Νέα

Καθηγητής έβγαλε από την τάξη μαθητή που πήγε ντυμένος με φούστα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 474
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.590
Πόντοι
4.765
Δηλαδή τι άλλο θέλετε για να συνειδητοποιήσετε πως τα αγόρια της Δύσης θηλυκοποιούνται, ενώ το Ισλάμ επελαύνει;
το πραγμα στη δυση ομως εχει ξεφυγει,αν δεν στηθουν γκιλοτινες και εκτελεστικα αποσπασματα τότε το ισλαμ ,ο πούτιν,οι κινέζοι και όλοι οι "δικτάτορες"θα γινουν δεκτοι απο τους λαούς της δυσης ως ελευθερωτές
 
OP
OP
Sub-Zero

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.507
Like
16.217
Πόντοι
3.656
Αν είχε γιο και κυκλοφορούσε με φούστα θα ήταν περήφανος ο αντρακλας Ραπτόπουλος με το βαρύ χέρι; :think:

Μ'αυτά που έλεγε σήμερα,θα ήταν

Εδώ παρομοίαζε τις φούστες των πουστρακίων με τις φουστανέλες των τσολιάδων :jerking:
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.529
Like
65.973
Πόντοι
11.956
Όλοι έχουν δίκιο εγώ θα πω μια πραγματική ιστορία και είμαι και πολύ προοδευτικός σε αυτά ....η κόρη μου 1 λύκειου κάνει παρέα από την αρχή της χρόνια με τον Μάριο που ειρθε από ιδιωτικό σχολείο σε συζητήσεις μου είπε ότι έχει κόκκινα μαλλιά και περίεργο στυλ οκ μέχρι εδώ...πριν ένα μήνα έμαθα από κοινό γνωστό ότι ο Μάριος είναι γεννημένος Μαρία...και στην τάξη οι καθηγητές τον φωνάζουν Μαρία οι φίλοι Μάριο....τώρα βγάλτε συμπέρασμα εσείς ?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν κρίνω απλά έθεσα τα γεγονότα
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Σε λίγο θα μπαίνουν οι μαθήτριες θα αφήνουν τα βιδωτά στο τραπέζι του καθηγητή και δε θα τρέχει κάστανο.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.054
Like
3.316
Πόντοι
1.706
Σε ένα σχολείο υπάρχει σχολικός κανονισμός κι ο καθηγητής έπρεπε να παραπέμψει τον μαθητή στο διευθυντή. Ούτε ο ρόλος του ήταν να λύσει το πρόβλημα ούτε έχει το δικαίωμα να εξευτελίζει δημόσια ένα ανήλικο, που θεωρείται ανεύθυνο λόγω ηλικίας. Φυσιολογικά θα έπρεπε να περάσει ΕΔΕ με βαριές κυρώσεις.

Ο πατέρας του παιδιού δεν ξέρω τι ρόλο βαράει. Είμαι σκεπτικιστής σχετικά με το τι είναι προοδευτικό σε αυτά τα θέματα. Μέσα στον αγώνα των δικαιωμάτων των μειονοτήτων (που έχουν λόγο ύπαρξης), προωθούνται και ατζέντες διάλυσης της κοινωνίας από παγκοσμιοποιητικά κέντρα. Έχει γίνει ένας αχταρμάς και ο μέσος άνθρωπος δεν μπορεί να ξεκαθαρίσει πια τι είναι δίκαιο και τι άδικο. Προκειμένου να περισώσει τα σημεία αναφοράς του στην κοινωνία, γίνεται ισοπεδωτικός και μισαλλόδοξος με μειονοτικές ομάδες που προφανώς έχουν κι αυτές δικαιώματα.

Όσο για τους μαθητές, νομίζω ότι σωστά αντέδρασαν με την αλλαγή φορεσιάς. Ήταν ένα ήπιο μήνυμα σε κάποια αγύριστα κεφάλια εκπαιδευτικών που συνεχίζουν να το παίζουν ακόμα κήρυκες ηθικής μέσα στην τάξη, παραβαίνοντας τις αρμοδιότητές τους. Πρέπει και οι τελευταίο που έμειναν να λάβουν το μήνυμα ότι ο δάσκαλος-εξουσιαστής είναι παρελθόν.

Όπως και νάχει υπάρχει σχολικός κανονισμός, οπότε το τι νομίζει ο δάσκαλος ή ο γονιός (σε ατομικό επίπεδο) είναι αδιάφορο.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Αντε σε λίγο να πιάσουν οι ζέστες θα σκάνε όλοι με τα ξώβυζα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.566
Κριτικές
62
Like
41.326
Πόντοι
8.530
Μ'αυτά που έλεγε σήμερα,θα ήταν

Εδώ παρομοίαζε τις φούστες των πουστρακίων με τις φουστανέλες των τσολιάδων :jerking:
Μην τρελαίνεσαι....ο Ραπτόπουλος έπαιξε τον ρόλο του "προοδευτικού/δικαιωματιστη" σήμερα.Σε άλλη περίπτωση θα έπαιζε άλλον ρόλο...στην προσωπική του ζωή πιστεύω ότι δεν διαφωνεί μαζί μας.
 

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
717
Κριτικές
8
Like
473
Πόντοι
306
Οκ ο μικρός έβαλε φούστα και δικαιώθηκε από ότι φαίνετε και ο καθηγητής θα χάσει την δουλειά του.
Άμα αύριο ντυθούν χελώνονοτζακια και σπαντερμαν λογικά θα θα υπάρχει κάτι περίεργο ή αν οι. Μαθητές έρθουν με τα μαγιό.
Μετα από αυτο βλέπω να γίνονται όλα πουτανα κάνεις δεν θα βάζει όριο στα 12 λογικά στα 20 δεν θα σέβονται τίποτα.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.935
Like
6.777
Πόντοι
1.056
Εβλεπα τον Μπαρμπα-Νικο στο mega......σωστα αντεδρασαν τα παιδια στην διαφορετικοτητα...εχουν αντανακλαστικα....κλπ......για τον μαθητη Τραβεστι......ωραια...μπραβο τους που βαλανε ασπιδα στην διαφορετικοτητα.....Θα ηθελα ομως συσσωμο το σχολειο να βαλει ασπιδα.....οχι μονο 10-15.....
Ρε μαγκες λυπαμαι .......
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.935
Like
6.777
Πόντοι
1.056
Οκ ο μικρός έβαλε φούστα και δικαιώθηκε από ότι φαίνετε και ο καθηγητής θα χάσει την δουλειά του.
Άμα αύριο ντυθούν χελώνονοτζακια και σπαντερμαν λογικά θα θα υπάρχει κάτι περίεργο ή αν οι. Μαθητές έρθουν με τα μαγιό.
Μετα από αυτο βλέπω να γίνονται όλα πουτανα κάνεις δεν θα βάζει όριο στα 12 λογικά στα 20 δεν θα σέβονται τίποτα.
Φιλε ΛΟΥΚΙ....για να σεβαστουν κατι πρεπει να σεβονται πρωτα τον εαυτο τους......να τα μαθουνε.....δεν ειπα...θα κανουνε μαλακιες...παιδια ειναι αλλα αλλο ο σεβασμος....Θυμαμαι στην εποχη μου....υπηρξα και εφηβος .....οσο και μαλακιες να καναμε μας ειχανε μαθει να σηκωνομασταν οταν βλεπαμε ηλικιωμενο στα λεωφορεια.....
Ενταξει...εισαι "διαφορετικος"μπραβο και καμαρι σου.....
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.054
Like
3.316
Πόντοι
1.706
και φυσικα δεν ειναι ντροπη να φορανε φουστες ολοι και ολες και καλσον και μπαλαρινες παντου γιατι οχι και στο σχολειο πρεπει να πεσουν τα στερεοτυπα και τα σαχλοταμπου. Εγω φορουσα γυαλιστερα καλσον και στο σχολειο και ποτε δεν ενοχλησαν καμια συμμαθητρια και κανενα συμμαθητη αλλα ουτε και καθηγητες και δασκαλους.
Καθορίζεται μία ενδυμασία από το υπουργείο και λύνεται το πρόβλημα. Όχι σαν τις απαρχαιωμένες ποδιές που φοράγαμε εμείς οι μεγάλοι παλιά, αλλά κάτι πιο μοντέρνο.
Εγώ είμαι και υπέρ του προσκοπισμού, γιατί η νεολαία μου φαίνεται πώς έχει χάσει το μπούσουλα.
 

tsiout

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
8
Like
7
Πόντοι
0
Η απορία μου είναι γιατί πήγε σχολείο ντυμένος με παντελόνι και είχε τη φούστα στην τσάντα. περίμενε να τη βάλει σχολείο για να προκαλέσει ή όντως ήθελε να τη φορέσει αλλά φοβόταν τις επικρίσεις στο δρόμο για το σχολείο;
 

nofriedsjustxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2008
Μηνύματα
32
Κριτικές
6
Like
168
Πόντοι
280
Ντροπή και αίσχος για τους γονείς ενός 11χρονου ή 12χρονου παιδιού που του επέτρεψαν να πάει έτσι , όχι μόνο στο σχολείο αλλά οπουδήποτε. Αλλα ένας θεός ξέρει τι καπνό φουμάρουν και δαυτοι.
Εκτός από τους Νόμους, υπάρχουν και τα χρηστά ήθη.... Δεν νοήται αυτή η φασίζουσα νεοταξική συμπεριφορά.
Οσοι έχετε παιδιά, για φανταστείτε στο Γυμνάσιο ή σε οποιαδήποτε βαθμίδα Τραβεστί Καθηγητές...
Οι υπόλοιποι μαθητές δυστυχώς παρασύρθηκαν, αλλά όταν μεγαλώσουν και καταλάβουν την λαική ρήση κακιά αδελφή ή κακός πούστης, θα αλλάξουν γνώμη ως προς την συμπαράσταση που προσέφεραν...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.598
Κριτικές
1
Like
31.352
Πόντοι
8.006
Διαβαζω το αρθρο, οι γονεις του μαθητη λεει πηγαν στο σχολειο για να "ζητησουν εξηγησεις". Αυτοι. Οχι να τους ΖΗΤΗΘΟΥΝ εξηγησεις για τις ανοησιες του παιδιου τους. Ενταξει, απο αυριο ολοι με μαγιο ή με στολες μασκαραδων, κανενα προβλημα. Οσο και να θελουν παντως τα σκατα της κοινωνιας, δεν θα παραμεινουν παρα μειοψηφιες. Τιμη και δοξα στον δασκαλο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.598
Κριτικές
1
Like
31.352
Πόντοι
8.006
Το συμπερασμα ειναι ενα.

Οταν τα σκατα αρχιζουν να μην βρωμανε σε καποιους, τοτε αυτοι οι καποιοι εχουν αρχισει να μετατρεπονται σε σκατα...
Συνεχιστε...
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Ρε νιαμου τη φούστα τη σήκωσαν να δούνε αν φόραγε στριγκακι ή τσάμπα το κράζουμε το παλικάρι;:confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom