Νέα

Καλύτερος ποδοσφαιριστής της τελευταίας 25ετίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα El Duderino
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 156
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ο σπουδαιότερος για μένα είναι ο

  • CR7

    Ψήφοι: 22 20,8%
  • Messi

    Ψήφοι: 34 32,1%
  • ZIDANE ρε γατάκια

    Ψήφοι: 29 27,4%
  • Άλλος (θα γράψω ποιος)

    Ψήφοι: 21 19,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    106

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.968
Πόντοι
6.955
Οπότε ποιος είναι για σένα ο κορυφαίος τα τελευταία 25 χρόνια;
Νομίζω ο Batistuta
Αντικειμενικά θα έλεγα Ζιντάν αλλά για κάποιον λόγο δεν του πήγαινα...

Θα μπορούσε να είναι και ο Όλιβερ Καν, τεράστια προσωπικότητα, δεν ξεχνάω το περιστατικό με τον Κανιθαρες...
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606

Ο Μπατιστούτα έκανε μαλακία που έφαγε όλη την καριέρα του στη Φιορεντίνα.Αν πήγαινε Γιουβέντους,Μίλαν κλπ θα είχε πάρει τίτλους και θα ήταν πιο ψηλά.
 

mouni_lover

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2009
Μηνύματα
63
Κριτικές
18
Like
85
Πόντοι
10
Θα ψηφιζα Ρονάλντο (τον παλιό,τον ορθόδοξο!), αλλά προσωπικά μου άρεσε κάποιος άλλος.

Τον είδα πρώτη φορά στο ΠΚ του '94, ήμουν 10 χρονών τότε, όταν μπήκε σαν αλλαγή στη θεση του τραυματία Jorginho στον τελικο με την Ιταλια. Πρόκειται φυσικά για τον Marcos Evangelista de Moraes, γνωστό και ως Cafu.

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ παίκτης.

 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
Ο Μπατιστούτα έκανε μαλακία που έφαγε όλη την καριέρα του στη Φιορεντίνα.Αν πήγαινε Γιουβέντους,Μίλαν κλπ θα είχε πάρει τίτλους και θα ήταν πιο ψηλά.
Δεν το νομίζω. Ακόμα και "περιορισμένος" στη Φιορεντίνα, κατάφερνε να ξεχωρίζει σαν κάτι το παραπάνω. Αν πήγαινε σε ομάδες με πιο σκληρό ανταγωνισμό, μπορεί και να καιγόταν. Απο τετοια παραδείγματα, έχουμε ένα κάρο. Γεωρφάτος... πήγε στην Ίντερ και εξαφανίστηκε στον πάγκο. Σεϊταρίδης. Πήγε στην Ατλέτικο και πέθανε η καριέρα του. Και, το ανάποδο... Βαζέχα, Τζόρτζεβιτς...
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.978
Like
18.320
Πόντοι
3.656
Θα ψηφιζα Ρονάλντο (τον παλιό,τον ορθόδοξο!), αλλά προσωπικά μου άρεσε κάποιος άλλος.

Τον είδα πρώτη φορά στο ΠΚ του '94, ήμουν 10 χρονών τότε, όταν μπήκε σαν αλλαγή στη θεση του τραυματία Jorginho στον τελικο με την Ιταλια. Πρόκειται φυσικά για τον Marcos Evangelista de Moraes, γνωστό και ως Cafu.

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ παίκτης.
ίσως το καλύτερο δεξί μπακ της εποχής του.μαζί με ρομπέρτο κάρλος έδιναν φτερά στην Βραζιλία.περασμένα μεγαλεία...
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
ίσως το καλύτερο δεξί μπακ της εποχής του.μαζί με ρομπέρτο κάρλος έδιναν φτερά στην Βραζιλία.περασμένα μεγαλεία...
Καλά εκείνη η Βραζιλία απλά δε παιζόταν... και ούτε θα μάθουμε πως παραδόθηκε αμαχητί το 98 στον τελικό.
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.978
Like
18.320
Πόντοι
3.656
Καλά εκείνη η Βραζιλία απλά δε παιζόταν... και ούτε θα μάθουμε πως παραδόθηκε αμαχητί το 98 στον τελικό.
ναι αυτό δεν μου κολλάει καθόλου καλά..έφαγε 3 μπαλάκια χωρίς γκολ :undecided: ..εκείνη η Βραζιλία που το 2002 τους έκανε πλάκα (γκολάρα ροναλντίνιο στο ματς με Αγγλία) :headbaning1:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Δεν το νομίζω. Ακόμα και "περιορισμένος" στη Φιορεντίνα, κατάφερνε να ξεχωρίζει σαν κάτι το παραπάνω. Αν πήγαινε σε ομάδες με πιο σκληρό ανταγωνισμό, μπορεί και να καιγόταν. Απο τετοια παραδείγματα, έχουμε ένα κάρο. Γεωρφάτος... πήγε στην Ίντερ και εξαφανίστηκε στον πάγκο. Σεϊταρίδης. Πήγε στην Ατλέτικο και πέθανε η καριέρα του. Και, το ανάποδο... Βαζέχα, Τζόρτζεβιτς...

Δε νομίζω να καιγόταν.Εδώ πήγε στα τελειώματά του στη Ρόμα και πήρε πρωτάθλημα.Αν πήγαινε νεότερος σε καμιά Γιουβέντους που τότε μεσουρανούσε,σίγουρα θα έπαιρνε και τσάμπιονς λιγκ.

Ο Γεωργάτος στην Ίντερ είχε ξεκινήσει φοβερά,αλλά γύρισε πίσω επειδή του έλειπε ο φραπές.Ο Σειταρίδης πιστεύω ήταν ο πιο τυχερός ποδοσφαιριστής που υπήρξε ποτέ.Του έκατσε εκείνο το γκολ με τη Μάντσεστερ και με 1-2 χρόνια μπάλα κονόμησε για 10 ζωές.Μαγκιά του.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
Δε νομίζω να καιγόταν.Εδώ πήγε στα τελειώματά του στη Ρόμα και πήρε πρωτάθλημα.Αν πήγαινε νεότερος σε καμιά Γιουβέντους που τότε μεσουρανούσε,σίγουρα θα έπαιρνε και τσάμπιονς λιγκ.

Ο Γεωργάτος στην Ίντερ είχε ξεκινήσει φοβερά,αλλά γύρισε πίσω επειδή του έλειπε ο φραπές.Ο Σειταρίδης πιστεύω ήταν ο πιο τυχερός ποδοσφαιριστής που υπήρξε ποτέ.Του έκατσε εκείνο το γκολ με τη Μάντσεστερ και με 1-2 χρόνια μπάλα κονόμησε για 10 ζωές.Μαγκιά του.
Τσάμπιονς λίγκ μπορεί να έπαιρνε, αλλά τι να το κάνεις άν το έπαιρνε παγκίτης; Αυτό εννοώ "θα καιγόταν". Θα έπρεπε να διεκδηκήσει τη θέση απο φτασμένους και, με βαρύ όνομα παίχτες στη Γιουβέντους.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
ναι αυτό δεν μου κολλάει καθόλου καλά..έφαγε 3 μπαλάκια χωρίς γκολ :undecided: ..εκείνη η Βραζιλία που το 2002 τους έκανε πλάκα (γκολάρα ροναλντίνιο στο ματς με Αγγλία) :headbaning1:

Οι Βραζιλιάνοι πούλησαν το ματς,αυτό έγινε
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.673
Πόντοι
456
Οι Βραζιλιάνοι πούλησαν το ματς,αυτό έγινε
Εντάξει είναι όντως περίεργη η τόσο κακή εμφάνισή τους στον τελικό αλλά χωρίς καμία απόδειξη δεν μπορούμε να πούμε κάτι στα σοβαρά. Επίσης μιλάμε για μια ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ομάδα που την 3ετια 1998-2000 δεν παιζόταν, πήρε μουντιάλ και euro δίκαια νομίζω :
Fabien Barthez, Blanc, Desailly, Lizarazu, Thuram, Deschamps, Vieira, Pires, Petit, Karembeu, Djorkaeff, Henry, Trezeguet, Wiltord & Anelka (2000), κλπ.
Α, και ο... Z*I*D*A*N*E  :happy: :happy: :happy:
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.568
Like
2.881
Πόντοι
506
επισης μεγαλη λατρεια adriano κ τσιαρτας


 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Εντάξει είναι όντως περίεργη η τόσο κακή εμφάνισή τους στον τελικό αλλά χωρίς καμία απόδειξη δεν μπορούμε να πούμε κάτι στα σοβαρά. Επίσης μιλάμε για μια ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ομάδα που την 3ετια 1998-2000 δεν παιζόταν, πήρε μουντιάλ και euro δίκαια νομίζω :
Fabien Barthez, Blanc, Desailly, Lizarazu, Thuram, Deschamps, Vieira, Pires, Petit, Karembeu, Djorkaeff, Henry, Trezeguet, Wiltord & Anelka (2000), κλπ.
Α, και ο... Z*I*D*A*N*E  :happy: :happy: :happy:

Ε τί απόδειξη να θέλουμε,πιστεύεις δηλαδή ότι κατέβηκε έτσι η Βραζιλία επειδή έπαθε κρίση ο Ρονάλντο;

Πάντως στο γιούρο του 2000 η Ιταλία είχε αυτοκτονήσει στον τελικό.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.119
Like
1.912
Πόντοι
216
Οι Βραζιλιάνοι πούλησαν το ματς,αυτό έγινε

Εχεις στοιχεια για αυτο που λες?

Αν ειναι ετσι τοτε καθε ματς που ο αντιπαλος θεωρητικα εχει καλυτερη ομαδα πρεπει να νικαει παντα.Αν χασει εχει στηθει.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
Εχεις στοιχεια για αυτο που λες?

Αν ειναι ετσι τοτε καθε ματς που ο αντιπαλος θεωρητικα εχει καλυτερη ομαδα πρεπει να νικαει παντα.Αν χασει εχει στηθει.
Στοιχεία, δεν παίζει να βγούν έτσι απλά στη δημοσιότητα. Το θέμα είναι, το ποσο αντίθεση προκαλεί ο τελικός με την εν γένει πορεία της Βραζιλίας στο μουντιάλ. Mε 14 γκόλ σε έξι αγώνες, το να μην σκοράρει ούτε καν ένα στον τελικό, είναι λιγάκι... περίεργο να το πω; Αλλοπρόσαλο να το πω; Πάντως, δε σε αφήνει να λές "α, οκ, μια χαρά ματσάκι"
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Εχεις στοιχεια για αυτο που λες?

Αν ειναι ετσι τοτε καθε ματς που ο αντιπαλος θεωρητικα εχει καλυτερη ομαδα πρεπει να νικαει παντα.Αν χασει εχει στηθει.

Ρε φίλε το θυμάσαι το παιχνίδι;Αν δεν το έχεις δει,ψαξτο σε κανα youtube.Η Βραζιλία δεν είχε περάσει τη σέντρα
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.332
Like
26.094
Πόντοι
5.506
τζιοβανι.....τελεια


αποτελεσματικοτερος

ΤΖΩΡΤΖΕΒΙΤΣ  :takethis: :takethis: :takethis: :takethis: :takethis: :takethis:
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
τζιοβανι.....τελεια


αποτελεσματικοτερος

ΤΖΩΡΤΖΕΒΙΤΣ  :takethis: :takethis: :takethis: :takethis: :takethis: :takethis:

Τζώρτζεβιτς, ναι... αλλά, για μένα, ο Τζιοβάννι ήταν λίγο υπερεκτιμημένος. Καλός τεχνίτης, με φαντασία, αλλά η απόδοσή του ήταν σαν τα ρώσικα βουνά στο λούνα πάρκ. Του ύψους, ή του βάθους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom