Νέα

Ήμουν σε ίντερνετ καφέ και με έδιωξαν επειδή ήμουν στο bou. Είχαν δικαίωμα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα purgiotis40
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 277
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xiachilles96

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2023
Μηνύματα
238
Like
294
Πόντοι
21
Δεν είχα μπει στο bou αλλά οι περισσότεροι ταμιαδες σε ίντερνετ καφέ είναι μαλακισμένοι μπασταρδοι, ξέρω ότι για οικονομικά δεν είναι έξυπνο αλλά πραγματικά πρέπει να βάλουν όριο ηλικίας αντί για να σε εκβιάζουν να δώσεις όλες τις προσωπικές πληροφορίες να κάνεις λογαριασμό...να σκεφτείς ήρθε ένα γυφτάκι στο μέρος και η μάνα του έφερε ένα πιάτο με φάι αλλά αλίμονο σου αν τολμήσεις να ανοίξεις κανένα τσιγάρακι ... κατάντια πραγματικά

Όσο για το θέμα, φίλε μου, δεν είχαν κανένα δικαίωμα εφόσον πληρώσεις για το σέρβις τότε δεν τους αφορά σε τι σάιτ μπαίνεις, αν ήταν σε καμια VIP θέση την νύχτα χωρίς πολλούς γύρω τότε καμία δικαιολογία. 'Μα είναι ιδιωτικό!' τότε να μείνουν αφραγκοι οι μαλακές τότε.. γιατί καν να το ανοίξουν αν σε διώχνουν όταν τους καυλώσει...

Το συμπέρασμα είναι ότι όλοι οι ταμιαδες είναι μπασταρδοι. Μισούν ότι δεν μπορούν να βρουν καλύτερη δουλειά και ξεσπάνε πάνω σου ...
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
56
Like
6.109
Πόντοι
3.556
Να επιληφθει αμεσα του θεματος ο δικηγορος του site να τους παρουμε και τα σωβρακα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.743
Κριτικές
18
Like
15.367
Πόντοι
4.546
Τύπε, μήπως έβλεπες βίδεο του πορνο - μετανάστη Δημητράκη; Αυτό σε κάρφωσε.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.562
Like
2.847
Πόντοι
506
Εγώ ήρθα εδώ με την απορία αν υπάρχουν ακόμα νετ καφέ στην Ελλάδα.
Τα καλυτερα σε ολη την Ευρωπη θα τα βρεις στην Ελλαδα.

Μιλαμε για απιστευτο gaming. Βριζεις ελευθερα. Δεν σου λεει κανεις τιποτα.

A, σερβιρουν και πεντανοστιμο καφε.

sliderimage2.jpg


aEBvjmp_460s.jpg


game-room-interior-with-modern-ambient-lights-and-powerful-super-computers-consoles-keyboards.jpg
 

soylakostas72

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2023
Μηνύματα
204
Like
168
Πόντοι
1
Μπορούσες να του απαντησεις, οτι αν καποιες ιστοσελιδες απαγορευονται, θα μπορουσε να αποτρεψει την προσβαση με "φιλτρο". Οπως ας πουμε αν εμπαινες σε σελιδες με "φρουτάκια". Από την αλλη ομως, οπως εχουμε πει παρα πολλες φορες, τα μαγαζια αυτα ειναι ιδιωτικοι χώροι. Που σημαινει οτι ο καθε επιχειρηματιας δικαιουται να επιλεξει με ποιον θα συμβληθει ή ποιον θα διωξει. Εστω και χωρις προφανη αιτια. Η σαχλαμαρα που διαβαζω συχνα οτι ειναι "δημοσιοι χωροι" (ΔΕΝ ειναι) και οτι ο αλλος ειναι υποχρεωμενος να με δεχθει μεσα, ΔΕΝ ισχυει.
Αρα ούτως ή αλλως μπορεί να σε διωξει όποτε θελει, χωρις να διαπραττει κανενα αδικημα. Αλλο ειναι το θεμα οτι μπορεις να του πεις, οτι μπορει να βαλει φιλτρο σε οποιες σελιδες δεν επιθυμει να εχουν προσβαση οι πελατες και να μην ειναι αγενης.
Σαν ιδιοκτήτης μαγαζιου εγώ η ενημέρωση που έχω είναι ότι ιδιωτικός χώρος είναι πισω απο το μπαρ το υπόλοιπο μαγαζί θεωρείται δημόσιος χώρος χρήσης από πελατες. Για να μην δεχτώ κάποιον μόνο με ασφαλιστικά μέτρα εφόσον έχει προηγείτο κάτι. Φιλικά έτσι?
Το μαγαζί έχει άδεια καφέ μπαρ.
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
652
Like
1.348
Πόντοι
206
βασικά δεν ειναι ιντερνετ καφε πλέον είναι gaming-cafe
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
10
Like
2.085
Πόντοι
3.187
Μα γιατί σε διώξανε? Εδώ το σάιτ είναι κοινωνικού προβληματισμού και πολλές φορές αγγίζει τις παριφές της λογοτεχνίας και της ποιησης με την ευρύτερη έννοια του όρου όταν μιλάμε για το γυναικείο κορμί. Δεν του εξήγησες μάλλον και δεν κατάλαβε ο μπράβος του καφέ....
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.743
Κριτικές
18
Like
15.367
Πόντοι
4.546
Μα γιατί σε διώξανε? Εδώ το σάιτ είναι κοινωνικού προβληματισμού και πολλές φορές αγγίζει τις παριφές της λογοτεχνίας και της ποιησης με την ευρύτερη έννοια του όρου όταν μιλάμε για το γυναικείο κορμί. Δεν του εξήγησες μάλλον και δεν κατάλαβε ο μπράβος του καφέ....
41%.

....... ξέρω ότι δεν έχει σχέση καμια μα καμία, αλλά ας το γράφουμε παντού, είτε φταίει είτε δεν φταίει, για το γαμωτο.
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.183
Κριτικές
3
Like
2.742
Πόντοι
736
Σαν ιδιοκτήτης μαγαζιου εγώ η ενημέρωση που έχω είναι ότι ιδιωτικός χώρος είναι πισω απο το μπαρ το υπόλοιπο μαγαζί θεωρείται δημόσιος χώρος χρήσης από πελατες. Για να μην δεχτώ κάποιον μόνο με ασφαλιστικά μέτρα εφόσον έχει προηγείτο κάτι. Φιλικά έτσι?
Το μαγαζί έχει άδεια καφέ μπαρ.
Στα νετ καφέ μπορούν να σε διώξουν οπότε θέλουν αν παραβείς κάποιους κανόνες. Όπως βανδαλισμός του εξοπλισμού ή χρήση του εξοπλισμού για προβολή πορνογραφικού υλικού ή οτιδήποτε συνεπάγεται με το πορνό και με σεξουαλικό περιεχόμενο. Το μπου ανήκει σε αυτή την περίπτωση οπότε καλά έκαναν και τον έδιωξαν. Και προφανώς χωρίς επιστροφή χρημάτων.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
779
Like
1.294
Πόντοι
206
Ρε σεις τι λέτε ; Εγώ πέρυσι τέτοια εποχή τσόντες κατέβαζα και δε μου είπαν τίποτα ....

( Μη ρωτάτε τι και πώς μεγάλη ιστορία ....)
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.183
Κριτικές
3
Like
2.742
Πόντοι
736
Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι νόμιμο. Συνήθως οι περισσότεροι που δουλεύουν σε ΝΕΤ καφέ απλά δεν ενδιαφέρονται. Όταν δούλευα εγώ ποιο παλιά σε ΝΕΤ καφέ ειχα διώξει πελάτη λόγο της φασαρίας πολύ έκανε. Μετά όλοι στη βάρδια μου ήταν Παναγίες.
Ρε σεις τι λέτε ; Εγώ πέρυσι τέτοια εποχή τσόντες κατέβαζα και δε μου είπαν τίποτα ....

( Μη ρωτάτε τι και πώς μεγάλη ιστορία ....)
 

Tsiftis71

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
64
Like
131
Πόντοι
0
Καλημέρα σε όλυς/ες. Χωρίς να θέλω να σας στενοχωρήσω ή απογοητεύσω το internet cafe, όπως και κάθε επιχείρηση παροχής υπηρεσιών, έχει το δικαίωμα να αναπτύξει και να εφαρμόσει εσωτερική πολιτική βάσει της οποίας μπορεί να αποκλείεται η παροχή υπηρεσιών σε συγκεκριμένους πελάτες και για συγκεκριμένους λόγους.
Εξαίρεση στο παραπάνω φυσικά συνιστά οποιαδήποτε πολιτική αποκλεισμού φέρει "άρωμα" ρατσισμού, σεξισμού, κτλ.
 

OversizeX777

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2009
Μηνύματα
44
Κριτικές
8
Like
229
Πόντοι
0
Θα τανε κανένας Λούλης LGBTHDHDHSHQ+ κοινότητας
 

JackPhilip

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2024
Μηνύματα
4
Like
1
Πόντοι
0
I'm sorry to hear about your experience. Being kicked out of an internet cafe for being in "bou" doesn't seem fair or reasonable without more context. It's possible there was a misunderstanding or a policy you unknowingly violated. "Bou" doesn't have a specific meaning related to internet cafes that I'm aware of. If you're comfortable sharing more details, I might be able to offer a better assessment.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom