Νέα

Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

zio777

Νέο Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
ΓΕΙΑ...ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΝΜ.ΤΟ ΚΩΛΟΜΠΑΡΟ ΣΤΗΝ ΛΚΗΔΟΝΑ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ?ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Καλά, εννοείται αυτό που λέτε συναγωνιστές. Πόσο κάφρος και πίθηκος πρέπει να είναι κανείς ώστε να σκάσει μύτη σε ένα κωλόμπαρο και με το που θα του έρθει η γκόμενα να κάτσει να την ρωτήσει "πόσα θες για να σ τον περάσω;"
Εννοείται ότι με τέτοιο σκεπτικό δεν πας πουθενά. Ωστόσο φαντάζομαι ότι ένας διαχωρισμός έχει νόημα. Θα υπάρχουν μαγαζιά όπου δεν παίζει τίποτα εντός εκτός απ την προσπάθεια να σε τυλίξουν και θα υπάρχουν και μαγαζιά που θα παίζουν σκηνικά. Σε κάθε περίπτωση φυσικά το τι ακριβώς θα παιχτεί εξαρτάται απ την κοπέλα, απ τον πελάτη (κυρίως) αλλά και άλλους παράγοντες.
 

aries62

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
192
Like
0
Πόντοι
1
Καλά, εννοείται αυτό που λέτε συναγωνιστές. Πόσο κάφρος και πίθηκος πρέπει να είναι κανείς ώστε να σκάσει μύτη σε ένα κωλόμπαρο και με το που θα του έρθει η γκόμενα να κάτσει να την ρωτήσει "πόσα θες για να σ τον περάσω;"
Εννοείται ότι με τέτοιο σκεπτικό δεν πας πουθενά. Ωστόσο φαντάζομαι ότι ένας διαχωρισμός έχει νόημα. Θα υπάρχουν μαγαζιά όπου δεν παίζει τίποτα εντός εκτός απ την προσπάθεια να σε τυλίξουν και θα υπάρχουν και μαγαζιά που θα παίζουν σκηνικά. Σε κάθε περίπτωση φυσικά το τι ακριβώς θα παιχτεί εξαρτάται απ την κοπέλα, απ τον πελάτη (κυρίως) αλλά και άλλους παράγοντες.
Συμφωνώ απολύτως! Να διευκρινήσουμε ότι μιλάμε πάντα για το τι παίζεται μέσα στο μαγαζί!
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Συνάδελφε Aries, δεν επηρεάζεται όμως και το τι παίζεται έξω από το μαγαζί από το τι παίζεται μέσα; Με άλλα λόγια, μία κοπέλα δεν νομίζω να μπορεί να δίνει ραντεβού με τους πελάτες εκτός μαγαζιού αν δεν έχει την έγκριση ή έστω την ανοχή του ιδιοκτήτη, έτσι;
Τουλάχιστον εμένα αν και δεν έχω μεγάλη πείρα στα κωλόμπαρα μου φαίνεται λογικό.

Και όσο για την λίστα των μαγαζιών, αν και δεν ξέρω και πολλά επιτρέψτε μου να προσθέσω εδώ μία λίστα από το εξαιρετικό ποστ του μέλους Alchemist στο παλιό φόρουμ:
• Όνειρο ($), Αισώπου 20, Βαρδάρη.
• Ρουζ ($), Αφροδίτης 7, Βαρδάρη.
• Άγγελοι του Τσάρλυ ($), Αφροδίτης 3, Βαρδάρη.
• Prive ($), Μοναστηρίου 17, Βαρδάρη.
• Coala ($), Μοναστηρίου 19, Βαρδάρη.
• Leshi ($), Αφροδίτης 13, Βαρδάρη.
• Pub Άνεμος ($), Προμηθέως ?, Βαρδάρη.
• Βλάχα ($), Αλεξ. Φλέμινγκ 12, Σχολή Τυφλών.
• Bla-Bla ($), Λάμπρου Πορφύρα 3, Ντεπώ.
• Ανώνυμο ($), Μιχαήλ Καλού 4, Βαρδάρη.
• Pub φλόγες ($), Οδυσσέως 7, Βαρδάρη.
 

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
εχω να κανω τα εξης σχολια για τη λιστα :
1. ΟΝΕΙΡΟ, ΡΟΥΖ, ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΟΥ ΤΣΑΡΛΥ, ΑΝΕΜΟΣ ---- μακρια γιατι δουλευουν με το συστημα "σου περνουμε οτι εχεις". δηλαδη κατι παρακμιακες γριες δηθεν σου κανουν κολπα την ωρα που ο σερβιτορος φερνει το ενα μετα το αλλο ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ (νερο) ΣΑΜΠΑΝΙΑΣ τα οποια αν και δεν τα παραγγειλες ποτε στο τελος θα τα πληρωσεις. ΜΑΚΡΙΑ
2. PRIVE,COALA,LESHI ----οποιος αισθανεται κυριολεκτικα τυχερος ας παει. γιατι το μονο που θα κανει ειναι να παιξει φρουτακια                                               
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Μάπα η λίστα δηλαδή;
Με τα υπόλοιπα παίζει κάτι, τουλάχιστον;
 

Akis30

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
6
Πόντοι
2.067
Την πρώτη και τελευταία φορά που πήγα σε κωλόμπαρο ήταν το ΟΝΕΙΡΟ. Ημουν αρκετά νέος βέβαιο τότε στο χώρο και δεν ήξερα τίποτα... Με ψάρεψε ένα μπάζο καθώς περνούσα και έταζε ότι είχε στο μαγαζί μέσα θεές.Και ήταν από Αυστραλία , Ευρώπη , Αμερική από παντού.Ηλικίες 18-20.Οντως άβγαλτος , που να φανταστώ ότι υπάρχουν άτομα που ψεύδονται τόσο ασύστολα... Τέλος πάντων , μέσα στο μαγαζί ψάχνω να βρω τις λεγάμενες,τίποτα.Μόνο δυο γριές μπάζα.Κάτσε , να πιούμε , θα έρθουν οι άλλες αργότερα μου λένε.Να μην τα πολυλογώ την ψιλιάστηκα στο πρώτο κέρασμα , δίνουμε 10 ευρώ με ένα φίλο που ήμουνα και κάνω να φύγω.Ερχεται ο σερβιτόρος,ένα πρεζόνι (παρότι άβγαλτος τον έκοψα ακόμα κι εγώ,τόσο χάλι είχε) και μου ζητάει 50 ευρώ επιπλέον για τα ποτά.Πιο ποτά ρωτάμε? Και λέει ο άλλος ανοίχτηκε μπουκάλι!!! Κάναμε φασαρία , ο φίλος μου τρελάθηκε , ήθελε να πλακώσει τη μία η οποία πήγε και κρύφτηκε πίσω από το μπαρ.Ηρθε και ο νταβάς , τον απειλήσαμε για αστυνομία.Μα η κοπέλα είναι πελάτισσα ,λέει , όχι του μαγαζιού και την αστυνομία να την βάλεις εκεί που ξέρεις.Αμα είναι πελάτισσα γιατί κρύβεται πίσω από το μπαρ;Να βγει έξω να τη σπάσω στο ξύλο , λέει ο φίλος μου.Εγώ είχα μείνει κάγκελο , όχι τόσο από την τροπή των πραγμάτων αλλά από το ψέμα και την υποκρίσια όλων! Επειδή ζορίστηκε πολύ η φάση έσπασε η κοπέλα (καλά μιλάμε θα έπεφτε ξύλο) και φύγαμε χωρίς απώλειες.Καθώς φεύγαμε το γκαρσόνι να μας βρίζει ασύστολα (έχασε τη δόση του βλέπεις).Πάντως τη γλίτωσα με κόστος 10 ευρώ και έμαθα τι εστί κωλόμπαρο στην Ελλάδα με πολύ χαμηλό κόστος κατά τη γνώμη μου.Ημουν πολύ τυχερός.Δεν είναι τα λεφτά , είναι το ότι θα το είχα τραυματική εμπειρεία για το πόσο ηλίθιος ήμουν.Μάλιστα εγώ είπα το ναι για να μπούμε και παρέσυρα και το φίλο μου,ο οποίος στην ουσία καθάρισε και τη φάση (λόγω δουλειάς έχει και χτισμένο σώμα). Η πλάκα είναι ότι μου λέει ο νταβάς με ειρωνικό ύφος: "Καλά , με 40 ευρώ περίμενες να γαμήσεις;".Καλά , οι γριές μιλάμε ότι ούτε δωρεάν δεν θα τις πηδούσε κάποιος,ούτε απελπισμένος.
Μετά από χρόνια,όταν έκλεισαν τα μπουρδέλα στη Θεσσαλονίκη και ξανάνοιξαν θυμάμαι τι μου είπε μια τσατσά η οποία δούλευε σε τέτοιου είδους μπαρ πριν γίνει τσατσά.Η συζήτηση ήταν , καθώς περίμενα στο σαλόνι, για το ότι έκλεισαν τα μπουρδέλα."Γιατί τα έκλεισαν;Είναι τρελλοί;Και που θα πηδάει ο κόσμος;" , ρωτάω."Μόνο μπουρδέλα και μπαρ έχουμε στη Θεσσαλονίκη".Και μου απαντάει: "Μα στα μπαρ δε γαμάς.Μόνο στα μπουρδέλα.".Και τις λέω , ξεχνώντας ποιο ήταν το παρελθόν της "Ε,καλά σε μερικά γαμάς αν πληρώσεις καλά." Εκείνη δεν απάντησε αλλά με την έκφραση και το βλέμμα της διαφώνησε (Τι λες παιδί μου που τα είδες αυτά,από που έρχεσαι). Και μία άλλη φορά η ίδια που μιλούσε με έναν άλλον διηγόταν κάποια "κατορθώματά της" , έλεγε ότι αφού είχε φάει ένα κάρο λεφτά από τον πελάτη είχε πάει με το αμάξι του μέσα σε χωράφια και εκεί πάλι αρνήθηκε να του κάτσει και του είπε "την επόμενη φορά".
Δε λέω ότι όλα τα κωλόμπαρα είναι έτσι , αλλά δυστυχώς τα περισσότερα είναι και εκείνα που δεν είναι πρέπει να πας πάρα πολλές φορές και να πληρώσεις πολλά για μια μέτρια εν τέλει , για να μην πω πατσαβούρα.Είμαι επίσης και εναντίων των στρηπτιτζάδικων , γιατί κι εκεί τα σκας χοντρά και δεν έχει σεξ , αλλά εκεί προσφέρουν και κάτι.Ομορφιά , αισθησιασμό , παιχνίδι τρόπον τινά.Τα κωλόμπαρα είναι απάτη σκέτη! Αλλά έστω ότι πας και πηδάς αμέσως.Δείτε τι γυναίκες έχει μέσα.Και λίγη αξιοπρέπεια ρε παιδί μου,λίγος αυτοσεβασμός.Αν κάποια από αυτές την είχατε γκόμενα θα την κρύβατε,θα ντρεπόσασταν να κυκλοφορήσετε μαζί της.
Εν πάσι περιπτώσι , δε θέλω να την πω στα άτομα που πηγαίνουν σε κωλόμπαρα , ούτε να το παίξω έμπειρος (τουλάχιστον στα κωλόμπαρα δεν είμαι και ευτυχώς).Αλλά είδα τι λίστα και θέλω να προφυλάξω ορισμένους για να μην την πατήσουν.
Θα ρωτήσουν συναγωνιστές , ωραία ρε μεγάλε αλλά ποια λύση προτείνεις εδώ στη Θεσσαλονίκη.Τα πράγματα είναι δύσκολα,όλοι το ξέρουν αυτό αλλά τα μπουρδέλα και τα στούντιο αποτελούν πάντα μια καλή λύση. Για όσους σιχαίνονται ή διαθέτουν περισσότερα λεφτά για το σπορ , προτείνω να διοργανώσουν μία πρόσκληση (CT). Να μαζευτούμε 5-6 άτομα για να μοιραστεί το κόστος μεταφοράς του κοριτσιού.Αλλά θα πρέπει να είναι όλοι γνωστοί για να μην υπάρξουν προβλήματα.Αλλη αξιοπρεπή λύση δε βλέπω.Το να πετάμε όμως τα λεφτά μας άσκοπα το βλέπω κάπως χαζό.
Πάλι παρασύρθηκα και μακρυγόρησα , συγχωρέστε με.
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Φίλε Άκη, συμφωνώ εν μέρει με το ποστ σου, κι εγώ την έχω πατήσει με παρόμοιο τρόπο σε τέτοια περίπτωση κωλόμπαρου-απάτης πριν από πολλά χρόνια. Ωστόσο όπως λες κι εσύ δεν είναι όλα τα κωλόμπαρα έτσι, και όντως απ' ότι φαίνεται πρέπει να πας αρκετές φορές και να ξοδέψεις αρκετά για μέτριες κυρίως κοπέλες αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα στην θεσ/νίκη ψάχνουμε και αυτή την επιλογή.
Πάντως το συγκεκριμένω τόπικ λειτουργεί και γι αυτό τον λόγο: για να ξεχωρίσουν τα κωλόμπαρα-απάτη από αυτά στα οποία μπορεί να παιχτεί κάτι, έστω και μετά από κάποια προσπάθεια.
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Βρε παιδιά, δεν είναι έτσι τα πράγματα.  Οταν λέμε κωλόμπαρα ενοούμε καφετέριες με γυναίκες που κάνουν κονσομασιόν, σε αυτή την κατηγορία υπάρχουν πάρα πολλά ΚΑΛΑ μαγαζιά στη θεσσαλονίκη, οι λεγόμενες παμπ, μαγαζιά που σε σέβονται σαν πελάτη, και σε μερικά απ τα οποία μπορείς να σκοράρεις κιολας αν τηρούνται οι προυποθέσεις που ανέφερα σε παλιότερο ποστ.  Τι σχέση έχουν τα κωλόμπαρα με αυτά τα μπουρδέλα που αναφέρετε; Αυτά ανήκουν σε άλλη κατηγορία... 
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Και για να το αιτιολογήσω, JohnWoo από αυτά τα μαγαζιά που γράφεις δεν έχω πάει σε κανένα και δεν ξέρω κανένα, αν και εδώ και 15 χρόνια πηγαίνω σε κωλόμπαρα ανελλιπώς.  Σου λέω λοιπόν οτι απο αυτά που γράφεις κανένα δεν είναι κωλόμπαρο ή τουλάχιστον πρωτοκλασάτο, γιατί αν ήταν θα το ήξερα  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑΝΝΆΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 

giopaneli

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2007
Μηνύματα
353
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπον οπωσ αναφερα σε πατιοτερο ποστ στο πριβε οι κοπελεσ μου ειπαν οτι πασ μεσα με διπλο ποτο αλλα δεν δοκιμασα την τυχη μου. Στο σολ παιζει πιπα με την πρωτη φορα αρκει να χεισ καποτα, αλλιως φραπεδια μονο. Μια συμπαθητικη περιπτωση ειναι το βαλεντινο στα μουδανια. με 60 ευρω πιπα κ 100 πηδασ. γκομενεσ ασ πουμε μεριεσ αλλα παιζει ενα μαυρακι η σοφια πολυ σπεσιαλ
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Νομίζω ότι κι αυτά που αναφέρει ο Άκης κωλόμπαρα είναι. Οκ, παρακμιακά κωλόμπαρα και κωλόμπαρα-απάτη, σύμφωνοι, αλλά δεν νομίζω ότι μπορούν να χαρακτηριστούν κάπως αλλιώς. Αλλά όπως είπα ΚΑΙ ΠΡΙΝ, δεν είναι όλα τα κωλόμπαρα έτσι, αυτό ακόμα κι εγώ το ξέρω.

Και επιπλέον, punter, τα συγκεκριμένα μαγαζιά τα βρήκα όπως είπα από μία πολύ αναλυτική λίστα του μέλους Alchemist από το παλιό φόρουμ αυτού του σάιτ, και την έβαλα εδώ για να σχολιάσετε ΕΣΕΙΣ, τα έμπειρα στα κωλόμπαρα μέλη, αν παίζει κάτι με τα συγκεκριμένα μαγαζιά.

Απ ότι λέτε πάντως, όπως και η λίστα με τα λεγόμενα "μπαρ γνωριμιών" και αυτή η λίστα είναι μεγάλη αποτυχία, χωρίς να θέλω να θίξω το μέλος το οποίο είχε κάνει πολύ αξιόλογη δουλειά στο συγκεκριμένο τόπικ.

Πάντως, punter, αφού είσαι τόσο ψαγμένος με 15 χρόνια πείρας και ξέρεις τα καλά μαγαζιά, θα μας κάνεις εσύ την τιμή να κάνεις μια πρόχειρη λίστα;
 

Akis30

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
6
Πόντοι
2.067
Εγώ ανέφερα την εμπιρεία μου για να μην την πατήσει κι άλλος.Επίσης λέω τι γνώμη μου , ότι δηλαδή είναι πολλά τα λεφτά , δηλάδη value/money πολύ μικρό. Αλλά γούστα είναι αυτά , ότι θέλει κάνει ο καθένας. Τουλάχιστον όσοι πήγαν σε μπαρ και έφαγαν ripoff ας το αναφέρουν το μαγαζί για να μην την πατήσει κι άλλος συναγωνιστής.
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Πάντως, punter, αφού είσαι τόσο ψαγμένος με 15 χρόνια πείρας και ξέρεις τα καλά μαγαζιά, θα μας κάνεις εσύ την τιμή να κάνεις μια πρόχειρη λίστα;
αντε παλι, δεν είπαμε οτι η λίστα εδώ κάνει περισσότερο κακό στα μαγαζιά παρά καλο;  Τα ίδια θα λέμε;
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Ακη έχεις δίκιο, απλά να ήταν διευκρίνιση να μην τα βάζουμε όλα στην ίδια κατηγορία, ο όρος κωλόμπαρα αναφέρεται σε άλλου είδους μαγαζιά απ' αυτο που πήγες, τουλάχιστον σε αυτά αναφερόμαστε εδώ...
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
αντε παλι, δεν είπαμε οτι η λίστα εδώ κάνει περισσότερο κακό στα μαγαζιά παρά καλο;  Τα ίδια θα λέμε;

δεν εννοώ αναλυτική λίστα που να λέει τι παίζει στο κάθε μαγαζί, αυτό όντως μπορεί να κάνει τους κακό, το είπαμε. Εννοώ μια απλή λίστα με όσα μαγαζιά δεν είναι απάτη όπως αυτό που ανέφερε ο Άκης, και αυτά που θεωρείς καλά και προτείνεις εσύ. Ήδη αναφέρθηκαν κάποια στο τόπικ αλλά εννοούσα να παραθέσεις κάποια συγκεντρωμένα και με την δικιά σου "σφραγίδα ποιότητας".
Και η απλή αναφορά μπορεί να τους κάνει κακό;
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Και παράλληλα ίσως και μία λίστα με όσα μαγαζιά όντως είναι ripoff όπως λέει ο άκης, ώστε να μην την πατήσει κανείς
 

Akis30

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
6
Πόντοι
2.067
Αφού υπάρχει ενδιαφέρον , ας κάνουν οι γνώστες λίστa και να τα στείλουν στους ενδιαφερόμενους με pm.
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Χαιρετώ όλους τους συναδέλφους-συναγωνιστές ...!!!!
Νέος στο Forum παλιός όμως στο σπορ
Η Λίστα που ζητάτε :
1. Πριβέ - Μενεμένη : Ωραίος χώρος , κυριλέ , οι καλύτερες γκόμενες αλλά όχι τίποτα άγριο , ψιλοχουφτωματάτια
2. Νο name - Μενεμένη : Μικρό και συμπαθητικό , καλά μωρά , άβολος ο χώρος και δεν παίζει τίποτα άγριο
3. Μυτηλινιός - Μενεμένη : Πολύ καλή εξυπηρέτηση , μέτρια προς καλή η ποιότητα , επίσης ξενέρωτα πράγματα
4. Σκορπιός - Μενεμένη : Το αρχαιότερο της περιοχής με μεγάλο μέσο όρο ηλικίας
5. Babylon - Μενεμένη : Χάλια χώρος , παίζει πάντα μιά πολύ καλή και 2-3 μαύρες , μπορεί να κάτσουν με 1 ποτό και 30`!! , εδώ το πράγμα αγριεύει λίγο (εγώ εκεί έχω φάει) ;)
6. Τούνελ - Βαθύλακος : To απόλυτο κωλάδικο , καλές γκόμενες , 3 ποτά (15Ε) φραπεδάκι
7. Αλίκη - Βαθύλακος : Άγρια γούστα 3 ποτά (10Ε) φραπεδάκι με 60Ε πήδημα στο αυτοκίνητο , οι γυναίκες όμως ...λίγα πράγματα
8. Νέκταρ - Βούλγαρη : κατα καιρούς πολύ καλά μωρά , πολύ καλό παιχνίδι στα πίσω τραπεζάκια
9. Στη Χαλκηδόνα : δουλεύει με συνταξιούχες στριπτιζούδες , παίζει φραπεδάκι όχι όμως σαββατοκύριακα
10. Αφρός - Μπότσαρη : Καλά μωρά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο , πολύ κυριλέ κατάσταση
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.477
Κριτικές
13
Like
199
Πόντοι
6.055
αυτο το νεκταρ βουλγαρη ποσο ειναι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom