Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 330K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
4 Ιαν 2020
Μηνύματα
105
Like
507
Πόντοι
21
Ρε μαλακές το έψαξα μέχρι και στου γοογλε και ακόμα δεν κατάλαβα,γιατί στον πούτσο του Δία πρέπει να σέρνουν πάντα τα μικρά μπάσταρδα μαζί τους ΟΠΟΥ ΠΑΝΕ??Σήμερα βλέπω να μπαίνουν στον Γερμανό,να βλέπεις μια 20αραρα περικυκλωμένη με 4 και άλλη μία 40αρα από πίσω με αλλά 4, επειδή οι αντρες τους φυσικά δουλεύουν όλοι μέρα...Μπας και τυχών τα πατήσει κάνα αμάξι/μηχανάκι και ζητάνε αποδόμηση (10 ευρώ)??
Απλό είναι ρε φιλε, οι μεγάλες πιάνουν κουβέντα και τα μικρά ξαφρίζουν
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.595
Like
2.621
Πόντοι
456
Κοιτάξτε ..οι Έλληνες γύφτοι ειναι αυτο που λέμε γύφτοι...έχει όμως και πολλούς γύφτους από Ρουμανία και Αλβανία..αυτές οι γυφτισες όταν είναι έξω ντύνοντε με κανονικά ρούχα..είναι πιο ευρωπαϊκοί γύφτοι..οι δε αλβανίδες γυφτισες πολλές φορές κρύβουν τη γύφτικη καταγωγή τους..λεεν απλά ότι ειναι βορειοηπειρωτισα..ντυμένες κανονικά..ήξερα αλβανίδα γύφτισσα που δούλευε σε βιβλιοπωλείο..αν την έβλεπε καποιος θα νόμιζε απλά ότι το παρακανε με το σολαριουμ στη παραλία..
 
Τελευταία τροποποίηση:

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
74
Like
129
Πόντοι
0
Δεν ξέρω τι λέτε για ρομά και γύφτους, πάντως έχω δει κατά καιρούς κάτι γυφτοπούλες στα φανάρια να σου πέσει το σαγόνι…
Αφού σκέφτομαι την επόμενη που θα συναντήσω να της κάνω επαγγελματική πρόταση για μια ολόκληρη νύχτα.
Αφού πρώτα έχει μουλιάσει μια μέρα μέσα σε μπανιέρα με χλωρίνη…
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.011
Πόντοι
10.411

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
691
Κριτικές
31
Like
1.766
Πόντοι
1.590

Αν γυρνουσαν και ντοκιμαντερ για τις κλοπες και τα θυματα των ρομα θα ξεπερνουσε σε διαρκεια ακομα και την Τολμη και Γοητεια :confused:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.638
Like
28.776
Πόντοι
6.056

Αν γυρνουσαν και ντοκιμαντερ για τις κλοπες και τα θυματα των ρομα θα ξεπερνουσε σε διαρκεια ακομα και την Τολμη και Γοητεια :confused:
Ντοκιμαντέρ για εναν παρατατικό σκατογυφτο.... Μαλιστα....

Ειμαι περίεργος ποια ναυαγια θα αφιερώσουν χρονο απο την ζωη τους για να το δουν.

Δεν θα το έβλεπα ακομα και αν μια μουναρα μου έταζε γαμησι μετα την προβολη.
 

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
691
Κριτικές
31
Like
1.766
Πόντοι
1.590
Ντοκιμαντέρ για εναν παρατατικό σκατογυφτο.... Μαλιστα....

Ειμαι περίεργος ποια ναυαγια θα αφιερώσουν χρονο απο την ζωη τους για να το δουν.

Δεν θα το έβλεπα ακομα και αν μια μουναρα μου έταζε γαμησι μετα την προβολη.
Μονο κατα τη διαρκεια της προβολης :2funny:
 

Paldim

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
459
Like
685
Πόντοι
81
φαντασου που καταντησαμε!!,ολα τα τσαντηρια να βλεπουν το ντοκιμαντερ&ο αλλος με τη μεγαφωνικη να περναει απο ολους&να φωναζει για να το δουν ολοι!!!α ρε καταντια!!
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.363
Κριτικές
165
Like
24.975
Πόντοι
34.168

james tiberius kirk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.096
Κριτικές
5
Like
5.004
Πόντοι
456

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
137
Like
416
Πόντοι
21
Είδα για το τροχαίο στην Δενδροποτάμου που κωλοτούμπαρε ένα αμάξι, προσγειώθηκε πάνω σε άλλο σταματημένο, και ο οδηγός του κωλοτουμπαρισμένου χασκογελούσε και έλεγε πως έκανε ελιγμό για να αποφύγει κάποια που (δήθεν ; ) πέρασε με κόκκινο. Ίσως να'ναι άσχετο με Ρομά το περιστατικό, δε λέω. Ίσως όντως να πετάχτηκε κάποια. Ίσως ο οδηγός να μην ήταν χαπακωμένος ή χασισωμένος, είμαι σίγουρος πως δε θα ανακοινώσει η ΕΛ.ΑΣ για λόγους προσωπικών δεδομένων (λες και δεν είναι χρήσιμο για την κοινωνία να βλέπει ο κόσμος τί γίνεται όταν οδηγάς υπό την επήρεια ουσιών -αν ισχύει κάτι τέτοιο, δεν γνωρίζω).

Με αφορμή αυτό όμως, και την ελαφρά αντιμετώπισή του από τον οδηγό και συνοδηγό, θυμήθηκα περιστατικό που μου συνέβη στην παρακάτω διασταύρωση της Δενδροποτάμου. Ξημερώματα, γυρνάμε τρεις φίλοι με ταξί, γιορτάζαμε που'χα περάσει το τελευταίο μάθημα στην σχολή.

Στο φανάρι απέναντι απ'το στρατόπεδο έχουμε πράσινο και μας προσπερνά σαν πύραυλος ξυστά ένα αμάξι γεμάτο γυφτάκια, μπορεί και ανήλικα. Χασκογελούσαν και μας κοιτούσαν σαν μάγκες. Ο ταρίφας άρχισε να βρίζει αλλά δεν τόλμησε να τους κοντράρει. Εμείς στην σούρα μας δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε. Στο επόμενο φανάρι δήθεν θα παίρναμε πινακίδες αλλά φυσικά το πέρασαν κι εκείνο με κόκκινο. Στα παπάρια τους όλα. Εμείς αν είχαμε σκοτωθεί στα 25 μας με πτυχία κλπ, οικογένειες πίσω, δεν είχε τόση σημασία.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.937
Like
15.533
Πόντοι
3.656

:bigdick:
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.220
Like
1.930
Πόντοι
216
Δε φτάνει που έχει ξεφύγει το θέμα με την εγκληματικότητα αυτού του τύπου εντελώς, πάνε να γίνουν τα πράγματα ακόμη χειρότερα. Στο εντελώς απροχώρητο.

Η ασυδοσία τους δεν έχει ως τώρα όριο.
 

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
137
Like
416
Πόντοι
21
Είδα για το τροχαίο στην Δενδροποτάμου που κωλοτούμπαρε ένα αμάξι, προσγειώθηκε πάνω σε άλλο σταματημένο, και ο οδηγός του κωλοτουμπαρισμένου χασκογελούσε και έλεγε πως έκανε ελιγμό για να αποφύγει κάποια που (δήθεν ; ) πέρασε με κόκκινο. Ίσως να'ναι άσχετο με Ρομά το περιστατικό, δε λέω. Ίσως όντως να πετάχτηκε κάποια. Ίσως ο οδηγός να μην ήταν χαπακωμένος ή χασισωμένος, είμαι σίγουρος πως δε θα ανακοινώσει η ΕΛ.ΑΣ για λόγους προσωπικών δεδομένων (λες και δεν είναι χρήσιμο για την κοινωνία να βλέπει ο κόσμος τί γίνεται όταν οδηγάς υπό την επήρεια ουσιών -αν ισχύει κάτι τέτοιο, δεν γνωρίζω).

Με αφορμή αυτό όμως, και την ελαφρά αντιμετώπισή του από τον οδηγό και συνοδηγό, θυμήθηκα περιστατικό που μου συνέβη στην παρακάτω διασταύρωση της Δενδροποτάμου. Ξημερώματα, γυρνάμε τρεις φίλοι με ταξί, γιορτάζαμε που'χα περάσει το τελευταίο μάθημα στην σχολή.

Στο φανάρι απέναντι απ'το στρατόπεδο έχουμε πράσινο και μας προσπερνά σαν πύραυλος ξυστά ένα αμάξι γεμάτο γυφτάκια, μπορεί και ανήλικα. Χασκογελούσαν και μας κοιτούσαν σαν μάγκες. Ο ταρίφας άρχισε να βρίζει αλλά δεν τόλμησε να τους κοντράρει. Εμείς στην σούρα μας δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε. Στο επόμενο φανάρι δήθεν θα παίρναμε πινακίδες αλλά φυσικά το πέρασαν κι εκείνο με κόκκινο. Στα παπάρια τους όλα. Εμείς αν είχαμε σκοτωθεί στα 25 μας με πτυχία κλπ, οικογένειες πίσω, δεν είχε τόση σημασία.
Και κάπως έτσι έμαθα να αποφεύγω την Δενδροποτάμου τις μεταμεσονύχτιες ώρες, και σ'όλα τα φανάρια να τσεκάρω.

Παρεμπιπτόντως, για να κωλοτουμπάρει ο τύπος τις προάλλες φανταστείτε πόσο έτρεχε. Αν ήταν και μη νηφάλιος, τι να πω. Και τα μλκισμένα στο ίντερνετ σπάνε πλάκα με αυτό.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.839
Κριτικές
1
Like
32.590
Πόντοι
6.256
Δεν εχει σημασία αν ειναι βρωμά, σημασια εχει να ειναι ημεδαποί.
Η τελευταια απογραφη ποσους τους εβγαλε;
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.011
Πόντοι
10.411


SVOyV.gif
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.638
Like
28.776
Πόντοι
6.056

Γύφτος έκλεψε ηρωίνη από γύφτο και αυτός του απήγαγε τα παιδιά του!!!

:2funny::2funny::2funny:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.663
Κριτικές
18
Like
15.236
Πόντοι
4.546

Γύφτος έκλεψε ηρωίνη από γύφτο και αυτός του απήγαγε τα παιδιά του!!!

:2funny::2funny::2funny:
Τώρα αν σου πω ότι έπεσα από τα σύννεφα, θα με πιστέψεις;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom