Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 271K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Εδω και αρκετο καιρο νομιζω οτι εχω aids αρχινισανε ολα απο μια ερπη που ειχα βγαλει στην μεσα πλευρα του μπουτιου μου και συμφωνα με αυτα που διαβασα αλλου υπαρχει συνδεση.
επειτα εδω και περιπου 3 μηνες αισθανομαι συνεχεια πονολαιμο και κουραση,αρρωσταινω πολυ ευκολα...
Προχθες πηγα σε στριπτιζ και ειχα επαφη με το στομα για ελαχιστο χρονο με το μουνι της κοπελας που ειχε υγρα και επειτα της εβαλα δαχτυλο και η ανησυχια μου μεγαλωσε περισσοτερο

Φίλε μου πρέπει να πας να κάνεις εξετάσεις άμεσα. Αν όλα αυτά δεν είναι του μυαλού σου (πράγμα σχετικά σπάνιο) επειδή διάβασες διάφορα στο νετ, πρέπει είσαι σίγουρος για το αν έχεις κανένα αφροδίσιο. Τώρα, ο άλλος φίλος που σου την "είπε" δεν έχει πολύ άδικο. Δηλαδή, ενώ εσύ πιστεύεις ότι κάτι έχεις, ήρθες σε επαφή με γυναίκα (έστω και αυτήν την ελάχιστη επαφή που είχες) και έβαλες σε κίνδυνο ΑΝ εσύ έχεις κάτι, να της το μετέδωδες. Ξέρω ότι νομίζεις ότι ΔΕΝ πάιζει να κολλήσει κανείς με αυτόν τον τρόπο και θα συμφωνήσω μαζί σου, ΑΛΛΑ έστω και μία στο 1000000, το ρισκάρεις? Αυτό ήθελε να σου πει ο άλλος φίλος. Μην τσαντίζεσαι, απλά πήγαινε για εξετάσεις το συντομότερο δυνατόν.
Φιλικά, Γιάννης
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.603
Πόντοι
17.470
αυτο με τα υγρα της αλλης δεν το καταλαβα....οτι κολλησες απο το γλυφομουνι?
 

mparmpoutsala

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2006
Μηνύματα
484
Like
0
Πόντοι
1
Τεσπα,ηθελα κι εγω να τονισω οτι με το σεξ κολλας πολυ ΔΥΣΚΟΛΑ,ειτε φορας καποτα ειτε οχι,αλλα φυσικα αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να παιρνουμε προφυλαξεις.Απλα οι πιθανοτητες να κολλησεις απο μια κανονικη γκομενα-οχι επαγηγελματια- ΟΠΩΣ και να την γαμησεις,ειναι μηδαμινες,γιατι ειναι σχεδον απιθανο να εχει κι αυτη με τη σειρα της τον ιο, κοκ....

Αρχηγέ, τα ΣΜΝ(σεξ. μεταδ. νοσήματα) μεταφέρονται με το σεξ.

Τώρα αν εσύ κρίνεις πως αξίζει να παίξεις την ζωή σου κορόνα γράμματα
(γιατί για πιθανότητες μιλάμε) και να μπεις σε γκόμενα ακάποτα, γιατι
"ΔΥΣΚΟΛΑ" θα έχει HIV (τα άλλα ΣΜΝ τα ξέχασες φαίνεται) τι να σου πω.

Μαγκιά σου πάντως δεν θα σου πω. Γιατί αν κολλήσεις εν αγνοία σου,
και συνεχίσεις να γαμάς ακάποτα αβέρτα, θα κολλήσεις κ' άλλους.

Κ εφόσον τα κοινωνικά δίκτυα είναι small worlds (βλ. wiki: "small world networks"),
αν και άλλοι έχουν την ίδια νοοτροπία με σένα, σύντομα κάποια γνωστή σου
(αδερφή, φίλη, κτλ) θα κολλήσει κάποιο ΣΜΝ.

Όπως βλέπεις, οι μαλακίες επιστρέφουν !

Οπότε αφήστε κάτω τις πιθανότητες και τα "ΔΥΣΚΟΛΑ" και "ΕΥΚΟΛΑ",
και γαμάτε με καπότες.

Η σιγουριά σου είναι τουλάχιστον εγκληματική.
 

Επισκέπτης
εσπα,ηθελα κι εγω να τονισω οτι με το σεξ κολλας πολυ ΔΥΣΚΟΛΑ,ειτε φορας καποτα ειτε οχι,αλλα φυσικα αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να παιρνουμε προφυλαξεις.Απλα οι πιθανοτητες να κολλησεις απο μια κανονικη γκομενα-οχι επαγγελματια- ΟΠΩΣ και να την γαμησεις,ειναι μηδαμινες,γιατι ειναι σχεδον απιθανο να εχει κι αυτη με τη σειρα της τον ιο, κοκ....
Moυ αρέσει που το θεωρείς κ μηδαμινό γκόμενα μη επαγγελματιάς να είναι μολυσμένη!!! :rolleyes:

 
Εγγρ.
17 Αυγ 2009
Μηνύματα
406
Like
0
Πόντοι
1
Αρχηγέ, τα ΣΜΝ(σεξ. μεταδ. νοσήματα) μεταφέρονται με το σεξ.

Τώρα αν εσύ κρίνεις πως αξίζει να παίξεις την ζωή σου κορόνα γράμματα
(γιατί για πιθανότητες μιλάμε) και να μπεις σε γκόμενα ακάποτα, γιατι
"ΔΥΣΚΟΛΑ" θα έχει HIV (τα άλλα ΣΜΝ τα ξέχασες φαίνεται) τι να σου πω.

Μαγκιά σου πάντως δεν θα σου πω. Γιατί αν κολλήσεις εν αγνοία σου,
και συνεχίσεις να γαμάς ακάποτα αβέρτα, θα κολλήσεις κ' άλλους.

Κ εφόσον τα κοινωνικά δίκτυα είναι small worlds (βλ. wiki: "small world networks"),
αν και άλλοι έχουν την ίδια νοοτροπία με σένα, σύντομα κάποια γνωστή σου
(αδερφή, φίλη, κτλ) θα κολλήσει κάποιο ΣΜΝ.

Όπως βλέπεις, οι μαλακίες επιστρέφουν !

Οπότε αφήστε κάτω τις πιθανότητες και τα "ΔΥΣΚΟΛΑ" και "ΕΥΚΟΛΑ",
και γαμάτε με καπότες.

Η σιγουριά σου είναι τουλάχιστον εγκληματική.
:rockon: :rockon: :rockon:Και καλο ειναι να μην λεγονται τετοια πραγματα σε φορουμ που καποιοι προσπαθουν μεσα στην αγωνια τους να παρουν πληροφοριες.Και 1 στο 1000000 περιπτωση να υπαρχει πρεπει να σταματανε για λιγο οι σεξουαλικες επαφες και να γινονται εξετασεις. :offtopic:Το μπαρμπουτσαλα μου θυμιζει κατι απο την παιδικη μου ηλικια και την παλια μου γειτονια.
 

papaman

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2010
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια θα πάω μεσοβδόμαδα να ξεπαρθενιαστω και θα ηθελα να ρωτησω γιατι σαν πρωτη φορά εχω ενα αγχος υπάρχει κινδυνος για μεταδοση ασθενειας στην πιπα? Καλο ειναι στην πιπα να χρησιμοποιησω καποτα? :huh: :huh:
 

Επισκέπτης
Παιδια θα πάω μεσοβδόμαδα να ξεπαρθενιαστω και θα ηθελα να ρωτησω γιατι σαν πρωτη φορά εχω ενα αγχος υπάρχει κινδυνος για μεταδοση ασθενειας στην πιπα? Καλο ειναι στην πιπα να χρησιμοποιησω καποτα? :huh: :huh:
Για τον άνδρα μηδαμινός κίνδυνος,η γυναίκα έχει πιθανότητες εφόσον τα πάρει στο στόμα!!!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Παιδια θα πάω μεσοβδόμαδα να ξεπαρθενιαστω και θα ηθελα να ρωτησω γιατι σαν πρωτη φορά εχω ενα αγχος υπάρχει κινδυνος για μεταδοση ασθενειας στην πιπα? Καλο ειναι στην πιπα να χρησιμοποιησω καποτα? :huh: :huh:

Δεν θα βαλεις εσυ... η πουτανα θα στην βαλει..αν πας σε πουτανα... θα πεις στην τσατσα οτι εισαι πρωταρης και να σε προσεξουν... πηγαινε πρωι που δεν εχει κινηση να εισαι πιο ανετος.
 

Επισκέπτης
ήμουν στις μαύρες και εν τέλη μια μου βάρεσε μια μαλακία στο δρόμο. Απλά πριν τελειώσω έφτυσε πάνω στο πούτσο μου καθώς μου τον έπαιζε...

AIDS είναι πολύ απίθανο να κολλήσεις από σάλιο.
Υπάρχουν όμως πολλά άλλα ... "παράσημα" οπότε απέφυγε την ακάποτη , τα φτυσίματα πουτάνας στον πούτσο και καλό θα ήταν να αποφεύγεις και τις μαύρες ...
 

papaman

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2010
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Ετσι οπως διαβαζω θα βάλω και καποτα στην πίπα γιατι δεν μπορούμε να παίζουμε με τα ποσοστα σε τόσο σοβαρά θέματα.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Ετσι οπως διαβαζω θα βάλω και καποτα στην πίπα γιατι δεν μπορούμε να παίζουμε με τα ποσοστα σε τόσο σοβαρά θέματα.
Καλυτερα μετα να σκεφτεσαι ποσο ωραια περασες και οχι μηπως κολλησες κατι.
 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Παιδια θα πάω μεσοβδόμαδα να ξεπαρθενιαστω και θα ηθελα να ρωτησω γιατι σαν πρωτη φορά εχω ενα αγχος υπάρχει κινδυνος για μεταδοση ασθενειας στην πιπα? Καλο ειναι στην πιπα να χρησιμοποιησω καποτα? :huh: :huh:
το προφυλακτικο πρεπει να ειναι απο δω και στο εξης, συνεχως στο πορτοφολι σου!  δυστηχως στην ελλαδα δεν υπαρχει παιδεια στο θεμα σεξ και προφυλακτικο! ημουν και γω δυστηχως πολλες φορες "ξεσκουφωτος" μεχρι τα 24 που γνωρισα μια γερμανιδα! (τυχερος σταθηκα)  αλλη παιδεια οι ευρωπαιοι!  κανανε ομαδικη παρτουζα στο πανεπιστιμιο μου ειπε και κανεις δεν επαιζε ακαποτος!  ακομα και μεχρι 2 χρονια σχεση δεν εκανα ποτε σεξ χωρις προφυλακτικο!  θα ακουσεις πολλους 30+  να λενε δε μπορω να γαμισω καλα χωρις προφυλακτικο και ελα μωρε, καλη κοπελα χωρις πολλες εμπειριες φαινετε αυτη, γιατι να βαλω προφυλακτικο!  μεγα λαθος
 

mparmpoutsala

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2006
Μηνύματα
484
Like
0
Πόντοι
1
το προφυλακτικο πρεπει να ειναι απο δω και στο εξης, συνεχως στο πορτοφολι σου!  δυστηχως στην ελλαδα δεν υπαρχει παιδεια στο θεμα σεξ και προφυλακτικο! ημουν και γω δυστηχως πολλες φορες "ξεσκουφωτος" μεχρι τα 24 που γνωρισα μια γερμανιδα! (τυχερος σταθηκα)  αλλη παιδεια οι ευρωπαιοι!  κανανε ομαδικη παρτουζα στο πανεπιστιμιο μου ειπε και κανεις δεν επαιζε ακαποτος!  [b[ακομα και μεχρι 2 χρονια σχεση δεν εκανα ποτε σεξ χωρις προφυλακτικο!  θα ακουσεις πολλους 30+  να λενε δε μπορω να γαμισω καλα χωρις προφυλακτικο και ελα μωρε, καλη κοπελα χωρις πολλες εμπειριες φαινετε αυτη, γιατι να βαλω προφυλακτικο!  μεγα λαθος[/b]

Σωστός...

Ελπίζω πάντως στο μέλλον να μην χρειαζόμαστε προφυλακτικό κ' όταν βαράμε μαλακία...
 

Peodotis

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2011
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Μιας και το σάτι είναι σχετικού περιεχομένου και η αρρώστεια αυτή είναι ο εφιάλτης της εποχής για τον ενεργό σεξουαλικά πληθυσμό, αν όχι τις στιγμές της ερωτικής έξαψης, τουλάχιστον τις στιγμές της νηφάλιας σκέψης, είπα να βάλω ψηφοφορία για ένα ερώτημα που με απασχολεί για πολλά χρόνια.
Πόσο πιθανό είναι η φύση να μας έκανε δωράκι τέτοιον δύσκολο ιό;
Πόσο πιθανό είναι κάποια σκοτεινοί εγκέφαλοι να τον δημιούργησαν με σκοπό πχ την καταπολέμηση του υπερπληθυσμού, ή τη γενοκτονία των Αφρικανών χωρίς πόλεμο;
Μπορούμε αλήθεια να μάθουμε για σίγουρα τι από τα δύο είναι αλήθεια; Και άραγε θα νικηθεί ποτέ ο ιός;  :-
 

Επισκέπτης
Ψήφισα και έχει μια ψήφο όλη κι όλη... τη δική μου!
Καλά εσύ που έφτιαξες την ψηφοφορία δεν πήρες μέρος; :-
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
καλά εσείς που ψηφίσατε τις 2 πρώτες επιλογές τι παραπάνω ξέρετε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom