Νέα

Φωτογραφικές μηχανές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kronos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10
  • Εμφανίσεις 971
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.184
Κριτικές
3
Like
10.342
Πόντοι
3.506
"Οι vintage κάμερες με φιλμ μπορούν να κατέβουν από το ράφι, χάρη σε ένα νέο project του Kickstarter. Το "I’m Back Film” είναι ένα “ψηφιακό φιλμ” το οποίο μπορεί να προσαρμοστεί στις παλιές κάμερες, δίνοντάς τους και πάλι τη δυνατότητα να χρησιμοποιηθούν στην ψηφιακή εποχή."

z6pUorE.jpg
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.378
Κριτικές
8
Like
11.098
Πόντοι
3.786
Eσύ πιστεύεις ότι όσοι έχουν αναλογικές μηχανές δεν τις χρησιμοποιούν επειδή δε βρίσκουν φιλμ και εμφανιστήρια; Δε νομίζω.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
684
Πόντοι
96
Μιλώντας για φωτογραφικές μηχανές θα ήθελα να δώσετε προσοχή στον σούπερ γαμάτο ολοκαίνουργιο φακό που πουλάω εδώ:


Προφανώς απευθύνομαι σε γνώστες μερακλήδες που ξέρουν τι παίρνουν!
Οι φλώροι που νομίζουν ότι άμα περιμένουν θα σκοτώσω την τιμή κ θα τον πάρουν 200 ευρώ, θα πάρουν τ αρχίδια μου!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
823
Like
2.755
Πόντοι
446
Ε, ναι
 

Συνημμένα

  • download.jpeg
    download.jpeg
    8,9 KB · Εμφανίσεις: 30

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.351
Πόντοι
206
εχω μια αρχαία kodak που παίρνει φιλμ 110mm
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.903
Κριτικές
38
Like
4.933
Πόντοι
2.696
εχω μια αρχαία kodak που παίρνει φιλμ 110mm
Ήταν ουσιαστικά η πρώτη μου φωτογραφική μηχανή σε ηλικία 13 ετών παρόμοια με της φωτογραφίας αλλά σε κόκκινο χρώμα!Την έχω ακόμα στο πατρικό μου σπίτι.Για ένα μαθητή Γυμνασίου για τις εκδρομές μια χαρά ήταν η μηχανούλα.

1698380402268.png
 
  • Like
Αντιδράσεις: 968

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
375
Like
1.091
Πόντοι
201
Μιλώντας για φωτογραφικές μηχανές θα ήθελα να δώσετε προσοχή στον σούπερ γαμάτο ολοκαίνουργιο φακό που πουλάω εδώ:


Προφανώς απευθύνομαι σε γνώστες μερακλήδες που ξέρουν τι παίρνουν!
Οι φλώροι που νομίζουν ότι άμα περιμένουν θα σκοτώσω την τιμή κ θα τον πάρουν 200 ευρώ, θα πάρουν τ αρχίδια μου!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
Ένας απλά καλός φακός. Μέχρι εκεί και τίποτα περισσότερο. Δεν μπορεί να συγκριθεί με της Art σειρά της Sigma ή με τους αντίστοιχους f:1,4 φακούς Nikon ή Canon.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.903
Κριτικές
38
Like
4.933
Πόντοι
2.696
Με το 1/3 της αξίας των άλλωνόμως...Για κάποιον που θέλει ένα φακό για ερασιτεχνικά πορτραίτα είναι μια χαρά.Έχω τον 85αρη της Nikon και είχα δώσει 1300€...Εντάξει εγώ έχω τρέλα και τα έδωσα δεν μπορούν να τα δώσουν όλοι όμως.Ο άνθρωπος είπε ότι πουλάει ένα φακό όχι ότι είναι ο καλύτερος.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
684
Πόντοι
96
Ένας απλά καλός φακός. Μέχρι εκεί και τίποτα περισσότερο. Δεν μπορεί να συγκριθεί με της Art σειρά της Sigma ή με τους αντίστοιχους f:1,4 φακούς Nikon ή Canon.
Α ναι λογικά θα το λες επειδή είπα ότι ο φακός είναι σούπερ γάματος.
Εννοουσα σούπερ γάματος για τα λεφτά του καυλεα μου!
Οι φακοί που λες έχουν τριπλή τιμή. Είναι καλύτεροί αλλά δε νομίζω να είναι 3 φορές καλύτεροί.

επίσης σκέψου ότι πας τσάρκα μεταξουργείο για καλλιτεχνική φωτογραφία και πορτραίτα πακιστανων κ αστυνομικών, των οποίων οι μητέρες όπως είναι γνωστό εργάζονται στα γύρω οικήματά.
Θα έπαιρνες μαζί σου τον sony g master των 1800 ευρώ;
Δεν είναι τυχαίο που έβαλα στο μπου την αγγελία!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.378
Κριτικές
8
Like
11.098
Πόντοι
3.786
Αν έχεις σώμα Sony μια χαρά είναι ο φακός. Μια χαρά για καθημερινή χρήση δηλαδή. Καλύτερα να μη μπλέξεις με αντάπτορες.

Οι Art που αναφέρει ο μύστης έχουν πρόβλημα στο auto focus.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.612
Κριτικές
1
Like
5.923
Πόντοι
2.306
Α ναι λογικά θα το λες επειδή είπα ότι ο φακός είναι σούπερ γάματος.
Εννοουσα σούπερ γάματος για τα λεφτά του καυλεα μου!
Οι φακοί που λες έχουν τριπλή τιμή. Είναι καλύτεροί αλλά δε νομίζω να είναι 3 φορές καλύτεροί.

επίσης σκέψου ότι πας τσάρκα μεταξουργείο για καλλιτεχνική φωτογραφία και πορτραίτα πακιστανων κ αστυνομικών, των οποίων οι μητέρες όπως είναι γνωστό εργάζονται στα γύρω οικήματά.
Θα έπαιρνες μαζί σου τον sony g master των 1800 ευρώ;
Δεν είναι τυχαίο που έβαλα στο μπου την αγγελία!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
υποννοεις πουσταλεκο οτι ολα τα μελη που ξημεροβραδιαζονται στο Μεταξουργειο, ειναι καλλιτεχνες φωτογρσφοι που ψαχουν το μαγικο ενσταντανε?
Αμ το ελεγα εγω οτι το σαη εδω δεν ειναι για μπουρδελα αλλα για καλλιτεχνες.
ευχαριστω που με επιβεβαιωσες:confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom