχεις μοστράρει Δημιουργία Ξανά, να προσθέσω ΔΡΑΣΗ, ενωθήκαν, μμ. σε μερικά συμφωνώ αν και με ενοχλεί η πλήρης απενεχοποίηση που κάνει ο Τζήμερος στους ελευθερους επαγγελματίες...

καλα ο τραμουντανα εχει ενα θεματακι  :grin:...απο την μια κατηγορει για φοροδιαφυγη τ ιδιωτ.τομεα κ απο την αλλη ψηφιζει Τζημερο
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Αγαπητέ Τραμουντάνα,
Δεν είναι κακό κάθε άλλο. Απλώς όταν ασχολείσαι με τα κοινά και δη όταν είσαι δημόσιο προβεβλημένο πρόσωπο ανγκαστικά θα σε περνάνε κόσκινο με ότι αυτό συνεπάγεται.


ΥΓ. Βλέπω έχεις μοστράρει Δημιουργία Ξανά, να προσθέσω ΔΡΑΣΗ, ενωθήκαν, μμ. σε μερικά συμφωνώ αν και με ενοχλεί η πλήρης απενεχοποίηση που κάνει ο Τζήμερος στους ελευθερους επαγγελματίες...

και μένα με ενοχλούν και δεν συμφωνώ σε μερικά πράγματα με αυτούς και με την Δράση... απλά είμαι υπέρμαχος του φιλελευθερισμού στην οικονομία, της αποχής του κράτους από οποιαδήποτε επιχειρηματική δραστηριότητα και ενίσχυσης του ελεγκτικού του ρόλου στην εφαρμογή των κανόνων της αγοράς...

επίσης είμαι υπέρμαχος του υγιούς κοινωνικού κράτους δηλαδή της στοχοποίησης των δαπανών αυτών σε αυτούς που πραγματικά έχουν ανάγκη και αντικειμενικά δεν μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες τους ...

δηλαδή με απλά λόγια είμαι εναντίον της 100% δωρεάν παιδείας αλλά είμαι φανατικά υπέρ των ατόκων φοιτητικών δανείων και των υποτροφιών...

είμαι αντίθετος πχ στο να δίνονται τα βιβλία δωρεάν στα παιδιά χωρίς υποχρέωση επιστροφής τους σε άρτια κατάσταση ώστε να επαναχρησιμοποιηθούν...

και πολλά πολλά παρόμοια...

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Αγαπητέ Τραμουντάνα,
Δεν είναι κακό κάθε άλλο. Απλώς όταν ασχολείσαι με τα κοινά και δη όταν είσαι δημόσιο προβεβλημένο πρόσωπο ανγκαστικά θα σε περνάνε κόσκινο με ότι αυτό συνεπάγεται.


ΥΓ. Βλέπω έχεις μοστράρει Δημιουργία Ξανά, να προσθέσω ΔΡΑΣΗ, ενωθήκαν, μμ. σε μερικά συμφωνώ αν και με ενοχλεί η πλήρης απενεχοποίηση που κάνει ο Τζήμερος στους ελευθερους επαγγελματίες...

έτσι και αλλιώς ουδέποτε στην Ελλάδα υπήρξε υγιής οικονομία άρα και υγιής ιδιωτικός τομέας... τα στραβά του δημοσίου τομέα περάσανε εν πολλοίς και στον ιδιωτικό...όλα θέλουν αλλαγή στην Ελλάδα εκ βάθρων αρχής γενομένης από την νοοτροπία του Ελληνα ο οποίος πάνω από όλα πρέπει να καταλάβει ότι το κράτος δεν είναι κάτι απρόσωπο αλλά ότι είναι ο ίδιος ... και όταν λέει "που είναι το κράτος?" να αντιληφθεί ότι απορεί πρωτίστως για την απουσία του...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
και μένα με ενοχλούν και δεν συμφωνώ σε μερικά πράγματα με αυτούς και με την Δράση... απλά είμαι υπέρμαχος του φιλελευθερισμού στην οικονομία, της αποχής του κράτους από οποιαδήποτε επιχειρηματική δραστηριότητα και ενίσχυσης του ελεγκτικού του ρόλου στην εφαρμογή των κανόνων της αγοράς...

επίσης είμαι υπέρμαχος του υγιούς κοινωνικού κράτους δηλαδή της στοχοποίησης των δαπανών αυτών σε αυτούς που πραγματικά έχουν ανάγκη και αντικειμενικά δεν μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες τους ...

δηλαδή με απλά λόγια είμαι εναντίον της 100% δωρεάν παιδείας αλλά είμαι φανατικά υπέρ των ατόκων φοιτητικών δανείων και των υποτροφιών...

είμαι αντίθετος πχ στο να δίνονται τα βιβλία δωρεάν στα παιδιά χωρίς υποχρέωση επιστροφής τους σε άρτια κατάσταση ώστε να επαναχρησιμοποιηθούν...

και πολλά πολλά παρόμοια...

Κάπως έτσι είμαι και εγώ φίλε Τραμουντάνα, ωστόσο πρέπει να υπάρχει και μια πιο αριστερή αντίληψη σε κινήματα. Δεν εννοώ ΣΥΡΙΖΑ - ψευτοσυνδικαλιστών λογική, αλλά μια αριστερή λογική που θα ελέγχει τον κάθε αληταρά που θα επιχειρεί να πατήσει τον εργαζόμενο.

Ο Κύριος Φώτης είναι για πέταμα από πολιτική άποψη, δεν κάνει για τίποτα σε αυτό συμφωνούμε όλοι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom