Νέα

Hi-Fi

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GORGONOULIS
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

GORGONOULIS

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Σκέφτομαι αυτές τις μέρες να αλλάξω το cd player που έχω αφού τον τελευταίο καιρό παρουσιάζει προβλήματα σε κάποια cds (άλλες συσκευές τα διαβάζουν κανονικά).
Ποιά η διαφορά του να αγοράσω ένα καλό cd player (π.χ. pioneer) από το να αγοράσω ένα dvd player που παίζει και cds;
Έχω καλό ενισχυτή αλλά δεν γνωρίζω τι διαφορά υπάρχει (αν υπάρχει) στην ποιότητα του ήχου μεταξύ cd pl και dvd pl (και επιπλέον αν τυχόν υπάρχουν και άλλες σημαντικές διαφορές).
Όσοι γνωρίζουν σχετικά ας απαντήσουν...
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Οσον αφορά τα συνηθισμένα συστήματα ήχου, πρακτικά ΔΕΝ πρόκειται να καταλάβεις ΚΑΜΙΑ διαφορά...

Μέχρι ν' ακούσεις βινύλλιο φυσικά... ΤΟΤΕ ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΑ (έχω 2 ΜΚ-ΙΙ & λαμπάτο ενισχυτή)...
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.477
Κριτικές
13
Like
199
Πόντοι
6.055
dura για ηχοσυστημα πικαπ ενισχυτη ηχειων τι προτεινεις? βεβαια εχω ηδη ενα usb πικαπ αλλα αυτο δε λεει κ τπτ φανταζομαι ε?
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.477
Κριτικές
13
Like
199
Πόντοι
6.055
την οικονομικη κατηγορια με την σωστη σχεση αποδοσης/τιμης επιλεγω!
 
OP
OP
G

GORGONOULIS

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Σε ένα κατάστημα στο κέντρο χθές, ο υπάλληλος ισχυριζόταν ότι τα cd players έχουν καλύτερη ποιότητα στις κεφαλές. Λέει αλήθεια ή απλά θέλει να πουλήσει το εμπόρευμα του;
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Σε ένα κατάστημα στο κέντρο χθές, ο υπάλληλος ισχυριζόταν ότι τα cd players έχουν καλύτερη ποιότητα στις κεφαλές. Λέει αλήθεια ή απλά θέλει να πουλήσει το εμπόρευμα του;

ΠΟΙΕΣ ΚΕΦΑΛΕΣ?  :uglystupid: Αφού όλα με μια ακτίνα laser "διαβάζουν" :headbang:
 
OP
OP
G

GORGONOULIS

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Οπότε μάλλον ήθελε να πουλήσει εμπόρευμα  :)
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
4
Πόντοι
166
στο σχιστο εχι πολι καλα ιχοσιστιματα,πιγενε τη Κιριακι,εχι πολι καλες ευκεριες και ολες τις μαρκες κοψοχρονια
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Οπότε μάλλον ήθελε να πουλήσει εμπόρευμα  :)

ΔΙΑΒΑΣΕ πολύ εξειδικευμένη αλλά σχετική συζήτηση που είχαμε κάνει πριν λίγο καιρό με κάτι φίλους για να καταλάβεις...

ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
4
Πόντοι
166
ΔΙΑΒΑΣΕ πολύ εξειδικευμένη αλλά σχετική συζήτηση που είχαμε κάνει πριν λίγο καιρό με κάτι φίλους για να καταλάβεις...

ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!
Μπαταριολογε εισε επιστιμον τον Σι ντι αποτιβλεπο,δε καταλαβα τιποτα!!!!!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Μπαταριολογε εισε επιστιμον τον Σι ντι αποτιβλεπο,δε καταλαβα τιποτα!!!!!

Αστα φίλε... 25 χρόνια ασχολούμαι με την υψηλή τεχνολογία γενικότερα... έχω διαβάσει ΠΟΛΥ (κ συνεχίζω να ενημερώνομαι καθημερινά) κι έχω ξοδέψει ΤΡΕΛΛΑ λεφτά στα διάφορα "παιχνίδια" :headbang:
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
4
Πόντοι
166
Αστα φίλε... 25 χρόνια ασχολούμαι με την υψηλή τεχνολογία γενικότερα... έχω διαβάσει ΠΟΛΥ (κ συνεχίζω να ενημερώνομαι καθημερινά) κι έχω ξοδέψει ΤΡΕΛΛΑ λεφτά στα διάφορα "παιχνίδια" :headbang:
εγο παντος στο σχιστο εγο βρει καλα πραματα,και καλες τιμες αλα πρεπει νανε κλεμενα και μουφες
εντομεταξι πεζη ρολο και τι ακους εγο επιδι ακουο μονο μπαλοραδιοφονο,δε νομιζο να καταλαβο διαφορα
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
εγο παντος στο σχιστο εγο βρει καλα πραματα,και καλες τιμες αλα πρεπει νανε κλεμενα και μουφες
εντομεταξι πεζη ρολο και τι ακους εγο επιδι ακουο μονο μπαλοραδιοφονο,δε νομιζο να καταλαβο διαφορα

ΕΤΣΙ ακριβώς όπως τα λες είναι... :thumbsup:
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
4
Πόντοι
166
ΕΤΣΙ ακριβώς όπως τα λες είναι... :thumbsup:
μου κανανε δορο ενα ραδιοφονακι απο αμερικι,Tivoli audio γραφι πανο αλα εινε με ρευμα αμερικανικο αλιος εινε μπαταριοφαγος,λει τιποτα???
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
ρε σι τροει μπαταριες(6 μικρεσ) αλα πεζη δινατα,και λεη εινε αδιαβροχο και εινε χρομα καφε-σκατι

ΞΕΡΩ τι εννοείς... γι' αυτό σου είπα ότι αν ΔΕΝ σε βολεύει, το θέλω εγώ, μην το πετάξεις!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom