Νέα

Γουστάρουν οι Ελληνίδες τους τεμπέληδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sad_man
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 593
  • Εμφανίσεις 38K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.014
Like
15.590
Πόντοι
3.656
Οι πιτσιρίκες δεν ενδιαφέρονται...Μιλάμε για ηλικίες ως τα 25.
Οι μεγαλύτερες, ακόμα και αν είσαι φραγκάτος, δε θέλουν να κάθεσαι. Με την έννοια θέλουν να έχουν κάποιο δίπλα τους που είναι ενεργός επιχειρηματίας, να έχει ακίνητα και να ασχολείται με αυτά, να συναναστρέφεται με άλλους φραγκάτους, να παίζει μπάλα και στην πολιτική αν μπορεί. Γενικά θέλουν να έχουν κάποιον δραστήριο δίπλα τους.

Αν κάθεσαι...αλλά έχεις δυνατότητα για ταξιδάκια κάθε τρεις και λίγο,εστιατόρια,ταβερνάκια,2ημερα...λες να έχουν πρόβλημα και οι μεγαλύτερες;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.152
Like
15.794
Πόντοι
3.656
Αν κάθεσαι...αλλά έχεις δυνατότητα για ταξιδάκια κάθε τρεις και λίγο,εστιατόρια,ταβερνάκια,2ημερα...λες να έχουν πρόβλημα και οι μεγαλύτερες;
Σε νοιάζει ;

Δεν κάθεσαι να βάλεις κάτω τι έχεις εσύ και που μπορείς να φτάσεις ;

Γιατί έφτασες τα 40 αγάμητος και πας φουλ να φτάσεις και τα 60 .
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.156
Like
1.822
Πόντοι
216
Αν κάθεσαι...αλλά έχεις δυνατότητα για ταξιδάκια κάθε τρεις και λίγο,εστιατόρια,ταβερνάκια,2ημερα...λες να έχουν πρόβλημα και οι μεγαλύτερες;
Σϊγουρα θα σε προτιμήσουν από ένα φτωχό μπινέ.
Αλλά αν βρουν άλλον με τα ίδια λεφτά και να έχει ασχολίες με επιχειρήσεις, κοινά, κλπ. θα προτιμήσουν εκείνον.
Τις γυναίκες τις εξιτάρει πολύ η ισχύς του άντρα και το να επιβάλλεται σε άλλους, να είναι επιχειρηματίας, προιστάμενος, δημόσιο πρόσωπο κλπ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.014
Like
15.590
Πόντοι
3.656
Τις γυναίκες τις εξιτάρει πολύ η ισχύς του άντρα και το να επιβάλλεται σε άλλους, να είναι επιχειρηματίας, προιστάμενος, δημόσιο πρόσωπο κλπ.

Ε δεν μπορούν να βρουν και όλες τέτοιους
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.633
Like
1.896
Πόντοι
216
Στ'αρχιδια μου το φυλο,ο τεμπελης ανθρωπος ειναι ενα σκουπιδι που δεν παραγει και δεν προσφερει τιποτα,ειτε ειναι γυναικα ειτε ειναι αντρας.Σε καλυψα?
από την πολλή παραγωγή όμως ο πλανήτης πάει κατά διαόλου και οι επόμενες γενιές δεν θα έχουν που να ζήσουν. μήπως να κόψουμε λίγο αυτό το παραμύθι που επέβαλαν οι αμερικάνοι βιομήχανοι και οικονομολόγοι ωστε να μας έχουν όλους υπόδουλους του καταναλωτισμού?
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
Σϊγουρα θα σε προτιμήσουν από ένα φτωχό μπινέ.
Αλλά αν βρουν άλλον με τα ίδια λεφτά και να έχει ασχολίες με επιχειρήσεις, κοινά, κλπ. θα προτιμήσουν εκείνον.
Τις γυναίκες τις εξιτάρει πολύ η ισχύς του άντρα και το να επιβάλλεται σε άλλους, να είναι επιχειρηματίας, προιστάμενος, δημόσιο πρόσωπο κλπ.

Προτιμούν γενικώς να είναι ο άντρας απασχολημένος, για να κάνουν εκείνες τα κόλπα τους, χωρίς να τις παίρνει χαμπάρι.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.152
Like
15.794
Πόντοι
3.656
Στ'αρχιδια μου το φυλο,ο τεμπελης ανθρωπος ειναι ενα σκουπιδι που δεν παραγει και δεν προσφερει τιποτα,ειτε ειναι γυναικα ειτε ειναι αντρας.Σε καλυψα?


Καθόλου. Το θεωρώ σαχλαμάρα αυτό που λες.
Αν κάποιος έχει κληρονομιά που του επιτρέπει να έχει ένα παθητικό εισόδημα με το οποίο επιβιώνει ...
και δεν έμαθε κάποια δουλειά ....

να πάει χαμάλης για 750€ ;

Θα πάει μπροστά τον κόσμο, άλλος ένας χαμάλης που στοιβιάζει πακέτα μακαρόνια
στα σούπερ μάρκετ ;;;

Αν είναι ο ... Λιστ .... τότε ναι ... να γράψει παρτιτούρες ... να πάει μπροστά τον πολιτισμό ....

 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.036
Κριτικές
27
Like
17.250
Πόντοι
7.415
Καθόλου. Το θεωρώ σαχλαμάρα αυτό που λες.
Αν κάποιος έχει κληρονομιά που του επιτρέπει να έχει ένα παθητικό εισόδημα με το οποίο επιβιώνει ...
και δεν έμαθε κάποια δουλειά ....

να πάει χαμάλης για 750€ ;

Θα πάει μπροστά τον κόσμο, άλλος ένας χαμάλης που στοιβιάζει πακέτα μακαρόνια
στα σούπερ μάρκετ ;;;

Αν είναι ο ... Λιστ .... τότε ναι ... να γράψει παρτιτούρες ... να πάει μπροστά τον πολιτισμό ....

βαριεμαι να επαναλαμβανομαι,ξαναδιαβασε τι εγραψα. δεν αναφερω πουθενα κληρονομιες και παθητικα εισοδηματα,αναφερομαι σε τεμπεληδες που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα.

και η κληρονομια(μαγαζι,πολυκατοικια,παγκος λαικης,ακινητα κτλ κτλ) για να συντηρηθει και να μπορεσει να την διαχειριστει καποιος για να συνεχιζει να βγαζει χρηματα,θελει ικανοτητα και δουλεια.μαντεψε τι θα κανει ο τεμπελης και αχρηστος που αναφερω παραπανω? η θα την πουλησει η θα την καταστρεψει.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.014
Like
15.590
Πόντοι
3.656
Στ'αρχιδια μου το φυλο,ο τεμπελης ανθρωπος ειναι ενα σκουπιδι που δεν παραγει και δεν προσφερει τιποτα,ειτε ειναι γυναικα ειτε ειναι αντρας.Σε καλυψα?

Πάντως τεμπέλης...αλλά παντρεμένος με παιδί...κοινωνικά είναι πιο πάνω απο έναν εργατικό αλλά ανύπαντρο μπάκουρο.

Για γυναίκα να μην πούμε...και μόνο αν έχει κάνει παιδί...την υπηρετούνε 5 άτομα.Δυο γονεις,δυο πεθερικά και ο σύζυγος...
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.011
Like
1.423
Πόντοι
216
Να το ρωτήσω από την ανάποδη:
Γουστάρουν οι άντρες εργαζόμενοι, τεμπέλες;

Λογικά, όχι, και για τα δύο φυλα.
Αν φέρνει λεφτά ακόμα και μοστράροντας τη χοάνη της στα σκουπίδια του onlyfans γιατί όχι τύπε; :confused:
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.633
Like
2.657
Πόντοι
456
Αυτοί όμως μπορούν να βρουν. Αυτό ενδιαφέρει από αντρικής σκοπιάς, το να εισαι ανταγωνιστικος στα μουνέτα.
και τι να κανουμε δηλαδη?να αρχισουμε να κλεβουμε τραπεζες..μπας και μας κατσει η σουλα η τσουποτουλα...απο το μπραχαμι?
 

Supeshelbys

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2023
Μηνύματα
115
Like
208
Πόντοι
21
Μιλάνε τα γατάκια για τεμπέληδες την ώρα που τους γαμανε οι πολιτικοί στην φτώχεια ακρίβεια κτλ. Εκτός αν γλύφουν τους πολιτικούς οπότε πάω πάσο. Για την ιστορία εγώ κάνω εξοικονόμηση χρημάτων με 200 το μήνα και ναό είμαι τεμπέλης γιατί δεν γουστάρω να είμαι το σκλαβακι του συστήματος . Οι υπόλοιποι κάντε και μπόλια μιας και το θέλει το σύστημα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.631
Κριτικές
62
Like
40.012
Πόντοι
8.530
Είναι μερικοί που απλά το έχουν. Ξέρω έναν τύπο , πολύ καλό παιδί αλλά αλήτης. Όλη μέρα στο δρόμο , όμορφος αλλά τις περισσότερες μέρες απεριποίητος , κακοφτιαγμένος κ.λ.π.

Οι γυναίκες του ρίχνονται , κανονικά. Βέβαια τις δικιάς του φάσης ( αλητισσες ) όχι καμιά κυριλέ κοπέλα αλλά και πάλι. Δεν έμεινε πάνω από 2 μήνες χωρίς μουνί.
Στην Αθήνα τέτοιες βλαμμένες κυκλοφορούν παντού ..όσο πιο χαλιας είσαι τόσο πιο πιθανό είναι να βρεις κάποια είτε καμμένη φοιτήτρια είτε κάποια βαριεστημενη πλούσια,ιδίως αν κυκλοφορείς στα σωστά στεκια .
Σε πιο μικρες κοινωνίες δυσκολεύει το πράγμα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.631
Κριτικές
62
Like
40.012
Πόντοι
8.530
Εργοδοτες εχουν φτασει να ψαχνουν εργαζομενους απ'το τικτοκ. Τα εκατονταδες σχολια που θα δεις,θα σου δωσουν να καταλαβεις το ποσους εκατονταδες χιλιαδες βρωμοτεμπεληδες εχουμε. Αρα για ποια 30 μιλας? Εδω περα ξερω 40ρηδες που ζητανε απο γιαγιαδες και θειαδες γιατι ειναι αχρηστοι εντελως να δουλεψουν. ''Σιγα μη ξυπναω στις 7 καθε μερα για να παιρνω 800 ευρω μονο''.Μιλαμε για πολλες κλωτσιες,το αστειο ειναι οτι θελουν και γκομενα οι παναχρηστοι.
Το ακόμα καλύτερο είναι ότι πολλά από αυτά τα ναυάγια ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΝ έστω μετά από ώρες σερφαρισματος σε διαδικτυακές σελίδες όπου θα ταιριάξουν με γυναίκες του ίδιου ανύπαρκτου επιπέδου...κανένας δεν πάει χαμένος.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.631
Κριτικές
62
Like
40.012
Πόντοι
8.530
Οι ελλεινιδες γουσταρουν τους πλούσιους..το αν δουλεύεις η όχι..άμα έχεις λεφτά..τους είναι αδιάφορο..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Καλά εισαι έχω γείτονα γύρω στα 35,36..σπούδασε κομπιούτερ..και δεν εχει δουλέψει ούτε μια μέρα στη ζωή του..ούτε από περιέργεια..πως είναι να δουλεύεις..αυτός ξυπνάει στις οχτώ το πρωί..και δε κανει τίποτα..κομπιούτερ τηλεόραση και μπαλκόνι..έλεγε η μάνα μου στη.μανα του..έβγαλε ο δήμος ζητάει άτομα ..μα εμένα λέει η άλλη ο Γιάννης εχει σπουδάσει κομπιούτερ..στο δήμο..θα πάει να δουλέψει??
Ο δήμος έχει πολλές δουλειές και στα γραφεία και οδηγοί και στις σκουπιδιαρες...όμως αν δεν πάει ούτε στα γραφεία ,τι άλλο θέλει;Να τον τσιμπουκωνουν και να τον πληρώνουν;Τουλάχιστον ας πάει στον Σειρηνάκη για δουλειά με τέτοια περιγραφή...αν και στην αρχή ενδέχεται να τον πληρώνουν πολύ λίγα. ..η και τίποτα!
 

Αγγελική

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2020
Μηνύματα
303
Like
764
Πόντοι
81
Οι ελλεινιδες γουσταρουν τους πλούσιους..το αν δουλεύεις η όχι..άμα έχεις λεφτά..τους είναι αδιάφορο..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Καλά εισαι έχω γείτονα γύρω στα 35,36..σπούδασε κομπιούτερ..και δεν εχει δουλέψει ούτε μια μέρα στη ζωή του..ούτε από περιέργεια..πως είναι να δουλεύεις..αυτός ξυπνάει στις οχτώ το πρωί..και δε κανει τίποτα..κομπιούτερ τηλεόραση και μπαλκόνι..έλεγε η μάνα μου στη.μανα του..έβγαλε ο δήμος ζητάει άτομα ..μα εμένα λέει η άλλη ο Γιάννης εχει σπουδάσει κομπιούτερ..στο δήμο..θα πάει να δουλέψει??
κοπέλα γυναίκα εχει; διοτι βρισκουν και κατι τετοιοι κοπελες,οι οποιες τους ταιζουν και τους ποτιζουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom