Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 360K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
14
Πόντοι
6
εμείς οι άντρες καλά τη βγάζουμε με τα κονδυλώματα. Πρόβλημα έχουν οι γυναίκες που τους κάνει καρκίνο στον τράχηλο της μήτρας κ άντε γειά μετά...
Ο HPV ιός είναι από τους λίγους ιούς που έχουν αποδειχθεί ότι σχετίζεται με ογκογένεση. Γι'αυτό προσέχτε εσείς με τα κονδυλώματα μη κολλήσετε τις συντρόφους σας.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
εμείς οι άντρες καλά τη βγάζουμε με τα κονδυλώματα. Πρόβλημα έχουν οι γυναίκες που τους κάνει καρκίνο στον τράχηλο της μήτρας κ άντε γειά μετά...
Ο HPV ιός είναι από τους λίγους ιούς που έχουν αποδειχθεί ότι σχετίζεται με ογκογένεση. Γι'αυτό προσέχτε εσείς με τα κονδυλώματα μη κολλήσετε τις συντρόφους σας.

πολυ σωστο!
 
OP
OP
A

arxidoulis

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
335
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
μιλησα με γιατρο στο τηλεφωνο και μου ειπε οτι υπαρχει εξαρση με τα κονδυλωματα γενικα!θα παω απο εκει για εξεταση.παιδια προσοχη!
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Yπάρχει έξαρση γιατί δεν πιστεύετε όταν σας προειδοποιούν...
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.222
Like
376
Πόντοι
36
εμείς οι άντρες καλά τη βγάζουμε με τα κονδυλώματα. Πρόβλημα έχουν οι γυναίκες που τους κάνει καρκίνο στον τράχηλο της μήτρας κ άντε γειά μετά...
Ο HPV ιός είναι από τους λίγους ιούς που έχουν αποδειχθεί ότι σχετίζεται με ογκογένεση. Γι'αυτό προσέχτε εσείς με τα κονδυλώματα μη κολλήσετε τις συντρόφους σας.

Επειδή λίγοι το ξέρουν, η αλοιφή που χρησιμοποιείται για αγωγή και αναφέραμε με τον συναγωνιστή Μούτσο13 (aldara, τη θυμήθηκα) στα κονδυλώματα, έχει φτιαχτεί και χρησιμοποιείται και για μορφές καρκίνου. Φαίνεται και στις οδηγίες...ʼρα δεν την βάζουμε όποτε μας καβλώσει και το πρόβλημα είναι σοβαρό και για μας! Μην το υποτιμάμε!
 

sexologos28

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2006
Μηνύματα
11
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
φιλε μουτσο13 απο που τα κολλησες αν επιτρεπεται..απο σπιτι??μετα απο ποσο καιρο εμφανιζονται??Υπαρχει περιπτωση να μην εμφανιστουν σε διαστημα 6 μηνων??
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
φιλε μουτσο13 απο που τα κολλησες αν επιτρεπεται..απο σπιτι??μετα απο ποσο καιρο εμφανιζονται??Υπαρχει περιπτωση να μην εμφανιστουν σε διαστημα 6 μηνων??

Φιλε τα κολλησα απ μια γκομενα της οποιας δεν ειχαν εκδηλωθει(ωστε να φαινονται στο ματι) και δεν ηξερε οτι τα ειχε.
Αφου τα εχεις αφαιρεσει και επειτα ακολουθησεις την θεραπεια με την αλοιφη aldara υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην ξαναεμφανιστουν μεσα στο εξαμηνο, μπορει και ποτε αν προσεχεις. (εγω απλα δεν ακολουθησα τη θεραπεια με την αλοιφη και γι'αυτο μου επανεμφανίστηκαν).
Εχω ομως ακουσει και οτι μπορει  να τα μεταδοσεις, περα απ τη πραξη χωρις προφυλακτικο, με το να ακουμπησεις με το χερι σου το οργανο σου (τη περιοχη που ειναι το κονδυλωμα) και αμεσως μετα να ακουμπησεις ενα ξενο οργανο. Βεβαια δεν ειμαι απολυτος σε αυτον τον τροπο μεταδοσης, θελω να τον διασταυρωσω και απο αλλου.
 

dimpa

Νέο Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Καταρχήν θα ήθελα να πω ότι συμφωνώ με τους προηγούμενους. Όχι πανικός αλλά εξέταση το συντομότερο σε έναν δερματολόγο-αφροδισιολόγο ή Στον Συγγρό.

Η διαδικασία με το οξικό οξύ κρατάει 5-10 λεπτά. Και γίνεται προσεκτική μελέτη με φακό γιατί μπορεί να έχουν μέγεθος καρφίτσας.

Μην αγχώνεσαι και το σημαντικότερο αν έχεις να ενημερώσεις όσες είχες επαφές να εξεταστούν και αυτές. Επίσης ο ιός έχει διάφορους τύπους. Καμία 20αρια αν θυμάμαι καλά. Και δύο τρεις από αυτους είναι πολύ πολύ επικυνδυνοι. Καλό θα είναι να γίνει και μια τυποποίηση του τύπου του ιού.

Όσο για το σιτε που αναφέρατε για να μην ψάχνετε το σχετικό μήνυμα:

[URL unfurl="true"]http://siteseein.blogspot.com/2006/10/blog-post_115997014205486693.html[/url
]
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Από τη γκόμενα τα κόλλησες με προφυλακτικό ή χωρίς;
 

grazydog

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
153
Like
2
Πόντοι
1
συνάδελφοι να ρωτήσω αν από τις ουρολογικές εξετάσεις μπορούν να αναγνωρίσουν αν έχεις κάποιο μικρόβιο..
 

grazydog

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
153
Like
2
Πόντοι
1
παληκάρι moutsos13 στις ουρολογικές εξετάσεις στο βρήκανε???
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
παληκάρι moutsos13 στις ουρολογικές εξετάσεις στο βρήκανε???

οχι φιλαρακο δεν εκανα και δεν ξερω αν ανιχνευονται με την εξεταση ουρων τα κονδυλωματα.
Τα διέγνωσε με το ματι ο δερματολογος
 
OP
OP
A

arxidoulis

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
335
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
ευτυχως ειμαι υγιης!πηγα στον γιατρο και δεν διεγνωσε κατι!μου ειπε ομως οτι δεχεται τουλαχιστον 10 περιστατικα την μερα σε αντρες και γυναικες!κολλαει ακομα και με καποτα.αρκει και η επαφη δερμα με δερμα.υπουλη ασθενεια.καταστροφικη για την γυναικα!
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Χαιρομαι φιλε. Αντε και καλά μυαλά...Ξερεις εσυ... ακαποτα, 69  κλπ κλπ :grin: :grin:
 

cybermike4

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
19
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Ρίξε μια ματιά και στο
Στο εν λόγω σάιτ αναφέρει ότι υπάρχουν πολλοί τύποι κονδυλωμάτων, αλλά ο συγκεκριμένος δεν προκαλεί προβλήματα - περά από την αισθητική πλευρά.... Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να εμπιστευτείς το wikipedia για ιατρικά θέματα...
 
OP
OP
A

arxidoulis

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
335
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
η πεοσκοπιση τι ακριβως ειναι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom