Νέα

Ηλεκτρικά πατίνια - σκοτώστρες ηλιθίων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 220
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πρέπει να καταργηθούν τα ηλεκτρικά πατίνια στο Ελλαδιστάν;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    104

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.448
Κριτικές
28
Like
19.336
Πόντοι
5.896

Βάση κανονισμού πρέπει να πηγαίνει το μέγιστο 25km/h αυτός αν ισχύει το κοντέρ το ξεπέρασε.Επιπλέον υποχρεωτικά δεξιά και αν υπάρχει εμπόδιο το πάει με το πόδια.Αλλαγή κατεύθυνσης δεν σημαίνει προσπερνάω ούτε σημαίνει αλλάζω λωρίδα.
....τι 25km/h, εδω πανε και παιρνουν κατι πατινια 500-1000 watt (περισσοτερα watt, περισσοτερη τελικη ταχυτητα) τα "πειραζουν" κιολας με κατι kit και φτανουν να πανε μαλλιοκουβαρα με 100-120 km/h!!!!! Ασε που δν τηρουν τον Κ.Ο.Κ. οπως υποχρεουνται (φαναρια, μονοδρομοι κτλ).
Ρε "βοϊδοπουτσα" θελουν και μετα ανασκολοπισμο σε δημοσια θεα με το πατινι τους!!!!!
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.698
Κριτικές
3
Like
4.162
Πόντοι
456
....τι 25km/h, εδω πανε και παιρνουν κατι πατινια 500-1000 watt (περισσοτερα watt, περισσοτερη τελικη ταχυτητα) τα "πειραζουν" κιολας με κατι kit και φτανουν να πανε μαλλιοκουβαρα με 100-120 km/h!!!!! Ασε που δν τηρουν τον Κ.Ο.Κ. οπως υποχρεουνται (φαναρια, μονοδρομοι κτλ).
Ρε "βοϊδοπουτσα" θελουν και μετα ανασκολοπισμο σε δημοσια θεα με το πατινι τους!!!!!
Είναι πολύ εκνευριστικό να διαβάζουμε και να χρησιμοποιούμε ότι μας βολεύει καθώς υπάρχει ημιμάθεια.Το ηλεκτρικό ποδήλατο δεν έχει πινακίδα γιατί πολύ απλά είναι υποχρεωμένο να πηγαίνει με μέγιστη ταχύτητα τα 25km/h όπως είναι υποχρεωμένο να πηγαίνει σε ποδηλατόδρομο όπου υπάρχει.Άρα είναι στην ίδια κατηγορία με τα ποδήλατα και είναι υποχρεωμένος ο οδηγός να τηρεί όλους τους κανονισμούς των ποδηλάτων.Αν θέλει να πηγαίνει πάνω από 25km/h τότε θα υπαχθεί σε κατηγορία δίκυκλου και θα πρέπει να έχει πινακίδα και να τηρεί αντίστοιχα των Κ.Ο.Κ. για τα δίκυκλα.Οπότε ας αφήσουν τις μαγκιές όλοι.Και το ότι πήρε στην τροχαία ο τύπους και ούτε αυτός ήξερε τι να τους πει ούτε ο αντίστοιχος αστυνομικός δεν σημαίνει ότι ισχύει ντε φάκτο.Ιδίως σε νέους νόμους.
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.723
Κριτικές
30
Like
19.900
Πόντοι
8.746
Εμένα με ενδιαφερει να μην κυκλοφορούν σαν ΜΠΑΜΠΟΥΙΝΟΙ, και ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΑ
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.448
Κριτικές
28
Like
19.336
Πόντοι
5.896
Είναι πολύ εκνευριστικό να διαβάζουμε και να χρησιμοποιούμε ότι μας βολεύει καθώς υπάρχει ημιμάθεια.Το ηλεκτρικό ποδήλατο δεν έχει πινακίδα γιατί πολύ απλά είναι υποχρεωμένο να πηγαίνει με μέγιστη ταχύτητα τα 25km/h όπως είναι υποχρεωμένο να πηγαίνει σε ποδηλατόδρομο όπου υπάρχει.Άρα είναι στην ίδια κατηγορία με τα ποδήλατα και είναι υποχρεωμένος ο οδηγός να τηρεί όλους τους κανονισμούς των ποδηλάτων.Αν θέλει να πηγαίνει πάνω από 25km/h τότε θα υπαχθεί σε κατηγορία δίκυκλου και θα πρέπει να έχει πινακίδα και να τηρεί αντίστοιχα των Κ.Ο.Κ. για τα δίκυκλα.Οπότε ας αφήσουν τις μαγκιές όλοι.Και το ότι πήρε στην τροχαία ο τύπους και ούτε αυτός ήξερε τι να τους πει ούτε ο αντίστοιχος αστυνομικός δεν σημαίνει ότι ισχύει ντε φάκτο.Ιδίως σε νέους νόμους.
...μαγκα μαζι σου τα ιδια λεμε, 25km max προβλεπει ο Νομος και τηρηση ΚΟΚ (οτι ισχυει για τα ποδηλατα + επιπλεον κατι αρθρα) αλλα ποιος απο αυτους τα εφαρμοζει? Ας παρουν αμα θελουν και 5000 watt αλλα θα πρεπει να πηγαινουν μεχρι 25 km/h κ να τηρουν τον ΚΟΚ!
Βγηκε νομος που τα προβλεπει αυτα και εχει αρχισει να εφαρμοζεται απο τον Μαρτιο αλλα κανενας μπατσος δεν σταματα κανεναν τους και να αρχιζει να τους μοιραζει "ροζουλιες"! :hi:
 
Τελευταία τροποποίηση:

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
δεν μπορειτε καν να μας ακολουθησετε να μας πατησετε ρεεεεε, επιταχυνση 0-100 σε 3.3 sec μέχρι να αλλάξεις ταχύτητα τρως την σκόνη μου....
οπως ευκολα διακρινει κανεις ναι στο δευτερο μερος επρεπε να σταματησει πισω απο το φορτηγο! που πας χωρις φλας ρε καραμητρο!!!

ο εξυπνος δημιουργος του βιντεο τελικα ειναι το ιδιο στουγκανοβλαχος που απλα το γυριζει σε βιντεακια προσπαθωντας να την πει ενω ο ιδιος ειναι αμαθης...

ακους εκει "εμποδιο" η νταλικα... δεν αλλαζεις λωριδα στην ψυχρα.

επισης κινειται παρανομα αφου τρεχει με πανω απο 25χιλιομετρα την ωρα πιανοντας μαλιστα τα 70....

ρητα απαγορευεται το ηλεκτρικο πατινι σε δρομους που η ταχυτητα των οχηματων ειναι ανω των 50 χιλιομετρων...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.696
Like
29.025
Πόντοι
6.056
Ρε τύποι αφου ο νομος λεει μέχρι 25χλμ την ωρα για ποιο λογο επιτρέπεται η εισαγωγή πατινιών που πανε παραπάνω;;:think:
 

melancholia

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2021
Μηνύματα
258
Κριτικές
6
Like
754
Πόντοι
361

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.698
Κριτικές
3
Like
4.162
Πόντοι
456
...μαγκα μαζι σου τα ιδια λεμε, 25km max προβλεπει ο Νομος και τηρηση ΚΟΚ (οτι ισχυει για τα ποδηλατα + επιπλεον κατι αρθρα) αλλα ποιος απο αυτους τα εφαρμοζει? Ας παρουν αμα θελουν και 5000 watt αλλα θα πρεπει να πηγαινουν μεχρι 25 km/h κ να τηρουν τον ΚΟΚ!
Βγηκε νομος που τα προβλεπει αυτα και εχει αρχισει να εφαρμοζεται απο τον Μαρτιο αλλα κανενας μπατσος δεν σταματα κανεναν τους και να αρχιζει να τους μοιραζει "ροζουλιες"! :hi:
Ε ναι και ότι ο τυπάς που τραβάει το βίντεο κάνει το μάγκα ότι έχω το νόμο με το μέρος μου είναι μεγάλος μαλάκας.Δείχνει και πόσο καλά ξέρει τον νόμο.Διάβασε αυτό που τον βόλευε ότι μπορεί να κυκλοφορεί στους δρόμους χωρίς πινακίδα αλλά τα υπόλοιπα που ισχύουν τα ξέχασε.Μια χαρά παρανομίες κάνει από μόνος του στο βιντεάκι.Προσπέραση πάνω σε απαγορευτική διαγράμμιση,αλλαγή πορείας και αλλαγή λωρίδας χωρίς να βγάλει το χέρι του αλλα και που απαγορεύται ούτως ή άλλως.Άσε που χώραγε και στην ίδια λωρίδα απλά να τραβηχτεί λίγο.Όλο μαλακίες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Odin_

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.227
Κριτικές
89
Like
10.074
Πόντοι
17.885
το θέμα του τόπικ: Ηλεκτρικά πατίνια, σκοτώστρες ηλιθίων
και εγώ λέω...ΤΙ ΚΑΚΟ έχουν τότε τα πατίνια? Οργανο Εθνοκάθαρσης μου ακούγεται
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
960
Like
10.716
Πόντοι
2.246
Χθες ενα μαλακισμενο (30ρης) , με αυτα τα παντελονια που ειναι σαν να περιμενουν πλημμύρα στη Βενετία, ερχοταν στη μεση του στενου , αναποδα στην Αγια Παρασκευη και υφακι slow and cangurius. Δεν συγκινηθηκε με το σινιαλο των φωτων αλλα μαλλον τον κινητοποιησε το ατσαλο κατεβασμα σε 2α
 

nick77r

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.563
Like
5.330
Πόντοι
2.306
Γιατί είμαι κατά, και πατινιών και ποδηλάτων:
- Για να κυκλοφορείς στον δρόμο, ΠΡΕΠΕΙ να έχεις πιστοποιημένη γνώση των οδικών σημάτων. Τελεία και παύλα - ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟ.
- Για να κυκλοφορείς στον δρόμο, ΠΡΕΠΕΙ να είσαι ασφαλισμένος. Τελεία και παύλα - ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟ.

Αν τα παραπάνω ίσχυαν, θα μπορούσαμε σε δεύτερο χρόνο να συζητήσουμε για το ΠΟΥ, σε ποιούς δρόμους θα μπορούσαν να κινηθούν αυτά τα τροχήλατα (γιατί προφανώς, σε λεωφόρους είναι εγκληματικό: πάνε κάποιοι στην Συγγρού και στην Ποσειδώνος, έλεος! )
Ρε φίλε πραγματικά την ίδια απορία είχα και εγώ πριν λίγα χρόνια που έβλεπα στην Ποσειδώνος πατίνια και ποδήλατα!!!!!!! Ούτε στο πεζοδρόμιο να περπατήσω δεν βγαίνω σε αυτόν τον δρόμο!!!!!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.673
Like
67.825
Πόντοι
12.756
Πρεπει ο Κουλης απο τους πρωτους νομους που θα κάνει να ειναι εκπτωση φόρου σε οσους ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ εχουν σκοτωσει πατινανθρωπους

Καθε μαλακα απο αυτους που πατας να σου κανει 1% εκπτωση σε φόρους

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.789
Κριτικές
62
Like
40.170
Πόντοι
8.530
Χθες ενα μαλακισμενο (30ρης) , με αυτα τα παντελονια που ειναι σαν να περιμενουν πλημμύρα στη Βενετία, ερχοταν στη μεση του στενου , αναποδα στην Αγια Παρασκευη και υφακι slow and cangurius. Δεν συγκινηθηκε με το σινιαλο των φωτων αλλα μαλλον τον κινητοποιησε το ατσαλο κατεβασμα σε 2α
Ατσαλο κατέβασμα σε 2α=;
Τι θέλει να πει ο ποιητής;
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.363
Κριτικές
16
Like
13.493
Πόντοι
5.577
Ρε τύποι αφου ο νομος λεει μέχρι 25χλμ την ωρα για ποιο λογο επιτρέπεται η εισαγωγή πατινιών που πανε παραπάνω;;:think:
Γιατί σε κάθε γειτονιά η σε κάθε βλαχοχωρι στο γάμο χαλάει ο κόσμος από μπαμ- μπουμ βεγγαλικά?
Έχουν άδεια?
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Εγώ τα μαλακισμένα τα προσπερνάω με το δικό μου το πατίνι.
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.004
Like
3.821
Πόντοι
456
Ρε τύποι αφου ο νομος λεει μέχρι 25χλμ την ωρα για ποιο λογο επιτρέπεται η εισαγωγή πατινιών που πανε παραπάνω;;:think:
... και τα αυτοκίνητα πάνε με περισσότερα από 120 χλμ άλλα εισάγονται ! για αυτό τα οδηγούν άνθρωποι με μυαλό ! Ok οι περισσότεροι έχουν από αυτό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.789
Κριτικές
62
Like
40.170
Πόντοι
8.530
Ειχα 3η , επιτηδες καρφωσα 2α και επιταχυνα, μπας και ξυπνησει το καθυστερημενο , παραδοξως πετυχε
Χαίρομαι που σχολιασες το ντύσιμο γιατί εγώ όταν βλέπω βερμούδα η παντελόνι κάπρι σε μη παραθαλάσσιο μέρος νομίζω ότι δεν είναι ενήλικος αλλά παιδάκι άρα κάτι μη σοβαρό και κάτι που δεν έχει σημασια η γνώμη του.
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.195
Like
8.688
Πόντοι
1.406

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom