Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 335K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
14.009
Πόντοι
3.936
Πριν ενα μηνα 17χρονος γυφτος με κοιταγε περιεργα στο φαναρι,τον κοιταγα και εγω και ερχεται με μαγκια στο παραθυρο και μπυ λεει μη με κοιτας ρε θα σε γαμησω,του λεω εισαι σιγουρος οτι μπορεις,ναι μου λεει τωρα θα σε γαμησω και μου χτυπησε τη πορτα του αμαξιου με το χερι.
Αυτο ηταν περίπου 1.75 αδυνατος εγω 1.80 γυμνασμένος,ανοιγω τη πορτα και παω κοντα του και του λεω εισαι μαγκας χτυπα,με σπρώχνει και τον σπρώχνω παει 3 βήματα πισω και μου χυμαει με μπουνιά κανω λαβη στο χερι του και με το αλλο χερι του κανω κεφαλοκλειδωμα,ανετα το χερι του το εσπαγα και του ελεγα για αννσε αφησω πες οτι εισαι πουστης και κοτα δεν αντεξε πολυ καιβτο ειπε,ειχε μαζευτεί κόσμος εντωμεταξι και μου ελεγαν αστον μολις τον αφησα εφυγε τρεχοντας δεν του βγηκε.

Πήγε να φωνάξει άλλους 10 να σου ζητήσουν το λόγο γιατι μόνο έτσι τους περνάει.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.456
Κριτικές
165
Like
25.201
Πόντοι
34.168
Θα έρθουν τώρα οι συλλογικότητες και οι λοιποί γνωστοί - άγνωστοι και θα πουν ότι η έκθεση είναι ρατσιστική και θυμίζει εποχές χούντας, χιτλερ, χρυσής αυγής και χαραυγής.

Δεν υπάρχει σωτηρία τύποι.
Αν υπηρχε ενα μαγικο κουμπι που να εξαφανιζε απο την Ελλαδα,
γυφτους και λαθρο,οι φυλακες θα κλειναν απο την αναδουλεια.
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.557
Κριτικές
31
Like
3.907
Πόντοι
5.595
Ποια αυστηροποιση των ποινών, αυτή που υπαρχει στα χαρτια και δεν τηρειται στη πραξη;

Ισοβια εφαγε και η Πολα η Ρουπα με τον μισο ποινικο κωδικα φορτωμενο πανω της και στα 6 χρονια ειναι έξω..
Ο καημος σου ειναι η Ρουπα ...καημενε. Που στην τελικη δεν εφαγε ανθρωπο. Τραβα δες ποσοι δολοφονοι ειναι εξω εχοντας κανει λιγοτερα χρονια απο τη Ρουπα , τραβα δες τον Κοκλωνη που σε εχει φεσωσει 3 φορες και ειναι εξω, τραβα δες ποσοι πλουσιοι ειναι εξω και εσυ κοιτα τη Ρουπα μετα.

ΚΑΜΙΑ αυστηροποιηση ποινων δεν εφερε ποτε αποτελεσμα. Χωρες οπως οι σκανδιναβικες, εχουν χαμηλη εγκληματικοτητα γιατι εχουν :
1.Κοινωνικο κρατος που δινει στους πολιτες (ακομα και στους πολιτες β κατηγοριας) ευκαιριες και δεν τους τα τρωει σε εξοπλιστικα, μεγαλους περιπατους, ολυμπιαδες και μιζες.
2.Ανθρωπιστικη παιδεια.
3.Αυξημενο βιωτικο επιπεδο, και οσο γινεται εξαλειψη της φτωχιας.

Ειναι τυχαιο που οσο φτωχοτερη ειναι μια χωρα , τοσο μεγαλυτερη η εγκληματικοτητα;
 

koutavoulias

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.190
Κριτικές
60
Like
20.140
Πόντοι
14.936
Ο καημος σου ειναι η Ρουπα ...καημενε. Που στην τελικη δεν εφαγε ανθρωπο. Τραβα δες ποσοι δολοφονοι ειναι εξω εχοντας κανει λιγοτερα χρονια απο τη Ρουπα , τραβα δες τον Κοκλωνη που σε εχει φεσωσει 3 φορες και ειναι εξω, τραβα δες ποσοι πλουσιοι ειναι εξω και εσυ κοιτα τη Ρουπα μετα.

ΚΑΜΙΑ αυστηροποιηση ποινων δεν εφερε ποτε αποτελεσμα. Χωρες οπως οι σκανδιναβικες, εχουν χαμηλη εγκληματικοτητα γιατι εχουν :
1.Κοινωνικο κρατος που δινει στους πολιτες (ακομα και στους πολιτες β κατηγοριας) ευκαιριες και δεν τους τα τρωει σε εξοπλιστικα, μεγαλους περιπατους, ολυμπιαδες και μιζες.
2.Ανθρωπιστικη παιδεια.
3.Αυξημενο βιωτικο επιπεδο, και οσο γινεται εξαλειψη της φτωχιας.

Ειναι τυχαιο που οσο φτωχοτερη ειναι μια χωρα , τοσο μεγαλυτερη η εγκληματικοτητα;
Οπως η Σουηδια ας πουμε...
Εχει και τα 3 που ειπες αλλα για αγνωστο λογο ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΣΤΡΑΤΟ στους δρομους..
Δεν εχει να κανει βεβαια αυτο με τις ευπαθεις ομαδες των μεταναστων προς Θεου
αλλωστε και αυτοι για ενα καλυτερο μελλον πηγαν εκει δικο τους και χειροτερο των Σουηδων
αλλα απο οτι ξερω δεν θεωρειται και πολυ φτωχη χωρα η Σουηδια..
Συμφωνοι οτι η φτωχεια φερνει εγκλημα αλλα πρεπει να το εχεις και λιγο μεσα σου δεν νομιζεις?
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.444
Κριτικές
21
Like
9.941
Πόντοι
3.346
Πριν ενα μηνα 17χρονος γυφτος με κοιταγε περιεργα στο φαναρι,τον κοιταγα και εγω και ερχεται με μαγκια στο παραθυρο και μπυ λεει μη με κοιτας ρε θα σε γαμησω,του λεω εισαι σιγουρος οτι μπορεις,ναι μου λεει τωρα θα σε γαμησω και μου χτυπησε τη πορτα του αμαξιου με το χερι.
Αυτο ηταν περίπου 1.75 αδυνατος εγω 1.80 γυμνασμένος,ανοιγω τη πορτα και παω κοντα του και του λεω εισαι μαγκας χτυπα,με σπρώχνει και τον σπρώχνω παει 3 βήματα πισω και μου χυμαει με μπουνιά κανω λαβη στο χερι του και με το αλλο χερι του κανω κεφαλοκλειδωμα,ανετα το χερι του το εσπαγα και του ελεγα για αννσε αφησω πες οτι εισαι πουστης και κοτα δεν αντεξε πολυ καιβτο ειπε,ειχε μαζευτεί κόσμος εντωμεταξι και μου ελεγαν αστον μολις τον αφησα εφυγε τρεχοντας δεν του βγηκε.
Θυμάμαι τότε που πήγες να παίξεις ξύλο με τον μπράβο στη Φυλής γιατί ήθελες τα λεφτά σου πίσω καθώς η ιερόδουλη σε είχε φολιάσει.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.119
Πόντοι
206
Θυμάμαι τότε που πήγες να παίξεις ξύλο με τον μπράβο στη Φυλής γιατί ήθελες τα λεφτά σου πίσω καθώς η ιερόδουλη σε είχε φολιάσει.
δεν πεχτηκε ξυλο τοτε παρα μονο τσαμπουκάς, ντουκι ο μπραβος ντουκι και εγώ να δω ποιος θα μας χωριζε
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.284
Κριτικές
7
Like
3.013
Πόντοι
786
Πριν ενα μηνα 17χρονος γυφτος με κοιταγε περιεργα στο φαναρι,τον κοιταγα και εγω και ερχεται με μαγκια στο παραθυρο και μπυ λεει μη με κοιτας ρε θα σε γαμησω,του λεω εισαι σιγουρος οτι μπορεις,ναι μου λεει τωρα θα σε γαμησω και μου χτυπησε τη πορτα του αμαξιου με το χερι.
Αυτο ηταν περίπου 1.75 αδυνατος εγω 1.80 γυμνασμένος,ανοιγω τη πορτα και παω κοντα του και του λεω εισαι μαγκας χτυπα,με σπρώχνει και τον σπρώχνω παει 3 βήματα πισω και μου χυμαει με μπουνιά κανω λαβη στο χερι του και με το αλλο χερι του κανω κεφαλοκλειδωμα,ανετα το χερι του το εσπαγα και του ελεγα για αννσε αφησω πες οτι εισαι πουστης και κοτα δεν αντεξε πολυ καιβτο ειπε,ειχε μαζευτεί κόσμος εντωμεταξι και μου ελεγαν αστον μολις τον αφησα εφυγε τρεχοντας δεν του βγηκε.
έτσι.
στην τσεχία έχει γύφτους;
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.844
Like
2.891
Πόντοι
456
Πριν ενα μηνα 17χρονος γυφτος με κοιταγε περιεργα στο φαναρι,τον κοιταγα και εγω και ερχεται με μαγκια στο παραθυρο και μπυ λεει μη με κοιτας ρε θα σε γαμησω,του λεω εισαι σιγουρος οτι μπορεις,ναι μου λεει τωρα θα σε γαμησω και μου χτυπησε τη πορτα του αμαξιου με το χερι.
Αυτο ηταν περίπου 1.75 αδυνατος εγω 1.80 γυμνασμένος,ανοιγω τη πορτα και παω κοντα του και του λεω εισαι μαγκας χτυπα,με σπρώχνει και τον σπρώχνω παει 3 βήματα πισω και μου χυμαει με μπουνιά κανω λαβη στο χερι του και με το αλλο χερι του κανω κεφαλοκλειδωμα,ανετα το χερι του το εσπαγα και του ελεγα για αννσε αφησω πες οτι εισαι πουστης και κοτα δεν αντεξε πολυ καιβτο ειπε,ειχε μαζευτεί κόσμος εντωμεταξι και μου ελεγαν αστον μολις τον αφησα εφυγε τρεχοντας δεν του βγηκε.
Χαχα μενιδι μένεις η άνω Λιόσια?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.020
Κριτικές
1
Like
30.717
Πόντοι
8.006
Πριν ενα μηνα 17χρονος γυφτος με κοιταγε περιεργα στο φαναρι,τον κοιταγα και εγω και ερχεται με μαγκια στο παραθυρο και μπυ λεει μη με κοιτας ρε θα σε γαμησω,του λεω εισαι σιγουρος οτι μπορεις,ναι μου λεει τωρα θα σε γαμησω και μου χτυπησε τη πορτα του αμαξιου με το χερι.
Αυτο ηταν περίπου 1.75 αδυνατος εγω 1.80 γυμνασμένος,ανοιγω τη πορτα και παω κοντα του και του λεω εισαι μαγκας χτυπα,με σπρώχνει και τον σπρώχνω παει 3 βήματα πισω και μου χυμαει με μπουνιά κανω λαβη στο χερι του και με το αλλο χερι του κανω κεφαλοκλειδωμα,ανετα το χερι του το εσπαγα και του ελεγα για αννσε αφησω πες οτι εισαι πουστης και κοτα δεν αντεξε πολυ καιβτο ειπε,ειχε μαζευτεί κόσμος εντωμεταξι και μου ελεγαν αστον μολις τον αφησα εφυγε τρεχοντας δεν του βγηκε.
Τύπε εισαι σιγουρα αριστερος? Εσεις οι αριστεροι υποτιθεται την συμπαθειτε την ευπαθη ομαδα των Ρομά. Η εκλογη Κασσελακη μαλλον σας εχει χαλασει τελειως εκει περα
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.119
Πόντοι
206
Τύπε εισαι σιγουρα αριστερος? Εσεις οι αριστεροι υποτιθεται την συμπαθειτε την ευπαθη ομαδα των Ρομά. Η εκλογη Κασσελακη μαλλον σας εχει χαλασει τελειως εκει περα
Τιποτα δεν εχει χαλασει,απλα πουλαγε μαγκια και τις εφαγε
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.846
Κριτικές
8
Like
1.421
Πόντοι
216
Πριν ενα μηνα 17χρονος γυφτος με κοιταγε περιεργα στο φαναρι,τον κοιταγα και εγω και ερχεται με μαγκια στο παραθυρο και μπυ λεει μη με κοιτας ρε θα σε γαμησω,του λεω εισαι σιγουρος οτι μπορεις,ναι μου λεει τωρα θα σε γαμησω και μου χτυπησε τη πορτα του αμαξιου με το χερι.
Αυτο ηταν περίπου 1.75 αδυνατος εγω 1.80 γυμνασμένος,ανοιγω τη πορτα και παω κοντα του και του λεω εισαι μαγκας χτυπα,με σπρώχνει και τον σπρώχνω παει 3 βήματα πισω και μου χυμαει με μπουνιά κανω λαβη στο χερι του και με το αλλο χερι του κανω κεφαλοκλειδωμα,ανετα το χερι του το εσπαγα και του ελεγα για αννσε αφησω πες οτι εισαι πουστης και κοτα δεν αντεξε πολυ καιβτο ειπε,ειχε μαζευτεί κόσμος εντωμεταξι και μου ελεγαν αστον μολις τον αφησα εφυγε τρεχοντας δεν του βγηκε.
Έχεις 3 ημέρες που γράφτηκες στο σάιτ και γράφεις όλο παραμύθια ψυχάκια.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.119
Πόντοι
206
Έχεις 3 ημέρες που γράφτηκες στο σάιτ και γράφεις όλο παραμύθια ψυχάκια.
Φιλε απο τη Συρία εμενα που με βλέπεις ειμαι χρονια στο μπου,οι ψαγμένοι ξερουν ποιος ειμαι,και αλλοι παθαινουν δεος να μου μιλήσουν.
Οπότε αν θες κωλοτριψου μου και αλλο και δεν θα σε αφησω σε χλωρο κλαρι εδω μέσα.
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.557
Κριτικές
31
Like
3.907
Πόντοι
5.595
Οπως η Σουηδια ας πουμε...
Εχει και τα 3 που ειπες αλλα για αγνωστο λογο ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΣΤΡΑΤΟ στους δρομους..
Δεν εχει να κανει βεβαια αυτο με τις ευπαθεις ομαδες των μεταναστων προς Θεου
αλλωστε και αυτοι για ενα καλυτερο μελλον πηγαν εκει δικο τους και χειροτερο των Σουηδων
αλλα απο οτι ξερω δεν θεωρειται και πολυ φτωχη χωρα η Σουηδια..
Συμφωνοι οτι η φτωχεια φερνει εγκλημα αλλα πρεπει να το εχεις και λιγο μεσα σου δεν νομιζεις?
Οχι δεν νομιζω. Αν εχεις καποια ερευνα οτι συγεκριμενες φυλες ανθρωπων ειναι πιο επιρρεπεις στην εγκληματικοτητα βασει DNA, μπορεις να την παραθεσεις. Απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει.
Επισης, η Σουηδια σε ποια περιπτωση κατεβασε στρατο στο δρομο; Αν εχεις την ειδηση, ανεβασε την.
Θεωρεις οτι η Σουηδια εχει εγκληματικοτητα;
Επισης ξερεις οτι αυτες οι χωρες εχουν ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΑ ιδρυματα, τα οποια σε βγαζουν λιγο καλυτερο ανθρωπο, ενω εδω σε βγαζουν χειροτερο;

Να θυμισω επισης, οτι ολοι εσεις που σκουζετε τωρα για τους Ρομα και λετε τους Αλβανους "τιμιους μεροκαματιαρηδες που αφομιωθηκαν μια χαρα", ησασταν εσεις που τους ειχατε γαμησει τον αδοξαστο στο ρατσισμο και την κακομεταχειριση.

Τελος, θα ηθελα να ρωτησω : εσυ τι θα προτεινες να γινει με τους Ρομα; απο τη στιγμη που θεωρεις (αυθαιρετα) μια φυλετικη ομαδα εγκληματικη βασει DNA, θα προτεινες πχ να φυλακιζουμε και τα μωρα τους για να μην εγκληματισουν οταν μεγαλωσουν; ακουω προτασεις.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
869
Like
1.334
Πόντοι
206
Οχι δεν νομιζω. Αν εχεις καποια ερευνα οτι συγεκριμενες φυλες ανθρωπων ειναι πιο επιρρεπεις στην εγκληματικοτητα βασει DNA, μπορεις να την παραθεσεις. Απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει.
Επισης, η Σουηδια σε ποια περιπτωση κατεβασε στρατο στο δρομο; Αν εχεις την ειδηση, ανεβασε την.
Θεωρεις οτι η Σουηδια εχει εγκληματικοτητα;
Επισης ξερεις οτι αυτες οι χωρες εχουν ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΑ ιδρυματα, τα οποια σε βγαζουν λιγο καλυτερο ανθρωπο, ενω εδω σε βγαζουν χειροτερο;

Να θυμισω επισης, οτι ολοι εσεις που σκουζετε τωρα για τους Ρομα και λετε τους Αλβανους "τιμιους μεροκαματιαρηδες που αφομιωθηκαν μια χαρα", ησασταν εσεις που τους ειχατε γαμησει τον αδοξαστο στο ρατσισμο και την κακομεταχειριση.

Τελος, θα ηθελα να ρωτησω : εσυ τι θα προτεινες να γινει με τους Ρομα; απο τη στιγμη που θεωρεις (αυθαιρετα) μια φυλετικη ομαδα εγκληματικη βασει DNA, θα προτεινες πχ να φυλακιζουμε και τα μωρα τους για να μην εγκληματισουν οταν μεγαλωσουν; ακουω προτασεις.

Ρε μάστορα τι μαλακίες γράφεις; Ποιο DNA; Καθαρή επιλογή τους είναι.

Οι Αλβανοί και οι λοιποί του Ανατολικού Μπλοκ έγιναν άνθρωποι διότι είχαν ζήσει ΠΕΙΝΑ. ΠΟΛΥ ΠΕΙΝΑ. Ήρθαν εδώ και στην υπόλοιπη Ευρώπη και λίγδωσε το άντερο τους. Οπότε μεγάλωσαν τα παιδιά τους με σεβασμό προς τη χώρα που τους έκανε ανθρώπους.

Το ίδιο και οι Έλληνες που πήγαν στο εξωτερικό. Ή αντίστοιχα οι υπόλοιποι μετανάστες.

Οι γύφτοι ΔΕΝ θέλουν να ενσωματωθούν. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ. Δεν έχει να κάνει με το DNA αλλά με τη σαπίλα της κοινωνίας τους. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τους μαύρους στην Αμερική. Όχι όλους αλλά μεγάλη μερίδα τους. Θεωρούν ότι είναι τα θύματα της κοινωνίας και όλοι τους χρωστάνε επειδή πριν 400 χρόνια ήταν σκλάβοι. Μήπως το ίδιο δεν γινόταν και με τους μεσογειακούς λαούς τον προηγούμενο αιώνα; Και εμάς ή τους Ιταλούς μας είχαν για πέταμα. Αλλά ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ να ξεπεράσουμε το ρατσισμό και σήμερα είμαστε ισότιμα μέλη στην Αμερικάνικη κοινωνία. Οι μαύροι όμως στα @@ τους. Γκέτο και πάλι γκέτο. Και μην ακούσω για δήθεν ευκαιρίες διότι η Αμερική είναι ο ορισμός της ευκαιρίας. Μπορεί τα τελευταία χρόνια να έχει αλλάξει αυτό αλλά εξακολουθεί να δίνει ώθηση σε όποιον αξίζει.

Επειδή ασχολούμαι με την τεχνολογία. Βρείτε μου ΈΝΑΝ μαύρο. ΈΝΑΝ ο οποίος να έχει καταφέρει κάτι. Από Έλληνες να σας πω όσους θέλετε. Πχ υπάρχει ο Σπινέλλης που είναι καθηγητής στο ΟΠΑ με πολύ μεγάλη συμβολή στο ανοιχτό λογισμικό. Υπάρχει ο Negreponte που είναι καθηγητής στο MIT. Ο Δασκαλάκης, ο Δερτούζος και κάμποσοι άλλοι που μπορείτε να τους βρείτε με μια απλή αναζήτηση. Και αυτοί είναι ο "αφρός" μας. Οι μαύροι που είναι;

Βολεψάκηδες με επιδόματα. Και στη Σουηδία τα ίδια σκατά έκαναν. Πήραν όλα τα αποβράσματα και τους τάϊζαν τσάμπα. Άρχισαν να βιάζουν αβέρτα και πήγε το σκατό στην κάλτσα.


Ρίξε εδώ μια ματιά να δεις πως οι "ξένοι" έχουν πολύ υψηλότερα ποσοστά εγκληματικότητας.
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.557
Κριτικές
31
Like
3.907
Πόντοι
5.595
Ρε μάστορα τι μαλακίες γράφεις; Ποιο DNA; Καθαρή επιλογή τους είναι.

Οι Αλβανοί και οι λοιποί του Ανατολικού Μπλοκ έγιναν άνθρωποι διότι είχαν ζήσει ΠΕΙΝΑ. ΠΟΛΥ ΠΕΙΝΑ. Ήρθαν εδώ και στην υπόλοιπη Ευρώπη και λίγδωσε το άντερο τους. Οπότε μεγάλωσαν τα παιδιά τους με σεβασμό προς τη χώρα που τους έκανε ανθρώπους.

Το ίδιο και οι Έλληνες που πήγαν στο εξωτερικό. Ή αντίστοιχα οι υπόλοιποι μετανάστες.

Οι γύφτοι ΔΕΝ θέλουν να ενσωματωθούν. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ. Δεν έχει να κάνει με το DNA αλλά με τη σαπίλα της κοινωνίας τους. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τους μαύρους στην Αμερική. Όχι όλους αλλά μεγάλη μερίδα τους. Θεωρούν ότι είναι τα θύματα της κοινωνίας και όλοι τους χρωστάνε επειδή πριν 400 χρόνια ήταν σκλάβοι. Μήπως το ίδιο δεν γινόταν και με τους μεσογειακούς λαούς τον προηγούμενο αιώνα; Και εμάς ή τους Ιταλούς μας είχαν για πέταμα. Αλλά ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ να ξεπεράσουμε το ρατσισμό και σήμερα είμαστε ισότιμα μέλη στην Αμερικάνικη κοινωνία. Οι μαύροι όμως στα @@ τους. Γκέτο και πάλι γκέτο. Και μην ακούσω για δήθεν ευκαιρίες διότι η Αμερική είναι ο ορισμός της ευκαιρίας. Μπορεί τα τελευταία χρόνια να έχει αλλάξει αυτό αλλά εξακολουθεί να δίνει ώθηση σε όποιον αξίζει.

Επειδή ασχολούμαι με την τεχνολογία. Βρείτε μου ΈΝΑΝ μαύρο. ΈΝΑΝ ο οποίος να έχει καταφέρει κάτι. Από Έλληνες να σας πω όσους θέλετε. Πχ υπάρχει ο Σπινέλλης που είναι καθηγητής στο ΟΠΑ με πολύ μεγάλη συμβολή στο ανοιχτό λογισμικό. Υπάρχει ο Negreponte που είναι καθηγητής στο MIT. Ο Δασκαλάκης, ο Δερτούζος και κάμποσοι άλλοι που μπορείτε να τους βρείτε με μια απλή αναζήτηση. Και αυτοί είναι ο "αφρός" μας. Οι μαύροι που είναι;

Βολεψάκηδες με επιδόματα. Και στη Σουηδία τα ίδια σκατά έκαναν. Πήραν όλα τα αποβράσματα και τους τάϊζαν τσάμπα. Άρχισαν να βιάζουν αβέρτα και πήγε το σκατό στην κάλτσα.


Ρίξε εδώ μια ματιά να δεις πως οι "ξένοι" έχουν πολύ υψηλότερα ποσοστά εγκληματικότητας.
Κατ'αρχας υπαρχουν πολλοι μαυροι καθηγητες και γιατροι , που δεν τους φτανεις στο δικο σου δαχτυλακι, εσυ με την ημιμαθεια σου.
Επισης θες να μας πεις οτι ενας λαος ΕΠΙΛΕΓΕΙ αντι να ζησει μια ομορφη, ησυχη, μικροαστικη ζωη, να ειναι βουτηγμενος στην παρανομια και την εγκληματικοτητα επειδη ετσι του καβλωσε, γουσταρει.
Οι Ελληνες μεταναστες στην Αμερικη, μαζι με τους Ιταλους ηταν ο νο1 δημοσιο κινδυνος παρεμπιπτοντως.
Εμεις που ειμαστε λοιπον μαγκες και ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ, γιατι 400 χρονια τρωγαμε Τουρκικη φαπα και δεν διακριθηκε κανενας απο εμας; απο το 1453 εως το 1821 για πες μου εναν επιφανη Ελληνα.
Ας μην ειχες Αγγλους και Ρωσους που ηθελαν να την μπουν στην Οθωμανικη αυτοκρατορια και ακομα θα ησουν κι εσυ κι εγω γιουσουφακια. Οποτε τραβα ρωτα κανεναν κοινωνιολογο γιατι καποιοι λαοι δεν εχουν "διαπρεψει".

ΥΓ: μεχρι τη δεκαετια του 60, οπου βγηκαν οι πρωτοι υπολογιστες (σε μεγεθος ενος δωματιου), οι μαυροι στις ΗΠΑ καθονταν σε ξεχωριστες θεσεις στο λεωφορειο, ειχαν ξεχωριστες τουαλετες και κυνηγιουνταν ανελλιπως απο την αστυνομια για ο,τι γινοταν.
Αν ασχολεισαι με την τεχνολογια, ανοιξε κανα Google ή κανενα chatgpt, εχει επαρκεις εξηγησεις.
ΥΓ2: Τους Αλβανους τους ειχατε ξεφτιλισει στον ρατσισμο και στην κατασυκοφαντηση οτι ειναι απο τη φυση τους εγκληματιες, απροσαρμοστοι κλπ. Μην μου το παιζεις τωρα οτι τους αναγνωριζεις.
ΥΓ3¨Ρωταω κι εσενα λοιπον. Εστω οτι ειναι το dna ή επιλογη των Ρομα η παραβατικοτητα. Τι προτεινεις; πνιξιμο στα βρεφη με το που γεννιουνται και στρατοπεδο συγκεντρωσης σε ολους; ισοβιες φυλακισεις; τι θα ηθελες να γινει;
 
Τελευταία τροποποίηση:

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
869
Like
1.334
Πόντοι
206
Κατ'αρχας υπαρχουν πολλοι μαυροι καθηγητες και γιατροι , που δεν τους φτανεις στο δικο σου δαχτυλακι, εσυ με την ημιμαθεια σου.
Επισης θες να μας πεις οτι ενας λαος ΕΠΙΛΕΓΕΙ αντι να ζησει μια ομορφη, ησυχη, μικροαστικη ζωη, να ειναι βουτηγμενος στην παρανομια και την εγκληματικοτητα επειδη ετσι του καβλωσε, γουσταρει.
Οι Ελληνες μεταναστες στην Αμερικη, μαζι με τους Ιταλους ηταν ο νο1 δημοσιο κινδυνος παρεμπιπτοντως.
Εμεις που ειμαστε λοιπον μαγκες και ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ, γιατι 400 χρονια τρωγαμε Τουρκικη φαπα και δεν διακριθηκε κανενας απο εμας; απο το 1453 εως το 1821 για πες μου εναν επιφανη Ελληνα.
Ας μην ειχες Αγγλους και Ρωσους που ηθελαν να την μπουν στην Οθωμανικη αυτοκρατορια και ακομα θα ησουν κι εσυ κι εγω γιουσουφακια. Οποτε τραβα ρωτα κανεναν κοινωνιολογο γιατι καποιοι λαοι δεν εχουν "διαπρεψει".

ΥΓ: μεχρι τη δεκαετια του 60, οπου βγηκαν οι πρωτοι υπολογιστες (σε μεγεθος ενος δωματιου), οι μαυροι στις ΗΠΑ καθονταν σε ξεχωριστες θεσεις στο λεωφορειο, ειχαν ξεχωριστες τουαλετες και κυνηγιουνταν ανελλιπως απο την αστυνομια για ο,τι γινοταν.
Αν ασχολεισαι με την τεχνολογια, ανοιξε κανα Google ή κανενα chatgpt, εχει επαρκεις εξηγησεις.
ΥΓ2: Τους Αλβανους τους ειχατε ξεφτιλισει στον ρατσισμο και στην κατασυκοφαντηση οτι ειναι απο τη φυση τους εγκληματιες, απροσαρμοστοι κλπ. Μην μου το παιζεις τωρα οτι τους αναγνωριζεις.
ΥΓ3¨Ρωταω κι εσενα λοιπον. Εστω οτι ειναι το dna ή επιλογη των Ρομα η παραβατικοτητα. Τι προτεινεις; πνιξιμο στα βρεφη με το που γεννιουνται και στρατοπεδο συγκεντρωσης σε ολους; ισοβιες φυλακισεις; τι θα ηθελες να γινει;

Ημιμαθής είσαι εσύ μάστορα.

Σου έγραψα ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ για τους Έλληνες και τους Ιταλούς και τώρα μου το αντιγυρίζεις. Ο Spyro Agnew ήταν ΈΛΛΗΝΑΣ και κατάφερε να γίνει αντιπρόεδρος της Αμερικής. Για πες μου έναν ΈΛΛΗΝΑ γύφτο υπουργό. ΈΝΑΝ.

Όσο για τους Έλληνες επί της τουρκοκρατίας φαίνεται η δικιά σου ημιμάθεια. Τους Φαναριώτες τους γνωρίζεις; Ψάξε λίγο να δεις ποιοι ήταν οι Λόγιοι όπως τους ονόμαζαν τότε. Η αμάθεια σου θα εκπλαγεί με τα τούβλα που πετάς.

ΔΕΝ έγραψα πουθενά ότι φταίει το DNA. Αλλά ότι φταίει η κοινωνική τους δομή. Καταλαβαίνεις τη διαφορά; Ένας φυσιολογικός άνθρωπος ή νοικοκυραίος ή Κυρ Παντελής όπως αρέσκεστε να βάζετε ταμπέλες θέλει την ησυχία του. Να έχει μια δουλειά, οικογένεια και να μη του πρήζει τα αρχίδια κανένας. Αυτό θέλουν ΌΛΟΙ. Από τον κάτοικο της Γροιλανδίας μέχρι τη Νέα Ζηλανδία. Και με τον έναν ή άλλο τρόπο το καταφέρνουν. Μπορείς να πας σε ένα χωριό του Αμαζονίου και να μην έχεις ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα διότι οι άνθρωποι απλά θέλουν την ησυχία τους.

Οι Γύφτοι όμως που τους υπερασπίζεσαι έχουν μάθει να είναι παράσιτα τα τελευταία χρόνια. ΔΕΝ ήταν πάντα έτσι. ΈΓΙΝΑΝ λόγω της μαλακίας που μας δέρνει σαν Δυτικός Πολιτισμός μη χέσω. Επιδόματα επί επιδομάτων και μην αγγίζεται. Το ίδιο συμβαίνει και με τους Μαύρους στην Αμερική. Και όχι η λύση δεν είναι το Άουσβιτς.

Λύση είναι η κατάργηση του ΣΑΠΙΟΥ κοινωνικού κράτους. Εμένα αν αύριο με απολύσουν θα ΠΕΙΝΑΣΩ διότι το ΓΑΜΗΜΕΝΟ κράτος με θεωρεί πλούσιο που έχω σπίτι και αυτοκίνητο. ΔΕΝ δικαιούμαι ΚΑΝΕΝΑ επίδομα. ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ να βρω δουλειά ώστε να καλύψω τους φόρους μου. Οι άλλοι είναι ευπαθείς ομάδες και ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ. ΜΟΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ. Αυτά λοιπόν πρέπει να κοπούν. Θες να ζήσεις; Δούλεψε. Όπως κάνει ΟΛΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ.

Καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί γκρινιάζουμε; Κονομάνε ΠΟΛΛΑ, κλέβουν περισσότερα και στο τέλος τους αμολάνε και από τη φυλακή διότι η κλοπή είναι πταίσμα και δεν συμψηφίζεται.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.844
Like
2.891
Πόντοι
456
Εγώ δεν έχω δει ποτέ γύφτο να δουλεύει. Πως διαολο ζούνε? Όλοι πια ναρκωτικά πουλάνε? Εννοώ αν δεν έχεις τέτοια κονε να πουλάς ναρκωτικά καί εισαι γύφτος, πως τη βγάζεις χωρίς να δουλεύεις? Θέλω να κάνω και εγώ το ίδιο, να ζω χωρίς να δουλεύω, χαχα! Κάπου άκουσα ότι κλέβουν ρεύμα, πως το κάνουνε αυτό χωρίς γνώσεις ηλεκτρολόγου?
 

koutavoulias

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.190
Κριτικές
60
Like
20.140
Πόντοι
14.936
Οχι δεν νομιζω. Αν εχεις καποια ερευνα οτι συγεκριμενες φυλες ανθρωπων ειναι πιο επιρρεπεις στην εγκληματικοτητα βασει DNA, μπορεις να την παραθεσεις. Απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει.
Επισης, η Σουηδια σε ποια περιπτωση κατεβασε στρατο στο δρομο; Αν εχεις την ειδηση, ανεβασε την.
Θεωρεις οτι η Σουηδια εχει εγκληματικοτητα;
Επισης ξερεις οτι αυτες οι χωρες εχουν ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΑ ιδρυματα, τα οποια σε βγαζουν λιγο καλυτερο ανθρωπο, ενω εδω σε βγαζουν χειροτερο;

Να θυμισω επισης, οτι ολοι εσεις που σκουζετε τωρα για τους Ρομα και λετε τους Αλβανους "τιμιους μεροκαματιαρηδες που αφομιωθηκαν μια χαρα", ησασταν εσεις που τους ειχατε γαμησει τον αδοξαστο στο ρατσισμο και την κακομεταχειριση.

Τελος, θα ηθελα να ρωτησω : εσυ τι θα προτεινες να γινει με τους Ρομα; απο τη στιγμη που θεωρεις (αυθαιρετα) μια φυλετικη ομαδα εγκληματικη βασει DNA, θα προτεινες πχ να φυλακιζουμε και τα μωρα τους για να μην εγκληματισουν οταν μεγαλωσουν; ακουω προτασεις.
Οντως τωρα?
Και συνεχιζουμε καλε μου φιλε..
Επισης δυστυχως η ευτυχως δεν γαμησα κανενος τιποτα με τον υποτιθεμενο "ρατσισμο" που μου προσαπτεις...
Οποιος με ενοχλησε στην ζωη μου ανεξαρτητου φυλου-χρωματος-θρησκειας τον ηπιε το ιδιο...
Οποτε?
Αυθαιρετα επισης δεν βγαζω συμπερασματα για τους Γυφταιους-Ρομα...
Εσυ τις παιζεις στα ισα με την λογικη προσπαθωντας να μας πεισεις οτι ολα καλα και
κανεις τον ουμανιστη και τον πασιφιστη με μια φυλη που πιστεψε με αν τους ειχες γειτονες
μονο καλα δεν θα περναγες...
Αληθεια εχεις μεινει ποτε σε περιοχη που οργιαζει η παραβατικοτητα με την ανοχη ΠΑΝΤΑ ομως
των ντοπιων αρχοντων και μπατσων?
Ασπροπυργος πχ?
Μενιδι?
Λιοσια?
Ζωφρια?
Γιατι εγω δεν εμενα αλλα δυστυχως δουλευα ΟΛΗ ΜΕΡΑ εκει..
Θελεις αληθεια να μαθεις τι εχουν δει τα ματια μου?
Εκτος και αν μου τα γραφεις ολα αυτα απο την ασφαλεια μιας σχετικα
ηρεμης γειτονιας των Αθηνων..
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
869
Like
1.334
Πόντοι
206
Εγώ δεν έχω δει ποτέ γύφτο να δουλεύει. Πως διαολο ζούνε? Όλοι πια ναρκωτικά πουλάνε? Εννοώ αν δεν έχεις τέτοια κονε να πουλάς ναρκωτικά καί εισαι γύφτος, πως τη βγάζεις χωρίς να δουλεύεις? Θέλω να κάνω και εγώ το ίδιο, να ζω χωρίς να δουλεύω, χαχα! Κάπου άκουσα ότι κλέβουν ρεύμα, πως το κάνουνε αυτό χωρίς γνώσεις ηλεκτρολόγου?

Όχι δεν πουλάνε όλοι ναρκωτικά ή κλέβουν. Αλλά από τα επιδόματα απορίας, πολυτεκνίας κτλ. Τα τελευταία χρόνια εκμεταλλεύονται και το Κοινωνικό Παντοπωλείο που υπάρχει και πιθανόν να παίρνουν και από την εκκλησία.

Αν τα βάλεις κάτω μαζεύονται αρκετά. Δεν είναι τυχαίο που παντρεύονται τόσο μικροί και μένουν όλοι μαζί. Σκέψου με 4-5 παιδιά και άλλα τόσα εγγόνια τι χρήμα πέφτει μέσα σε ένα σπίτι. Φυσικά υπάρχει και το γνωστό κόλπο με τα ανύπαρκτα παιδιά ή τους αδήλωτους γάμους. Τρέχα γύρευε τι ισχύει στην πραγματικότητα.

Εννοείται πως δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ έξοδο. Μηδενική φορολογία, πολλές φορές το ρεύμα είναι του Δήμου λόγω κοινωνικής πολιτικής κτλ. Τα σπίτια από ξύλο με μηδενικό κόστος κτλ. Ότι ξοδεύουν είναι για φαγητό. Επίσης δεν έχουν ΚΑΜΙΑ πολυτέλεια. Ρούχα, ηλεκτρονικά κτλ. Εμείς θέλουμε και το καλό κινητό και τα Air Jordan.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom