Νέα

Κάτοικος κέντρου Αθήνας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Lemmy13!!!!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 791
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
Λογω κλησης εχεις αρνητικες αναμνησεις ρε συ; μασαζ ηθελες μερα μεσημερι; καλα να παθεις
Φιλε μου..αφού έφαγε κλήση στου Ζωγράφου....σκατα είναι ολη η περιοχή...τι δεν κατάλαβες?
 

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
377
Πόντοι
21
Φιλε μου..αφού έφαγε κλήση στου Ζωγράφου....σκατα είναι ολη η περιοχή...τι δεν κατάλαβες?
Γενικά εδώ μέσα (και στο internet γενικότερα) γράφονται πολλές υπερβολές... δεν είναι να τα παίρνεις όλα στα σοβαρά/κυριολεκτικά.
 

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
Γενικά εδώ μέσα (και στο internet γενικότερα) γράφονται πολλές υπερβολές... δεν είναι να τα παίρνεις όλα στα σοβαρά/κυριολεκτικά.
Ναι,ισχύει φίλε μου.Απλα οταν διαβάζω η ακούω κουλα μερικές φορές δεν μπορώ να το κλείσω το ρημάδι.:grin:
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.976
Κριτικές
33
Like
7.000
Πόντοι
3.496
Κεντρο αθηνα για να μενεις και να εχεις και λιγο ποιοτητα ζωης κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι στο Μετς ή στην πλακα.
 

koutavoulias

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.169
Κριτικές
60
Like
19.935
Πόντοι
14.936
Αχαρνών και τα μυαλά στο μπλέντερ λέμε...
9645704581_7ccdce3005_z.jpg
 

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
Υποκειμενικο ειναι φιλε. Σε αλλον μπορει να του κανει η Αθηνα και οχι ο Πειραιας. Εχει τα στραβα του και το λιμανι παντως, λογω ιδιομορφιας του τοπου πρεπει να μαθεις καλα τους δρομους, προς Αθηνα πχ προς Πασαλιμανι κτλ κτλ . Θεα εχουν οσοι ειναι στον λοφο, Καστελλα κτλ, κατα τα αλλα ειναι σαν να βρισκεσαι Κυψελη με τους στενους δρομους. Και εχει και το λιμανι βρωμα, και δρομους που καποιες ωρες δεν τους διαβαινεις. Ασε οτι ιδιως τουριστικη σεζον (που με τον κωλοκαιρο που εχουμε καταντησε να ειναι ολος ο χρονος) πηζει το λιμανι και τα γυρω με την κινηση απο τα καραβια, τουριστες ψαρωμενοι παντου. Ξεχασα το σημαντικοτερο, εγω ως Παναθηναικος ΑΡΝΟΥΜΑΙ να ζησω εκει, να στηριζω την τοπικη αγορα και να αγοραζει μετα ο αλλος διαρκειας στον γαυρο και να με βριζει;; no no no
Με Πρόλαβες...με το που βγαίνω Πειραιά μου ρχεται όλη η μποχα απο το λιμάνι.Με τίποτα δεν εμένα εκεί.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.864
Πόντοι
3.656
Αρνησε οτι υπηρξε εποχη παχιων αγελαδων για τους ΔΥ στην Ελλαδα;
Να προσθέσω ότι για πολλούς συνεχίζεται και θα συνεχίζεται και ως συνταξιούχοι.

Παλιοί των ΔΕΚΟ. ΔΕΗ οι παλιοί , παίρνουν από 2600€ Χ 14 και τώρα. Καθαρά . Μεικτά ... είναι 4700€ ....
οπότε υπολογίστε σύνταξη .
Και ΕΥΔΑΠ οι παλιοί ... και παλιοί Εθνικής τράπεζας ... και παλιοί αγροτικής που τώρα είναι στην πειραιώς ...
και παλιοί της ολυμπιακής .... τώρα ΥΠΑ ... πάνω από 2000€ όλοι τους ....

και ΟΛΠ ... και ΕΛΣΤΑΤ .... και ΕΡΤ .....

και πολλοί άλλοι !!!!!!!!!!


Μόνοι όσοι διορίστηκαν από το 2012 και μετά .... είναι χαμηλόμισθοι .
Οι άλλοι ζουν ακόμη την ΠΑΣΟΚάρα.
Για αυτό ψηφίζουν το Σημιτικό ΠΑΣΟΚ του 2024, δηλ τη ΝΔ.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.864
Πόντοι
3.656
Κεντρο αθηνα για να μενεις και να εχεις και λιγο ποιοτητα ζωης κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι στο Μετς ή στην πλακα.


Πλάκα ... πολλοί που μένουν ... έχουν και Εκάλη Καστρί Πολιτεία .... και συχνά και ΝΥ .... Ζυρίχη .... κτλ κτλ
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.613
Πόντοι
4.546
Τύπε μάλλον σου διέφυγε το γεγονός ότι μιλούσαμε για ξενοδοχεία των €80 (δηλαδή 4 αστέρων και άνω)...

Μα η παράθεση που έκανα στον @Sub-Zero και οι αρνητικές κριτικές τουριστών αφορούσαν αυτά τα ξενοδοχεία της ευρύτερης περιοχής.. :dunno:
* Εξάλλου ποιός νορμάλ/ψαγμένος που πάει για τουρισμό σε μία ξένη χώρα θα ακουμπήσει 80€ + για να μείνει στο βόθρο...

################################
@Lemmy13!!!! δικός σου ο τύπος! :knuppel:
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: FARAW

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
377
Πόντοι
21
Μα η παράθεση που έκανα στον @Sub-Zero και οι αρνητικές κριτικές τουριστών αφορούσαν αυτά τα ξενοδοχεία της ευρύτερης περιοχής.. :dunno:
* Εξάλλου ποιός νορμάλ/ψαγμένος που πάει για τουρισμό σε μία ξένη χώρα θα ακουμπήσει 80€ + για να μείνει στο βόθρο...
Το ξενοδοχείο που λέω μια χαρά είναι και όχι πολύ μακριά από το Μετρό...
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
458
Like
862
Πόντοι
81
Μα η παράθεση που έκανα στον @Sub-Zero και οι αρνητικές κριτικές τουριστών αφορούσαν αυτά τα ξενοδοχεία της ευρύτερης περιοχής.. :dunno:
* Εξάλλου ποιός νορμάλ/ψαγμένος που πάει για τουρισμό σε μία ξένη χώρα θα ακουμπήσει 80€ + για να μείνει στο βόθρο...

################################
@Lemmy13!!!! δικός σου ο τύπος! :knuppel:
Ο καθενας βγαζει τα συμπερασματ

Μα η παράθεση που έκανα στον @Sub-Zero και οι αρνητικές κριτικές τουριστών αφορούσαν αυτά τα ξενοδοχεία της ευρύτερης περιοχής.. :dunno:
* Εξάλλου ποιός νορμάλ/ψαγμένος που πάει για τουρισμό σε μία ξένη χώρα θα ακουμπήσει 80€ + για να μείνει στο βόθρο...

################################
@Lemmy13!!!! δικός σου ο τύπος! :knuppel:
Ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του......γεμισαμε απογονους της οικογενειας Χιλτον....βρε ουστ
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
458
Like
862
Πόντοι
81
Αποκλείεται φίλε μου,όλη η Αθηνα χαλια είναι όπως θέλουν να την βγάλουν έτσι με το ζόρι.. φταίω εγώ μετά να πω για την Θεσσαλονίκη πχ που βρωμοκοπαει όλη η Πόλη από το Θερμαϊκό μετά?
Το "αποκλειεται" το λες εμπειρικα ή απλα κρατας την θεση σου; Αμα σε βγαλει ο δρομος στο παραδειγμα που ανεφερα θα δεις και απο μονος σου. Οσες συνοικιες/δημοι γειτνιαζουν με τα γυρω βουνα του λεκανοπεδιου (Υμηττος, Παρνηθα, κτλ) οι περιοχες τους που ειναι πιο κοντα στο βουνο ειναι μια χαρα ΚΑΙ πανακριβες σε σχεση με τις εταιρες του δημου.
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
458
Like
862
Πόντοι
81
Κεντρο αθηνα για να μενεις και να εχεις και λιγο ποιοτητα ζωης κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι στο Μετς ή στην πλακα.
Στην Πλακα δεν εμενα ουτε στο τσαμπε. Σε καθε σεισμο να σκιαζομαι το απο πανω σπιτι μην μου ρθει κολλαρο...
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.305
Like
2.086
Πόντοι
216
Στην Πλακα δεν εμενα ουτε στο τσαμπε. Σε καθε σεισμο να σκιαζομαι το απο πανω σπιτι μην μου ρθει κολλαρο...
Μονο ποιοτητα...το L ετοιμο να πεσει στο κεφαλι μας


Αρχίζεις να μου θυμίζεις τους Γαλάτες, που ένα φοβόντουσαν μόνο. Να μην τους πέσει ο ουρανός στο κεφάλι τους.

:-)
 

sfigokolarios

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2009
Μηνύματα
131
Κριτικές
3
Like
52
Πόντοι
1
Σχετικα με τα airbnb πετυχα προχτες στο κεντρο, για τριτη φορα, κινεζο ιδιοκτητη κοκκινο απο τα νευρα να τα ακουει απο τουριστες επειδη δεν μπορουσαν να μπουν στο διαμερισμα.
Καποιος τσιφτης ειχε βαλει κολλα στο locker και του το 'χε μπλοκαρει.
Αν πω οτι δεν το χαρηκα θα πω ψεματα
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
458
Like
862
Πόντοι
81
Αρχίζεις να μου θυμίζεις τους Γαλάτες, που ένα φοβόντουσαν μόνο. Να μην τους πέσει ο ουρανός στο κεφάλι τους.

:-)
Τι μου θυμησες τωρα. Αυτο το κομικ δεν ειχε ποτε κανενα ωραιο γκομενακι μεσα, ολες κοντοχοντρες. Ακομα και τοτε που πηγαν αμερικη, πασαρανε μια χοντρη ινδιανα για κονε σε αυτη την κρυφοαδερφαρα τον χοντρο τον Οβελιξ. Μονο αυτο το δειγμα απο σκυλο ο Ιντεφιξ (που τον ειχαν αστειρωτο) εβγαινε απο το χωριο στο δασος και εκανε τις ψαχτικες του με κανα αλεπουδακι. Και ο Αστεριξ αδερφαρα. Μουστακι και κρανος με κερατα; Gaaaayyyyyyyyy!!!!!!!
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
458
Like
862
Πόντοι
81
Σχετικα με τα airbnb πετυχα προχτες στο κεντρο, για τριτη φορα, κινεζο ιδιοκτητη κοκκινο απο τα νευρα να τα ακουει απο τουριστες επειδη δεν μπορουσαν να μπουν στο διαμερισμα.
Καποιος τσιφτης ειχε βαλει κολλα στο locker και του το 'χε μπλοκαρει.
Αν πω οτι δεν το χαρηκα θα πω ψεματα
Μου εφτιαξες την μερα. Ποσες φορες ελεγα οπως βγαζω βολτα τον σκυλο να εχω μαζι μια βαριοπουλα και οπου βλεπω μαυρο κουτακι μπαμ και κατω. Καθιστε μετα με τα κινητα στο χερι στο πεζοδρομιο σαν τις πουτανες και περιμενετε τα δευτερα κλειδια. Ουστ
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: j 1973

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.674
Like
2.717
Πόντοι
456
Τα πιο ωραία γκομενάκια πάντως είναι στο Πειραιά..και στα δυτικά προάστια..Περιστέρι,Λιόσια,Νίκαια,Κερατσίνι..άμα περιμένεις..να γαμησεις
.στη πολιτεία..στη Γλυφάδα..και στο ψυχικό..θα πεθάνεις παρθένος..στο κέντρο..το πολύ πολύ να γαμησεις κάνα πουστη..η καμια λεσβία..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom