Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 363K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Eμεις που επισκεπτομαστε συχνα τα κοκκινα σπιτακια τι πιθανοτητες λετε πως εχουμε να ΜΗΝ κολλησουμε καποια στιγμη καποιο ΣΜΝ? Υπαρχει ελπιδα? Ή λογω του νομου των πιθανοτητων και λογω του τεραστιου αριθμου διαφορετικων παρτενερ το εχουμε σιγουρο το παρασημο?
τώρα σοβαρά ερωτάς;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τοσο σιγουρο δηλαδη?

ρε μάγκα μισό να σε ρωτήσω αλλιώς.
εάν ο χι ποδοσφαιριστής δεν έπαιζε μπάλλα αλλά ήταν υπάλληλος γραφείου πόσες λιγότερες πιθανότητες θα είχει να πάθει χιαστό ;

τι διάλο.
επιμόρφωση πρέπει να σας κάνουν για να κάνετε τις απλές αναγωγές;
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
ρε μάγκα μισό να σε ρωτήσω αλλιώς.
εάν ο χι ποδοσφαιριστής δεν έπαιζε μπάλλα αλλά ήταν υπάλληλος γραφείου πόσες λιγότερες πιθανότητες θα είχει να πάθει χιαστό ;

τι διάλο.
επιμόρφωση πρέπει να σας κάνουν για να κάνετε τις απλές αναγωγές;
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :uglystupid: :uglystupid:
+1000000000000
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
ρε μάγκα μισό να σε ρωτήσω αλλιώς.
εάν ο χι ποδοσφαιριστής δεν έπαιζε μπάλλα αλλά ήταν υπάλληλος γραφείου πόσες λιγότερες πιθανότητες θα είχει να πάθει χιαστό ;

τι διάλο.
επιμόρφωση πρέπει να σας κάνουν για να κάνετε τις απλές αναγωγές;

Eδώ βρήκε δύσκολη την εγγραφή.
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
ρε μάγκα μισό να σε ρωτήσω αλλιώς.
εάν ο χι ποδοσφαιριστής δεν έπαιζε μπάλλα αλλά ήταν υπάλληλος γραφείου πόσες λιγότερες πιθανότητες θα είχει να πάθει χιαστό ;

τι διάλο.
επιμόρφωση πρέπει να σας κάνουν για να κάνετε τις απλές αναγωγές;

φίλε μου μην ασχολείσαι και χαλιέσαι...Εγώ σταμάτησα όταν έπεσα πάνω σε ντουβάρια που έβγαλαν την ιατρική λάθος για να μπορούν να εφαρμόζουν πρακτικές υψηλού κινδύνου "χωρίς ενοχές"... Πλέον απαντώ μόνο σε πμ και στους ξερόλες τίποτα...Όλοι είναι άξιοι της μοίρας τους...
 

spi8oxyshs

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2010
Μηνύματα
165
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Παίδες help , έχω πάθει μολυσματική τέρμινθο ( μικρα σπυρακια στις τρίχες ).. Μιλάμε εχω γινει χαλια  :(
Έχει πάθει μήπως κανείς άλλος.?
Δευτέρα θα πάω να μου τα βγάλουν  :'(

αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος!! η κρυοπηξία πονάει?
 

Doberman.gr

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2011
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046

γιαυτο ο περσονας παει κωλομπαρα...

κανει σεξ απο αποσταση γιαυτο δεν κολαει..


ε τον αλητη  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ναι πολύ ευχάριστο να έχεις αυτήν την ''μαλακία'',ρώτα όσους το έχουν.

Ααα κ φτάνει μέχρι καρκίνο.

Με λίγα λόγια

Προκαλούνται από ιό που προσβάλλει το δέρμα και τους βλεννογόνους του στόματος, του εντέρου και του κόλπου (δηλαδή την εσωτερική επένδυση των κοιλοτήτων του σώματος).

Μεταδίδονται με (άμεση ή έμμεση) επαφή με κονδυλώματα.

Συμπτώματα: Σκληρά και μυτερά εξογκώματα (σαν μυρμηγκιές), άλλοτε μεμονωμένα άλλοτε πολλά μαζί στα γεννητικά όργανα και γύρω από τον πρωκτό. Αρχικά είναι ανώδυνα, στο χρώμα του δέρματος και δεν παρουσιάζουν πρήξιμο ή κοκκινίλα.

Εξέλιξη: Με τη πάροδο του χρόνου διογκώνονται και μπορεί να ματώνουν. Ορισμένα είδη του ιού των κονδυλωμάτων προδιαθέτουν για την εμφάνιση καρκίνου σε άνδρες (ορθό έντερο) και σε γυναίκες (τράχηλος της μήτρας). Ο ιός μένει για πάντα στο σώμα, αλλά το ανοσοποιητικό σύστημα καταφέρνει να τον κρατήσει υπό έλεγχο.

Θεραπεία: Αφαιρούνται με καυτηριασμό, κρυοπηξία, με επάλειψη με ειδικές ουσίες ή χειρουργικά. Η θεραπεία πρέπει να γίνει το συντομότερο δυνατό, γιατί έτσι εξασφαλίζονται περισσότερες πιθανότητες γρήγορης και πλήρους θεραπείας.

Προφύλαξη: Το προφυλακτικό προσφέρει προστασία, αλλά μόνο αν τα κονδυλώματα βρίσκονται στην περιοχή που καλύπτει.

Το προφυλακτικό είναι αποτελεσματικό για την προστασία από τα καρκινογόνα στελέχη του ιού. Για αυτά τα στελέχη και μόνον υπάρχει εμβόλιο.

Προσοχή: Επειδή τα κονδυλώματα δεν πονάνε, εύκολα διαφεύγουν της προσοχής. Εάν δείτε μικρά, ανώδυνα σπυράκια με σκληρή «μύτη» στην περιοχή των γεννητικών οργάνων, απευθυνθείτε αμέσως σε δερματολόγο. Όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα.


Κατ'αρχας, ολοι οι γαμιαδες εχουν ελθει σε επαφη με τον ιο. Και εσεις να κανετε αποχη, καποιος απο εμας θα πηδηξει τη γκομενα σας οποτε δεν γλυτωνετε. Συνεχιζω λεγοντας πως με προσοχη μπορεις να περιορισεις τη μολυνση, καθως ειναι τοπικη, η οποια στους αντρες μεταδιδεται κυριως μετο ξυρισμα απο ενα σημειο στο αλλο.(μην το παιζετε ολοι πορνοσταρ). Για να τελειωνουμε με τον καρκινο, υπαρχει πληθωρα ιων που μπορει να οδηγησει σε καρκινογενεση. Απλα θηλωματα αδενωματα κτλ. Ο ιος επσταιν μπαρ μεταδιδεται με το φιλι, εχει προσβαλει το 90% και ειναι απο τους πρωτους που συνδεθηκαν με λεμφωματα burkitt κτλ. Αρα να μην φιλατε κιολας. Επισης στο βιβλιο της 3 λυκειου οι ιογενεις καρκινογενεσεις ειναι πολυ κατω ως παραγοντες απ την διατροφη και το περιβαλλον.

Οι γυναικες να κανουν εμβολιο και τεστ παπ και οι αντρεσ να γαμοσταυρισουν τους δερματολογους και μετα να κανουν εμβολιο.
Μην μας σπατε τα αρχιδια αλλο...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Κατ'αρχας, ολοι οι γαμιαδες εχουν ελθει σε επαφη με τον ιο. Και εσεις να κανετε αποχη, καποιος απο εμας θα πηδηξει τη γκομενα σας οποτε δεν γλυτωνετε. Συνεχιζω λεγοντας πως με προσοχη μπορεις να περιορισεις τη μολυνση, καθως ειναι τοπικη, η οποια στους αντρες μεταδιδεται κυριως μετο ξυρισμα απο ενα σημειο στο αλλο.(μην το παιζετε ολοι πορνοσταρ). Για να τελειωνουμε με τον καρκινο, υπαρχει πληθωρα ιων που μπορει να οδηγησει σε καρκινογενεση. Απλα θηλωματα αδενωματα κτλ. Ο ιος επσταιν μπαρ μεταδιδεται με το φιλι, εχει προσβαλει το 90% και ειναι απο τους πρωτους που συνδεθηκαν με λεμφωματα burkitt κτλ. Αρα να μην φιλατε κιολας. Επισης στο βιβλιο της 3 λυκειου οι ιογενεις καρκινογενεσεις ειναι πολυ κατω ως παραγοντες απ την διατροφη και το περιβαλλον.

Οι γυναικες να κανουν εμβολιο και τεστ παπ και οι αντρεσ να γαμοσταυρισουν τους δερματολογους και μετα να κανουν εμβολιο.
Μην μας σπατε τα αρχιδια αλλο...

οκ αδερφέ.
εγώ προτείνω το άλλο για να ισοσκελίσω.
αφού θα πεθάνουμε που θα πεθάνουμε γαμάτε όλοι όλους ελεύθερα και χωρίς καπότες.
απλά μη μας σπάτε τ αρχίδια ότι δεν τρέχει τίποτα.
όσοι έχουν περάσει αυτοί ή οι δικοί τους ξέρουν πολύ καλά τι παίζει.
επίσης παίζει εάν όλα αυτά τα πείτε σε κάποιον που έχει περασει κάνα εξάμηνο τα ζόρια των κονδυλωμάτων να σας αρχίσει στις φάπες το λιγότερο και να σας γαμήσει για να περάσετε τα ίδια το περισσότερο.
 

spi8oxyshs

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2010
Μηνύματα
165
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Κατ'αρχας, ολοι οι γαμιαδες εχουν ελθει σε επαφη με τον ιο. Και εσεις να κανετε αποχη, καποιος απο εμας θα πηδηξει τη γκομενα σας οποτε δεν γλυτωνετε. Συνεχιζω λεγοντας πως με προσοχη μπορεις να περιορισεις τη μολυνση, καθως ειναι τοπικη, η οποια στους αντρες μεταδιδεται κυριως μετο ξυρισμα απο ενα σημειο στο αλλο.(μην το παιζετε ολοι πορνοσταρ). Για να τελειωνουμε με τον καρκινο, υπαρχει πληθωρα ιων που μπορει να οδηγησει σε καρκινογενεση. Απλα θηλωματα αδενωματα κτλ. Ο ιος επσταιν μπαρ μεταδιδεται με το φιλι, εχει προσβαλει το 90% και ειναι απο τους πρωτους που συνδεθηκαν με λεμφωματα burkitt κτλ. Αρα να μην φιλατε κιολας. Επισης στο βιβλιο της 3 λυκειου οι ιογενεις καρκινογενεσεις ειναι πολυ κατω ως παραγοντες απ την διατροφη και το περιβαλλον.

Οι γυναικες να κανουν εμβολιο και τεστ παπ και οι αντρεσ να γαμοσταυρισουν τους δερματολογους και μετα να κανουν εμβολιο.
Μην μας σπατε τα αρχιδια αλλο...

σωστός!!
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
johnu η μολυσματικη τερμινθος δεν ειναι τιποτα.

καταρχας δε μεταδιδεται μονο με το σεξ. Ειναι πολυ συνηθισμενη στα παιδια γι αυτο και πολυς κοσμος που συναναστρεφεται με παιδια (νηπιαγωγοι, δασκαλοι) μπορει να την αρπαξουν.

Ειχα βγαλει και γω, καμια 10ρια σπυρακια πριν 3 χρονια. Πηγα στο δερματολογο νομιζοντας το χειροτερο (κονδυλωματα). Με καθησυχασε, μου καθαρισε τα σπυρια με μια ειδικη λαβιδα αποξεσης, αυτα ματωσαν λιγο, πασαλειψε μια αλοιφη και απο τοτε δε τα εχω ξαναδει.

Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να ενημερωσω τις γκομενες που ειχα ερθει σε επαφη καθως δεν ειναι σοβαρη ασθενεια.
 

spi8oxyshs

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2010
Μηνύματα
165
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
johnu η μολυσματικη τερμινθος δεν ειναι τιποτα.

καταρχας δε μεταδιδεται μονο με το σεξ. Ειναι πολυ συνηθισμενη στα παιδια γι αυτο και πολυς κοσμος που συναναστρεφεται με παιδια (νηπιαγωγοι, δασκαλοι) μπορει να την αρπαξουν.

Ειχα βγαλει και γω, καμια 10ρια σπυρακια πριν 3 χρονια. Πηγα στο δερματολογο νομιζοντας το χειροτερο (κονδυλωματα). Με καθησυχασε, μου καθαρισε τα σπυρια με μια ειδικη λαβιδα αποξεσης, αυτα ματωσαν λιγο, πασαλειψε μια αλοιφη και απο τοτε δε τα εχω ξαναδει.

Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να ενημερωσω τις γκομενες που ειχα ερθει σε επαφη καθως δεν ειναι σοβαρη ασθενεια.

Thanks για της πληροφορίες φίλε μου να σαι καλά..
Πόνεσες οταν στο έκανε αυτό?
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
Ε νταξ μια ενοχληση τη νιωθεις αλλα δε θα πονεσεις κιολας.

Θα τρεξει αιμα απο τα σπυρακια, ειναι φυσιολογικο και μετα θα στα απολυμανει

Καλο θα ναι να χεις ξυριστει εκει. κανεις τη δουλεια του πιο ευκολη γιατι τα εντοπιζει ευκολοτερα και τα αφαιρει ακομα πιο ευκολα. Αλλιως παιζει μαζι με το σπυρι να σου μαζεψει και 5-6 τριχες.κι αποτι μου λενε οι γκομενες αυτο ποναει :P
 

spi8oxyshs

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2010
Μηνύματα
165
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Ε νταξ μια ενοχληση τη νιωθεις αλλα δε θα πονεσεις κιολας.

Θα τρεξει αιμα απο τα σπυρακια, ειναι φυσιολογικο και μετα θα στα απολυμανει

Καλο θα ναι να χεις ξυριστει εκει. κανεις τη δουλεια του πιο ευκολη γιατι τα εντοπιζει ευκολοτερα και τα αφαιρει ακομα πιο ευκολα. Αλλιως παιζει μαζι με το σπυρι να σου μαζεψει και 5-6 τριχες.κι αποτι μου λενε οι γκομενες αυτο ποναει :P

Α οk μια χαρά τότε.. Θα του ρίξω ένα κοψιμο γιατι με το ξυρισμα ειχαν ματωσει  :-
πφφ..
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ρε μάγκα μισό να σε ρωτήσω αλλιώς.
εάν ο χι ποδοσφαιριστής δεν έπαιζε μπάλλα αλλά ήταν υπάλληλος γραφείου πόσες λιγότερες πιθανότητες θα είχει να πάθει χιαστό ;

τι διάλο.
επιμόρφωση πρέπει να σας κάνουν για να κάνετε τις απλές αναγωγές;
χαχαχαχαχαχαχαχα
άσε τα παιδιά ρε...
δεν έχουνε ακόμα κάνει για αυτό το μάθημα στο φροντιστήριο...
χαχαχαχαααχαχαχα
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
οκ αδερφέ.
εγώ προτείνω το άλλο για να ισοσκελίσω.
αφού θα πεθάνουμε που θα πεθάνουμε γαμάτε όλοι όλους ελεύθερα και χωρίς καπότες.
απλά μη μας σπάτε τ αρχίδια ότι δεν τρέχει τίποτα.
όσοι έχουν περάσει αυτοί ή οι δικοί τους ξέρουν πολύ καλά τι παίζει.
επίσης παίζει εάν όλα αυτά τα πείτε σε κάποιον που έχει περασει κάνα εξάμηνο τα ζόρια των κονδυλωμάτων να σας αρχίσει στις φάπες το λιγότερο και να σας γαμήσει για να περάσετε τα ίδια το περισσότερο.
εγω προσπαθω 4 χρονια να βρω καποιον να μου κανει εμβολιο και ολοι μου λενε οτι στους αντρες δεν ειναι τιποτα κτλ.
Επισης ξερω ατομα με κονδυλωματα και δεν τρεχει τιποτα. το λενε κιολας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom