Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 362K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Καλά, ο Σπαλιάρας που πήγε με 4000 γυναίκες δεν είναι δυνατό να συνάντησε μία με κονδυλώματα και να κόλλησε; Αν ας πούμε ήταν η γυναίκα no.500, τότε οι υπόλοιπες 3500 διατρέχουν τον κίνδυνο να εμφανίσουν τα ''κουνουπιδάκια'' στο μουνί τους.

Άτιμε Σπαλιάρα παίζει να μόλυνες ένα σημαντικό κομμάτι του  γυναικείου πληθυσμού της χώρας μας.

 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Μα καλά αυτές δεν περνάνε κάθε εβδομάδα από γιατρούς? Έτσι  έχουμε  ακούσει από  πολλές κοπέλες.
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Εκεί που τον μάλαζα στα profiles του xvideos ανοίγω την παρακάτω εικόνα. Αν υπάρχει κάποιος γιατρός ή έμπειρος στο σάιτ να μας πει αν αυτές οι άσπρες φουσκάλες που έχει η τύπισσα στο μουνί είναι κονδυλώματα ή όχι.
 

Συνημμένα

  • Κονδυ.jpg
    Κονδυ.jpg
    102 KB · Εμφανίσεις: 78

vyzoilwtas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
55
Κριτικές
26
Like
273
Πόντοι
290
Εκεί που τον μάλαζα στα profiles του xvideos ανοίγω την παρακάτω εικόνα. Αν υπάρχει κάποιος γιατρός ή έμπειρος στο σάιτ να μας πει αν αυτές οι άσπρες φουσκάλες που έχει η τύπισσα στο μουνί είναι κονδυλώματα ή όχι.
μπορει να ειναι αθωα,γενικα οτι μοιαζει με κωνδυλωματα,μπορει και να μην ειναι.Και γω νομιζω οτι ειχα κονδυλωματα,και οι γιατροι ακομα δεν ηταν σιγουροι,και με εστειλα εκει που βγαζουν τα κονδυλωματα...μ ειπαν οτι ειναι εκχυμωσεις,δηλαδη αθωα ας πουμαι
 

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Εκεί που τον μάλαζα στα profiles του xvideos ανοίγω την παρακάτω εικόνα. Αν υπάρχει κάποιος γιατρός ή έμπειρος στο σάιτ να μας πει αν αυτές οι άσπρες φουσκάλες που έχει η τύπισσα στο μουνί είναι κονδυλώματα ή όχι.
κονδυλώματα στα δαχτυλα θα βγαλει αυτή με τα νυχια που εχει :vomit:
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Εκεί που τον μάλαζα στα profiles του xvideos ανοίγω την παρακάτω εικόνα. Αν υπάρχει κάποιος γιατρός ή έμπειρος στο σάιτ να μας πει αν αυτές οι άσπρες φουσκάλες που έχει η τύπισσα στο μουνί είναι κονδυλώματα ή όχι.

Ρε σεις τώρα εσείς όντως γαμάτε ή μας δουλεύετε  :S  ρε τύπε όντως δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις τα κονδυλώματα; Τέσπα, αν και η φώτο δεν είναι καλή δε βλέπω κάτι που να δείχνει για κονδύλωμα.
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
Για τις γυναίκες τα κονδυλώματα ισοδυναμούν με κατάθλιψη και κοινωνικό αποκλεισμό. Τόσο σοβαρό πράγμα είναι.

Μαλακιες ειναι αυτα.

Η οποιαδηποτε με τη στοιχειωδη αυτοπεποιθηση ( ενος τυπικου μεσου ανθρωπου δηλαδη ) παει στον γυναικολογο της και τα καιει/αφαιρει, ειτε εσωτερικα ειτε εξωτερικα.

Αν ειναι κανα παρταλι που πηγαινει για τεσπ ΠΑΠ καθε 2-4 χρονια τοτε ας προσεχε.
 

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
Μαλακιες ειναι αυτα.

Η οποιαδηποτε με τη στοιχειωδη αυτοπεποιθηση ( ενος τυπικου μεσου ανθρωπου δηλαδη ) παει στον γυναικολογο της και τα καιει/αφαιρει, ειτε εσωτερικα ειτε εξωτερικα.

Αν ειναι κανα παρταλι που πηγαινει για τεσπ ΠΑΠ καθε 2-4 χρονια τοτε ας προσεχε.


Κοίτα, μια φορά το χρόνο σιγουρα πρεπει να πηγαινουν για τεστ παπ. Όσο για την καυτηρίαση δεν είναι τόσο απλό για τις γυναίκες.. Είναι εσωτερικά και είναι πιοπ δυσκολη υπόθεση. Επισης δεν ξέρω αν έχει αναφερθει σε προηγουμενες σελίδες αλλα στα κονδηλόματα παίζει ρολο και αν βρίσκονται σε έξαρση. Είχε κολλησει μια φίλη της αδερφής μου. Είχα μάθει απο τη αδερφή μου ότι αναγκαστηκε και έκανε επεμβαση. Και μάλιστα 2 φορες. Γιατι ξαναεμφανιστηκαν.. Τώρα περισσοτερες λεπτομεριες με το αν πήγαινε για τεστ παπ και καθε ποτε, δεν ξέρω.

Πάντως πρέπει να γλύτωσε γιατι δεν έμαθα κάποιο ασχημο νέο ξανα και επισης καταφερε να κάνει και παιδάκι.. Α και να πω ότι είχε σοβαρες υποψίες ότι την κόλλησε το αγόρι της που τα είχαν 4 χρόνια. Μέτα βεβαια χώρισαν για άλλους λόγους.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Εκεί που τον μάλαζα στα profiles του xvideos ανοίγω την παρακάτω εικόνα. Αν υπάρχει κάποιος γιατρός ή έμπειρος στο σάιτ να μας πει αν αυτές οι άσπρες φουσκάλες που έχει η τύπισσα στο μουνί είναι κονδυλώματα ή όχι.
να τσονταρω 10€ να πας σε μπουρδελο ;Το εχεις αναγκη !!
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.724
Like
55
Πόντοι
16
Για προληπτική εξέταση κονδυλωμάτων στον άντρα -διότι υπάρχουν και οι λεγόμενες υποκλινικές βλάβες που δε φαίνονται με γυμνό μάτι,αλλά με φακό- πού πρέπει να απευθυνθεί κανείς; σε ανδρολόγο-ουρολόγο ή σε δερματολόγο;
Αν κάποιος συναγωνιστής έχει δει καλά αποτελέσματα από κάποιον γιατρό θα του ήμουν ευγνώμων αν μου έστελνε τα στοιχεία του με ένα προσωπικό μήνυμα -αν υπάρχει πρόβλημα να τα βάλει στο θρεντ για διαφημιστικούς λόγους.
Ευχαριστώ θερμά.
 

brdlust

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
458
Κριτικές
36
Like
12
Πόντοι
5.760
Για προληπτική εξέταση κονδυλωμάτων στον άντρα -διότι υπάρχουν και οι λεγόμενες υποκλινικές βλάβες που δε φαίνονται με γυμνό μάτι,αλλά με φακό- πού πρέπει να απευθυνθεί κανείς; σε ανδρολόγο-ουρολόγο ή σε δερματολόγο;
Αν κάποιος συναγωνιστής έχει δει καλά αποτελέσματα από κάποιον γιατρό θα του ήμουν ευγνώμων αν μου έστελνε τα στοιχεία του με ένα προσωπικό μήνυμα -αν υπάρχει πρόβλημα να τα βάλει στο θρεντ για διαφημιστικούς λόγους.
Ευχαριστώ θερμά.
μια τέτοια πληροφορία θα την εκτιμούσα και γω ιδιαιτέρως. Είτε γιατρό είτε κάποια ιδιωτική κλινική που να την έχει δοκιμάσει κάποιος ...
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.182
Κριτικές
496
Like
62.392
Πόντοι
39.662
ελα ντε απορω πως λειπουν απο εδω μεσα διαφημισεις απο γιατρους ψυχολογους ψυχιατρους χρυσες δουλειες θα εκαναν  :2funny:
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
μια τέτοια πληροφορία θα την εκτιμούσα και γω ιδιαιτέρως. Είτε γιατρό είτε κάποια ιδιωτική κλινική που να την έχει δοκιμάσει κάποιος ...

Σε ιδιωτικο γιατρο μπορεις να πας ειτε φυσικα στο νοσοκομειο Συγγρος που ειναι οι καλυτεροι σε αυτο.

Προσοχη : Οποιος ιδιωτικος γιατρος ζητησει πανω απο 50 ευρω για καυτηριασμο/καψιμο κονδυλωματων να φυγετε απευθειας. Αλλοι μαλιστα χρεωνουν αναλογα με το κονδυλωμα ( πχ 20 ευρω το ενα και αλλες τετοιες μαλακιες ) και ειναι για γελια.

Η καλυτερη λυση ειναι το καψιμο με το ηλεκτροδιο και οχι η κρυοπηξια με αζωτο.
 

deltree

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
90
Κριτικές
7
Λύσεις
1
Like
516
Πόντοι
280
Η καλύτερη λύση πλέον είναι ο καυτηριασμός με ειδικό laser
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.724
Like
55
Πόντοι
16
Σε ιδιωτικο γιατρο μπορεις να πας ειτε φυσικα στο νοσοκομειο Συγγρος που ειναι οι καλυτεροι σε αυτο.

Προσοχη : Οποιος ιδιωτικος γιατρος ζητησει πανω απο 50 ευρω για καυτηριασμο/καψιμο κονδυλωματων να φυγετε απευθειας. Αλλοι μαλιστα χρεωνουν αναλογα με το κονδυλωμα ( πχ 20 ευρω το ενα και αλλες τετοιες μαλακιες ) και ειναι για γελια.

Η καλυτερη λυση ειναι το καψιμο με το ηλεκτροδιο και οχι η κρυοπηξια με αζωτο.

Σε ουρολόγο ή δερματολόγο; Στο Συγγρός μπορείς να πας αν είσαι ανασφάλιστος;
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
Σε ουρολόγο ή δερματολόγο; Στο Συγγρός μπορείς να πας αν είσαι ανασφάλιστος;

Συγγνωμη, σε δερματολογο-αφροδισιολογο εννοειται, αν ειναι για αντιμετωπιση των κονδυλωματων.

Στο Συγγρος μπορεις να πας και ανασφαλιστος απλα δεν ξερω αν/τι θα χρεωσουν.

Επισης πας πολυ πρωι γιατι γινεται της κακομοιρας.
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Ήθελα να ρωτήσω. Όταν πάει κάποιος σε μασατζιδικο κ η κοπέλα τρίβεται γυμνή πάνω του- όχι στο πεος- κ μετά του ξανακάνει μασάζ, θα μπορουσε να τον κολλήσει κονδυλώματα από τυχόν κολπικες εκρισεις που στη συνέχεια τις μεταφέρει στο πεος μέσω μασαζ?
 

ΝΙΝΟ ΠΟΥΤΣΟ

Νέο Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2015
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπερα μαγκες με λενε Στεφανο και ειμαι 29 ετων. Απο πολυ μικρος ειχα παρατηρησει στη βαλανο κατι φουσκαλες ανυσηχησα και πηγα στο γιατρο ο οποιος μου ειπε οτι αυτες οι φουσκαλες λεγονται μαργαριτοειδεις βλατιδες ειναι κατι φυσιολογικο που το εχουν πολλοι αντρες, δεν ειναι σμν, δεν ειναι επικυνδινο για την υγεια και δεν μεταδιδεται. Μου ειπε οτι αν με ενοχλει αισθητικα μπορουμε να τις αφαιρεσουμε με λειζερ αλλα δεν το εκανα τοτε. Τωρα επειδη μου ετυχαν μερικα περιστατικα με πουτανες που το βλεπουν και νομιζουν οτι ειναι κονδυλωματα, δεν καταλαβαιουν οτι δεν ειναι σμν και με διωχνουν σκεφτομαι να παω να τα αφαιρεσω. Εχει κανεις εμπειρια με το θεμα; Κατα ποσο ειναι αποτελεσματικη η αφαιρεση; Πως γινεται, που μου προτινεται να παω και ποσο θα μου κοστισει περιπου;;
 

victoria2419

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2015
Μηνύματα
321
Like
8
Πόντοι
1
Για προληπτική εξέταση κονδυλωμάτων στον άντρα -διότι υπάρχουν και οι λεγόμενες υποκλινικές βλάβες που δε φαίνονται με γυμνό μάτι,αλλά με φακό- πού πρέπει να απευθυνθεί κανείς; σε ανδρολόγο-ουρολόγο ή σε δερματολόγο;
Αν κάποιος συναγωνιστής έχει δει καλά αποτελέσματα από κάποιον γιατρό θα του ήμουν ευγνώμων αν μου έστελνε τα στοιχεία του με ένα προσωπικό μήνυμα -αν υπάρχει πρόβλημα να τα βάλει στο θρεντ για διαφημιστικούς λόγους.
Ευχαριστώ θερμά.
΄
Τα οξυτενή κονδυλώματα όπως γνωρίζουμε οφείλονται στον Human Papilloma Virus (HPV) και συγκεκριμένα σε ορότυπους με χαμηλή ογκογενετική ικανότητα όπως οι 6 και 11. Άλλοι γονότυποι του HPV όπως ο 16 και 18 προκαλούν τις ενδοεπιθηλιακές αλλοιώσεις (squamous intraepithelial lesions) στον τράχηλο, τον κόλπο, το αιδοίο και το πέος που εάν δεν αντιμετωπιστούν θα εξελιχθούν σε διηθητικό καρκίνωμα (Cervical, Vaginal, Vulvar, Penile Cancer). Σύμφωνα με μελέτες το 90% του σεξουαλικά ενεργού πληθυσμού έχει έρθει σε επαφή με τον HPV. Το ανοσοποιητικό σύστημα των περισσότερων ατόμων θα θέσει τον ιό υπό επιτήρηση και θα περιορίσει την λοίμωξη. Οι υπόλοιποι θα νοσήσουν. Να σημειωθεί βέβαια ότι τα κονδυλώματα ακόμη και χωρίς θεραπεία σε ένα μεγάλο ποσοστό υποστρέφουν αυτόματα.
Υπάρχει τρόπος να γνωρίζει κανείς εάν έχει μολυνθεί από τον ιό και να προσδιορίσει τους ακριβείς γονότυπους ώστε να ξέρει εάν δυνητικά κινδυνεύει από καρκίνο. Η εξέταση ανιχνεύει το γονιδίωμα του ιού και λέγεται PCR (αλυσιδωτή αντίδραση πολυμεράσης).΄Απευθυνθείτε σε κάποιον ουρολόγο και θα σας παραπέμψει εκείνος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom